Date: July 13, 2015
Author: Golf Australia

Victoria club golf results – Sunday

   BAIRNSDALE: Mxd Stroke: K Clemm (13) 73.

   BARHAM: Stableford: G Bishop (16) 32.

   BOX HILL: Stableford: R Keen (30) 35.

   CAMBERWELL: Stableford A: D Williams (14) 34 cb. B: M Van Langenberg (19) 34. C: D Chou (29) 34.

   CERBERUS: Mxd 9-hole 2B agg: C Dowd (13) K Dowd (23) 34.

   COHUNA: 4B: O McLoughlan (19) D Barry (12) 40. WW: S Whittaker (28) L Stone (30) 41.

   COROWA: Mxd Foursome c'ship: S Love A Love 83. Hcp: R Black B Black (13) 76 cb.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: J Evans (7) 74.

   CRANBOURNE: Stableford A: L Scerri (6) 35. B: M Shapiro (19) 39. C: N Picker (25) 35.

   DORSET: Stableford A: H Heldsinger (1) 40. B: G Doyle (18) 37. C: A Robertson (23) 34.

   EAST MALVERN: Par: G Coventry (15) 2 up cb.

   EASTERN: Mxd Par: J Kettle (16) 8 up.

   EASTWOOD: Stableford A: A Whitfield (9) 39. B: A Jensen (18) 36. C: R Mitchell (23) 33.

   ELSTERNWICK PARK: Stableford: A Pondard (10) 34.

   FINLEY: Stroke A/Medal: D John (9) 71 cb. Scr: I Armer 72 cb. B: R Wilson (26) 75. Women Medal: S Simpson (25) 78 cb. Scr: H Wastle 90.

   GARDINERS RUN: Stableford: P Bartling (9) 43.

   GARFIELD: Stableford: B Brighton (23) 35.

   GLEN WAVERLEY: Stroke: D Gribbin (23) 74.

   GREEN ACRES: Medley Stableford: C Martone (19) 35.

   HOWLONG: Foursome c'ship: D Krause T Davis 68. Women Stableford: W Day (23) 31 cb.

   HUNTINGDALE: Stableford: B Paine (5) 30 cb.

   KEW: Stableford: B Smithwick (17) 37.

   KEYSBOROUGH: Stableford: N Beagley (13) 35.

   KOORINGAL: Stableford A: T Millington (10) 38. B: S Mooney (26) 35. W: S Petrzela (20) 35.

   MAFFRA: Stroke A: P Dowton (14) 72. B: G Murray (20) 74.

   MEDWAY: Stableford: G Higgins (12) 38.

   MELBOURNE AIPORT: Ambrose: M Dunston J Bonacci (6-3/4) 61-1/2.

   MOONAH LINKS: Stableford: C Kelly (18) 31.

   MORNINGTON: Stableford: G Paine (22) 35.

   NEPEAN: Stableford A: H Lee (13) 39. B: R Robinson (19) 37.

   NORTHERN: Stableford: N Dagther (31) 42.

   PATTERSON RIVER: Par A: P Dewhurst (9) 1 up. B: R Anderson (18) 2 down.

   PENINSULA KINGSWOOD: Stableford Kingswood A: N Spencer (14) 36 cb. B: A Chauhan (22) 29. W: K Barcelon (16) 23.

   RIVERSDALE: Stableford: E Oosung (15) 35 cb.

   RIVERSIDE ESSENDON: Foursome c'ship: B McMahon P Woodlock (23-1/2) 70-1/2 cb.

   RIVERVIEW: Medal: J Bastow (18) 68.

   ROSANNA: Stableford: K Young (20) 40.

   ROSEBUD: Par: J Callow (18) 1 up.

   ROSSDALE: Stableford: D Chandler (10) 38.

   ROYAL PARK: Stableford: B Robinson (18) 42. C'ship: B Robinson (18) 79.

   SANCTUARY LAKES: Stableford: K Gerarde (36) 36.

   SANDHURST: Medley Stableford: T Kraskov (13) 35.

   SOUTH PINES: Mxd 4B Div 1: T Holmes (18) C Edwards (14) 45. Div 2: D Grosvenor (30) A Watt (16) 41.

   SOUTHERN: Stableford: A Klasan (36) 35.

   SPRING VALLEY: Stableford: N Venditti (8) 36 cb.

   STRATHALLAN: 2B agg: P Gaut (6) S Walker (21) 67.

   SUNSHINE: Par: A Battaglia (24) 2 up.

   THE HERITAGE: Stableford Henley: T Ind (15) 38. W: S Kennington (16) 28.

   THE NATIONAL: Stableford Moonah: T Walker (6) 36. Ocean: M Boyce (19) 36. Old: A Giannakopoulos (15) 33. Long Island: A Hadzic (23) 35.

   TOCUMWAL: Stroke A: Nimb (10) 73. B/Medal: T McMahon (20) 73. Women Stableford: L Cooper (17) 29.

   VICTORIA: Stableford: K Aitken (Magenta Shores 7) 33 cb.

   WAVERLEY: Stableford A: A Heap (7) 34. B: M McChrystal (18) 33.

   WERRIBEE PARK: Stableford: N Greelish (29) 37.

   WESTGATE: Stableford Medal: E Cucek (1) 36.

   WHITTLESEA: Par: G Fitzgerald (20) 2 up.

   WOODLANDS: Par: P Brown (20) 6 up.

   YARRAWONGA MULWALA: Stableford: C Mountney (19) 37. W: J Kirchen (15) 32.