Date: December 06, 2015
Author: Golf Australia

South Australian club golf results – Saturday

METRO

   API: Med: P Dedecke 61. A: D Neuman 69 M Howie 70 S Howie 71 T Vaughan 77 N Crudden 78. B: B Scully 63 T Parsons 70 C Roy 71 R Schapel 73 A Ifcovich 75. C: P Dedecke 61 P Isaacs 65 J Bowman 78 A Goss 79 J Freestone 83.

   ASCOT PARK: Stableford: South Course: D Andrews 38 W Matthews 36 P Gardener M Harding 35 P Nicholls 34. North Course: P Lewis 33 G Rennie 31 J Ling B Anthony 29.

   BAROSSA VALLEY: Stroke: A: A Purdie 69. B: A Garder 69. C: B Weedon 73. Ball winners: A: Z Fuller 71 I Baldwin T Turnbull 72. B: R Thiele D Bergen 73 K Turnbull 74 J Monaghan. C: B Griffiths 75 E Planthaber G Mundy 76. Women: C Farley 68 M Mitzi 69.

   BELAIR PARK: Stroke: Div 1: T Teisseire 64 G Hardman 68 P Cotter 69 G Dowling 70 T Grant cb 71. Div 2: R Klimionok 67 M Downie 68 P Luscombe 73. Div 3: D O'Donnell D Stewart 68 T Stewart 73. Women: E Cotter 71 B Gordon 72.

   BLACKWOOD: Stroke/medal: A: M Munn 66 G Britten 68 C Gates 69. B: O De Leeuw 64 P Danvers 65 A Thomas 67. C J Whyte 66 M Griffin R Goodwin 70. Women: H Brauer 80.

   BROADVIEW: Stableford A: D McMahon 34 P Crosby 33 K Henry 31 M English 29. B: K Blake 42 S Eastwood 32 C Allen 30 P Jeans 29. C: J Ahern 42 R Massie 38 M Luscombe 36 N Fergusson 35 C Lambi 29.

   ECHUNGA: Par: A: D Parrott 4 up S Kinnane R Jones J McGuire 2 up C Nailer A Fort D Fromm M Haslett C Greenwood A Beltchev 1 up. B: J Speed 7 up G Day 6 up L Bowey L Matthews 4 up A Boike 3 up R Hughes R McLauchlan B Amos 2 up. C: B Montgomery C Wenham W Koop 4 up R Easling 3 up P Head K Moore 2 up D Wilson M Huggard B Walker B Jackson 1 up. D: T Kar 5 up M Bills 2 up G Rayner I Oswald W Hocking 1 up.

   EDWARDSTOWN: Stroke: R Turnbull 65 E Fitzpatrick 66 D Read 67 C Burton C Ashmore 68 P Mills 70 C Moyle 71 A Parkes 72 K Owens G Mitchell 74.

   FLAGSTAFF HILL: Stroke: A: G Brandoli 67 B Stenner 68 T Marsland 69 A Shepherd J Brown G Hazell 70 P Lockhart 71 M Dolphin C Wade 72 L Schreier B Manton D Church 73. B: J Loh 67 R Fraser 71 D Shriner M Lock R Dredge D Eyre 72 M Kreuzer B Winstanley B Hudson 73 P Edwards J McLellan M Osborne A Gepp 74. C: D Fuss 68 L Flint 70 H Ghai D Tarca 71 C Theakstone 72 S Jeffery J O'Connor 73 N Parkinson 74 D Bradley 76. Women B Quinn 77. Stableford G Lunn 40 B Robinson B Dickie D Morrissey B Marcus 36 J Albrechtsen 33.

   FLEURIEU: Stableford: A: M Klaveniek 37 W Whitbread G Rodda 36. B: M Chirgwin 35 D Cochrane 34 D Liston 33. C: Haworth 39 H Bulbeck 34 D Hurling 31. Wed Stableford: E Haworth 42 J Milligan D Roser 40 J Clarke 39.

   FULLHAM RAMBLERS: Stroke: G Hanlin 63 R Dopson 64 G Proud 67 G Baynes 69 A Evans 70 G Langeluddecke B Chapman 71 G Hare 79.

   GLENELG: Stroke: A Grade: G Kendall P Jeffery S Williams 70 J Rawson D Hiern S Harkness B Tuohy A Doyle M Fleer 71 M Dignan 72. B: D Holst 69 B Schmidt 70 D Mather A Campbell 72 T Sullivan A Stehbens S Knapp G Binns W Inglis 73 B Turner 74. C: S Petherick 68 C Bridgman 70 S Rowe I Daebeler J Bradford D Nyland B Jacobssen 72 S Kennedy 73 B Gilbert 74 P Hoiles 75. Women:  Yap 72 R Martin 75 K. Nyland 77.

   GRANGE: West: Stroke: A: S Wohling 67 M McDougall 70 A Na 71 C Morris E Rillo 72 T Green M Griffiths B Davies R McInnes R Tiggemann 73. B: M Geddes F Lenzi 69 L Humphreys T Tyson 72 P Ridge J Moore R Perryman R Smith D Murray K McGorm 73. C: B Smith 71 T Gaunt 73 J Rutherford 74 P Tubb A Beckett B Grigg A Brazzale 75 M Brazzale 76 D Munro R Quinn 77. East: A: J Miller K Linke 69 S Thompson 70 J Racioppi G Giotis 71 M Fink 72 D Murdoch P Davis M Ingham 73 J Bell 74. B: I Mac 68 G Paspaliaris T Lember R Bria 73 D Wirth T Monaco F Fung S Fairs J Sharpe G Tullio 74. C: G Hand 73 E Librandi 77 M Mazzone N Tamlin 78 P Groves P Luckins 79 G Baker J Owens 80 D Wallage 81 A Templer 82. Women: West: H Hood 76 S Olsen J Carling Sacharias 77 W Foo 78. East: J Prior 79 L Weatherall 80 J Fehervari 84.

   HAMLEY BRIDGE: Thur: Stableford: B Schwartz 40 L Hatcher D Nation D Russell W Van Pelt 38 I Rohde 35.

   HIGHERCOMBE: Stroke: A: C Wisniewski 62 P Davis R Clapp 69. B: S Dawson 63 B Lathlean 67 C Colquhoun 68. C: D Murray cb M Mitchell 68 F Millar 70. Ball winners: J Stevenson S Dajka L Forrest M Matthews 69 D Wade D Wilson T Jones H Hansford 70.

   JIMMINY CRICKET: Stableford 9-Hole: A: G Preciuos 25 P Benwall 21 W Kiel 20 T McDonnell M Sheldon 19 J Gorgeous 18 P Higgy 17. B: S Mules 22 D Plugger 21 Mrs Marsh 20 K Freestone PJones D Taylor 19 T Timbo 18 D Barney D Bryant M Roberts 17. C: D Etherington 21 J Dempsey 20 G Nimmo 19 S Sylvester E Palnok D Don 18 S Stan 17. D: A White 21 K Williams 20 K Hewitt 19 P Biggsy J Green D Juylan 18 D Hodge 17. Matchplay: T Timbo d G Hoover.

   KOOYONGA: Ambrose: G Boase A Boden P Michael T Marriott 53-5/8, J Combe G Bell G May I Sargent 55, W Toleman Jack Speirs John Speirs R Parish 56.

   MANNUM: Stableford: K Dohnt 39 R Burt 37 D Gaskell B Logan 36 G Bormann 35 S Thompson 34 D Jericho J Packer 33. Tues: 9-hole Stablford: C Vigar 19 K Bretag 16 K Dohnt 15 B Fisher 14 B Logan 13 B Banks 12.

   MARION PARK: Stroke: A: R Biniek 70 S Young 74 D Wesley 76 P Dean 77 M Dean 78. B: B Murray 63 M Harrison 66 S Gilbert 67 S Holt 68 M Luczak M Ball 71 C Haynes 72 A Baumanis 74 P Goldberg 75 L Troupisidie 76 D Gilbert 77  A Curtis 81. C: M Gahan 68 P Mason 70 M Jordon 74 M Boston 88. Women: S Townsend 74.

   MAWSON LAKES: Stroke/medal: L Bauer 63. A: G Matthews 63 D Wuttke 65 K Polkinghorne 66 R Nelson 67 D Williamson E Keyte 68 W Rocher G McLoughlin 70 B Foule P Thomson 71. B: L Bauer 63 B Purcell 64 H Musa P Randall 65 S Goodwin B Matthews G Sutherland P Tinson 66 B Wigley 67 P Pedersen 68. C: B Nelson 63 P Sutherland 65 L Tredwell 69 H Clark 70 R Gavin R Hooper D Hall L Bollenhagen J Liung N Yanakopulos 71. Women: M Hewitt 72 S Gibb 78.

   MCCRACKEN: Stroke: Winner: M Feutrill 67 cb. Div 1: R Reichman 67B Simunsen 69. Div 2: B Walker 68 B Nash 69. Ball Winners: C Beveridge 70 L Driscoll 71 P Rebbcek J Thompson 72 D Brooks R Pierce P George 73 A Hartman D Bennet 74 J Gillet 75

   MITSUBISHI: Stroke: F Balter 65. A: S Belcher T Dugan 70 D Kemp 73 T Bryant R Jackel 73 J White 74 J Roland 76. B: K Tolus 66 B Robinson 69 F McKenna 71 A Loan 74 G Gould G Hunt 75 R Dale 76 P Johnson 87. C: C Peters 71 G Mann 76 K Roland 77 B Clarke 78 P Edwards 80 P Pearce 84.

   MOUNT OSMOND: Stableford A: G Christopoulos 39 P Reed 38 A Long 36  K Phelps J Bruce B Skates R Williams Y Bok Kim G Bennett 35. B: P Chan 40 F Filippi S Beaton 37 J Tucker 36 A Baker J Crawford T Spry D Gower 34 K Crameri D Seret 33. C: T Kuchel 45 J Allin P Simecek G Goudie 34 I Wittenberg P Tauriello B Barnett 33 K Glastonbury C Stock 32. Women: E Cooper 37 R Gwilliam 35 W Northey 34.

   MT BARKER-HAHNDORF: Stableford: A: M Fenwick 40 B Davis cb G Bruce 38 G Gambrell B Townsend J Zantvoort 37 D Grego K Barnes R Higgins 36. B: G Gallasch cb J Preusker 40 P Knight 38 J Elmslie G Slater A Charlesworth 37 P Schultz D Pottrell M Gentle B Knight 36. C: L Dennis 41 P Hudson 40 S Duffy 39 R Colman 38 P Nesbitt 37. Women: B Gatehouse 38 M Pottrell 34 J Camerson M Parkinson 33.

   MURRAY BRIDGE: Stableford: L Williams cb S Trinder 41 D Woolford G Munt 38 M Perrey 37 R Muster 36 K Durham S Robbins P Secker 35. Women: C Thomas 40 A Wright 33 M Edwards 31. Tue Women Stableford: R Freeman 40 M Berverley 35 V Zerk E Paech 34 K Pfeiffer S Antel C Thomas 33.

   NORTH ADELAIDE: Stroke: A: M Hanna C Fawkes 67 J Ballard 68 J Coakley 69. B: R Naffin 67 L Warr P Jacka 69 C Seaborn 70. C: R Green 68 M Ditroia D Russell K Cinoris 69. Women: Stableford: 9-Hole: SY Jung L Dennett 18 S Russell 17 D Decelis D Bennett S Emrick 15.

   NORTH HAVEN: Stroke A: A Clarke 64 I Meredith 66 J Burns 67 S Clohessy 68 A Kostich 69 J Ginever R Todd 71. B: A Clarke 63 J Burness cb J Bigiolli 66 J Parker 67 P Deighton B Whitehorn 68 K Martin 69 D Brehton 70.

   OAKBANK: Stroke A: S Schultz 73. B: S Virgo 82. C: B Conole 91. D: B Mcshane.

   OAKS: Fri: Stroke: G Altree 41 H Luna M Rolfe 36 J Quek B Baldin S Mann L Caporaso 35 F Saponari 34 G Watson 33 J Ballard 31 R Lloyd E Weaver 29.

   PENFIELD: Stableford: AL W Greenwood 38 D Larcombe L Ruciack 37 M McKenzie R Beacham 36. B: M Mielke 43 N Greenwood 41 R Couznea 38 B Jenke M Michael 37. C: H Hodgson 40 J Ryall 39 B Couzner 37 R Mathews 36. Wed Stableford: B Jenke R Wright 42 M Mielke 40 B Webb 39 R Fullgrabe D Frost 38 G Cook A McLean J Middleton I Smith K Smith R Young G G Hibberd B Ward 37.

   REGENCY PARK: Stroke/Paynter Family medal: G Aylen 67. A: L Ryan 71 M Ledan 72 H Daw 74 C Taylor 76 P Roberts J Bacon 77. B: G Aylen 67 A Henry 71 J Hargreaves 72 S Petkidis 73 P Gibbens 76 K Taylor 78. C: J Sneath R Driessen 72 N Godfrey 73 P Dodd 74 J Olliffe 75 M Rawlinson W Shermerwich 76. D: B Cirjak 69 C Driessen 74 R Sieben 76.

   Royal Adelaide: Stroke A: H Hicks 71 B Rumbelow B Jeffries K Perks 72 S Tamblyn 73 T Pozza 74 P Kroschel M Binns T Thornton 75 M Hawthorn 76. B: J Sangster J Whitford 66 B McKenny K  Kirsten 72 E McCole 73 N Grieve P S Arnfield 74 J Bolt G Tallis B Mugford S Mason 75. C: R Padbury 67 M Morrison 73 J Jordan 74 M Gregerson 75 G Davies T Carrocci T Britten-Jones 76 G Muecke 77 J Begg G Marshall 78.

   SA POLICE: At Blackwood: 27-hole c'ship: A: B Massey 120 T Bates 121. B: B Cheek 141 D Childs 147. C: A Henwood 144 R Dwyer 147. Hcp: A: M Prescott 112-1/2 S Brewer 114. B: J Brown 107-1/2 C Kirkwood 122-1/2. C: R Brewer 108-1/2 J Hood 109-1/2. Best Nett: J Brown 107-1/2. Veterans: J Brown 69. Golfer of the Year: B Close 48 R Knigge 48. Matchplay: O Goud d M Pearson 3-1.

   SA REBELS: Thur: Stableford: R Bollard 40 M Gynell cb G Hector 38 D Collyer B Weir 36 A Curtis J Cunningham 35 K Pugh B Coulter G Balintine 33 W Bollard 32 S Mallison K Edwards A Baumanis 30.

   SA TAXI: Stableford: A Curtis 41. A: T Brown 41 P Haddy 36 R Bollard 35 S Mallison 31 R Biniek 29. B: P O'Connell 39 M Gynell 35 A Baumanis D Buttery J Roberts 34 G Hector 32 L Gasmier 28 I Bentley 27 B Miller 26. C: G Ballentine W Bollard 39 P Jarmer 38 M Jordan 36 T Altamura C Muller B Weir 35 B Coulter N Searle 34 T Cope 32 N Jordan 31 K Newton 30 A Edgar 28 R Dean 26 T Austin 25. Fri: At Westward: Stableford. A Curtis 42. A: T Brown 41 P Haddy 36 R Bollard 35 S Mallison 31 R Biniek 29. B: P O'Connell 39 M Gynell 35 A Baumanis D Buttery J Roberts 34 G Hector 32 L Gasmier 28 I Bentley 27 B Miller 26. C: G Ballentine W Bollard 39 P Jarmer 38 M Jordan 36 T Altamura C Muller B Weir 35 B Coulter N Searle 34 T Cope 32 N Jordon 31 K Newton 30 A Edgar 28 R Dean 26 T Austin 25.

   SANDY CREEK: Stroke: A: S Jeffrey M Baker 66 K Morse 71. B: P Poysden 66 G Thomson 69 G Frew 70. C: B Curtis 68 D Reid P Robinson 69. Women: S Francas 76.

   SHELL: Stroke: M Johnson 69 G Chilvers S Hollick 70 J Kaftan B Selga 72  C Lotheringen 76 G McGarrigan 77 F Sampson R Richardson 79 C McMichael 80 J Palmer 84 D Farrell 85.

   SOUTH LAKES: Wed: Stroke: J Trimmer 66 T Casey J Quaremba 68. Ball winners: R Gregg 68 R Anderson T Phillips C McPhee A Bedford J Commbe 69 D Keeling D Slee 70.

   SOUTH LAKES: Stroke Women: G Siersema L Bettess 72. Ball winners: S Strickland M Wark 74 J Fiebig J Carthew C Harrison G Pritchard 75 S Bastick E Harvey 76.

   STRATHALBYN: Stableford A: R Sorrell 35 P Perrin 34 D Keane T Formby 30 R Pitt 28. B: L Gill 40 D Bell R SKipworth 38 A Anderson 34 P Jones 32. C: A Smith 39 D Wright 37 M Schebella 33 D McMurtrie R Kingsbury 32 P Potbury 28 P Dunn M Rigby-Meth 26.

   TANUNDA PINES: Stableford: Winner: P Sellar 69. A: B Veevers N Giles 70. B: P Sellar 69 M Eaton 70. C: N Mills 72 D Field 73. Women: A Evers 74 J MacPhil 78. 

   TEA TREE GULLY: A: C Morgan 64 H Cook M Riley 66 C Austin 69 R Schumann Z Amundson D Howatson B Blewett D Nosarzewski R Markovic N Cordina 70. B: D Earles 70 C Heard A Haskell 71 S Henderson M Holliday S Park 72 H Webb 73 R Eley J May C Bradbrook 74 R Wilson 75. C: D Turner D Emmerton 68 J Jones P Kenyon 72 M Turnbull G Mewett 73 M Decicco 74 M Hunt A Hodgson G Tench 75 A Lawson 76.

   THAXTED PARK: Stableford: A: M Hey T Hicks 70 S Bennett J Percey B Baird 71 J Dunnicliff J Trezise A Munn J Shapter 72. P Young 73 J Sherratt 74 R Wickstein 75. B: T Mcdonnell 64 A St John 66 G Percey 67 I Baker 69 M Pahl 71 P Young 72 S Huish M Jaynes 73 R Haley R Dopson P Richardson 74. C: R Giles 70 L Hughes D Macdougall 73 F Rooney C Roe 74 M Smith A Hoskin 75 S Wood C Charlton 76 M Knight P Brock 77.

   THE STIRLING: Stroke/medal: A: C Beumond 63 T Allen 64 P Corbett 67 D Wauchope 68 R Reeder 69. B: G Webber 68 C Thomas 69 A Evans 70 D Mewett A Mchawala 71. C: J Hayter 63 G Savage 65 A Rosser 69 P Cattrall D Perry 70. Women: S Mulroney 68 J Freer 75 M Eldridge 81.

   THE VINES OF REYNELLA: Stableford: A: P Smith B Phillips 37 R Newton 36 T Beeby S Dunn B Mikulcic 35. B: I Fluris 36 G Sagrestano D Colquhoun M Dutton 35 B Lewandowski B Julian 34. C: J Delaney R Haslam 40 J Percey 36 C Peirce 35 B Shortridge L Pretty 34.

   VALLEY VIEW: Par A: R Coulter E Barlow 52 D Kohlhagen 53 W Wilson N Zollo 54 D Ahier 55 J Sturt L Kneebone S Tanton 56 S Gelichev 57. B: J McGrath 52 T Garlick K Whitby 53 D Hann B Fenwick D Hantke 54 G Secker 56 A Nemeth 57 A Hall 59 N Amundson 60. C: P Luke 54 R Ahier 55 M Cooper 56 T Fitzsimmons 61 M Gow 62 A Giteau 64 D Laidlaw 65.

   VICTOR HARBOR: Stroke/medal: A: P Thurlow 68 P Tierney 71 R Tuckey 73. B: P Janes 69 J Convery 70 B O'Shaughnessy 72. C: B Discombe 67 S Brockhouse 69 A Brown 71. Ball winners: B Milde 71 A Burnside P Jenkins B Watkins J Epps 72. Women Stableford: C Forster 38 J Hugo J Parsons 33 L Hodgson C Rebbeck 32.

   WEST LAKES: Stroke/trophy: M Rankine 63. A: I Henderson 66 D Bennets cb S Redford 67 G Whetstone cb S Medic 68. B: M Rankine 63 M Sokola cb A Altamura 64 P Vincent 66 M Mattler cb 69. C: L Houghton 67 G Prior cb W Matthews 68 T Baranyai cb D Grant 69. Ball winners: C Sims M Braid R Lymn W Smith 69 D Cockshell G Forrest L Granleese R Daradan 70.

   WESTWARD HO: Stroke: Winner: C Roberts 66. A: J MacLean 67 M Pappas 68 S Tari 70. B: R Cece K Sen 66 B Taylor 66. C: L Backman 68 N Sutton M Clapp 70. Ball winners: R Van Kessel D Dickson 68 T Taylor K Smith A Robinson 69 K Nosworthy G Helps 70 C Heffernan M Cahill W Gillard T Moore D Booth P Fok H Winter M'O'Kelly R Dyke 71. Women: 9-hole N Davey 32 J Ford 37.

   WILLUNGA: Stroke: A: D pateyjohns 67 E Nicholls 67 G Stewart 69. B: N Armstrong 68 R Mears 69 J Hinckmans 69. C: J Gutowski 66 J Steyn 68 R Boffa70. D: T Wilson J Wright 67 P Wooden. Women: A Watson 70 H Pengilly 73.

   WIRRINA COVE: Stableford A: K Daglish 40 D Norman 38 R Hyde cb G Wilson 37. B: I Carr 37 R Meadows 36 R Butterfield cb J Brackenridge 35. C: R Theseira 37 M Caggiano 35 G La Fontaine 34 S Gaskin cb L Jacob 32. Women: T O'Sullivan 38 L Johnston 37 J Pearson 33.

 

 

COUNTRY

   BALAKLAVA: Wed Stableford: B Stewart 47 C Dewhirst 45 D Newton 43 B Goudie 42 B Thompson 41 B Hill cb M Jones 39 G Sonntag cb D Trickett 38. Women: M Groth 43 C Redpass 37 C Hahesy 36 L Stirling 34 J Taylor 33. Sat Ambrose: M Hameister C Heslop 64 S L Michael 64 1/4 M Loy G Leo 65 1/2 M D Groth 65 3/4 B Goudie M Cheverton 66.

   BARMERA: Par: K Martin 4 up L Fragomeni K Magain R Ward M Ubhey 3 up R Wurth B Finn R Wickstein S Pietrolaj 2 up E V Hensbergen 1 up.

   BAROSSA VALLEY: Stroke: A: A Purdie 69. B: A Garder 69. C: B Weedon 73. Ball winners: A: Z Fuller 71 I Baldwin T Turnbull 72. B: R Thiele D Bergen 73 K Turnbull 74 J Monaghan. C: B Griffiths 75 E Planthaber G Mundy 76. Women: C Farley 68 M Mitzi 69.

   CLARE: Winner: K Stone 65. A: M Davoren 68. B: P Baker 71. C: G Pollard 66. Ball winners: N Johnson 71 J Steele C Klingner E Bray 72

   COPPER CLUB: Stableford: P Nunn 43 P Zadow I Crocker 39 R Dayman D Simpson  C Giles 38 R Freer 37.

   ECHUNGA: Par: A: D Parrott 4 up S Kinnane R Jones J McGuire 2 up C Nailer A Fort D Fromm M Haslett C Greenwood A Beltchev 1 up. B: J Speed 7 up G Day 6 up L Bowey L Matthews 4 up A Boike 3 up R Hughes R McLauchlan B Amos 2 up. C: B Montgomery C Wenham W Koop 4 up R Easling 3 up P Head K Moore 2 up D Wilson M Huggard B Walker B Jackson 1 up. D: T Kar 5 up M Bills 2 up G Rayner I Oswald W Hocking 1 up.

   FLEURIEU: Stableford: A: M Klaveniek 37 W Whitbread G Rodda 36. B: M Chirgwin 35 D Cochrane 34 D Liston 33. C: Haworth 39 H Bulbeck 34 D Hurling 31. Wed Stableford: E Haworth 42 J Milligan D Roser 40 J Clarke 39.

   LOXTON: Winner: A Giles 41. W Skinner 38 D Cregan 37 P Andison D Tyler 36.

   MANNUM: Stableford: K Dohnt 39 R Burt 37 D Gaskell B Logan 36 G Bormann 35 S Thompson 34 D Jericho J Packer 33. Tues: 9-hole Stablford: C Vigar 19 K Bretag 16 K Dohnt 15 B Fisher 14 B Logan 13 B Banks 12.

   MCCRACKEN: Stroke: Winner: M Feutrill 67 cb. Div 1: R Reichman 67B Simunsen 69. Div 2: B Walker 68 B Nash 69. Ball Winners: C Beveridge 70 L Driscoll 71 P Rebbcek J Thompson 72 D Brooks R Pierce P George 73 A Hartman D Bennet 74 J Gillet 75

   MURRAY BRIDGE: Stableford: L Williams cb S Trinder 41 D Woolford G Munt 38 M Perrey 37 R Muster 36 K Durham S Robbins P Secker 35. Women: C Thomas 40 A Wright 33 M Edwards 31. Tue Women Stableford: R Freeman 40 M Berverley 35 V Zerk E Paech 34 K Pfeiffer S Antel C Thomas 33.

   NORTHERN YORKE PENINSULA VETERANS: Thur Stroke: D Phillips 40. A: D Warne 39 D Holman T Jamieson 38. B: R Partington 39 A Steff D Nottle 38. C: R Harris 39 I Sullivan 38 B Drew G Tappas G Cross 37. 73 and Over: T Scarlett 37.

   PORT AUGUSTA: Stableford: D Oag 42. Ball winners: M Kugs 40 R Morris R Hodge 37 J Kinross M Yates T Benbow 35 G Glen J Stuirer 34.

   PORT LINCOLN: Par: A: A Stephens 6 up A Pascoe cb R Forrest cb C Roberts 2 up. B: M McCauley 4 up D Weatherspoon 3 up C Reinke cb S Thompson 2 up. C: N Jenkins 9 up J Gibbes cb B White 3 up L Gordon sq. Women: C Carr cb A Fraser 2 down J Whittaker 6 down.

   SANDY CREEK: Stroke: A: S Jeffrey M Baker 66 K Morse 71. B: P Poysden 66 G Thomson 69 G Frew 70. C: B Curtis 68 D Reid P Robinson 69. Women: S Francas 76.

   SOUTH LAKES: Wed: Stroke: J Trimmer 66 T Casey J Quaremba 68. Ball winners: R Gregg 68 R Anderson T Phillips C McPhee A Bedford J Commbe 69 D Keeling D Slee 70.

   SOUTH LAKES: Stroke Women: G Siersema L Bettess 72. Ball winners: S Strickland M Wark 74 J Fiebig J Carthew C Harrison G Pritchard 75 S Bastick E Harvey 76.

   THE STIRLING: Stroke/medal: A: C Beumond 63 T Allen 64 P Corbett 67 D Wauchope 68 R Reeder 69. B: G Webber 68 C Thomas 69 A Evans 70 D Mewett A Mchawala 71. C: J Hayter 63 G Savage 65 A Rosser 69 P Cattrall D Perry 70. Women: S Mulroney 68 J Freer 75 M Eldridge 81.

   VICTOR HARBOR: Stroke/medal: A: P Thurlow 68 P Tierney 71 R Tuckey 73. B: P Janes 69 J Convery 70 B O'Shaughnessy 72. C: B Discombe 67 S Brockhouse 69 A Brown 71. Ball winners: B Milde 71 A Burnside P Jenkins B Watkins J Epps 72. Women Stableford: C Forster 38 J Hugo J Parsons 33 L Hodgson C Rebbeck 32.

   WAIKERIE: Stroke: Wed: B Dale 42 G Smith R Wilson 40. Sat: Stableford Div 1: C Robinson 67 J Schumann 70 D Fechner 71. Div 2: A Appleyard 66 S Evans 71 C Fechner 71.

   WIRRINA COVE: Stableford A: K Daglish 40 D Norman 38 R Hyde cb G Wilson 37. B: I Carr 37 R Meadows 36 R Butterfield cb J Brackenridge 35. C: R Theseira 37 M Caggiano 35 G La Fontaine 34 S Gaskin cb L Jacob 32. Women: T O'Sullivan 38 L Johnston 37 J Pearson 33.

   WHYALLA: Stroke: A: G Hawes 68 J Markadonatos cb 69. B: J Milne cb R Burt 70. C: A Range 69 G McGuinness 71. Ball winners: M Gordon 69 S Griffiths 70 S Rouse D Veart S Dickenson 71 G Worsnop 72 T Callary B McLean R Smith 73.

 

 

SOUTH EAST

   BORDERTOWN: Stroke A: B Turnbull 68 C Colls 69. B: T Searle 68 K Whitbread 70.

   KINGSTON: Stroke: P Ryan 70 T Small W Elsdon P Jurnh 73 P Zucher 74. Women: J Chalmers M Jurnh 73.

   MILLICENT: Stroke/medal: A Varcoe 68. A: A Varcoe 68 A Schultz 69. B: P Hunter 69 M Pilmore cb 71. C: M McRostie 70 I Grosser 74. Thu Stableford: B Packer cb A Varcoe 37 R Hateley cb 36. 9-hole: A Varcoe 20 S Varcoe cb A Ferguson cb 19.

   NARACOORTE: Winner: G Sinclair. A: C Le 68 B Brown 69. B: G Sinclair 68 R Paech 68. Ball winners: R Bittner 70 M Stilsby 71 C Fry R Jones B Davies 73 G Haynes R McDonald 74 D Young 75.