Date: May 08, 2016
Author: Golf Australia

South Australian club golf results – Saturday

   API: Stroke/Medal: A Ifcovich 68. A: S Howie 69 C Roy 70 S Roy R Delbridge T Parsons 71 D Neuman T Vaughan 72. B: A Ifocovich 68 M Radovanovic 69 K Hall 70 P Dedecke K Higgins 72 J Freestone 74 J Holland 76.

   ASCOT PARK: Stroke: North: R Blackmore P Lewis 53 D Scheffield T Pope 54C Biggins 55. South: N Shugg 71 B Barnes 75 K Jacobs 76.

   BAROSSA VALLEY: Stroke. A: J O'Connell 67 G Barber 70 D Brook 71 D Wall M O'Brien 72. B : D Oats D Venning 73 A Gardner B Perry S Lemm 74. C: J Watson 71 L Williams 72 G Johnson 73 A Wigan G Young 74. Women: J Bird 73 C Farley B Both 74. Tue Stroke: Women A: P Homburg 79. B: H Humberdross 80. Ball winners: F Hockings L Roberts C Farley 79.

   BELAIR PARK: Stroke/medal: T Stewart 66. Div 1: G Hardman 68 J Bailey 70 J Hillard G Dowling 71. Div 2: T Stewart 66 A Martin 72 R Bennett 74. Women: L Cock 75 M Cudmore 77.

   BLACKWOOD: Stroke. A: A Hicks 41, B Pescud 40 H Clough 39. C Wallace 40 A Semmens 39 A Frazer 39 C: P Wadham 41 G Green 40 C Philpot 39.

   BROADVIEW: Stableford: A: K Dunn 31 K Blake 30 P Crosby P Canino 29. B: P Alcok 32 G Felton B Schlicker 30 D Pearce C Allen 29. C: M Blaine 30 G Hopkins 29.

   ECHUNGA: Medal A: M Haslett 76. B: S Fensom 85. C: R Easling 87. D: T Steel 94. Stroke A: Z Bilandzic 64 J Wenham 66 I Boython 67 R Dalessandro 68. B: A Bailey D Wilson 67 S Fensom A Horsfall 68. C: R Easling 66 J Thomas 67 M Dembski J Michalik 70. D: T STeel 69 P Downs 70 K Healey D Slater 71. Ball winners A: J Oliver D Beames 68 N Judd 69 C Nailer D Spaven K Hampton J McGleish 70 J Haslett 71. B: K Wenham 69 R McLauchlan B Rogers 70 K Booth 71. C: D Mitchell 70 M Voigt W Ryan I Langusch 71. Women: H Guy 73.

   EDWARDSTOWN: Stableford: G Smith D Hutchins 40 P Mills 39 C Ashmore 36 C Burton C Moyle 35 D Read 31 K Owens 30 R Turnbull 29.   FLAGSTAFF HILL: Stroke: Trophy: C Theakstone 68. A: R Dienelt 69 M Kendall 71 M Lock P Lockhart 72 J Loh R Manton 73 R Chmielewski D Church S Gallie G Lomas P Shillabeer P McDonnell W Tanner 74. B: S Semmler C Wilson 70 P Cooper 71 R O'Donnell D Kennett K Heidenreich 72. C: C Theakstone D Marsland 68 D Spencer S Jansen 71 A Da silva 72 C Wood R Reed J Wigglesworth 73 B Marcus 74 W Pope B Dickie S Jeffery 75. Stableford: W Butler 39 D Glanfield 36 G Lunn 35 P Loveday 34 G Cooper P Potter 33.

   FLEURIEU: Stroke/medal: M Klaveniek 64. A: M Klaveniek 64 D McMillan 75 B Whitbread 77. B: D Liston 74 S Osmand 77 G Cling 80. C: T Short 76 V Wright 77 E Bruce 78.

   FULHAM RAMBLERS: Stroke: G Proud 66 G Langeluddecke 70 G Mutton 71 M Whitford 73 A Evans B South A Dawe 74 J Scardigno M Watson 75 L Price 87.

   GLENELG: A: A Humphries 67 N Barnett 68 A Buchanan 69 G Sterrey G Edwards 70 D Holst J Oatey D Royals B Magi 72. B: M Maguire B Learnmonth 70 T Annand J Burkett C Amadio 72 C Drew 73 M Carn H Hudson A Edgar M Gage G O'Brien 74. C: P Hoiles 67 M Bishop 68 K Evans 70 K Hyams 72 I Mather C Parkinson J Bradford 73 E Rowe J Rawson 74. Women: K Nyland 74 L Pike 76 S White J Staridas 77.

   GRANGE: West: A: J Na 70 S Melville 71 D Carroll D Thompson P Ormsby 72 I Dunlop D Minchenberg R Cannizzaro J Miller 73 K O'Donnell 74. B: R Benbow 69 I Mac 70 P Hall 71 F Carroll D Callow A Ouslinis 73 D Petherick 74 A Brown D Davies F Fung 75. C: J Green 69 R Giglio 70 B Blanks J Steele 71 M Falconer 74 P Tubb N Clayson M Tonkin 75 T Tucker 76 G Daly 77. East A: C Coleman 70 J Racioppi 71 J Bell J Borrelli B Daniel 72 P Thomas G Bennett 73 S O'Rielly S Wong S Webb 74. B: R Allen 67 G O'Neill 68 A Jones 69 P Rodgers 69 B Smyth T Alvino 71 T Caldow W Dessaur D Munro 72 E Garofalo 73. C: B Zuill 70 J Perin C Moschou 72 J Varapodio F Rugari 74 R Fyfe C Hanson N Tamlin A Excell 75 J Woodside 76. Women West: C Ouslinis 77 S Bremert G Peacock 79. East: W Foo 70 D Rewell 72 N Craven 77. White Tee: D Smylie 33 G Bishop 30 B Martin 24.

   HIGHERCOMBE: Stroke A: M Spinks 65 N May 68 J Sisson 72. B: L Moore 64 D Randall 67 D Reich 68. C: D Roberts 67 M Gennoe 70 R Colegate 71. Ball winners: J McLaren J Keeble 69 G Houghton S Gillies 70 N Vodopianoff M McInerney R Elliot M Sickerdich 71 E Burchall S Sims 72. Women: J Hayes 76.

   ISLINGTON WORKS: Stableford/Max Seirch trophy: G Read 35 D Braysher R Green 32 D Buttery 31 N Stone K Dunning 30 R Padget 29 R Falting 28 B Whittlesea 26 G Rowland 25 R Bates 22 B Mahomet 21.

   KOOYONGA: Stroke A: A Bower J Eadie 71 G Golding 72 G Raymond 73 R Marsh 74. B: R Brice M Ormsby 73 P Cameron D Hatwell P Briscoe 74. C: T Kruys 75 B Nicholas 76 J Gilgen K Daunt 77 G Wyatt 78. Women: D Alexander 80 M Frogley 83. Stableford: M Hall 32.

   LINKS LADY BAY: Stroke: Geoff Merrill Mug: R Alldritt 71. Monthly Medal: A: R Alldritt. B: L Ruf. C: G Foreman. Ball Winners: R Alldritt 71 P Ashby 73 J Comas N Turner G Thompson 74 B Atterton P Tierney G Allen R Mcdougall P Hodges P Fellows 76 G Foreman 77. Women: C J Taylor D James 78 H Hunt C Cotton 82.

   MANNUM: Stableford: M Logan 42 G Bormann 41 C Chadwick D Jericho 40 J Applebee 39 S Thompson D Gaskell B Banks 37.

   MAWSON LAKES: Stroke: R Spears 60. A: P Dawson W Rocher K Polinghorne 66 J Nunn 68 R Nelson 69 P Thompson D Williamson P Patterson 70 B Fowl B Jeisman 71. B: K Davenport 65 J Van Der Osten 66 R Harris G Sutherland L Bollenhagen 67 M Howson D Bailey G Smart 68 R Thorne M Rosewarne 69. C: R Spears 60 J Leung T Elkins 64 R Gavin 66 W Ferguson 68 R Hooper J Clarke H Clarke 69 G Schmdit 71 P Marcuccio 72. Women: M Hewitt 70 K McGuiness S Van Der Osten 76 S Salter 81.

   MCCRACKEN: Stroke: T Fletcher 69. Div 1: D Ling cb P Hughes 70. Div 2: D Bockman 70 C Price 71. Ball winners: D Bennett G Ebert 71 C Ramsey 72 E Dimanno D Smedley N Atkin G Secombe 73 T Wiese M Mallett J Barry cb 74. Women: B Blackett 68 S Starke cb 71. Ball winners: J Sampson 71 A George 74.

   MCLAREN VALE: Stroke: A: M Baldock 64 L Triffitt 65 G Young 66 J Speer M Anderson 67. B: B Wilson 64 D Godfrey M Young B Davis D Peek A Gallatly J McMurtrie B Meyers 70. C: B Richardson 66 S Butler 68 I Fox 69 R Foale 71. Women: S Watson 77.

   MITSUBISHI STAFF: Monthly Medal/Jeff and Jacqui trophy: K Tolius 67. A: K Ebdrup F Balter 71 D Kemp P Rowe 74 S Belcher 76 J White 81. B: G Hunt P McKenna 69 C Peters 70 S McKenna 71 J Gould C Priest 73 J Rowland 74 R Dale 77 S Stott 80 G Mathews 84. C: P Hughes 75 K Ponting 76 D Clarke 77 L De Koning 80 K Rowland G Mann 81.

   MT BARKER-HAHNDORF: Par/trophy: G Brooks 5 up. A: J Kay cb C Eichler R Hewson D White 1 up G Bouziotis J Percy B Altmann J Arnott sq. B: R Higgins cb T Coff B Whtie J Preusker J Elmslie 3 up G Baylis K Baker 2 up P Wade T Dolman T Blute 1 up. C: A Williams cb D Bullock D Curtis 3 up C Hollsten 2 up J Nicholas B Shephard 1 up. Women: S Phoenix cb V Deeble 1 down M Pottrell 2 down.

   MT OSMOND: Stableford: A: C Gill 39 D Hancock 38 I Hockridge 37 R Paku 36 J Bruce A Edwards A Staykov 35. B: C Reilly 39 B Crowley H Kobus 38 P Chan K Crameri G Feltham 37 R Webb I Crossing G Halliday M Bedson 36. C: K Nathan 41 J Allin 40 P Boey 39 R Johns 38 I McInerney 37 I Wittenberg D Hales P Haysman 37 S Diamond 34 K Guyot 33. Women: W Northey 42 L Rowe 40 S McLennan 36.

   MT PLEASANT AND DIST: Stroke: R Hargraves 68. D Higgins P Turvey N Wilson J Richards 69 A Wake 70 P Sando S Sullivan S Tregenza 71 D Swann 72. Wed Irish Stableford: C Noble 73 P Turvey 71 S Sullivan 70 K Reichstein 68 P Boucher T Mitchell 65.

   MURRAY BRIDGE: Stableford: K Stanford 41. A: J Morgan 39 Tony Carter 37. B: B Cagney 41 KG Graetz 39. C: N Hutchens 38 D Rothe 37. Midweek Stableford: S Antel 37. M Johnson 33 H Fromm 32 J Leane 31.

   NORTH ADELAIDE: Stroke: C Town 57. A: J Samaras B Roberts 68 T Miller 70 B Smith 71. B: C Town 57 S Giglio 65 K Seipolt 67 M McKeirnan 68. C: A Potts 67 P Jacka M Davies 68 H Bruckman 70. Women: YM Ko 73 M Middleton S Lewis C Coleman 74 S Jung V Kemp 75 YW Kim M Kaines 76 D Cooper 77.

   NORTH HAVEN: Stroke/medal: A: R Cramp 63 R Stevenson 64 S Pearce 68 A Dixon J Burns 71 S Mathers W Box I Meredith R Raczmarksky 73. B: G Chisolm K Martin 66 P Deighton 71 W Maybury N Eckmann B Mathers 72 G Yeomans 73. C: N Wallis 64 R Burridge 66 C Ballard 69 M Lynch Alex Clarke 69 M Wasieviez D Conlon 70 L Franks J Burness 73.

   NORTH LAKES: Stroke A: K Attewell cb D Fanraatree 68. B: A Baker 66 V Bennetts 67. C: B Hanselman 67 R McLean 69. Ball winners: M Daly B Mathews 68 R Gordon W Hughes M Tippett 69 H Dorre J Boomer C Howie 70 S Foster G McDonald J Walker 71.

   OAKBANK: Stroke A: S Schultz 82. B: C Paschke 80. C: D Stokes 99. D: R Wenzel 88. Ball winners: C Paschke N Mansell 66 G Young 68 D Owen R Wenzel 69 J Pym 70 D Stokes S Virgo 71 D Schultz 72 B Filsell J Knikht 73.

   OAKS: Club C'ship: D Hoffman 279 F Spadavecchia 288 H Luna 301 M Kroschel 302 M Rolfe 303 and E Weaver 306.

   PENFIELD: Stroke: B Davies 68 G Nethercott cb A McSkimming M Gregory J Marzocca G Pettit 69 B Jenke A Penn 70 R Clayburn 71.

   PENFIELD: Stroke A: J Phillips cb M Mielke 71 D Tripodi 72. B: T Reynolds I Jones 69 N Hotson 71. C: C Sutherland 67 W Jeffery cb B Davies 68 K Douglas C Sims 71 T McCudden 72.

   REGENCY PARK: Stroke/medal: P Roberts 65. A: S Kopania A Henry 67 M LeDan 68 D Mayer 69. B: R Martin 68 A Mahoney G McLean 69 J Bacon M Lediaev D Ly 70. C: P Fitzpatrick 71 M Rawlinson 72 L Behrendt 73 J Jennison W Shemerwich 78. D: F Wechslinger C Smallman 67 D Moretti 69 C Driessen 70 CJ Renwood 71.

   ROYAL ADELAIDE: Stableford. A: N Baulderstone 40 S Chen 39 B Cawthorne K Perks B Jeffries T Astley M Craig 38 T Thornton E Weaver 36. B: D Bartlett 43 E Olekalns 39 G Wallman G Weaver 38 J Katsaros S Kearley 37 I Conrad C Ball 35. C: G Vasileff 37 B Murray M Osborne 36 G Gibson 35 T Britten-Jones T Mccurdie J Brook 34.

   SA POLICE: Stableford: D Manns M Pearson 35 R Close 33 J Barratt 32 D Wright 31.

   SA REBELS: At Adelaide Shores: A Curtis 34 S Mallison 33 G Ballentine L Gasmier 32 B Bollard J Mattner 31 G Hector 30 J Cunningham C Muller N Searle 29 J Mufford 28 B Bollard B Miller 27 A Baumanis K Edwards 26 B Coulter 23 B Weir L Venturini K Pugh 18.

   SA TAXI: At Adelaide Shores: Stroke: N Jordan 65. A: R Bollard 72 T Brown 73 S Mallison 75. B: G Hector 69 I Bentley 71 A Baumanis 73 D Buttery 75 P Haddy 77 S Box 78 A Curtis 78 R Giles 79 B Weir 79. C: G Ballentine 70 J Mufford 73 W Bollard 75 P Jarmer 83 G Neindorf 84 N Searle 90 M Jordan 93 K Newton 97. Tue Stroke/medal: N Jordan 65. A: R Bollard 72 T Brown A Baumanis S Mallison 73. B: G Hector 69 I Bentley 71 D Buttery 75 P Haddy 77 S Box A Curtis 78 R Giles B Weir 79. C: G Ballentine 70 J Mufford 73 W Bollard 75 P Jarmer 83 G Neindorf 84 N Searle 90 M Jordan 93 K Newton 97.

   SANDY CREEK: Stroke: A: M Baker 70 G Chillingworth M Hoffmann 71. B: S Dowling E Schwerdt T Bow 72. C: J Johnstone 68 I Monro 71 I Pye 72. Women: M Bow 78.

   SHELL: Stroke: S Hollick 69 G Chilvers S Greaves 72 G McGarrigan F Sampson 75 C Lotheringen B Selga 76 R Richardson 78 J Kaftan P Sahb 81.

   STRATHALBYN: Stroke winner: D Keane 69. A: G Bertholini 70 S Naylon 72 G Robson P Perrin 75 A Hentschke 76 R Sorrell 78 G Pitt F Clennett 79 T Formby 83. B: B Simpson 70 J Ridge 72 M Condon D Bell 74 D Klenke 75 B Wood 79 L Gill 80 P Jones A Anderson 83. C: D McMurtrie 70 K Handke 73 S Koerner 74 A Smith I Schroeter 79 T Calaby M Rigby-Meth 82 D Mayes 91.

   TANUNDA PINES: Stroke: Matthew Tabe 68. A: B Hill 69 M Campbell 71. B: R Deer M Woodrow 73. C: M Tabe 68 J Marsden 69. Women: J Jeffries 75 R Newstead 76. Ball winner: T George 70 D House M Bahnisch A Ayres J Agars T Schmaal 72 D Thuen G Pearson S Henschke 73 S Blackwell 74 B Grocke S Mattews F Contestabile A Coutie R Smylie 75.

   THAXTED PARK: Stroke. A: J Munn 67 D Scott 68 P Cooke M Prescott T Ash 69 R Grimes G Harrison 70 R Greenwood M Pretorius 71 T Haxby P Ward 72. B: P Mueller P Neville 66 P Young 67 M Reilly G Cathro 68 P Higgins S Clarke 69 C Breslin G Collins J Goudie R Banks D Wheatley 70.C: R Pittard 62 B McNamee 68 G Edward B Greer 69 P Brock L Lambert 70 R Thurtell S Marsh A Marsh D Sampson A Hoskin 71.

   THE STIRLING: Stroke/medal. A: R Reeder T Perry 65 W Wilkes Jake Morro 67 P Corbett 70. B: A Hillier 65 E Baka 66 J Bowen 67 G Thompson 69 T Griffa 70. C: G Savage 64 T Langley 67 A Rosser 69 S Atsalas 70 M Morro 71.

   VALLEY VIEW: Stroke: A: A Hall 53 S Gelichev 54 S Owen D Kohlhagen N Zollo 55 S Breynard S Tanton 56 W Wilson 58 E Barlow G White 59. B: B Fenwick 51 P Bennett 53 P Cartwright E Santhanam T Garlick D Hahn 54 J Moore 55 L Kneebone J McGrath 56 D Laidlaw 57. C: A Gitau 55 T Fitzsimmons 56 R Ahier S Breynard M Choi 57 M Gow 59 G Williams 62 P Luke 63.

   VICTOR HARBOR: Stroke A: G Woodward 78. B: A Moffett 85. C: B Watkins 90. Marshall Putter: B Huxtable 70. Gross: G Woodward 78. PM A: P Bond 69 B Huxtable 70 L Drummond 71. B: A Moffett C Allen 71 M Paluszkiewicz 72. C: J Waller B Watkins 70 K Freeman 71. Ball winners: N Separovich T Zitterbart C Stewart M CHinnappan R George G Stavrinos (Pin High) 72 G Stagakis (Blackwood) G Phillips (Mt Osmond) K Slaughter G Hobbs (Grange) G Woodward 74. Women/Stableford: D Wood 37 F Williss 33 P Woodward P Blain C Ward 31 R Kavanagh H Filmer 30 M John C McEachern W Carpenter 29.

   WALLAROO: Stableford: T Chenwoth 42. A: R Depledge 41 A Spry 39 T Jamo 37 T Nolan G Donovan R Jamieson B Jamies 36. B: V Baker 38 S Busch 37 C Zanker cb B Wall 36 T Scarlett cb T Cole cb B Tobbitt 34.

   WEST LAKES: Stroke/Murray Hughes trophy: M Malandris 62. A: G Huppatz 68 C Grundel cb G Rowe T Evans 69 J Hansen cb 70. B: M Otterspoor 67 M Scanlan cb D Wood cb P South 68 A Tropeano cb 69. C: M Malandris 62 M James 65 D Haniford 66 D Parker cb A Kravinskis 67.

   WESTWARD HO: Stroke A: B Bayly 67 J Kamara C Heffernan 70. B: G Helps 67 K Kilpatrick 68 D Booth 69. C: T Nancarrow S Caufield 68 B Davies 69. Ball winners: M Wilhelm 69 A Robinson M Bell M O'Kelly 70 G Robins D Hutchings B Winn 71 A Zoanetti P Aspinall P Hore 72. Women: B Beesley 79 J Ford 81.

   WILLUNGA: Stroke/Club C'ship: A: B Layton cb A Skinner 66 D Rowe 68. B: K James 64 A Wilkins 67 G Barry 69. C: R Hobby 67 A Pelling 69 M Minns 70. D: R McKee 67 G Purvis K Somers 69. Women: A Watson 78 E Kairl cb C Williamson 79.

   WIRRINA COVE: Stroke/medal: A: M Brazier. B: L Khabbaz. C: C Johnson. Women: C Johns. A: M Brazier 67 D Norman 72 G Wilson 73 J Brackenridge cb D Welch 77. B: L Khabbaz 71 B Eneberg 72 B Pearson 75 A Detrey 79. C: J Millar 69 C Johnson 70 M Caggiano 72 L Jacob 74. Women: C Johno 77 B Hill 79 F Hylton 80 T O'Sullivan 84.

   YANKALILLA: Stroke A: P Angel L Roeger 64 N Wills 68. B: J T Smith 64 G Martin C Green 68. C: R Martin 65 P Graybrook 67 L Faulkner 68.

 

 

 

COUNTRY

   BALAKLAVA: Stroke A: P B Thompson 74 M Hameister cb W Nagle 81. B: M Croft 65 A Henstridge 78 D Taylor 79. C: C Johnson 92. McCracken-Ford Trophy: M Croft 65. Women: M Hayes 76 L Michael 78 N Taylor 81. Thurs Stableford: Women Wendy Cafe: M Groth cb L Michael 31 C Redpath 30. Leading Edge Trophy: F Friedichs 29 J Thompson 27 M Hayes 24. Ken-Plus: J Hoskins 35 T Allen 33 H Wilson cb C Taylor 30. 9-Hole/Balaklava Newsagency: P Scholez 15 S Williams 13. Wed: M Cheverton 39 W Delvendiep 37 D Trickett cb D Goudie 36 A Henstridge 35.

   BARMERA: Stableford: R Wurth 41 E Van Hensbergen 39 D Hodgson 39 L Hampshire 37 M Cenko 37 T Swanbury 37 R Ward 36 G Blythman 35 N McPherson 34 K Martin 34.

   BAROSSA VALLEY: Stroke: A: J O'Connell 67 G Barber 70 D Brook 71 D Wall M O'Brien 72. B: D Oats D Venning 73 A Gardner B Perry S Lemm 74. C: J Watson 71 L Williams 72 G Johnson 73 A Wigan G Young 74. Women: J Bird 73 C Farley B Both 74. Tue Stroke: Women A: P Homburg 79. B: H Humberdross 80. Ball winners: F Hockings L Roberts C Farley 79.

   CLARE: Stroke: C Jervies 67. A: J Nairn 68. B: B Starke 72. C: D Smith 71. Ball Winners: T Greenhill C Klingner 68.

   ECHUNGA: Medal A: M Haslett 76. B: S Fensom 85. C: R Easling 87. D: T Steel 94. Stroke A: Z Bilandzic 64 J Wenham 66 I Boython 67 R Dalessandro 68. B: A Bailey D Wilson 67 S Fensom A Horsfall 68. C: R Easling 66 J Thomas 67 M Dembski J Michalik 70. D: T STeel 69 P Downs 70 K Healey D Slater 71. Ball winners A: J Oliver D Beames 68 N Judd 69 C Nailer D Spaven K Hampton J McGleish 70 J Haslett 71. B: K Wenham 69 R McLauchlan B Rogers 70 K Booth 71. C: D Mitchell 70 M Voigt W Ryan I Langusch 71. Women: H Guy 73.

   FLEURIEU: Stroke/medal: M Klaveniek 64. A: M Klaveniek 64 D McMillan 75 B Whitbread 77. B: D Liston 74 S Osmand 77 G Cling 80. C: T Short 76 V Wright 77 E Bruce 78.

   LINKS LADY BAY: Stroke: Geoff Merrill Mug: R Alldritt 71. Monthly Medal: A: R Alldritt. B: L Ruf. C: G Foreman. Ball Winners: R Alldritt 71 P Ashby 73 J Comas N Turner G Thompson 74 B Atterton P Tierney G Allen R Mcdougall P Hodges P Fellows 76 G Foreman 77. Women: C J Taylor D James 78 H Hunt C Cotton 82.

   LOXTON: Medal: Woolridge 68 A Jiles 69 B Chapman 70 C Creegan 71 J Henwood 72 D Tyler 73. Women A: S Pannell 78 C Arndt 70.

   MANNUM: Stableford: M Logan 42 G Bormann 41 C Chadwick D Jericho 40 J Applebee 39 S Thompson D Gaskell B Banks 37.

   MCCRACKEN: Stroke: T Fletcher 69. Div 1: D Ling cb P Hughes 70. Div 2: D Bockman 70 C Price 71. Ball winners: D Bennett G Ebert 71 C Ramsey 72 E Dimanno D Smedley N Atkin G Secombe 73 T Wiese M Mallett J Barry cb 74. Women: B Blackett 68 S Starke cb 71. Ball winners: J Sampson 71 A George 74.

   MOONTA: Stableford: B Drew cb D Nottle 42. A: R Mankovic 40. B: J Willis 39. C: G Bone 32. Ball winners: S Andrew S Walkley 38 G Hancook 37 D McKay 36 C Athanasiou 35. Women Foursome/Newbery trophy: M Sorrell M Bone 76 L Markovic J Wehleit.

   MT PLEASANT AND DIST: Stroke: R Hargraves 68. D Higgins P Turvey N Wilson J Richards 69 A Wake 70 P Sando S Sullivan S Tregenza 71 D Swann 72. Wed Irish Stableford: C Noble 73 P Turvey 71 S Sullivan 70 K Reichstein 68 P Boucher T Mitchell 65.

   MURRAY BRIDGE: Stableford: K Stanford 41. A: J Morgan 39 Tony Carter 37. B: B Cagney 41 KG Graetz 39. C: N Hutchens 38 D Rothe 37. Midweek Stableford: S Antel 37. M Johnson 33 H Fromm 32 J Leane 31.

   NORTHERN YORKE PENINSULA: Thurs stableford: J Spackman 44. A Gr: R Arbon 41 D James 40 D Holman 39. B: M Cheverton 36 R Argent 35 J Smith H Wehleit 33. C: D Goudie 41 B Drew 40 G Bone 38. 73yrs/o: J Foy 33.

   PORT AUGUSTA: Stableford/medal: R Hodge 40 T Henley 38 D Busk C Munn 37 D Knight K Williams 36.

   PORT LINCOLN: Stroke A: M Hegarty 67 A Tiller 70. B: C Chambers 67 M McCauley 68. C: B Slape 65 B Hussey 69. Women/Stableford: L Hosking 34 V Sharrod 33. Ball winners: M Barry 68 K Clarke 69 G Nottle W Rosman D Gordon A Puglisi L Gordon 70 S Bell B White 71 J Strycharski 72.

   PORT PIRIE: Stroke: A: S Parr 67. B: T Spillman 66. C: M Kennedy 59. Ball Winners: K Bessen 68 K Spencer W Forrest T Thorpe V Remphrey A Rontaunay 69 T Ridge L Sampson T Minerds 70.

   SANDY CREEK: Stroke: A: M Baker 70 G Chillingworth M Hoffmann 71. B: S Dowling E Schwerdt T Bow 72. C: J Johnstone 68 I Monro 71 I Pye 72. Women: M Bow 78.

   SNOWTOWN: Stablefod: K Stringer 45 J Freebairn 40 E Dolling 32 E Hill 27 M Wilson 26.

   TAILEM BEND: Stroke: M Parker P Baxter 68 D Robson T Haydon D Jones G Leighton 69. Wed Womens: M Verhees 70 C Heym 74 L Jaensch 75. Tue Stableford: G Leighton 37 D Jaensch 36 G Lipp C Jones 30.

   VICTOR HARBOR: Stroke A: G Woodward 78. B: A Moffett 85. C: B Watkins 90. Marshall Putter: B Huxtable 70. Gross: G Woodward 78. PM A: P Bond 69 B Huxtable 70 L Drummond 71. B: A Moffett C Allen 71 M Paluszkiewicz 72. C: J Waller B Watkins 70 K Freeman 71. Ball winners: N Separovich T Zitterbart C Stewart M CHinnappan R George G Stavrinos (Pin High) 72 G Stagakis (Blackwood) G Phillips (Mt Osmond) K Slaughter G Hobbs (Grange) G Woodward 74. Women/Stableford: D Wood 37 F Williss 33 P Woodward P Blain C Ward 31 R Kavanagh H Filmer 30 M John C McEachern W Carpenter 29.

   WAIKERIE: Stroke/medal: Women: B Blackett 68 D Starke 71.

   WALLAROO: Stableford: T Chenwoth 42. A: R Depledge 41 A Spry 39 T Jamo 37 T Nolan G Donovan R Jamieson B Jamies 36. B: V Baker 38 S Busch 37 C Zanker cb B Wall 36 T Scarlett cb T Cole cb B Tobbitt 34.

   WHYALLA: Stroke: A: S Murphy 68 G Bryce 70. B: K Yeend 69 B McGee 73. C: G Caringal 66 J McKay 74. Ball Winners: G Stanton 71 D Preiss 72 D Callaghan D Blake P Inglis M Liffner C Storr J Markadonatos 73.

   WIRRINA COVE: Stroke/medal: A: M Brazier. B: L Khabbaz. C: C Johnson. Women: C Johns. A: M Brazier 67 D Norman 72 G Wilson 73 J Brackenridge cb D Welch 77. B: L Khabbaz 71 B Eneberg 72 B Pearson 75 A Detrey 79. C: J Millar 69 C Johnson 70 M Caggiano 72 L Jacob 74. Women: C Johno 77 B Hill 79 F Hylton 80 T O'Sullivan 84.

   YANKALILLA: Stroke A: P Angel L Roeger 64 N Wills 68. B: J T Smith 64 G Martin C Green 68. C: R Martin 65 P Graybrook 67 L Faulkner 68.

   YORKETOWN: Par: T Butler 7 up R Haylock 3 up B Agnew M Blahuta M Haylock sq D Thom G Bryan D Huston 1 down M Hincks 3 down.

 

 

 

SOUTH EAST

   KEITH: Stableford: B Sherriff 37 S Leek 36 S Cleggett 35. B: A Morris 41 D Brook R Dicker 38 M Wachtell D Oneill 35. C: D Applekomp 41 B Cakebread 40 J Gelton 37 D Cook 31.

   KINGSTON: Stableford A: A Robinson 35. B: P Paige 42. C: W Elsden 34 R Chalmers 33. Women: D McKinnon 39 J Gritton S Nitschke 34 H Haces 33.

   LAKE ALBERT: Stroke: J Leese 66. A: T Davis 69. B: G Hardy 67. C: P Saint 71. Ball winners: D Pratt G Birdle D Sumner J Stuart.

   MILLICENT: Wed Stroke: A: L Barlow 74 K Sporer 76 K Bailey 82. B: B Clarke 75 M Smith 77 Kaltschwager 80. C: M Baker 79 PPacker cb B Sapiatzer 84.

   PENOLA: Stroke A: L Stoner 68 S Letizia 70 L Price J Massop 75. B: N Childs 67 A Mathys 68 P Griffiths 72. C: D Lane P Ey 75 T Willunga M Edwards 76.

   TAILEM BEND: Stroke: M Parker P Baxter 68 D Robson T Haydon D Jones G Leighton 69. Wed Womens: M Verhees 70 C Heym 74 L Jaensch 75. Tue Stableford: G Leighton 37 D Jaensch 36 G Lipp C Jones 30.