Date: June 21, 2016
Author: Golf Australia

NSW & ACT club golf results – Monday

NSW

MEN

   ANTILL PARK: 2B: T Burnus (9) S Mallinson (20) 49. Scr: L Walker J Warren 44. Indiv A: J Keller (7) 38 cb. B: H Sewalt (18) 36. C: S Mallinson (20) 36.

   ASQUITH: 2B: M Lim (17) B Talbot (25) 49. Indiv Div 1: S Jenkins (17) 39. Div 2: B Talbot (25) 37. Div 3: S Patfield (36) 38.

   AVONDALE: 2B: B Kinchington (22) G Reid (9) 43. Indiv: M Mason (19) 38. Scr: A Robson 36.

   BANKSTOWN: Medley 2B: P Kirgan (11) B Lam (36) 49. Indiv: R Taylor (14) 38 cb. Veteran Div 1: M Moore (10) 33. Div 2: B Ockenden (23) 37.

   BEVERLEY PARK: Snr Stableford: G Pardi (23) 37.

   BONNIE DOON: Medley Split 6: R Brown (11) J Di Stefano (15) 71. Indiv: D Nevell (12) 41. Scr: S Cusack 37.

   BOTANY: Stableford: G Degeorgio (21) 41.

   CABRAMATTA: Medley 2B: G Evans (18) M Evans (7) 48. Indiv: A Wadick (13) 38.

   CASTLE HILL: Medley 2B: P Padmanabhan (25) R Padmanabhan (24) 9 up. Indiv: R Grime (15) 4 up. W: R Padmanabhan (24) 3 up.

   CUMBERLAND: Medley Veteran 2B: R Rushton (31) K Moyle (19) 49. Indiv Div 1: K Moyle (19) 37. Div 2: D Cullen (29) 36 cb. W: A Yang (21) 35.

   DUNHEVED: 2B: D Currie (16) G Ingleton (6) 46. Indiv: K Poulivati (11) 37.

   EASTLAKE: Stableford: D Walker (9) 38 cb.

   LEONAY: Stableford: C Mathias (24) 41 cb.

   LIVERPOOL: Stableford: S Kilminster (12) 43.

   LONG REEF: Stableford A: D Jensen (11) 38. B: J Ridding (18) 37. C: W Grundy (32) 33 cb.

   MACQUARIE LINKS: Stableford: A Woo (15) 36.

   MANLY: Stableford: R Batstone (12) 35.

   MUIRFIELD: Medley 2B: M Williams (13) JP Soussam (24) 46. Indiv: B Newman (24) 41.

   NORTH RYDE: Veteran 2B: R Harris (31) J Kelso (30) 46 cb. Indiv A: C Bell (12) 37 cb. B: A Bathgate (33) 42.

   PENNANT HILLS: Irish Team: J Low (14) B Wright (14) G Herriott (24) 88. Indiv: J Low (14) 42.

   PYMBLE: Snr Cup (Vardon): R Greville (Avondale) 74 G Mangelsdorf 76. Hcp: A Rizvi (Gungahlin Lakes 8) 71. O-65yrs: R Hall (Port Kembla) 77 J Hogg. Hcp: (Cessnock 5) 73.

   ROSEVILLE: 2B: D Mortimer (22) K Johnson (29) 48. Indiv A: M Norville (14) 41. B: D Shnider (22) 39 cb. Masters: K Johnson (29) 39.

   RYDE PARRAMATTA: Snr Stableford: M Fitzgerald (31) 42.

   STRATHFIELD: Medley 2B: H Kang (21) Y Bae (18) 45. Indiv Div 1: D Dawkins (13) 38 cb. Div 2: C Lowe (28) 39.

   TALLWOODS: Veteran Stableford Div 1: J Taylor (18) 40. Div 2: S Murray (19) 39.

   WAKEHURST: 2B: S Hwang (21) S Bangle (18) 43. Indiv A: A Seeto (7) 38. B: S Hwang (21) 39. Veteran: J Jocumsen (12) 33.

   WALLACIA: Stableford: I Gibson (25) 39.

   WOOLOOWARE: Veteran Stableford: D Tinworth (12) 42.

NSW

WOMEN

   AVONDALE: Par: S Culey (34) 2 down.

   CROMER: Stableford: J Connelly (24) 36.

   NSW: Stableford: A Gilsenan (15) 37.

   OATLANDS: Stableford A: J Goudge (19) 35. B: D Lawton (34) 29.

   PENNANT HILLS: Stableford: W: J Dean (8) 37.

   SHELLY BEACH: Stableford: I Collis (33) 33 cb.

   THE AUSTRALIAN: Stableford Div 1: E Kennedy (4) 37. Div 2: J Sinclair (27) 36. Div 3: C Donoghoe (31) 31 cb. Scr: E Kennedy 33.