Date: February 02, 2015
Author: Golf Australia

NSW & ACT Club Golf Results – Sunday

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford Div 1: B Wade 41 N Blencowe 38 M Brice 35. Div 2: C Tully 46 K Koppman 37 S Pepper 36. Women: Y Rhind 41 H Wark 38.

   FAIRBAIRN: Ambrose: S Palma S Payne 60.25 D Brady A Wiebe 61.5 J Rowan B Chivers 61.75 C Kneeshaw J Dilworth 62.5 cb.

NSW

MEN

   ASQUITH: Medley 2B: D Stafford (15) S Pennington (27) 48. Mxd: S Lee (16) A Nam (23) 43. Indiv Div 1: I Gunesekere (14) 40. Div 2: B Foulds (33) 41. W: C Kim (24) 32 cb.

   BANKSTOWN: 2B: K Lee (14) T Vu (23) 48. Mxd: R Clifton (16) J Hickey (13) 43. WW: I Hall (31) I Reid (35) 42. Indiv A: A Coull (11) 44. B: A Hill (17) 43. C: G Pickworth (22) 41. W: M Aitken (28) 34.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: S Latu (15) 34.

   BARNWELL PARK: Medley 2B: A Fitzgerald (17) A Fitzgerald (36) 50. Indiv: G Griffiths (27) 43.

   BAYVIEW: Medley 2B agg: J Cooper (16) T Werrett (24) 79. Indiv A: N Woolmer (7) 43. B: B Kotarski (18) 40. W: M Leonard (30) 37.

   BERMAGUI: Mxd Foursome c'ship: P Jones R Matthews 132. Hcp: P Buttrey J Buttrey (23-1/2) 111-3/4.

   BEVERLEY PARK: 2B: R Elhindi (19) D Tawadros (29) 51. Scr: D Hall C Packwood 34. Indiv: R Elhindi (19) 45. Mxd 2B: G Chapple (18) S Chapple (17) 46 cb. Indiv: G Galwey (17) 41. W: C Gardner (29) 34.

   BONDI: 2B: T Snape (26) J Begley (8) 48. Indiv: J Begley (8) 40.

   BONNIE DOON: Medley 2B: O Newton (25) P Whitnall (25) 49. Indiv A: B Maher (12) 41. B: P Inberg (19) 47. C: R Lanessa (Botany 35) 43. Scr: S Lockwood 34. Hole-in-one: L Kurnadi at 4th.

   BONVILLE: Medley Stableford: D Pleasance (20) 39.

   BOTANY: Stableford: J Parker (9) 42.

   CAMDEN LAKESIDE: 2B agg: M Deura (28) Y Pearce (34) 76. Indiv: V Donvenekham (17) 42.

   CAMMERAY: Stableford: R Todd (32) 42.

   CAMPBELLTOWN: Stableford: V Azzopardi (17) 39.

   CARNARVON: 2B: R Kim (18) J Lee (23) 49. Scr: M Lee S Kim 41. Mxd: D Lynch (19) J Cramer (24) 48. Scr: D Spittal J Kirby 32 cb. WW: S Sim (16) L Kim (9) 46. Indiv A: S Kim (5) 40 cb. B: S Lambert (16) 42. C: J Park (36) 43. W Div 1: S O Lee (15) 36 cb. Div 2: A Cho (24) 39. Div 3: D Lalor (29) 28.

   CASTLE HILL: Medley 2B: B Evans (13) B Irwin (19) 50. Indiv A: S Chapman (8) 41. B: P Mulligan (18) 45. C: P Lim (24) 38. W: R Laughton (10) 38. PM: J Zavaglia (19) P Scuglia (7) 47 cb. Indiv: L Song (9) 41 cb. W: K Romer (13) 36. Scr: S Nashaar J Kim 41.

   CHATSWOOD: 2B agg: G Jamgotchian (18) J Junkeer (35) 81. Indiv: J Junkeer (35) 48.

   CONCORD: Medley 2B: A Calavrias (23) J Moloney (23) 47 cb. Indiv: J Perkins (20) 43. W: S Yap (25) 38.

   CROMER: Medley 4B: J Campbell (26) H Campbell (24) 49. Indiv: H Graham (12) 41 cb.

   CRONULLA: Par: C Bevan (15) 5 up. Jnr Stableford: S Arnold (13) 42. Mxd 4B: B Morton (19) J Morton (27) 47.

   CUMBERLAND: Medley 2B I Farrar (33) B Sampson (9) 48. Scr: F Daoud C Paul 35. Indiv A: B Jack (11) 39 cb. B: B Cuttler (19) 43. C: T Hodder (23) 44. W: L Parks (27) 38. Scr: A Evans 34.

   DUNHEVED: 2B: G Tuohy (14) S Beaton (16) 51. Scr: J Barnes M Moses 39. Mxd: D Timms (25) S Timms (37) 47. Indiv: S Beaton (16) 42. W: M Scharen (36) 40.

   EASTLAKE: Stableford A: R Smith (10) 42. B: J Dooley (19) 42. C: J O'Neill (22) 42. D: S Alp (32) 40. Scr: C Hicks 35.

   ELANORA: Medley 4B: C Locke (12) G Locke (18) 49. Indiv: C Locke (12) 43. W: P Bergin (17) 38.

   EVERGLADES: Mxd Team: T Mullen (10) J Hickey (31) C Timmis (32) J Clifford (6) 100. Indiv Div 1: J Ware (11) 41 cb. Div 2: J Hickey (31) 48. W: M McManus (13) 43.

   FORSTER: Medley 2B: M Merton (18) W White (13) 56. Indiv: D Elford (17) 38.

   FOX HILLS: Medley 2B: S Davies (17) G Kennedy (32) 45. Indiv: J Wheatley (4) 35. W: Y Chong (21) 30 cb.

   GEORGES RIVER: Stableford: B Mei (19) 38.

   GORDON: Medley 2B multi: R Wills (30) R Wills (15) 78. Indiv: T Tonomura (29) 40. W: R Wills (30) 37.

   HARRINGTON WATERS: Stableford Div 1: T Kennedy (Wauchope 15) 40. Div 2: L Hearne (27) 43.

   HIGHLANDS: Stableford: G Rech (13) 42.

   KAREELA: 2B: N Stenner (44) G Lim (13) 47. Indiv: J Smith (21) 39. W: C Marston (26) 35.

   KILLARA: Medley 2B: A Fay (22) N Fay (39) 49. Indiv: M Laithwaite (26) 43. W: J Crichton (5) 40. 4B: J Van Bergen (45) P Van Bergen (31) 50 cb. Scr: B Boezeman G Daniels 38.

   KOGARAH: Medley 2B: G Thomas (Hurstville 18) R Thomas (Hurstville 29) 53. Indiv: R Thomas (Hurstville 29) 47. Scr: J Heron 32 cb. W: M Brun (25) 40.

   LIVERPOOL: Medley 2B multi: F Noonan (16) C Farrell (14) 98. Indiv A: S Bandal (9) 39 cb. B: F Noonan (16) 42 cb. C: C Marcocci (20) 44. W: R Stockwell (26) 40.

   LONG REEF: 4B: B Jones (15) M Jones (28) 49. Indiv: M Jones (28) 40. W: D Sier (18) 35.

   LYNWOOD: Medley Stableford A: P Kastl (12) 43. B: S Oh (24) 40 cb. Scr: A Macklinshaw 37.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: A Francey (21) 41.

   MACQUARIE LINKS: Medley 2B: I Davis (5) E Kusnierz (34) 47. Indiv: B Morcombe (17) 44.

   MAGENTA SHORES: Stableford: A Clarke (6) 41.

   MARRICKVILLE: Stableford: P Gay (14) 44.

   MASSEY PARK: Stableford: R Aghajani (Gordon 22) 43. Scr: S Twomey 37.

   MONA VALE: Medley 4B: J Agostino (24) D Agonstino (29) 49.

   MONASH: 2B: D Parsonage (7) S Simpson (18) 52 cb. Mxd: M Sender (22) A Sender (36) 49. Indiv: A Park (19) 45. W: R Sills (16) 43.

   MOORE PARK: 2B: R Fredericos (14) D Carroll (24) 55. Scr: H James N Della Bosca 37. Indiv: D Carroll (24) 48.

   MORISSET: Stableford: P Van Raalte (30) 44. W: F Newman (25) 37.

   MUIRFIELD: 2B: J Groves (23) B Newell (18) 47 cb. Mxd: S Wild (26) J Wild (34) 44 cb. Scr: G Hutchinson B Burgess 32 cb. WW: S Won (21) Y Kim (32) 43. Indiv: M Paton (7) 40. W: J Doherty (12) 39.

   NEW BRIGHTON: Medley 2B: N Garvey (31) E Sabbagh (24) 50. Indiv: R Ramachandran (31) 42.

   NORTH RYDE: 2B: M Thom (27) M Costigan (21) 49 cb. Mxd: D Evans (29) S Campbell (15) 48. WW: M Kim (23) G Wong (36) 38 cb. Indiv A: S McCloskey (13) 38 cb. B: W Kwok (19) 42. C: M Costigan (21) 40. W Div 1: S Campbell (15) 34. Div 2: A Lee (26) 31.

   NORTHBRIDGE: Medley 2B: C Ching (24) G Cartwright (18) 54. Indiv: S Merdith (21) 44. Scr: J Richards 33. Jnr c'ship: B Pollack 188. Cadet c'ship: L Kerridge (36) 138.

   NSW: 2B: J Harvey (32) C Lonsdale (17) 47. Indiv: S Roubicek (11) 40. W: H Miller (43) 33.

   OATLANDS: Medley 2B agg: N Murdoch (3) C Coleman (17) 79. Mxd: E Ito (15) A Ito (31) 78. Indiv: J Suh (16) 42 cb. W: Y Lei (21) 39.

   PACIFIC DUNES: Medley 4B: D Murray (36) K Evans (27) 52 cb. Indiv: D Maher (16) 41. W: L Stuart (19) 36.

   PARRAMATTA: Stableford: F Jeloudev (12) 41.

   PENNANT HILLS: Medley Irish Team: C Pope (21) K Gibson (15) D Nair (17) M Kenny (19) 95. Indiv: P Price (33) 45. W: C Whitehouse (18) 41 cb.

   PENRITH: Medley 2B: J Kavana (7) R Peters (21) 48. Indiv: M Thomson (16) 40. W: D Montgomery (13) 40.

   PYMBLE: 4B: S Cowan (5) A Wood (18) 50. Indiv: B Saroufim (26) 44 cb. Medley 4B: L Cole (21) L Harper (24) 47. Indiv: L Cole (21) 39. Trophy: L Cross (7) A Cross (36) 59.

   RICHMOND: 2B: A Zahar (8) R Young (17) 46. Indiv A: D Yates (5) 38 cb. B: D Soderman (18) 37 cb.

   ROSEVILLE: 2B: D Leahy (16) L Forrest (15) 50. Indiv A: J Edwards (15) 42. B: B Blood (25) 43. Medley Stableford: B Powell (8) 42. Mxd 2B: D Bardone (33) J Bardone (21) 47. Indiv: D Bardone (33) 44. W: J Leahy (21) 41.

   ROYAL SYDNEY: Stableford: T Corker (Victoria 3) 41 cb.

   RYDE-PARRAMATTA: 2B: K Daly (21) D McClean (16) 51. Mxd: R Fairclough (22) C Fairclough (12) 50. Indiv: R Fairclough (22) 46. W: C Song (16) 33. Scr: A Middleton 33.

   ST MICHAEL'S: Medley 2B agg: T Harbutt (7) J Giardina (7) 77. Indiv A: J Bell (10) 41 cb. B: R Walker (16) 36. C: G Nicholas (26) 39 cb. Scr: J Giardina 34. Gold: M Pollard (31) 39. W: S Lom (27) 29.

   SHELLY BEACH: Medal A: G Procter (11) 68. Scr: A Arkins 73. B: M Harley (13) 69. Scr: M Harley 82. C: P J Hill (22) 64 cb. Scr: P J Hill 86. Hole-in-one: D Allomes at 10th.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley 4B: D Tait (18) P Lumpton (18) 51. Scr: C Baird S Baird 37. Indiv A: S Baird (10) 39. B: D Tait (18) 43. C: S Westerweller (23) 38.

   STRATHFIELD: 2B: K Niall (28) L Hockley (27) 51. Mxd: J Paik (16) Y Kim (6) 44. Indiv: D Parisi (9) 43 cb.

   TERREY HILLS: Irish Team: A Bennett (42) M Bennett (14) M Reardon (29) T Reardon (27) 97. Indiv: K Nomura (14) 41.

   TERRIGAL: Stroke A: A Barnes (15) 71. Scr: R Petrie 85. B: A Daley (16) 66. Scr: A Daley 82. C: G Kennedy (25) 66. Scr: G Kennedy 91. Medal: L English (20) 64. Scr: L English 84.

   THE COAST: Irish Team: A King (12) D Romeo (18) D Meyer (10) D Conway (10) 88. Indiv: M Danne (6) 42.

   THE LAKES: The Lakes Medal (Vardon): D Brandt-Richards (Mona Vale) 72. Medley 4B: J Kofod (21) P Kofod (24) 45 cb. Scr: J Coxon B Doxon 29.

   TOUKLEY: 4B: A Parsons (34) R Faulkner (24) 55. Mxd: C Wayland (9) T Lonergan (9) 46. Indiv Div 1: N Beukers (19) 42. Div 2: A Parsons (34) 46. W: M Elphick (36) 37.

   TWIN CREEKS: Stableford: M Chow (14) 42 cb. Scr: J Wells 38.

   WAKEHURST: Mxd 2B: B Or (26) K Lam (19) 50. Indiv A: A Cohen (18) 39. B: K Douglas (22) 42. W A: S James (22) 38. B: P Rochester (32) 35.

   WALLACIA: Stableford: P Williams (13) 43.

   WARRINGAH: Medley 2B: C Spencer (36) A Richardson (33) 12 up. Indiv: C Diong (19) 6 up cb. W: A Richardson (33) 6 up.

   WOOLLAHRA: 2B: L Tosh (17) M Falla (31) 51. Indiv Div 1: P Maisal (16) 44. Div 2: F Kleiner (22) 42. Div 3: M Falla (31) 42.

   WOOLOOWARE: Mxd 4B: P Owen (23) M Coates (31) 47. Indiv: R McAvoy (12) 40 cb. W: J Roach (26) 35. Jnr: S Dunlop (12) 37 cb.

   WYONG: Mxd Team: I Steele (16) F Steele (24) S Heggen (19) S Spours (24) 91. Indiv Div 1: B Neave (11) 41. Div 2: L Bryant (22) 49. W: S Cross (34) 40.

NSW

WOMEN

   BOTANY: Stableford Div 1: E Lacey (29) 39. Div 2: L Lawrence (35) 34.

   CRONULLA: Stableford: L Neal (13) 39.

   HARRINGTON WATERS: Stableford: F Cavanagh (43) 41.

   MARRICKVILLE: Stroke Div 1: G Varcoe (16) 60. Div 2: C Forrester (35) 65. Scr: G Varcoe 76. Medal Div 1: K Loosley (20) 63. Div 2: C Forrester.

   MOORE PARK: Stableford: M Johnson (7) 39.

   NSW: Team: C Langford (19) C Bloch (23) D Lindsay (29) S Goldschmidt (31) 86.

   ROYAL SYDNEY: Stableford: D Hill (35) 36.

   ST MICHAEL'S: Stableford Div 1: M Nurdi (4) 40. Div 2: L Poole (24) 36.

   SHELLY BEACH: Stableford: K Howell (27) 39.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: S Duchesne (28) 31.

   TWIN CREEKS: Stableford: M Lovelock (18) 31.