Date: October 05, 2015
Author: Golf Australia

NSW & ACT club golf results – Saturday

MEN

   ANTILL PARK: 2B: D Evans (26) R Berger (11) 49. Scr: K James S Warren 38. Indiv A: A Carter (10) 41. B: S Pitt (17) 39 cb. C: B Murdoch (21) 42 cb.

   ASQUITH: 2B: L Powys (25) M Hoolanhan (27) 48 cb. Indiv A: C Chang (8) 39. B: I Bolger (16) 40 cb. C: M Everett (24) 43. Scr: B Folkard 36.

   AVONDALE: Medal A: M Jones (12) 63. B: M Rylands (21) 70. C: N Anderson (29) 66.

   BALGOWLAH: Medal A: L Harrison (8) 64. B: G Sturrock (15) 61. C: M Cook (31) 62. Scr: M Broadhurst 71.

   BANKSTOWN: 2B agg: P Kemp (23) R Hawke (22) 81. Scr: S Hon A Coull 65. Indiv A: A Coull (9) 42. B: D Beaumont (16) 42 cb. C: R Hawke (22) 44.

   BARDWELL VALLEY: 2B: R Morasso (7) R Costello (13) 48. Scr: A Adam N Katholos 38. Indiv: K Middleton (19) 39. Scr: K Beck 31 cb.

   BARNWELL PARK: 2B: G Wozniak (26) R Hellmers (21) 49. Indiv A: A Rodriguez (10) 40. B: B Brown (15) 43 cb. C: R Hellmers (21) 36 cb. Holes-in-one: R Walters at 13th, T Hyam at 16th.

   BAYVIEW: Medal A: P Wood (8) 68. Scr: R Loewenthal 72. B: H Pitkanen (20) 66. Scr: G Mankey 83. C: L Conte (21) 64. Scr: L Conte 85. Stableford: R Jenkins (30) 35.

   BERMAGUI: Stroke A: J Goodwin (7) 72. B: A Langhorn (19) 73. C: M Smith (29) 70. Medal: B Bowling (27) 68.

   BEVERLEY PARK: Stableford A: G Coombs (13) 46. B: T Martin (15) 45. C: G Stokes (28) 43. Scr: H Holohan 36. Shield f: N Majkic G Cole bt R Bonham D Parker 1 up.

   BEXLEY: Medley Stableford A: K Day (8) 40. B: F Vaughan (14) 41. C: G Parker (24) 38. Scr: S Lindsay 31.

   BLACKHEATH: 2B agg: G Forsyth (11) L Manning (18) 73. Indiv: M Windsor (28) 39 cb.

   BONDI: Medal A: F Austin (10) 53. B: B Duffy (17) 63 L Donnan (18) 63 to play off. C: G Rice (23) 54. Scr: L Furlong 63 cb.

   BONNIE DOON: Medal A: A J Cinelli (4) 66. B: Z Sayers (15) 65. C: S Theodore (27) 69. D: R McKay (30) 38. Scr: A J Cinelli 70.

   BONVILLE: Medley 2B: P Gallagher (plus 1) K Edmonds (14) 47. Indiv: C Lang (5) 38.

   BOTANY: Medal A: G Hooper (10) 62. B: M Stott (14) 63. C: G Higgins (21) 65. Scr: G Hooper 72.

   BOWRAL: Medal A: C Gabriel (13) 71. B: D Cooper (20) 67. C: N Dudgeon (25) 68.

   BREAKERS: 2B: M Lewis (21) R Wells (25) 47. Indiv: P Lawler (28) 39.

   CABRAMATTA: 2B Div 1: K Ferry (8) C Hilton (13) 9 up. Div 2: W Sanders (23) M Sedger (24) 11 up cb. Scr: N Williams G Nance 2 up. Indiv A: M Romberg (9) 5 up. B: T Varley (12) 3 up. C1: N Singh (16) 3 up. C2: B Maloney (21) 7 up.

   CAMDEN: Ambrose: K Tideswell G Dredge B Crook S McDonald (7-7/8) 52-1/8. Scr: K Lockwood J Berrell J Redhouse J Hislop 57.

   CAMDEN LAKESIDE: 2B agg: M Gerace (23) V Nesci (11) 73. Scr: B Challis C Dowling 64. Indiv A: B James (3) 37 cb. B: H Theunissen (18) 39 cb. C: M Gerace (23) 37.

   CAMMERAY: Medal A: M Erichsen (8) 64. B: T Wilkinson (16) 62. C: N Dart (22) 61. Scr: M Owens 69.

   CAMPBELLTOWN: Stableford A: C Lawson (1) 41. Scr: D Collard 37. B: T Tubner (17) 42. Scr: L Parker 24. C: G Foord (25) 41. Scr: K Dillon 16.

   CARNARVON: 2B: P Bracken (16) B Threlfo (12) 48 cb. Scr: M Osborne G Osborne 43. Indiv A: A D'Ortona (8) 41. B: P Bracken (16) 41. C: W Yi (23) 39.

   CASTLE HILL: Medal A: D Bloom (11) 69. Scr: B Lambert 75. B: S Barbara (19) 69. Scr: S Barbara 88. C: J Wilson (25) 71. Scr: D Retalic 94. Veteran: D Wilson (25) 71. PM A: I Cochrane (8) 70. Scr: I Cochrane 76. B: R Hadley (17) 69. Scr: R Patton 86. C: W Greenhalgh (25) 69. Scr: R Calnan 93. Veteran: W Greenhalgh (25) 69. Stableford: J Bodanovich (36) 33. Hole-in-one: P Camilleri at 17th.

   CASTLECOVE: Medal A: P Scott (14) 59. B: J Potts (18) 62 I Moon (20) 62 to play off. C: M Smith (22) 62. Scr: L Evans 71.

   CHATSWOOD: Medley 2B: B Gale (24) C Gale (12) 50. Scr: C Wade-Ferrell S Wilson 37 cb. Indiv A: C Gale (12) 40. B: O Hodges (14) 41. C: B D'Adam (23) 41.

   CONCORD: Medal A: B Chua (11) 70. Scr: K Brewer 73. B: B Rajah (18) 67. Scr: B Rajah 85. C: N Elliott (33) 73. Scr: M Virginie 102 cb. Stableford: D Alfano (36) 37.

   CROMER: Medal A: K Roberts (7) 68. B: R Cover (18) 69. C: N Corcoran (24) 68 cb. Scr: T Bradley 75. Veteran: I Anderstrem (19) 71 cb. Hole-in-one: N Corcoran at 18th.

   CRONULLA: Medal A: D Addinall (5) 64. Scr: D Addinall 69. B: D Marler (14) 67. Scr: D Marler 81. C: G Hogbin (22) 66. Scr: G Hogbin 88.

   CUMBERLAND: 2B: D Fitzgerald (14) J Goth (30) 50. Scr: S Golden J Russo 37. Indiv A: G Willard (11) 43. B: R Treers (15) 40 cb. C: J Goth (30) 41. Scr: J Russo 35 cb.

      DUNHEVED: Medal A: T Davidson (9) 68. Scr: J Fearnley 75. B: A Shepherd (14) 65. Scr: J Dukes 79. C1: A Mezildzik (16) 67. Scr: G Ravet 89. C2: T Walsh (22) 66. Scr: D D'Arcy 93.

   EASTLAKE: Medal A: P Noble (10) 70. Scr: C Henry 74. B: J Hume (13) 71. Scr: M Horton 86. C: B Brown (22) 67. Scr: E Forde 93. Cup: P Carter (28) 72. Stableford: C Stemi (36) 35. Cock o'walk: B Fine P Gibson bt B Scott B Stith wo.

   ELANORA: Stableford A: R Reeves (11) 38. B: T Wills (18) 42. C: G Cousins (23) 38. Scr: D Sharkey 30 cb.

   EVERGLADES: Medal A: S Emms (11) 63. Scr: B Biddle 68. B: R Smith (16) 64 D Grimish (16) 64 W Bright (13) 64 to play off. Scr: W Bright 77. C: G Barlow (22) 64. Scr: G Barlow 86. Sept A: B Walters (11) 65.

   FAIRFIELD: Medal A: M Bishwa (12) 61. B: M Navarette (15) 60. C: S Nayak (19) 56. Scr: A Gaudry 71.

   FOX HILLS: 2B multi: N Vlismas (15) L Assange (17) 89. Scr: G Maguire M Rajca 61. Indiv A: J Adams (10) 38. B: R Naidoo (16) 43. C: B Chand (29) 45.

   GEORGES RIVER: Irish Team: B Smith (22) J Holland (17) R Holland (22) D Holland (10) 132 cb. Indiv A: R Jarrett (10) 41. B: J Holland (17) 42 cb. C: R Wynn (22) 42 cb.

   GIBRALTAR: 2B: H Vinckx (27) M Coffey (3) 47. Indiv: A Belamont (26) 43.

   GLENMORE: Stableford Div 1: T Casey (8) 40. Scr: M Mayers 37. Div 2: D Burley (25) 43. Scr: A Hewson 22.

   GORDON: 2B: J Murphy (21) W Foster (30) 47 cb. Indiv A: J Surplice (11) 40. B: S Attewell (18) 41. C: D Duke (23) 39 cb.

   GOSFORD: Team: L Burgess (22) R Duffy (Trundle 16) M Duffy (Trundle 3) S Bevan (Trundle 19) 93. Indiv: F Kay (20) 44 cb.

   HAWKS NEST: Stableford A: A McCormack (plus 2) 37 cb. B: G Bramley (18) 39. C: H McMillan (Coffs Harbour 33) 47.

   HIGHLANDS: Stableford Div 1: A Hebbard (15) 42. Div 2: I Thomson (28) 43 cb.

   HORIZONS: Medal A: C More (13) 69. B: A Raftery (15) 65. C: N Dombkins (23) 74.

   HURSTVILLE: Medal A: A Craddock (8) 65. Scr: M Haynes 70. B: M Rees (15) 60. Scr: M Rees 75. C: T Lester (27) 62. Scr: A Ilkin 87.

   KAREELA: 2B agg: G Branley (11) F Branley (36) 78. Indiv A: T Bush (10) 37. Scr: D Price 32. B: C Bambury (19) 48. Scr: R Mead 27. C: R Candy (21) 43. Scr: G Scherini 23.

   KILLARA: Invit 2B: P Best (20) C Macdonald (Royal Sydney 18) 47 cb. Scr: S Cooper S Loomes 36. Indiv A: C Brown (14) 37. B: K Bowden (17) 39. C: R Colla (30) 38 cb.

   KOGARAH: 2B: F Lord (17) W Van Buuren (25) 49. Indiv A: T Ridley (11) 41. B: R Wainwright (17) 45. C: R Blanton (25) 43. Scr: G Harnwell 36.

   LANE COVE: Medal A: W Belgre (8) 58. Scr: W Belgre 66. B: P Dennis (19) 58. Scr: B Leckie 77 cb. C: A Hall (21) 59. Scr: A Hall 80.

   LEURA: Medal A: J Scallion-Stewart (11) 67. B: F Palmer (19) 63. C: P Hume (26) 61. Stableford: C Brown (33) 40.

   LIVERPOOL: 2B: R Shakoori (9) M Oliver (25) 52. Scr: M Cox R Law 38 cb. Indiv A: G Thompson (11) 38. B: K Whitwell (13) 39. C: M Oliver (25) 45.

   LONG REEF: Medal A: M Buckley (9) 68. B: T Hessell (13) 70. C: G Trott (22) 66. Scr: M Saad 71 cb.

   LYNWOOD: 4B: P Gardner (11) B Hamilton (15) 51. Scr: B Ellam S Ware 40. Indiv A: K Grounsell (8) 41. B: B Hamilton (15) 40. C: P Wiseman (25) 41. Scr: B Ellam 40.

   MACARTHUR GRANGE: Medal A: P Reuben (10) 68. Scr: J Menz 76. B: J Travis (17) 62. Scr: K McClarence 81. C: G Billinghurst (20) 68 Scr: D Burton 93.

   MACQUARIE LINKS: Medley 2B: L Conroy (20) J O'Brien (12) 45 cb. Indiv A: G Cole (5) 37. B: V White (16) 38. C: A Foster (21) 39. W: K Kennerley (18) 38. Scr: J Glasheen 35.

   MAGENTA SHORES: Medal A: I McNab (8) 74 cb. B: D George (14) 76. C: B Driscoll (20) 70.

   MANGROVE MOUNTAIN: Stableford Div 1: D Thompson (18) 40. Div 2: B Gunther (32) 43.

   MANLY: Medal A: T Maloney (14) 66. B: G Coyne (21) 68. C: A Sidery (28) 72. Scr: C Connolly 74.

   MARRICKVILLE: 2B: J Zihrul (22) S Humm (11) 46. Scr: D Cremin P Stafford 40. Indiv: B Johnson (16) 39 cb. Scr: J Mok 34.

   MASSEY PARK: Medal A: W Ellis (12) 60. Scr: F Duong 68. B: J Aussel (16) 58. Scr: J Aussel 74. C: A Hall (23) 59. Scr: J Murphy 82 cb. Tankard: G Fuller (17) 60.

   MONA VALE: 2B: J Lyon (8) J Trbojevic (27) 51. Indiv A: M Harris (14) 66. B: M Sample (19) 65. C: D Yip (24) 61. Scr: J Hurst 72 cb.

   MONASH: Medal A: M Krilich (8) 69. B: E Barbieri (14) 67. C: T Edmondson (26) 73 R Lipman (27) 73 to play off. Scr: A Coleman 76. Stableford: M Levy (28) 36.

   MORISSET: Medal A: D McGhan (11) 70. Scr: S Tworek 79. B: L Fitzpatrick (16) 66. Scr: T Wood 81. C: R Barlow (36) 68. Scr: M Porm 90.

   MOSS VALE: Medal A: S Allen (11) 67. Scr: P Maslen 73. B: M Hutton (19) 66. Scr: W Hutchins 85. C: W Heim (24) 68 W Scharer (20) 68 to play off. Sept A: J Heyhorn (4) 75.

   MT BROUGHTON: Stableford: D Hill (2) 37.

   MUIRFIELD: 2B: A McKnoulty (16) G Maguire (17) 50. Scr: S Zalunardo G Northam 38. Indiv A: R Green (10) 40. B: T Peters (17) 40 cb. C: M Allum (29) 41 cb.

   MUREE: Medal A: S Shearer (7) 67. B: A Bland (13) 66. C: D Fullerton (29) 65.

   NORTH RYDE: Medal A: G Condon (11) 62. Scr: F Campbell 69. B: R Ryan (18) 62. Scr: S Skala 83 cb. C: K Morgan (20) 63. Scr: B Herbert 86. Jnr: R Ryan Jnr (36) 68. Scr: F Campbell 69.

   NORTH TURRAMURRA: Stroke: A Chek (25) 66.

   NORTHBRIDGE: Medley 2B: M Scott (16) R Farrar (17) 48 cb. Indiv A: S Mallon (11) 42. B: D Manning (18) 41 cb. C: G D'Arbon (21) 39. Scr: H Bowman 34. Trophy: G Hollingworth (18) 43.

   NOWRA: Medal A: W McMillan (8) 66 cb. Scr: A Puplett 70. B: P Marynowsky (14) 59. Scr: P Marynowsky 73. C: C Weatherill (29) 64. Scr: P Brown 86.

   NSW: Medal A: M Gordon (4) 70. B: M Gonski (13) 71. Scr: M Gordon 74. White: J Kelly (28) 69.

   OATLANDS: 4B: T Lee (34) N Pugh (31) 48. MV: P Moses (Carnarvon 20) N Johnson (16) 48 cb. Indiv A: P Cox (16) 44. B: M Wesslink (24) 43.

   PALM BEACH: Medal A: T De Vault (10) 67. Scr: K Neilsen 76. B: J Zieren (17) 69. Scr: I Thom 72. C: K Horrell (20) 59. Scr: A Kanja 82. D: D Fisher (31) 63. Scr: I Middleton 95. Jnr: Z Telfer (20) 65. Scr: J Upton 77.

   PENNANT HILLS: 4B: M Cummings (32) J Batterson (16) 49. Indiv A: P Toohey (12) 37. B: I Nicol (18) 39. C: M Cummings (32) 46. Scr: D Pondekas 35.

   PENRITH: 2B: G Murty (29) I Egan (23) 51. Scr: G McCall M Munce 41. Indiv A: A Thomson (8) 40. B: T Nicholls (15) 44. C: T Utakea (20) 41.

   PYMBLE: Medal A: L Southwell (12) 67. B: A McDermott (16) 70 M Smith (14) 70 D Borean (16) 70 to play off. C: T Higgins (34) 67. Scr: C Jones 70.

   RANDWICK: Medal A: M Ardler (11) 56. Scr: I Russell 64. B: S Pilbeam (17) 54. Scr: S Pilbeam 71 cb. C: J Malcolm (29) 56. Scr: L Blank 82 cb. Jnr: R Fernandes (12) 60. Medal of Medallists: S Pilbeam (17) 54. June A: B Pardey (5) 68. Sept B: S Pilbeam. C: G Walker (25) 65.

   RICHMOND: Medley 2B Div 1: W Cunninghame (9) S Lee (13) 48. Div 2: S Ormerod (19) J Coles (16) 51 cb. Scr: C Ellings D Miller 40. Indiv A: G White (12) 38. B: S Ormerod (19) 43 cb. C: C Heffernan (28) 42. Hole-in-one: M Gillespie at 8th.

   ROSEVILLE: 2B: R Jones (19) P Cross (28) 48. Father-Son: S Martin (8) H Martin (16) 43. Scr: S McAllister S Stead 37. Indiv A: C Foley (4) 38. B: H Martin (16) 36. C: M Ratten (24) 39 cb. Masters: R Taylor (20) 37.

   ROSNAY: Medal A: R Chapman (11) 63. Scr: M Williams 64. B: J Masters (14) 61. Scr: D Williamson 80. C: R Schenko (23) 62. Scr: S Korathota 83. Gold Medal: R Kumar (2) 64. B: J Skinner (11) 64. C: K Smith (23) 63.

   ROYAL SYDNEY: Stableford A: P MacIntosh (12) 40. B: J Reid (12) 41. Medal: V Lo Blanco (22) 65. Scr: T Goh 77.

   RUM CORPS: Medal Div 1: R Taylor (14) 59. Div 2: J Davey (30) 56.

   RYDE-PARRAMATTA: 2B agg div 1: S Taylor (12) G Latta (18) 75 cb. Div 2: C Madden (11) D Feagan (21) 81. Indiv A: A Madden (6) 40. B: B Storey (15) 43. C: D Feagan (21) 47. D: B Shaw (27) 44. Scr: S Spence 35. Holes-in-one: J Davis at 4th, C Dumgool at 7th.

   SEFTON: Medal A: W Edworthy (8) 54. B: C Ramos (16) 51.

   SHELLY BEACH: Split-6: M Crowe (18) J Crowe (15) 63 cb. Mxd: J Armstrong (20) M Armstrong (17) 63 cb. Indiv A: M Maeby (10) 39 cb. B: M Crowe (18) 43. C: P Mutch (24) 40. Hole-in-one: B Mungovan at 10th.

   SHOALHAVEN HEADS: Medal A: H Delaney (11) 68. B: G Miles (18) 67. C: M Hoeksema (36) 60. W: S McCarthy (25) 67.

   SPRINGWOOD: Stableford A: N Martin (11) 38. B: C Shorey (18) 39. C: A Evers (22) 44.

   ST MICHAELS: 2B: L Wainstein (32) L Dryer (16) 48. Scr: S Costa S McHugh 38 cb. Indiv A: R Zabow (9) 40. B: C Fitzgerald (15) 40 cb. C: D Shneier (28) 43. Scr: R Dunn 35. Gold 2B: T McMinn (25) B Higgins (35) 46. Indiv: B Higgins (35) 41.

   STONEBRIDGE: Medal A: M Gilbert (26) 67. B: D Grosbernd (17) 69. C: K Gibson (24) 69.

   STONECUTTERS RIDGE: Medal A: M Webber (11) 69. Scr: R Attwood 71 cb. B: D Kim (17) 68. Scr: B Mendoza 84 cb. C: W McLean (23) 65. Scr: J Morales 88. Stableford: K Fryer (17) 36 cb.

   STRATHFIELD: 2B: C Boyle (20) P Weaver (10) 48. Scr: J Bishop C Delaney 39. Indiv: G Jurd (9) 40 cb.

   TALLWOODS: Stableford A: P Daniels (10) 42. B: B Pearson (18) 35. C: S Sharpe (25) 39.

   TAREE: Stableford A: R Hinton (6) 41 cb. B: P Dawson (15) 41. C: W Schiemer (24) 40 cb. Hole-in-one: K Scheather at 12th.

   TERREY HILLS: Medal A: G Geiga (10) 66. B: P McDougall (14) 71. C: D Yem (22) 67. Scr: G Howard (5) 76 cb. Sept A: D Mathlin (3) 83. B: D Harris (15) 88.

   THE AUSTRALIAN: 4B: A Harley (12) T Shaw (18) 9 up cb. Scr: M Bouskila S Jagot 2 up cb.

   THE COAST: Stroke: B Jennings (24) 63. Scr: W Soo 77. Jnr: J Lloyd (15) 66.

   THE LAKES: Medal A: E Kargas (8) 69. Scr: P Lonard 70. B: G Simon (17) 70. C: B San (27) 66. W: X Macklinshaw (3) 72.

   TOUKLEY: 4B: I Dudley (32) P Clover (16) 51. Scr: D Willett B Needs 40. Indiv A: J McNamara (7) 40 cb. B: D Chesworth (13) 40. C: D Gordon (25) 43.

   TUNCURRY: Stableford A: N Duffin (6) 40. Scr: B Germon 33. B: J Halicek (19) 37 cb. Scr: N Turnbull 21.

   TWIN CREEKS: Stableford A: M Hogan (12) 37 cb. B: M Milosevic (16) 40. C: G Walker (24) 42. Plate A: M Pearce 72. B: S Shearer 97.

   WAKEHURST: Medal A: A Brown (2) 67 cb. B: S Percival (16) 69. C: D Grunsell (23) 65.

   WALLACIA: Ambrose: W Hutt K Weston (6-1/4) 70-3/4. Scr: D Vidigal M Millyard 64. Stableford: A Nonas (21) 39.

   WENTWORTH FALLS: 2B agg: G Eather (19) S Huxley (26) 81. Indiv: J Hargreaves (23) 45.

   WINDSOR: 4B: S Brown (25) J Brown (36) 50. Scr: L Singleton J Singleton 37. Indiv A: D Cauchi (13) 41. B: B Kennedy (17) 41. C: J Poole (30) 43.

   WOOLLAHRA: 2B: A Rosenthal (30) D Joshua (29) 14 up. Indiv Div 1: T Hamilton (17) 6 up. Div 2: B Ainsby (19) 5 up. Div 3: D Sutherland (25) 7 up.

   WOOLOOWARE: Stableford A: M Rugless (4) 39. B: J Harrow (17) 42. C: M Samios (23) 43. Scr: M Rugless 35.

   WYONG: Medal A: J Elder (11) 68. B: P Heatherington (16) 65. C: J Osborne (22) 69. Scr: C Witham 71. 

 

WOMEN

   ANTILL PARK: Stableford: G Hiebler (30) 37.

   AVALON: Stableford: B Thomson (42) 36.

   BARNWELL PARK: Stableford: G Walters (Muirfield 20) 38 cb.

   BAYVIEW: Stroke Div 1: H Jones (19) 71. Div 2: E Steel (24) 70. Scr: D Hoschke 87.

   BEVERLEY PARK: Stableford: L Quattromani (24) 38 cb.

   BLACKHEATH: Stableford: C Rhind (28) 43.

   BONDI: Stableford: J Rice (22) 36.

   BOWRAL: Stroke: S Whiteway (18) 70.

   BREAKERS: Stableford: D Ind (21) 39.

   CAMDEN: Ambrose: M Polton M Malcom (9-1/2) 64-1/2.

   CAMDEN LAKESIDE: 2B multi: L Richards (21) K Frew (25) 73.

   CAMMERAY: Medal: A Blane (30) 75.

   CASTLECOVE: Medal: E Brasch (31) 63.

   CROMER: Stroke: H Haga (13) 76.

   GEORGES RIVER: Stableford: F Gibbs (17) 38.

   HAWKS NEST: Stableford Div 1: C Boyd (Asquith 15) 39. Div 2: R Gianacas (39) 42.

   HORIZONS: Medal Div 1: R Shaw (13) 76. Div 2: D Buckhan (31) 77.

   HURSTVILLE: Medal: M Morgan (25) 71 cb. Scr: J Lisle 85.

   LONG REEF: Medal: C Gould (9) 78 cb.

   LYNWOOD: Stableford div 1: V Smith (18) 38. Div 2: C Amery (29) 38 cb.

   MAGENTA SHORES: Medal Div 1: L Yee (21) 78 cb. Div 2: P Macdonald (32) 76.

   MORISSET: Stroke: S Wood (33) 74.

   MOSS VALE: Medal: D Pine (23) 68. Scr: S Griffin 92.

   MUREE: Medal: K Bean (7) 75.

   NORTH TURRAMURRA: Stableford: N Lowe (27) 38.

   NORTHBRIDGE: Stableford: S Lee (19) 37.

   NSW: Medal: M McCarthy (16) 82.

   PYMBLE: Stroke: R Smith (14) 78.

   ROSNAY: Medal Div 1: J Cornwall (12) 69. Div 2: K Waters (29) 63. Gold Medal Div 1: J Cornwell. Div 2: K Waters.

   ROYAL SYDNEY: Stableford: C Jago (21) 38. Centenary: L Hall (42) 43 cb.

   SHELLY BEACH: Stableford Div 1: M Mather (18) 39. Div 2: J Daffy (36) 40.

   SPRINGWOOD: Stableford: M Lyneham (25) 40.

   TALLWOODS: Stableford Div 1: J Sibbons (23) 37. Div 2: J Chilton (27) 31. Div 3: E Polokevics (36) 36.

   THE COAST: Stableford: C Fifield (28) 38. Veteran: C Fifield.

   TOUKLEY: Stableford: T Lonergan (11) 38 cb.

   TWIN CREEKS: Stableford: K McDonald (37) 43.

   WAKEHURST: Medal: S Threflo (34) 79.

   WALLACIA: Ambrose: C Hoppe J Berg (12-1/2) 66-1/2.

   WENTWORTH FALLS: Stroke: K Regan (19) 72 cb.