Date: April 01, 2018
Author: Golf Australia

NSW & ACT club golf results – Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: M Hynes 40 C Marshall 40 J Mccormack 39. B: G Guymer 40 B Brown 40 S Calvert 37. C: S Thearle 38 T Ross 37 A Maroc 37. NTP: K Slade (3rd) B Werner (5th) M Cole (11th) M Hynes (17th). Women: S Collins 33 F Sukhumparnich 32.

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: R Jensen (11) L Birman (26) 80. Scr: K Shepherd S Borton 65. Men: A: R Jensen (11) 41. B: G Hampton (13) 42 cb. C: L Foley (19) 40. Women: A Kennedy (21) 37.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: J Cassidy (24) P Brennan (16) 48. A: W Wells (12) 40. B: G Kendall (16) 40 cb. C: J James (23) 40. Scr: T Phan 34.

   AVALON: Women: Stableford: C Gardner (38) 45.

   AVONDALE: Men: Stableford: A Scr: C Fan 43. A: M Lawler (9) 42. B: G Stott (18) 41. C: R Kitchen (20) 40.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: D Hill (13) 39. B: S MacDonald (17) 37. C: R Stevens (31) 39.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: A: S Luke (4) 39 cb. B: M Nagle (13) 43. C: H Banks (36) 44. Medley: 2B: J Eyles (32) M Eyles (14) 81.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: A Lang (10) 41. 2B multi: W Coultar (13) J Kassas (17) 68. S Kadiev (4) 66 cb.

   BARNWELL PARK: Stableford: A: M Hunt (10) 38 cb. B: M Rose (17) 42. C: R McGuiness (26) 45. Women: T Roach (13) 38. Jnr: 9-hole: J Hong (7) 17.

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: J McLeod (+2) 36 cb. B: S Matthews (18) 38. C: J Reeson (28) 38. Scr: J McLeod 38. Women: Div 1: A Gluckman (13) 36. Div 2: P Byrnes (22) 37 cb. Medley: 2B Agg: B Hinton (11) P Lewis (21) 69.

   BELMONT: Men: Stableford: A: K White 41. B: S Munday 39. C: D Hicks 40.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: L Sharp (12) 37. B: P Hanks (16) 40. C: D Pirie (28) 37 cb. Women: M Hayes (5) 32.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: G Morris (10) 42 cb. A: B Turner (10) 41. B: D Ladhams (14) 42. C: G Eade (22) 41. A Scr: L Carey 34.

   BEXLEY: Medley: Stableford: A: J Dodds (5) 42. B: R Murfitt (19) 43. C: B Sykes (20) 42. Scr: W Matthews 36. Women: D Castle (33) 35.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: M Campbell (13) 43 cb. Irish Team: I Evans (7) D Birrell (19) J Walsh (18) G Hilder (23) 100. Women: E Sheppard (41) 37.

   BONDI: Men: Stableford: B Duffy (17) 39. 2B: B Duffy (17) B Hunt (31) 45.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: J Hammer (10) 40. B: D Harris (18) 42. C: T Petty (23) 41. D: D Duchen (33) 38. A Scr: J Bell 35.

   BONVILLE: Stableford: T Lawrence (10) 40. Medley: Team: A Booth B Booth G Soyka D Soyka 88.

   BOTANY: Men: Stableford: R Jolly (7) 42. A Scr: R Jolly 35.

   BOWRAL: Women: Stableford: M Di Natale (14) 37. Men: 2B: T Wood (23) J Kilias (36) 50.

   BREAKERS: Men: Stableford: L Pearson (24) 45. Women: K McInerney (17) 36.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: W Hamilton (11) 40. B: P Hearne (15) 49. C: P Flanagan (21) 37. 2B: P Hearne (15) A Clark (18) 55.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Ambrose: Div 1: S Sullivan R Boag W Kourieh G Casey (4.4) 53.6 cb. Div 1 Scr: D Marsh P Stojanovski T Hunt C Catt 55.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: D Hooton (9) 40. A Scr: G Matheson 39. B: A Kelly (12) 38. B Scr: K Lockwood 25. C: I Brodie (28) 40. C Scr: R Lowe 20 cb. 2B: M Serone (14) N Rego (30) 51 cb. Scr: L Hudson D Skinner 41. Women: Stroke: Ambrose: J Matheson W Hyndman (13) 65.

   CAMMERAY: Men: Stableford: D Dahiya (14) 41. Women: P Puskar (23) 32.

   CAMPBELLTOWN: Stroke: Ambrose: A: R Mancell C Mancell A Smith G Mitford 50.25. A Scr: T Mocha G Green C Lawson D Sutton 58.

   CARNARVON: Men: Par: A: M Mcglinn (9) 6 up. B: P Tyne (18 Ryde-Parramatta) 4 up cb. C: S Rochester (34) 7 up. 2B: P Wickenden (25) S Rochester (34) 15 up. Scr: J Kindred S Moylan 4 up.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: M Gerzanics (10) D Ford (20) 73. A: C Toro (10) 39. B: M Fitzsmons (13) 40. C: M Gerzanics (20) 39. 2B Agg: M Nasso (19) F Mesiti (14) 74. A: G Hann (5) 43. B: M Nasso (14) 40. C: B Smyth (20) 38. 2B Scr: M Carmicheal D Hutton 62.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: I Moon (17) 42. A Scr: J Osborn 30. Women: J Lamble (25) 38.

   CONCORD: Men: Stableford: A: T Pollitt (9) 37 cb. B: B Miller (16) 37 cb. C: I Blair (21) 41. 2B: G Hodgson (13) R Xu (20) 47. 2B Scr: P Macourt T Pollitt 35 cb.

   CROMER: Medley: Stableford: A: S Hughes (8) 37 cb. B: V Roberts (16) 40. C: R Cross (24) 40 cb. A Scr: G Baciu 32 cb. 2B multi: S Richard (24) R Cross (24) 81. Men: Hole in one: V Roberts at 4th.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: D Van Kampen 39. A: D Randall (6) 39 cb. B: S Garlick (15) 43. C: G Hennessy (33) 40.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: J Stewart M Randall 51. D Scr: A Barakat R Haddad 38. Div 1: A Gokel (14) 42. Div 2: A Tarabay (20) 43. Div 3: J Stewart (26) 43. D Scr: A Barakat 35.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Edinborough (13) R Kellam (2) 46. Div 2: W Scott (19) S Desmond (22) 49. Div 1 Scr: R Kellam G Shute 38. Div 1: P Edinborough (13) 43. Div 2: B Barrakett (25) 44.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: S Robertson 36. A: L O'Dwyer (7) 38. B: N Karahalios (14) 40. C: W Asquith (23) 38.

   ELANORA: Men: Stableford: 4B: L Mckinnon (28) G Crone (34) 46.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: D Edwards (29) B Nicholas (30) 49. A: J Glenn (12) 41. B: P Martin (16) 43. C: P Howell (19) 39 cb.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: A: D Parata (8) 39 cb. B: J Dimech (14) 42. C: J Rudd (23) 37.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: R Miller (18) 42. Div 2: I McIntyre (20) 41. Div 1 Scr: W Knapp 35.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: A Robb (+1) 41. Div 1 Scr: B Weir 37. Div 2: C So (13) 43 cb. Div 2 Scr: G Oxford 25. 2B: I Satur (10) P Clarey (19) 53.

   GORDON: Men: Stableford: A: S Lisk (10) 40. B: C Davies (18) 39. C: A Quinn (29) 37. 2B: A Cooper (35) S Flannery (11) 47 cb.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: G Warner (19) 37. B: F Lawrence (24) 42. Women: S Griffiths (24) 35.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: Div 1: M Parsons (14) 43. Div 2: C Cross (41) 48.

   HORIZONS: Men: Stableford: G Sheild (27) 40. Women: V Stevens (35) 45.

   HURSTVILLE: Mxd: Stroke: Matchplay: T Reilly bt R Hooper 3-2. Men: Stableford White: Div 1: D Rothwell (13) 42. Div 2: D Springett (15) 43. Div 3: E Chan (25) 47. Women: Stableford: Div 1: J Lisle (14) 37.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: A Jones (13) 43. B: D Ransom (15) 44. C: T Murphy (20) 39. D: J Procter (35) 33. Women: Stableford White: R Sheath (32) 35.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: A Dookie (30) P Gardner (17) 50. A: C Rodden (12) 47. A Scr: G Stone 34. B: P Hodge (15) 41. C: W Parker (20) 42 cb. Hole in one: C Rodden at 8th.

   KILLARA: Men: Stableford: A: B McKay (13) 42. B: C Henson (15) 39. C: M Wilkins (25) 41. 2B: A: A Boyce (24) C Clark (19) 48. A Scr: J Payne G Hohnen 39.

   KOGARAH: Women: Stableford: M Booth (12) 31. Men: Stableford White: A: C Dart (11) 39. A Scr: P Cooper 36. B: B Scodeller (16) 38 cb. C: P Harper (23) 39.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stroke: A: P Donadel (10) 66. B: N Scobie (17) 67. C: C Joste (36) 71. Women: S Smith (19) 77.

   LAKESIDE: Mxd: Stroke: Foursome: K Hansen C Warby 69.25. Scr: A Lamberton P Lamberton 80 cb. Men: Stableford: A: G FIish (9) 42. B: S Jenkins (18) 40. C: D Lyons (22) 34 cb. A Scr: D Hawkins 38. B Scr: M Bono 24 cb. C Scr: B Jenkins 16. Jnr: M Johnson-Garcia (26) 22.

   LANE COVE: Mxd: Par: Cup: A Hall (22) 9 up. R Hall (34) cb. 2B: J Abbott (33) 12 up. L Abbott (30) . A Hall (22) 4 up.

   LEONAY: Stableford: A: Z Lange 41. B: K Pendreigh 39. C: L Barnett 43. D: A Taylor 48. 2B Agg: A Taylor 89. D King 89.

   LEURA: Medley: Stableford: H Swan (35) 49. J Macken (21) 44. N Adams (20) 42.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: Cup: P Barry (2) 70 cb. Bowl: D Clogher (18) 71 cb. A Scr: G Wells (2) 73. B Scr: G Prosper (13) 84.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: S Darnoc (6) 44. A Scr: S Prior 40. B: R Sharp (18) 38. C: S Irwin (21) 36 cb. Women: J Brown (8) 38.

   LYNWOOD: Men: Par: Div 1 Scr: J Walter 3 up. Div 1: C St Vincent (9) 6 up. Div 2: L Biason (18) 8 up. Div 3: N Krumins-Strauss (20) 4 up. 2B: Div 1: C Vella (21) F Sultana (21) 13 up. Div 1 Scr: G Walter J Walter 5 up. Women: Stableford: Div 1: K Eastaway (20) 43. Div 2: M Egner (32) 32.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: J Seedsman (8) 41. B: D Spriggs (16) 41. C: M Noble (36) 45.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A Cummings (17) L Prasad (31) 47. A: S Wunderlich (4) 39 cb. B: L Gibson (19) 37. C: C Tolani (31) 44. A Scr: L Arthur 39. Women: A Cummings (17) 37.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: A: M Buckley (8) 38. W Allison (8) 36 cb. B: T Lafferty (16) 38. D Binns (15) 34 cb. C: M Allen (22) 38. J Pendergast (27) 35 cb. Div 1 Scr: L Yee (20) 37. Div 2: L Issac (41) 39. W Alison (8) J Eager (14) 46 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B multi: White: S Reed (17) R Waight (17) 106. P Linskey (26) 43 cb.

   MANLY: Men: Stroke: A: C Martin (10) 65. B: A Hunter (15) 65. C: K Waller (23) 67 cb. A Scr: T Holmes 71. Women: G Rae (3) 73.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: B O'Connell (18) 44. Scr: H Salmon 34 cb. 2B: A Drury (15) R Roberts (15) 50. Scr: D Cremin 38 cb. H Day .

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: S Newman (11) 42. B: J Durand (19) 39. C: R Wise (26) 45. Scr: R Wood 32. 2B Agg: S Newman (11) M Hunter (22) 80 cb. Women: L Stephenson (22) 37 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: D Nixon (19) P Bloomfield (14) 80. 2B Scr: J Karren G Williams 61. T Sample (34) 44. Father/Son Trophy: T Sample (34) M Sample (25) 76.

   MONASH: Men: Stableford: A: C Fink (10) 39 cb. B: M Wild (14) 42. C: P Ellis (21) 39. 2B: B Jacobsen (6) L Winderbaum (19) 48 cb. 2B Scr: J Bowgett C Fink 36.

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: I Kaba (10) 39. B: J Ryba (15) 41. C: J Kitney (21) 41. Scr: J Boediman 35. Women: L Quilliam (2) 33 cb.

   MORISSET: Mxd: Stableford: A: L Fitzpatrick (6) 39. B: D Folpp (17) 39. C: M Lloyd (23) 40.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: B Cat (12) 37 cb. B: R D'adam (18) 39 cb. C: H Wigham (21) 39 cb. Women: A: Y Skirman (16) 39. B: W Foreman (32) 29.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: R Hosking (7) 40.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: R Keenan (20) P Karmogiannis (13) 49. A: R Checkley (11) 39. B: R Ware (12) 40. C: G Armstrong (24) 44.

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: M BLYTH 41. Div 2: M ROSSI 41. Div 3: J JAMES 44. A: B WOOLFE 42. B: B SCOTT 40. C: N COUSINS 42.

   NEWCASTLE: Stableford: A: A Mckelvey 38. A Scr: D Matthews 33. B: R Fethers 39. C: M Deacon 36 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: K Mouahbi (16) D Crockart (7) 49. 2B Scr: C Sedler (8) B Cummerford (5) 41. A: M McFarlane (5) 42. B: L Paull (14) 38. C: G Edwards (23) 42. D: M Bowles (30) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: P Haines (21) 40. Women: S Hughes (14) 39.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: C Cheong (9) 41. A: B Benson (6) 39. A Scr: B Benson 33. B: J Mansell (14) 40. C: B Richards (24) 38. Women: S Grant (42) 48. Medley: Stableford: 2B: J Mansell (14) S Grant (42) 57.

   NSW: Medley: Stableford: R Bonner (28) T Sernack (17) 49. 2B: P Gouge (13) P Vrachas (Pymble) (23) 45 cb. Scr: H Doig P Doig (Ryde Parramatta) 41.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: J Stuart (21) A Stuart (13) 47 cb. A: M Paton (11) 38 cb. B: D Weatherdon (24) 40. A Scr: S Tarrant 34.

   PALM BEACH: Men: Stableford: A: J Upton (4) 37 cb. B: J McFarlane (14) 44. C: S Farr (22) 42. Women: M Gee (26) 34 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford  A: K Ferguson (9) 41 cb. A Scr: S Walker 34 cb. B: K Yiu (13) 40. C: R Winestock (25) 41. 2B: R Winestock (25) D Garnsey (11) 50.

   PENRITH: Men: Stroke: Cup: A Walker (16) 66 cb. A Scr: A Platts 71. A: G Mccall (3) 69 cb. B: J Casis (14) 69. C: B Wakeling (36) 66.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: R Morgan (12) 40. B: B Bundey (16) 43. C: P O'donnell (19) 39. Mxd: 2B: T Sinclair (8) G White (31) 49. Women: G White (31) 37.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2BWB: S Todd (0) J Todd (4) 31. A: S Todd (0) 39. B: M McNamee (13) 41. C: C Pustetto (37) 37 cb. Scr: M Newbold 32.

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: G Kelvey (9) 38 cb. B: G White (13) 42. C: T Dimech (29) 42. Scr: T Zahn (1) 35. 2B: Div 1: G White (13) D Nichols (12) 80. Div 2: G Bonham (13) T Dimech (29) 77.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Par: Gangurru: M McKechnie (10) 4 up. B Richardson (15) 3 up. J Eum (28) 7 up. Stableford: Bungool: R Lovett (24) 40.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: D Hayden (5) S Stead (7) 78. 2B Scr: D Hayden S Stead 66. A: A Butler (9) 42. B: S Grant (17) 40 cb. C: M Palin (23) 39. Stableford Green: V Khanna (21) 38.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: R Johnston (19) 51 cb. H Colburn (6) . A Scr: B Minard 39 cb. J Sherden . Div 1: B Geelan (12) 43. Div 2: R Johnston (19) 46. Mxd: D Worthington (27) 43. S Mason (10) . Div 1: D Cormie (18) 38.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Packham (29) 35. 3B: Centenary: C Williams (26) C Lane (33) J Tingwell (32) 56. Men: Stableford Championship: A: D Butchart (4) 40. B: N Mount (14) 41. C: R Lyneham (23) 39. A Scr: R Chambers 36.

   RUM CORPS: Men: Par: A: W Maike (15) 3 up. B: W Brown (18) 4 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Ambrose: A Scr: C Kinnaird P Montague A Don A Kyprianov 63. P Fairfax M Farr C Farr J Morling 54.

   SHELL COVE: Stableford: A: J McGrath (6) 35 cb. J Williams (9) 44. B: S Morris (14) 40. C: P Giorgianni (17) 41. Scr: S Ready (3) 36.

   SHELLY BEACH: Men: Par: 2B: J O'Brien (7) B Nielson 9 up. Medley: M Mabey (10) D Mabey (26) 13 up. Men: A: J O'Brien (7) 2 up cb. B: T Knight (15) 4 up. C: D Kidd (19) 4 up. Women: Div 1: K Betts (22) 6 up. Div 2: D Maybe (26) 9 up.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Par: L Maddinson (7) R French (18) 12 up. A: J Russo (2) 6 up. B: T James (16) 6 up. C: C Swyer (24) 4 up. A Scr: M Johnson 3 up. Div 1: P Merchant (15) 1 down.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: Gold: B Patton (27) T Russo (29) 40. White: M Hai Ta (29) 32. Medley: 2B: M Michalowsky (12). J Landsman (14) 50. A Scr: R Zabow D Loumanis 39. Men: Stableford: A: M Michalowsky (12) 49. B: K Hanniffy (18) 39. C: A Resnick (19) 43. A Scr: J Lyras 36.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Irish Team: A: G Catto (10) P Loader (16) I Johnson (17) G Coates (18) 103. B: B Loader (20) G Hann (5) S Loader (13) J Loader (28) 100 cb. 2B: A: P Martin (4) 37 cb. A Scr: P Mcguffie 34. B: P Fryer (17) 40. B Scr: Y Oh 22. C: R Mcadams (26) 37 cb. C Scr: K Hinkley 18.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Kim (19) . J Wong (13) 48 cb. 2B Scr: C Delaney P Weaver 39. S KIm (23) 43.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: D Clarke (11) 38. B: G Foster (7 Cessnock) 37. I Blair (18 Pennant Hills) 44. R Jones (19) 40. C: T Burns (22) 40. T Bodycote (25) 38. Women: Stableford: J Puxty (16) 33 cb. M Duckett (23) 33.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: M Deere-Jones (16) P Woolley (4) 47 cb. A: P Moore (10) 41. B: M Wang (19) 38 cb. C: R Harpham (21) 39. Scr: M Yang 36.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: T Heaton (0) 68. B: D Muddle (14) 70 cb. C: G Cohen (30) 69 cb. A Scr: T Heaton (0) 68.

   THE COAST: Medley: Stableford: K Hindle (15) 46. A Scr: P Kelly 35. 2B Agg: S Gillatt (9) J Dunphy (10) 81. Jnr: C Garlick (5) 33. Women: Stableford: K Parker (23) 38.

   THE LAKES: Stableford: 4B: B Leo (11) G Vaughan (17) 47 cb. D McCarthy (42) .

   THE RIDGE: Stableford: A: S Sattout (41) 41 cb. B: G Cossons (21) 38 cb.

   TORONTO: Medley: Stableford: A: M Watts (6) 36 cb. B: C West (17) 38. C: C Doggett (34) 39. Div 1: L Somerville (25) 36.

   TOUKLEY: Medley: Stroke: Ambrose: L Lear T Webb W McGovern T Norman (8.25) 52.75.

   TWIN CREEKS: Men: Stroke: A: D Dale (5) 71. A Scr: J McMillan 74. B: M Sloane (19) 70. B Scr: C Park 88. C: A Pellegrino (24) 68. C Scr: N Ussia 96. Women: L Son (27) 73.

   WAKEHURST: Women: Stableford: L Shapiera (10) 35. Mxd: 2B Agg: S Joyce (20) B Smith (19) 76 cb. 2B Scr: A Sutton G Harkness 38. Men: A: G Meyer (9) 39. A Scr: A Sutton 38. B: C Howard (14) 43. B Scr: C Howard 29. C: J Mann (21) 42. C Scr: J Mann 23.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: S Reitsma (12) C Wilmott (17) 50. 2B Scr: J Pagett J Pagett Snr 38. A: S Reitsma (12) 44. B: F Jones (16) 40 cb. C: T Whiticker (22) 40 cb. Mxd: 2B: D Chant (33) R Chant (17) 45. Women: E Adams (20) 35. Mxd: E Adams (20) 35. 2B: D Chant (33) R Chant (17) 45.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: 9-hole: S McKenty (20) 19. Men: A: B Arnott (13) 40. B: E Grealy (18) 42. C: G Macdonald (22) 40. D: D Harris (31) 39. Scr: S Martin 33. 2B: G Macdonald (22) D Harris (31) 52.

   WENTWORTH FALLS: Men: Par: R Scott (23) 4 up cb. Women: S Cameron (30) 1 up cb. Medley: 2B: J Beahan (15) M Patterson (6) 10 up.

   WINDSOR: Men: Stroke Bowl: Black: A Scr: R Hudson 74. A: C Dengate 75 cb. Cup: A: J Troy (15) 64. B: S Mangovski (19) 66 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: F Kleiner (27) W Sparkes (35) 49 cb. Div 1: P Bacci (15) 41. Div 2: J Canavan (18) 43. Div 3: F Kleiner (27) 41.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Baraket (13) 44. B: G Halliday (14) 44. C: T Wenham (24) 41. Scr: P McColl 33.

   WYONG: Men: Stableford: A: B Ward (6) 42. B: R Hubble (13) 43 cb. C: A O'Connor (27) 42. A Scr: D Grogan 39. 2B: R Hubble (13) R Macalpine (19) 77.