Date: November 22, 2015
Author: Golf Australia

NSW & ACT club golf results – Saturday

ACT

    GUNGAHLIN LAKES: Rd 3 C'ship: A: A Rizvi 70 D Taylor 70 J Dawson 72 D Blacklock 73. B: R Hickman 68 A Weavers 69 C Farrell 70 S Coulter 71. C: T Leng 67 J Brunton 71 P Stevens 73 M Riley 74. W: A: C Chan 73 E Bance 74 J Whittaker 74. B: C Gainey 74 W Davis 76 D Carlos 77. 

NSW

MEN

   ANTILL PARK: Cup: J Richards (Macquarie Links) 71.

   ASQUITH: 2B agg: M Black (4) M Daniels (5) 79. Indiv A: R Schreiber (9) 42. B: M Duhigg (13) 40. C: S Loccisano (19) 47. Scr: M Black 36. Hole-in-one: M Duhigg at 6th.

   AVONDALE: Stableford Black A: M Bloxham (12) 38 cb. B: R Turchini (16) 40. C: S Orr (26) 37. White: A Greenrod (24) 45 cb.

   BALGOWLAH: Mxd Ambrose: P Steele M Chambers B Hoerger B Colwell (11-3/8) 47-5/8.

   BANKSTOWN: 2B: E Tabet (12) J Kayrouz (23) 13 up. Scr: A Moussa D Mikhail 1 down. Indiv A: E Tabet 4 up cb. B: A Hayhurst (16) 6 up. C: L Murrell (20) 4 up.

   BARDWELL VALLEY: 2B: A Barnes (31) G Burns (16) 54. Scr: L Sanchez G Cullen 38. Indiv: S Singh (17) 41. Scr: J Sentas 32.

   BARNWELL PARK: Stroke A: T Valduena (12) 54. Scr: D Higham 63. B: W Walsh (13) 58. Scr: W Walsh 71. C: A Tosun (23) 59. Scr: G Pettenon 80. C'ship A: D Higham 262 M Williams 264. B: W McBeath 302 C Berenger 310. C: E Ciciriello 333 T Perera 345.

   BAYVIEW: Stroke Cup: P Clarke 71. Stableford Peninsula Shield: R Fisher (21) 42.

   BERMAGUI: Stableford A: D Nash (12) 38. B: A Watson (19) 36. C: P Robertson (22) 37.

   BEVERLEY PARK: Stableford A: G Coombs (12) 44. B: J Meers (17) 45. C: R Weaver (31) 49. Scr: E Koukos 33.

   BEXLEY: 2B: S Dunlop (7) P Gabriel (27) 50. Indiv A: S Loreggia (8) 39. B: C Lewis (15) 44. C: R Johnston (28) 42. Scr: C Delamere 32.

   BLACKHEATH: Stableford A: R Royston (11) 40. B: A Schuster (19) 38. C: I Foulsham (20) 40. Scr: I Evans 76.

   BONDI: 2B: L Deane (14) S Neilan (5) 9 up. Indiv: L Deane (14) 5 up.

   BONNIE DOON: Stroke A: N O'Kelly (10) 64. B: J Harris (18) 62. C: S Cosgrove (26) 65. Scr: J Grierson 67. Stableford: R McKay (31) 42.

   BOTANY: Stableford: T Hill (25) 42. Scr: M Ryan 31.

   BREAKERS: Team: S Wilson (6) T Mitchell (17) T Kelly (29) N Henderson (3) 122. Indiv: P Harper (21) 42.

   CABRAMATTA: Medal A: P Hart (11) 64. Scr: A Belkus 76 cb. B: S Sullivan (14) 69. Scr: J Shek 83 cb. C: J Dass (19) 67. Scr: C Bushby 86 cb. C2: M Aslamis (24) 68. Scr: D Governder 93.

   CAMDEN: 2B Multi: N Venables (15) K Nichol (19) 77. Scr: C Zanoni P McGrath 53. Indiv A: K Bellman (8) 41. Scr: D Smith 32. B: M Benford (15) 40. Scr: P Hyeronimus 25. C: J Gammage (19) 42. Scr: K Nichol 23.

   CAMDEN LAKESIDE: Stroke A: G Buckley (11) 67. Scr: B James 75. B: P Noring (15) 71. Scr: G Liddle 87. C: J Tedesco (23) 67. Scr: R Flynn 95 cb. C'ship A: W Wright 300 B James 303 cb. Hcp: R Gerace (10) 295 cb. B: F Tigani 345 P Noring 350. Hcp: S Golden (17) 296. C: F Pobje 387 J Pecorella 393. Hcp: R Flynn (23) 309 cb. Snr: M Brown 317.

      CAMMERAY: Medley 2B agg: D Allsop (18) J Maxwell (16) 85. Indiv: N Dart (19) 43. W: J Withana (31) 39.

   CAMPBELLTOWN: Par A: I Elliott (7) 3 up cb. Scr: C Lawson 3 up. B: A Stott (15) 5 up cb. Scr: K Ellis 4 down. C: C Harris (20) 5 up. Scr: C Beehag 11 down.

   CARNARVON: 2B: G Rosman (16) R Hogan (13) 50. Scr: S Sherwin P Marshall 42. Indiv A: M Lee (12) 41. B: HJ Jang (15) 41. C: J Lee (20) 46.

   CASTLE HILL: 2B: J Brooker (13) D Cantor (7) 50. Scr: B Rollo S Nashaar 42. Indiv A: A Greyling (12) 43. B: J Brooker (13) 46. C: P Phegan (26) 38. PM: 2B: A James (15) R Churcher (32) 47. Indiv A: S Moran (11) 40. B: C Rawlings (17) 41. C: R Paul (27) 41.

   CASTLECOVE: 2B: A Tierney (22) C Compton (22) 49. Indiv A: R Walker (10) 43. B: C Compton (22) 46.

   CHATSWOOD: Medley 2B: P Barker (9) D Johnson (25) 11 up cb. Scr: D McAlpine P Dale 2 up. Indiv A: S Orman (7) 5 up. B: S Rowlands (15) 7 up. C: W Gay (21) 4 up cb.

   CONCORD: 2B: G Giddy (20) J Ronzel (12) 49. Scr: M Ryan P Macourt 35. Indiv A: J Ronzel (12) 41. B: G Giddy (20) 40. C: M Pattrick (31) 38.

   CROMER: Medal A: K Ashida (11) 65. B: G Ives (15) 66. C: T Liuzzo (23) 70 cb. Scr: S Floyd 72. Veteran: I Anderstrem (19) 70.

   CRONULLA: 4B: M Holman (10) D Bailey (14) 48. MV: S Garlick (11) F Damjanic (Beverley Pk 23) 49. Scr: G Bulmer K Ewington 37.

   CUMBERLAND: 2B: W Scott (36) C Bryan (23) 50. Scr: B Roach R Wyburd 35. Indiv A: Z Macic (10) 41. B: J McLean (16) 43 cb. C: J Newbury (31) 40. Scr: M Hay 31 cb.

   DUNHEVED: Stableford A: J Fearnley (1) 40. B: M Sorini (13) 42. C: P Portelli (18) 40 cb. C2: V Campbell (27) 39. Diamond Putter G Cox (27) 43.

   EASTLAKE: Stableford A: B Colbourne (11) 41. B: D Bridge (15) 43 cb. C: J Markovic (22) 41. D: S Helferty (30) 42 cb. Scr: G Pellizzer 30. C'ship play-off A res: R Stevenson 333. Hcp: G Nichols (8) 301.

   ELANORA: 4B: T Hale (16) M Willcocks (11) 46 cb.

   EVERGLADES: Ambrose: M Duffield G Lee S Conroy L Barbara (7) 51.

   FAIRFIELD: Stableford A: A Picard (8) 47. B: P Hibben (15) 42. C: D Hadfield (18) 43.

   FORSTER: Stableford A: F Hollingsworth (15) 41. Scr: M Jackson 39. B: E Duckworth (19) 42. Scr: T Dreis 19 cb.

   FOX HILLS: Team: L Sammut (25) W Timbs (24) K Gehrig (26) I Pike (27) 128 cb. Scr: P Minko G Maguire G Sinclair P Sinclair 91. Indiv A: D Prasad (8) 39. B: K Chan (15) 39 cb. C: P Marscham (23) 43 cb.

   GEORGES RIVER: 2B: N Allen (14) P Paoli (6) 49.

   GIBRALTAR: Medley Stroke Div 1: R White (12) 60. Scr: A Bray 74. Div 2: A Bell (27) 65 cb. Scr: A Blandis 88.

   GLENMORE: 2B agg: R Doyle (18) I Inguanez (13) 80. Indiv Div 1: D Smith (5) 38 cb. Scr: B Hughes 33. Div 2: K Edwards (14) 44. Scr: M Hughes 24.

   GORDON: 2B: G Brookes (26) C Koudsy (20) 49. Indiv A: S Cave (11) 41. B: M Kang (16) 40 cb. C: G Brookes (26) 43.

   GOSFORD: Team: M Upton (14) D Small (17) G Williams (17) M Parsons (15) 100. Indiv: G Sammons (15) 46.

   HAWKS NEST: Stableford A: P Jackson (12) 40. B: G Jolly (19) 42. C: A Watson (23) 41.

   HIGHLANDS: Split-6: P Bracken (10) J Haddow (26) G Lillie (8) L Sweeney (19) 93. Indiv Div 1: E Wallis (19) 43. Div 2: D Whitton (36) 42. Hole-in-one: J Cece at 4th.

   HORIZONS: Stableford: D Jackson (22) 42. Medley: J Wickett (10) 40.

   HURSTVILLE: Stableford A: M Minzer (9) 42. B: P Zongo (17) 45. C: W Foster (26) 45.

   JAMBEROO: Stableford A: P Paris (7) 41. B: B McGlinchey (18) 43. C: P Lewis (25) 44. D: B Bennett (28) 40 cb.

   KAREELA: 2B agg: S Nicholson (17) P Bendeich (15) 79 cb. Indiv A: N Freeman (8) 39. B: C McCarry (13) 40. C: P Beardsley (20) 41. Scr: K Thornley 32. Hole-in-one: J Lumb at 18th.

   KILLARA: American foursome: C Roles S Hudson (8-1/4) 63-3/4. Scr: B Cutler G Whittaker 70.

   KOGARAH: Stableford A: C Masters (9) 43. B: C Myers (17) 42. C: D Wine (25) 42. Scr: J Wrightson 36.

   LANE COVE: 2B agg: B Staley (19) P Siapos (22) 77. Indiv: A Caush (14) 39 cb. Hole-in-one: L Sullivan at 6th.

   LEONAY: 2B: P McFarlane (13) D Grosse (4) 46 cb. Scr: L Cupples J Cupples 40. Indiv A: G Yates (12) 40. B: W Gillard (15) 39. C1: K Homan (20) 38. C2: D Mallard (25) 39. Hole-in-ones: D Worthy, L Knox at 14th.

   LEURA: 4B agg: C Jennings (18) D Barnes (19) 79. Indiv: J Bednarski (30) 41. Scr: T Cook 30.

   LIVERPOOL: Stableford A: T Salameh (12) 39 cb. B: J Chanthivong (18) 40 cb. C: K Tran (27) 37 cb. Gold Medal B: S Spiros (18) 71.

   LONG REEF: Par A: M Taylor (4) 6 up. B: S McLoughlin (14) 7 up. C: R Charlton (31) 4 up cb. Scr: M Taylor 2 up.

   LYNWOOD: Stroke A: J McPhillips (4) 70. B: S Yuen (20) 68. C: L Drady (31) 69. Scr: D Robel 71 cb.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford A: R Hayes (6) 41. B: A Crawford (19) 41. C: J Riley (25) 42. Gold Medal A: S Mackay (5) 69. B: C McClarence (13) 71. C: D Burton (23) 67.

   MACQUARIE LINKS: Team Multi: M Tancred (19) H Elliott (31) G Johnson (33) 123. Indiv A: D Peters (2) 39. B: S Koh (15) 39. C: E Chan (21) 44 cb. W: J Gibson (24) 37. Scr: D Cummins 38.

   MAGENTA SHORES: Medley 2B: G Wright (14) I McLachlan (25) 7 up cb. Indiv A: C Roberts (7) 2 up. B: I Smith (18) sq. C: I McLachlan (25) 1 up. Hole-in-one: R Bateman at 12th.

   MANGROVE MOUNTAIN: Stableford Div 1: A Lumby (18) 38. Div 2: J Shaw (29) 41.

   MANLY: 2B: M Cook (33) J Belfrage (29) 53. Indiv: D Tallack (13) 45 cb.

   MARRICKVILLE: 2B agg: M O'Neil (9) C Savovski (10) 75. Scr: D Fletcher C Nikoloau 63. Indiv: R Sculthorp (17) 41. Scr: D Cremin 36.

   MASSEY PARK: 2B Parent-Child: D Smith (11) M Smith (10) 46. Scr: S Fitzpatrick B Fitzpatrick 36. Indiv A: R Lee (10) 43. B: R Meaney (19) 42. C: T Murphy (27) 44. Scr: S Fitzpatrick 34.

   MONA VALE: 2B agg: M Tucker (29) N Grinham (17) 80. Scr: G Williams M Hickey 64. Father-Son: T Sample (30) M Sample (22) 78. Indiv: B Cook (21) 44 cb.

   MONASH: Split-6: R Rodwell (12) P Curley (36) 72. Scr: A Pritchard-Davies T Pritchard-Davies 34. Indiv A: M Heltborg (9) 35. B: A Pritchard-Davies (15) 42. C: P Curley (36) 47. White: L Retford (19) 32 cb. Holes-in-one: G Kubizniak at 5th, M Wild at 17th.

   MOORE PARK: Foursome Cup: S Shin R Kimura (22) 58. Scr: L Quilliam E Pathmanathan 74.

   MORISSET: 2B agg Stroke: B Shackleton (22) D Cooke (18) 136 cb. Indiv A: J Wilcock (11) 63. B: B Darby (18) 61. C: A Elliott (28) 63. W: S Smith (24) 75.

   MOSS VALE: Stableford A: W Sharpe (8) 42. B: G Morgan (13) 39. C: S Hancock (25) 37.

   MT BROUGHTON: Mxd Foursome: C Malouf S Bailey (12-1/2) 70-1/2. Scr: C Malouf S Bailey 83. Medley Stableford: A Moody (23) 43.

   MUIRFIELD: 2B: L Chaney (17) T Vickers (20) 47 cb. Indiv A: P Gold (10) 41. B: B Salmon (17) 42. C: J Law (32) 40. Scr: E Keith 33.

   MUREE: Stroke A: G Maytom (10) 64. B: S Smith (14) 62. C: C Riley (25) 61. Hole-in-one: J Nisbet at 8th.

   NEW BRIGHTON: 2B: W Clemmett (10) P Hearne (15) 48. Indiv A: G Brown (8) 42. B: B Smith (13) 40 cb. C: H McMillan (31) 42 cb. C'ship A res: R Trenear bt G Farthing 2-1. B: R Dixon bt B Mangan 4-3. C: T Tarmo bt H Gilchrist 5-4.

   NORTH RYDE: Foursome c'ship A: G Blundell B Cummerford 149. B: S McCloskey G Moore 168. C: G Boyer G Williams 183. 2B: P Patel (22) N Patel (31) 54. Indiv A: C Chang (12) 45. B: L Haddock (17) 40 cb. C: S Sinclair (30) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Stableford: M Wheeler (17) 44.

   NORTHBRIDGE: Stableford A: D Glassop (4) 38 cb. B: J Salvaggio (16) 40. C: M Przybylski (28) 41. Scr: D Glassop 34 cb. Trophy: J Firkin (18) 41 cb.

   NOWRA: Stableford A: A Bradley (8) 39. B: G Wearne (16) 44. C: J Courtney (36) 41.

   NSW: Stableford: A Roberts (22) 40. White: M Pennell (21) 38. Gold: R Cato (36) 33. Scr: A Grzetic 35.

   OATLANDS: 4B: B Mortimer (16) W Andrews (22) 48 cb. Indiv A: J Sayer (12) 41. B: B Bechara (33) 41. PM: R Nurthen (18) M Carlin (11) 46 cb. Indiv: R Nurthen (18) 41.

   PACIFIC DUNES: Medal of Medals: P Gover (8) 68. Stableford A: G Blair (6) 41. B: A Colley (29) 39.

   PALM BEACH: Stableford: J Zieren (16) 46. Scr: S Rigney 34 cb.

   PENNANT HILLS: Stableford A: B Jones (9) 40. B: C Boyd (15) 39. C: G Davis (21) 40. Scr: J Chudleigh 35.

   PENRITH: 2B agg: S McManus (28) S Freemantle (28) 76. Scr: D  Day D Acret 68. Indiv A: A Thomson (9) 40 cb. B: G Macsok (16) 41. C: A Sinclair (28) 42 cb.

   PYMBLE: 4B: G Lindsay (25) I Moore (11) 48 cb. MV: D Brown (Monash 7) J Lopez (14) 48. Scr: F Mellish O Cromback 38. Indiv: J Hooper (13) 40 cb.

      RANDWICK: Stroke A: M Kandara (10) 55. Scr: M Williams 60. B: D Gooch (14) 55 cb. Scr: D Gooch 69. C: P Illidge (22) 56. Scr: P Illidge 78. Hole-in-one: D Cobby at 11th.

   RICHMOND: Medal A: G Reynolds (4) 65. Scr: N Ball 73. B: G Keating (14) 67. Scr: M Cerone 84 cb. C: B Wilson (33) 63. Scr: G Ross 88.

   RIVERSIDE OAKS: Stableford Div 1: N Powyer (8) 44. Div 2: D Oliver (16) 45. Div 3: D Streichler (26) 41.

   ROSEVILLE: Team: Captains 866 bt Presidents 864. 2B: C Hewit (16) C Jaques (33) 50. Scr: A Bear C Archibold 34 cb. Indiv A: J Wilcher (7) 38. B: H Martin (17) 40. C: J Burrows (30) 40. Masters: C Jaques (33) 39 cb.

   ROSNAY: Cup: M Williams 62. Hcp: M Woodhouse (10) 60. Stableford A: B Pace (11) 38. B: D Aaron (13) 42. C: S Matthews (27) 39 cb.

   ROYAL SYDNEY: Par A: P L'Estrange (12) 5 up. B: W Pulver (15) 4 up. C: T Fay (24) 2 up cb. Scr: J Ledgerwood 2 down.

   RUM CORPS: Stableford Div 1: G Bentley (13) 39. Div 2: P Edwards (26) 44.

   RYDE-PARRAMATTA: 2B Div 1: T O'Donnell (10) M Duffy (15) 46 cb. Div 2: T Nelson (16) R Surian (25) 48 cb. Indiv A: P McGivern (13) 39. B: B Trent (16) 41. C: P Corne (21) 37. D: J Leary (34) 41. Scr: M Madan 34.

   SEFTON: 2B: K Brake (14) M Khoury (9) 11 up. Indiv A: M Khoury (9) 6 up. B: R Gilzean (14) 3 up.

   SHELL COVE: 4B: P Fien (16) J McKenzie (21) 50. Scr: A Bailey S Ready 39. Indiv: I Simms (13) 43. Scr: J Cast 36.

   SHELLY BEACH: Medley 2B: P Linnet (12) J Linnet (30) 49. Mxd: C Haynes (8) C Neill (36) 47. Indiv A: C Haynes (8) 38. B: L Beaumont (15) 39. C: J Linnet (30) 47. W Div 1: D Elford (18) 37. Div 2: K White (28) 38 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley Stableford A: M Henning (5) 40 cb. B: J Kovacs (17) 42. C: J Irwin (Nowra 23) 42. D: T Bannister (Gunghalin Lakes 37) 39.

   SPRINGWOOD: Stableford A: T Egan (6) 41. B: M Mountain (17) 41. C: P Naicker (24) 38. Scr: M Hancock 38.

   ST MICHAEL'S: 2B: V Singer (19) L Dryer (18) 13 up. Scr: S Gibson W Wang 4 up. Indiv A: D Cutrupi (10) 8 up. B: C Fitzgerald (14) 6 up. C: C O'Neill (36) 7 up. Scr: M Hammond sq. Gold: M H Ta (26) J Ryan (34) 11 up. Indiv: M H Ta (26) 9 up.

   STONECUTTERS RIDGE: Team: G Banks (17) D Shipton (22) B Young (3) B Dell (12) 103.    STRATHFIELD: Medley 2B: W Smith (12) B McColl (23) 49. Scr: J Florida E Haines 34 cb. Indiv: P Tsui (40) 45.

   TERREY HILLS: Split-6: M Reardon (32) G Rosenberg (16) 78. Indiv A: K Bunting (8) 44. B: G Cave (14) 41. C: M Reardon (32) 44. Scr: K C Hwang 35.

   THE COAST: Stableford A: T Jay (6) 38. Scr: T Jay 32. B: D Morgan (15) 42. Scr: D Morgan 27. C: I Murray (25) 41. Scr: I Fraser 17. C'ship A: T Podvorec bt B Arnott 9-8. B: S McFadyen bt M Pelligrini 6-4. C: A Smolders bt S Townsend 2-1.

   THE LAKES: Stableford: A Rao (18) 43. Scr: C Kares 70.

   TOUKLEY: 4B: S Spierings (27) G Brunton (25) 48. Scr: P Chatillon V Chatillon 39. Indiv A: T Jaye (11) 42. B: D Lear (18) 41. C: S Spierings (27) 44. Trophy: D Wallace (8) 75.

   TUNCURRY: Medal A: T Kennings (3) 73. Scr: A Syme 76. B: K Briscoe (16) 71. Scr: R Milligan 90 cb. C: T Anderson (20) 69. Scr: T Richardson 90.

   TWIN CREEKS: 2B agg: M Chow (15) H Kim (17) 75. Indiv A: J Lansley (6) 41. Scr: C Johnston 36. B: W Low (16) 44. Scr: M Morgan 29. C: P Dooley (24) 40. Scr: M Nicol 20.

   WAKEHURST: Cup: A Sutton (1) 74 K Burns (6) 74 to play off. Bowl: E Tsui (Tasmania 26) 46.

   WALLACIA: 2B multi: M Sheen (18) G Anscombe (19) 102. Scr: J Batman D Duguid 66. Indiv A: D Rose (12) 42. B: D Klein (16) 43. C: G Anscombe (19) 44.

   WARRINGAH: 2B: P Stockley (36) D Benson (27) 49 cb. Indiv A: M Rawle (13) 43. B1: B Poole (19) 44. B2: I Redfern (20) 44. C: J Brown (27) 41. Scr: M Patison 37.

   WINDSOR: 4B: J Brown (32) R Smith (10) 48. Scr: C Knobbs C Brown 37. Trophy: J Brown 45. Indiv A: K Bruton (11) 41. B: B Kennedy (16) 42. C: N Browne (28) 36 cb.

   WOOLLAHRA: 2B: J Rioedan (27) R Davies (26) 52. Indiv Div 1: T Browne (6) 44. Div 2: R Nahum (19) 39 cb. Div 3: R Davies 46.

   WOOLOOWARE: 4B: A Mercuri (20) R Hayes (29) 52. Indiv: A Mercuri (20) 41 cb. Scr: M Rugless 35.

   WYONG: 2B: A Sharpe (20) K Vaughan (12) 47 cb. Indiv A: G Clark (11) 43 cb. B: S Meyn (15) 39 cb. C: N Oven (35) 42 cb. Scr: G Watton 34. 

NSW

WOMEN

   AVALON: Par: J Johnson (43) 4 up.

   BARNWELL PARK: Stroke: C Yum (37) 65. C'ship Div 1: L Coleman 311. Hcp: T Roach (13) 262. Div 2: L Priest 375. Hcp: L Priest (26) 271. Div 3: J Sharma 418. Hcp: J Sharma (33) 286. Snr: G Walters 352. Hcp: C Pienaar (23) 265.

   BAYVIEW: Stableford Div 1: C Freeman (10) 39. Div 2: T Gillett (26) 39.

   BEVERLEY PARK: Stableford: C Price (29) 40 cb.

   BLACKHEATH: Stableford: J Lawler (26) 41.

   BREAKERS: Stableford: J Gibson (35) 43.

   CAMDEN: 2B Multi: L Bullock (26) S Miller (17) 63. Indiv Div 1: M Ross (17) 37. Div 2: P Gleeson (19) 31 cb. Div 3: K Bull (38) 32.

   CAMDEN LAKESIDE: Split-6: T Wood (6) J Holmes (11) 59.

   CASTLECOVE: 2B: J Lamble (37) S Chong (31) 45. Indiv: J Lamble (37) 37.

   CROMER: Stroke: N Robb (26) 74 cb.

   GEORGES RIVER: Stableford: R Perkins (19) 36.

   HORIZONS: Stableford: D Koppman (25) 36.

   HURSTVILLE: Stableford: L Rolfe (16) 42.

   JAMBEROO: Stableford: M Cook (24) 39.

   LONG REEF: Par: B Bourne (17) 2 down.

   LYNWOOD: Stroke Div 1: C Coates (4) 72. Div 2: A O'Connor (30) 71.

   MAGENTA SHORES: Par Div 1: A Hood (24) 2 up. Div 2: K Grigg (40) sq cb.

   MANLY: Stableford: G Rae (3) 37.

   MASSEY PARK: 2B: B Broadbent (24) B Waters (23) 48. Indiv Div 1: P Glover (18) 36. Div 2: B Broadbent (24) 42.

   MOSS VALE: Stableford: J Elder (32) 36.

   MUREE: Stroke: A Redman (20) 70.

   NORTH TURRAMURRA: Stableford: C Worrall (32) 40.

   NORTHBRIDGE: Stableford: J Appleby (23) 35.

   NSW: Stableford: S Armstrong (30) 33 cb.

   PACIFIC DUNES: Medal of Medals: M Toole (8) 74 cb. Stableford: A Stein (16) 35 cb.

   PALM BEACH: Stroke: G Flynn-Pye (36) 63. Scr: J Boreham 87.

   PYMBLE: Stableford: L Hammond (9) 38.

   ROSNAY: Stableford: A Le (18) 35.

   ROYAL SYDNEY: Par: M Crawford (20) sq. Centenary: S Conlon (17) 3 up cb.

   SHELL COVE: Stableford: L Field (22) 39.

   SPRINGWOOD: Stableford: L Dalkeith (33) 37 cb.

   THE COAST: Stableford: G Jones (29) 39. Medal: J Barrett (23) 74.

   TOUKLEY: Stableford: N Tracey (22) 36.

   WAKEHURST: Stableford: R Schuter (28) 34.

   WALLACIA: Medal Div 1: L Swain (19) 70. Scr: M Pryce 89. Div 2: M Bemrose (30) 83. Scr: C Hoppe 123. Veteran: L Swain (19) 70.