Date: December 04, 2016
Author: Golf Australia

NSW & ACT club golf results – Saturday

 

 ACT

 CALLALA: Stroke: B Jarman 61 cb G Heming 61 cb Steve Chapman cb. Medal A: R Jerman 68. B: S Chapman. C: B Jarman.

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: G Liggins 43 B Tynan 42 S Coulter 41 G Harrold 41. B: G Norton 40 J Jeffery 38 T Marion 38 G Zolotic 37. C: M Luu 43 H Nam 42 J Hourigan 42 M Szabo 41. Women: F Sukhumparnich 33 C Gainey 33 Balls 31cb.

NSW

   ANTILL PARK: Women: Stroke: S Kennedy (10) 69. Men: Medal Dec: A: R Tierney (2) 66. B: A Moss (13) 65. C: M Gleeson (24) 64. A Scr: N Wood 70. B Scr: R Sherer 79. C Scr: R Garard 85. Div 5 Scr: T Ryan 70.

   ASQUITH: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Boyd (12) 61. B: M East (18) 64 cb. C: A Buttenshaw (21) 63. A Scr: D Morgan 71. B Scr: M Gallmann 79. C Scr: S Pratt 88 cb. Jnr: W Wells (23) 70.

   AVALON: Women: Stableford: C McDonald (31) 40.

   AVONDALE: Men: Stroke: Medal Dec: A: C McWilliams (2) 66. A Scr: C McWilliams 68. B: B Peachy (15) 65. C: S Elliot (28) 70. Stableford White: H Chong (23) 40.

   BALGOWLAH: Mxd: Stroke: Medal Dec: A: L Harrison (10) 63. B: D Vorster (15) 64 cb. C: T McCarthy (29) 61. Scr: L Harrison 73 cb.

   BANKSTOWN: Medley: Stroke 2B: Black: B Earl (9) M O'neill (20) 60. 2B Scr: C Riley P Watson 71. Stroke: A: B Earl (9) 70 cb. B: D Beaumont (16) 69. C: H Banks (36) 70.

   BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: A: J Colligan (9) 59. A Scr: D Williams 67. B: S Singh (16) 54. B Scr: B Young 75. C: A Ford (20) 62. C Scr: G Hooker 84. Women: Stableford: L Ritchie (17) 36. Men: Stroke: C'ship: A: T Kadiev bt N Katholos 5-3. B: B Alexander bt S Petroulakis 4-3. P Yee bt B Spilsted 19th.

   BARNWELL PARK: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Spiteri (12) 58. B: P Valbuena (15) 53. C: V Laws (25) 56. A Scr: D Higham 62. B Scr: R Walters 72. C Scr: C Towner 79. Women: Div 1: B Clucas (21) 63. Div 2: M Coleman (28) 63 cb.

   BAYVIEW: Women: Stroke: Medal Dec: C Mcleod (14) 70. H Jones (14) 70. Men: Stableford Black: J Bosco (15) 33. J Scott (21) 32. Stroke: Medal Dec: A: D Tapper (2) 64. R Tuckett (11) 66. B: S Hiney (19) 67. D Whitmore (13) 67. C: T Werrett (25) 60. C Gillett (26) 64.

   BELMONT: Medley: Stableford Black: A: P Vallender 38. B: R Patrick 37. C: A Hudson 40. Men: Stroke A: G McCallum 70. B: S Brown 74. C: C Lovell 73. C'ship: A: T Brouwer 306. B: M Eastham 337. C: L Brown 371.

   BERMAGUI: Women: Stableford: J Buttrey (22) 45. Men: Stroke: Medal Dec: D Barbour (24) 69. A: N Batten (+1) 70. B: R Ashton (18) 70. C: B Bowling (24) 69 cb. Medal of Medalists: T Boyd (26) 72.

   BEVERLEY PARK: Stableford: 2B: A: T Hodkinson (21) G Brien (14) 50. A Scr: B Fitzgerald B Smith 40. Medley: A: B Smith (9) 42 cb. B: J Rees (15) 45. C: H Raju (21) 43.

   BEXLEY: Men: Stroke: Medal Dec: A: S Lindsay (9) 58. B: D Buckley (17) 58. C: M Fox (20) 63. A Scr: S Lindsay 67. Medal Nov: C: G Bombell (21) 72. Women: Stableford: D Castle (30) 37.

   BLACKHEATH: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: G Dowdell (12) 67. B: D Gawthorpe (13) 65. C: J Wilson (25) 67. Women: Stableford 3B: Yellow: J Hawkins L Aaron L Foulsham 34. K Tatton (19) 40.

   BONDI: Stroke: Medal: B Duffy (18) 53.

   BONNIE DOON: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: P Flynn (6) 64. B: R Lawry (13) 63. C: S McManus (21) 65. A Scr: J Grierson 66. Stableford MM: Gold: R McKay (26) 40.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Mcguinness (12) P Arnold (16) 71. C Gray (7) 39. A Scr: P Gallagher 32.

   BOTANY: Stroke: A: C Healey (10) 64. B: J Joanou (17) 64 cb. C: I Graham (22) 62. A Scr: J Moran 72.

   BOWRAL: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Ferguson (15) 68. B: D Boyd (17) 64 cb. C: R Ratalino (27) 65. Scr: S Mulholland 79. Women: J Whittaker (31) 71 cb.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: M Lewis (19) M Russell-Smith (24) 48. Women: M Lewis (19) 41. M Hughes (31) 42.

   BRIGHTON LAKES: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Clancy (10) 62. A Scr: J MacFarlane 72. B: C Collinson (14) 66. B Scr: F Rossiter 82. C: T Masterson (22) 66. C Scr: S Yu 90.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Drayton (7) 70. A Scr: A Marsh 75 cb. B: P Barwick (11) 69. B Scr: S Roberts 80. C: N Singh (14) 69. C Scr: P Collins 84 cb. D: T Wilks (20) 72. D Scr: E Sulkowicz 94. M Clark (25) 74. J Cramp 101.

   CAMDEN: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: J Smuk (6) 63. A Scr: M Bell 68. B: B Ward (18) 65. B Scr: R Minns 82 cb. C: G Pratt (20) 67. C Scr: V Morgan 87 cb. Medal of Medalists: J Smuk (6) 63. Women: Stroke: Medal Dec: Div 1: M Ross (15) 70. Div 1 Scr: R Wright 84. Div 2: S Miller (19) 72. Div 2 Scr: S Miller 91. Div 3: J Cook (27) 71. Div 3 Scr: J Cook 98. Medal of Medalists: J Cook (27) 71. Men: Stroke Cup: Black: B Ward (18) 65.

   CAMMERAY: Men: Stroke: A: K Gibb (4) 63. B: D Dahiya (16) 59. C: C Mahon (21) 60. Medal Dec: D Dahiya (16) 59. Women: P Puskar (26) 60.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: I Elloitt (6) 67. A Scr: A Anderson 72. B: M McMartin (19) 67. B Scr: S Oxford 81. C: H Darmody (26) 65. C Scr: J Romano 88.

   CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: P Wickerden (32) P Dyson (30) 132. 2B Scr: J Lind S Moylan 150. A: M Feng (12) 66. A Scr: S Moylan 73. B: M Kemp (15) 63. B Scr: K Han 82 cb. C: P Wickenden U Subhas 62 to playoff. C Scr: R Fletcher 85.

   CASTLE HILL: Stroke Black: A: P Clapham (10) 71 cb. A Scr: S McCahery 80 cb. B: S Moran (13) 64. B Scr: S Moran (13) 77. C: A Tesorierio (26) 64. C Scr: C Hughes 89. Veteran: C Hughes (20) 69. Men: A: J Garner (+1) 70. A Scr: J Garner (+1) 69. B: S Hutton (17) 68. B Scr: N Giudice (15) 84. C: A James (20) 73. C Scr: A James (20) 93. Veteran: S Hutton (17) 68.

   CASTLECOVE: Stroke: Medal Dec: A: L Frankish (11) 57. A Scr: L Frankish 68. B: B Adams (21) 56. C: H Perry (26) 64. Medal Nov: A: L Frankish (11) 57. Women: Medal Dec: L Clare (33) 56.

   CHATSWOOD: Men: Stroke: Medal Dec: A: C Gale (12) 60. A Scr: B Silwal 72 cb. B: B Allsopp (13) 60. B Scr: B Allsopp 73. C: P Coates (29) 60. C Scr: M Hood 82. Stableford: A French (29) 43 cb. Hole in one: G Lee at 12th.

   CONCORD: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Pellegrino (7) 70. A Scr: J Hong 73. B: J Griffiths (16) 68. B Scr: J Griffiths 84. C: G Butt (32) 67. C Scr: R Xu 91.

   CROMER: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: A Robson (7) 67 cb. B: G Wright (16) 67. C: P Solari (32) 68. A Scr: A Robson 76. Stroke: Snr: L Smoker (29) 73 cb. Women: J Atchison (16) 76.

   CRONULLA: Men: Stroke Medal Dec: Black: A Scr: R Beer 73. A: R Clarke (12) 66. B Scr: T Schulz 86. B: S Donnelly (18) 68. C Scr: A Smith 87. C: A Smith (22) 65. Trophy: A Smith (22) 65. Cup: N Poniris (11) 657.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Matchplay: A: D Auremi bt J Russo 2-1. B: P Lavercombe bt P Stretton 2-1. C: I Sampson bt W Montgomery 2-1. Medal of Medalists: D Harrison (7) 65. Medal Dec: A: D Harrison (9) 65. A Scr: M Smith 73. B: S Kennarney (13) 68. B Scr: D Stocks 83. C: A Hyo (36) 62. C Scr: S El Khouri 88.

   DUNHEVED: Men: Stroke: Medal: A: P Kallas (8) 67. A Scr: D Burazin 74. B: P Krasser (11) 65. B Scr: D Williams 77. C: K Hitchen (16) 66. C Scr: R Bamback 85. D: J Marks (26) 68. D Scr: R Metcalfe 94 cb. Medal Nov: C: Y Gounden (20) 76. Hole in one: R Ayre at 8th.

   EASTLAKE: Men: Stroke White: A: M Peebles (5) 68. A Scr: C Hicks 76. B: M Sowter (18) K Depsey (20) 71. B Scr: B Graham 86. Yellow: C: D Roberts (22) 66. White: C Scr: W Asquith 93. D: P Carter (29) 69. Black: D Scr: K Mcdonagh 99. Stableford White: D Ballair (36) 38.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: S Glass (26) G King (28) 47. D Watson (17) 42.

   EVERGLADES: Men: Stroke Medal Dec: Black: A Scr: S O'Brien 64. B Scr: T Cheetham 78 cb. C Scr: T Blyton 84 cb. A: S O'Brien (1) 63 cb. B: T Cheetham (15) 63. C: M Hodgins (36) 59 cb.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Medal: A: G Poland (11) 64. A Scr: P Bradley 74. B: N Vlismas (15) 64. B Scr: J Swinburne 78. C: C Derrick (25) 63. C Scr: A Nunan 86. Hole in one: W Fisk at 8th.

   GIBRALTAR: Men: Stroke: Medal: A: D Harelle (7) 67. A Scr: W Knapp 69. B: C Delahunty (16) 63. B Scr: J Allison 81. C: S Dwyer (22) 62. C Scr: D Holland 90. C'ship: A Scr: A Bray 302. A: S Shute (11) 282. B Scr: L Davies 341. B: C Delahunty (16) 290. C Scr: T Harman 372. C: P Inman (25) 280.

   GLENMORE: Stroke: Medal Dec: A: K Samuels (11) 66. B: K Edwards (14) 64. C: P Kelly (20) 71. A Scr: G Hilder 75 cb. Medal of Medalists: A Dudziak (17) 67.

   GORDON: Men: Stroke: A: J Surplice (12) 62. C: S Attewell (20) 58.

   GOSFORD: Men: Stroke: Medal of Medalists: W Dunkel (21) 61. A: C Squires (10) 66. A Scr: P Davies 72. B: C Ward (15) 65. C: W Dunkel (21) 61.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal: P Budden (7) 79.

   HIGHLANDS: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: J Anderson (11) 65. A Scr: B Clapham 69. B: J Bowes (16) 69. B Scr: D Sheargold 86. C: B Gould (22) 68. C Scr: S Sartori 92. Stableford A: J Bowen (35) 35. Women: Yellow: K Ireland (30) 37.

   HORIZONS: Men: Stroke Medal Dec: White: A: A Young (7) 70. B: D Lancaster (17) 70. C: G Liddell (26) 67. Women: Stroke: Div 1: R Shaw (11) 73. Div 2: L Ceurvorst (39) 72.

   HURSTVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Schultz (13) 63. B: R Martin (20) 65 cb. C: B Scott (24) 58. Scr: A: T Shaw 70. B: J Worthington 79. C: B Scott 82. Women: Medal Dec: M Hyland (27) 67. Scr: L Cook 86. Men: Medal of Medalists: A: W Fifita (15) 68. B: A Schultz (13) 63. C: R Martin (20) 65. Women: M Hyland (27) 67.

   JAMBEROO: Men: Stroke: Medal Dec: A: T Rodriguez (11) 66. B: W Jannou (17) 64. C: M Burton (20) 63. D: M Sheridan (29) 66. Women: J Owers (28) 70.

   KAREELA: Men: Stroke: A: S Harding (8) 60. A Scr: K Thornley 66. B: A Momsen (17) 61. B Scr: S Chatterton 75. C: M Walters (36) 60. C Scr: G Scherini 85. C'ship: A: W Knight 285. B: M Hardiman 306. C: C Farrugia 334. Snr K Thornley 386. Jnr: B Taylor 360. Men: Bowl: K Thornley 66. Cup: S Harding (8) 60. Men: Gold Medal: S Teasel (10) 63 cb.

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: T Westcott (27) P Meares (28) 50 cb. A Scr: B Mcnamara P Emery 37 cb. A: S Wotherspoon (14) 43 cb. B: C Byrne (19) 43 cb. C: P Meares (28) 46.

   KOGARAH: Stroke: Medal: A Scr: A Honeysett 66. A: B Hayden (6) 64. B: J McWhinney (17) 65. C: P Healion (25) 70.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke Black: A: G Patterson (12) 71. B: H Moore (16) 75. C: C Coulson (19) 65. D: A Crouch (36) 90. Women: Stroke: J Frampton (18) 73.

   LAKESIDE: Stroke: Medal Dec: A: B JAMES (4) 69 cb. A Scr: A Johnson 77 cb. B: M Phillips (15) 70. B Scr: G Tekely 85. C: J Tedesco (23) 63. C Scr: R Tenkorang 88.

   LANE COVE: Men: Stroke: Medal Dec: A: E Jones (11) 57. A Scr: E Jones 68. B: V Pilkington (14) W Flannigan (18) 60 to playoff. B Scr: V Pilkington 74. C: H Anderson (22) 54. C Scr: H Anderson 76. Plate: P Doherty 77.

   LEONAY: Men: Stroke: Medal Dec: A: L Alexander (9) 61. A Scr: L Alexander 70. B: I Blackwood (17) 60. B Scr: B Evans 77 cb. C: B Crilley (20) 61. C Scr: M Morrow 81 cb. D: J Milton (30) 60. D Scr: C Carrurthers 87.

   LEURA: Men: Stroke: Gold Medal: A: P Leo (12) 65. B: A Crowther (16) 60. C: J Robertson (21) 67. Medal Dec: A: P Leo (12) 65. B: A Crowther (16) 60. C: C Youll (24) 66. A: P Leo (12) 65. B: A Crowther (16) 60. C: C Youll (24) 66. Medley: Stableford White: P Tonner (24) 41. B Marshall (36) 36.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: MM: A: A Tan (10) 69. B: N Denko (16) 66 cb. C: G Fletcher (26) 65. A Scr: G Batman (3) 74 cb. B Scr: A Hadi (13) 80. C Scr: G Ngothanh (22) 96 cb.

   LONG REEF: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: J Green (11) 66. B: B Mairs (14) 64. C: J Edwards (24) 66. A Scr: G Cranfield 69. Women: Stroke: Div 1: B Bourne (17) 69.

   LYNWOOD: Women: Stableford: Div 1: W Latta (17) 31. Div 2: J Smith (44) 36. Men: Stroke: C'ship: A Gounden 305. Div 1: G Climpson (8) 70 cb. Div 2: M Raggio (13) 66. Div 3: M Wellington (27) 67. Scr: A Gounden 73. Hole in one: F Sultana at 14th.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: W Nealon (11) 65. A Scr: A Williams 77. B: M Condron (16) 68. B Scr: I Dunston 81. C: B Butler (21) 61. C Scr: P Cavanagh 88.

   MACQUARIE LINKS: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: C Son (4) 68. A Scr: L Arthur 70. B: L Skribins (13) 68. B Scr: P Laming 87. C: L Conroy (20) 71. C Scr: P Cumerlato 93. Women: Stroke: Div 1: C Morris (24) 75. Div 1 Scr: M Hobson 97. Medley: Medal of Medalists: A: J Webb (1) R Hayward (1) 74. B: L Skribins (13) 68. C: V White (17) 73. Div 1: A Cummings (18) H Hindmarch (30) 81. Div 2: C Morris (24) 75.

   MAGENTA SHORES: Stroke: Medal: A: M Duffy (1) 73. B: R Bateman (17) 77. C: B Bennett (20) 68. Div 1: D Thomlinson (13) 72. Div 2: F Woodhouse (30) 80. Hole in one: M Bishop at 7th.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Riley (10) 68. B: N Hamilton (15) 68. C: B Menere (30) 57.

   MANLY: Men: Stroke: A: M Painter (15) 64. B: P Saunders (18) 66. C: R Maybury (22) 63. A Scr: T Harvey (0) 74.

   MARRICKVILLE: Stableford: 2B: P Harrison (21) D Magro (16) 48 cb. 2B Scr: D Cremin J Merriman 40. S Lam (22) 41 cb. D Fletcher 33.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: A: W Ellis (12) 62. A Scr: C Smith 63. B: R Flack (17) 56. B Scr: R Flack 73. C: A Mathews (25) 58 cb. C Scr: A Mathews 83. Women: Par: Div 1: H Winning (16) 1 up. Div 2: T Hall (27) 2 up.

   MONA VALE: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: R Denton (12) R Cryer (10) 65. B: A Rowe (15) 64. C: B Turner (26) 66. Scr: B Stanford 72. Stableford 2B: P Elphinstone (30) S Martin (12) 49. Stroke Medal Nov: B Calnan (21) 73.

   MONASH: Men: Stroke: A: J Bowgett (11) 69. B: P Fell (19) 68. C: S Dawson (21) 69. Stableford White: T Gosling (26) 35.

   MOORE PARK: Men: Stroke: A: S Graham (8) 64. B: I McCallum (18) 65. C: S Oh (20) 65. Scr: A: J Echevarria 75. B: D Nguyen 79. C: B Watt 88. Medal of Medalists: D Nguyen (14) 65. Women: A: J Sirisatien (17) 68. C: A Nguyen (36) 68. L Quilliam 79. Medal of Medalists: A Nguyen (36) 68.

   MOSS VALE: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Canham (7) 62. A Scr: P Richards 72. B: G Stedman (17) 62. B Scr: A Hollis 79. C: G Irvine (20) 65. C Scr: C Oakley 89. Women: K Parsons (22) 70 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stroke: A: G Neilson (11) R Checkley (10) to playoff. A Scr: G Willard 69 cb. B: J Turnbull (12) H Sanchez (16) to playoff. B Scr: J Turnbull 75. C: B Johnson (20) 62. C Scr: B Johnson 82.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke White: A Pacetta (36) 55. M Maher (9) 64. M Wheeler (20) 64. Women: Stroke: M O'Donnell (28) 67. S Hutchinson (32) 71.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Spero (8) 58. B: P Kelly (20) 57. Stroke White: C: S Foster (25) 59. Stroke: A Scr: J Renshaw 65. Women: Stroke Green: L Brenock (15) 63. Medley: Stableford White: B Pentecost (20) 37. Men: Stroke: Medal of Medalists: A: B Spero (8) 58. B: R Farrar (16) 59. Stroke White: C: S Foster (25) 59.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal Dec: A: L Quinn (8) 65. A Scr: P Russell 72. B: T O'Shea (19) 64 cb. B Scr: N Dinnie 78. C: K Quinten (24) 59. C Scr: K Quinten 83.

   NSW: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Swanston (10) 64. A Scr: D Stoloff 72. B: L Wilson (17) 67. Stroke White: C: D Garrard (20) P Loewy (30) to playoff. Gold: R Cato (36) 83. Women: Stroke: K Smith (23) 73. Men: Medal Nov: A: C Gordon (3) 74. B: B Kenny (20) 78. Stroke Medal Oct: White: C: J Briggs (18) 71 cb. Stroke: Salver: A Hurwitz (5) 74. Medal Jan: T Bostock (0) 605.

   OATLANDS: Men: Stableford White: A: D Jang (6) 39. B: K Turner (15) 42. C: C Russell (26) 44. D: B Mallon (31) 37. A Scr: Y Park 38. Women: Yellow: J Mortimer (29) 36.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: B Leayr (15) 36 cb. B: B Medcalf (22) 41. Women: K Nunn (34) 38. T McNiff (34) 36.

   PALM BEACH: Men: Stroke Medal Dec: White: V Tomaino (25) 58. A: K Neilson (9) 65. A Scr: K Clough 72. Stroke: B: S Wannell (19) 60. B Scr: I Thom 77. C: V Tomaino (25) 58. C Scr: J McLean 61. Women: Stableford: A Poole (41) 36.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: Silver Medal: A: G Wilson (2) 65. B: A Deane (17) 67. C: C Court (23) 63 cb. A Scr: S Oitmaa 72. Stableford White: S Kerr (19) 41. Stroke: Gold Medal: J Loats (12) 67.

   PENRITH: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Keane (4) 69. B: A Henry (16) 65. C: T Coyle (23) 64. A Scr: C Montgomery 74. B Scr: I Forrester 82. C Scr: J Townsend 92. Jnr: Captains Trophy: B Gadd (4) 76. Men: Medal of Medalists: T Mitchell (18) 72. Medal Nov: A: C Stockley (3) 74. Matchplay: A Scr: J Gadd bt D Hughes 4-2. A Res: T Hunter bt B Stott 7-6. B Scr: M Stahlhut bt C Phelps 2-1. C Scr: K Willson bt R Proctor 6-5.

   PYMBLE: Men: Stroke: A: C Fiadino (5) 68 cb. B: M Levak (18) 66. C: D Mason (23) 68. A Scr: B Cross 68. Medal of Medalists: C Fiadino (5) 68. Women: L Dickinson (9) 75 cb.

   RANDWICK: Stableford: 2B: D Feetham (17) C Spies (20) 45 cb. Men: A: L Toms (11) 42. B: D Feetham (17) 39. C: G Danton (19) 39. A Scr: C Piper 33. Stroke: C'ship: A: M Todd 247. D Higgins 277. B: D Brightfield 300. C: P Illidge 315.

   RICHMOND: Men: Stroke Black: A: B Carver (11) 66. A Scr: N Ball 71. B: A Boyde (14) 66. B Scr: S Platt 80. C: B Tuck (30) 63. C Scr: S Moore 89.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stroke Gangurru: Black: E Wallace (6) 69. B Favell (14) 66. Y Nakamura (24) 67. Stableford: Bungool: G Mindham (29) 39.

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Gordon (7) 64. B: I Cooper (16) 60. C: D Chisholm (21) 69. A Scr: M Garrett 68. Stroke Green: J Stack (28) 61. Stableford White: L Quilter (21) 33 cb.

   ROSNAY: Men: Stroke: Medal: A: D Aaron (12) 59. A Scr: B Baumer 71. B: D Stevenson (19) 59. B Scr: M Tuiono 78. C: D Vorstenbosch (31) 64 cb. C Scr: S Korathota 87 cb. Women: Medal Dec: Div 1: A Le (19) 72. Div 2: E Morabe (44) 61.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stroke: Championship: C Crawford (23) 76. Par: Centenary: K Hand (21) 3 up. Men: Stroke Championship: Black: A: D Dobbin (11) 69 cb. B: T Clarke (17) 69. A Scr: R Chambers 76. Hole in one: T Clarke at 6th. Stableford White: C: J Davis (20) 39.

   RUM CORPS: Stroke: A: G Brooks (13) 61. B: P Mitchell (26) 61.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: D Park (24) W Beauman (29) 52. A: L Von Bibra (8) 41. B: B Koo (16) 43 cb. C: D Simpson (19) 43. D: D Park (24) 43 cb. Scr: S Park 35 cb. Stroke: Vardon: S Vail 67.

   SEFTON: Stroke: Medal Dec: A: W Hampton (11) 53. B: T Joachim (17) 50.

   SHELL COVE: Stroke: A: D Strong (1) 67. B: N Rowlison (10) 64. C: M Woolley (13) 64. D: G Bachelor (20) 63. Scr: D Strong 68. Women: Stableford: N Ryan (24) 39. Scr: W Jennings 31.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Team: S Sheldon (38) V Done (33) C Done (28) T Donohoe (25) 95. Men: A Beaumont (17) C Emde (19) R Manglesdorf (9) D Sheridan (9) 93. A: D Sheridan (9) 39. B: C Hines (18) 39. C: C Brett (21) 40 cb. Women: Div 1: Y Bean (20) 42. Div 2: J Cummins (41) 39.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Medal of Medalists: A: P Russo (10) 65. B: M Prance (19) 66. C: T Bryan Harris (23) 67. Div 1: M Johnston (16) 64. A Scr: T Monie 69.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: D Ezekiel (9) 40. B: P Bower (15) 41. C: T Brandtman (24) 45. Scr: R Su'a Walker 33. Gold: D Duncan (25) 43. 2B Agg: White: A Gnesin (15) B Shakenovsky (9) 76. 2B Scr: L Adams S Gibson 64. 2B Agg: Gold: M Ta (28) D Duncan (25) 83. Stableford: Foursome C'ship: T Smyth J Baker 78. Hole in one: White: T Brandtman at 5th.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: G McMah (14) 38.

   STRATHFIELD: Stroke: A: D Martin (12) 60. B: G Callao (19) 57. C: P England (21) 59. Men: Scr: M Cooke 67. Veteran Men: G Callao (19) 57. Medal Dec: G Callao (19) 57. Medal Nov: K Windon (18) 68. Mxd: Stableford: H Park (15) 37.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: J Cutler (12) 68. B: B Munro (16) 69. C: G Fisher (31) 71.

   TERREY HILLS: Men: Stroke: Medal: A: D Fitzgerald (9) 66. B: R Gibson (16) 70. C: G Howard (22) 69.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Blackman (12) 70 cb. B: V Kirkby (14) 70. C: J Kelaher (31) 72. A Scr: J Brownlow 75. Gold Medal: A: B Budd (2) 75 cb. B: V Kirkby (14) 70. C: G Cario (23) 76.

   THE COAST: Men: Stroke: A: T Sedgman (10) 67. A Scr: T Sedgman 77. B: J Pellegrini (14) S O'Brien (16) 67. B Scr: J Pellegrini 81. C: I Smith (29) D Kendell (27) 65. C Scr: P Haren 86. Div 1: B Purdie (24) 72. Women: Stableford: Split Six: G McFadyen (23) D Mather (37) V Teichman (45) 75.

   THE LAKES: Medley: Stroke MM: Black: P Good (6) 73 cb. Stroke: P Donnan (14) 69. Stroke White: B Barnes (21) 67 cb. Stroke: M Fleming (11) 78.

   TOUKLEY: Men: Stroke: Medal: A: B White (-1) 71. B: G Cary (18) 67. C: R Duffy (22) A Eason (32) 70. Medal Dec: A Scr: B White 70. B Scr: P Dalton 84. C Scr: J Cartaar 92. Women: Stableford: T Lonergan (8) 36.

   TUNCURRY: Women: Stableford: J Lynch (23) 36. Men: B Germon (-1) 39.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Plate: Black: A: J Dickie (10) 39 cb. A Scr: M Pearce 37. B: M Milosevic (16) 39. B Scr: M Logue 20. C: T Ogasawara (29) 39. C Scr: M Budden 18. Women: Stableford: C Burns (18) 35.

   WAKEHURST: Men: Stroke: Medal Dec: A: A Brown (-1) 74. A Scr: D Inglis 71 cb. B: G Weber (13) 79 cb. B Scr: G Weber 66 cb. C: G Coote (21) 88. C Scr: A Sewell 67 cb. Women: L Shapiera (11) 73.

   WALLACIA: Men: Stroke: Medal Dec: A: B Bobbin (10) A Supple (10) 67 to playoff. A Scr: M Bateup 74. B: F Killen (18) 67. B Scr: J Hind 81. C: C Egan (27) 66. C Scr: D Parr 87.

   WARRINGAH: Mxd: Stroke: A: I Riccardi (12) 69. B: P Troy (18) 68 cb. C: P Williams (21) 66. D: B Kelly (32) 68. Stroke Scr: White: M Patison 74. Stableford: B Campbell (34) 34 cb.

   WINDSOR: Men: Stroke Medal of Medalists: Black: Z Shaw (35) 63. Medal Dec: A: K Samy (11) C Barwick (14) 64 to playoff. B: B Mackie (14) 66. C: D Heiler (28) 62. Jnr: Medal: Z Shaw (35) 63. Men: Minor: A: C Barwick (14) 64 cb. B: D Hogan (19) 67. C: Z Shaw (35) 63. A Scr: J Moss 71. B Scr: B Mackey 80. C Scr: D Heiler 90.

   WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Dec: A: J Farren-Price (12) 61. B: R Marzbani (20) 62 cb. C: G Brewer (24) 63. A Scr: K Dawson 72.

   WOOLOOWARE: Men: Stroke Medal Dec: Black: A: J Goodwin (11) 65. A Scr: G Soames 69. B: J Caraholios (19) 64. B Scr: S Hall 81. C: P Baillie (32) 68. C Scr: G Anderson 90.

   WYONG: Men: Stroke: Medal Dec: A: D McClelland (4) 67. B: D Wiseman (17) 61. C: G Benterman (19) 66. Div 1 Scr: D McClelland 71.