Date: June 27, 2016
Author: Golf Australia

NSW & ACT club golf results – Sunday

ACT

  GUNGAHLIN LAKES: Stroke A: J Dawson 71 D Hodgins 72 S Dunstone 73. B: M Anderson 71 B Rogers T Hallam 72. NTP 3rd: D Hodgins. 11th: J McCormack. 17th: D Hodgins. Women: J Jenista 73 L Edwards 79 W Davis 80. NTP: 5th: T Banister.

NSW

MEN

   ASQUITH: Medley 2B agg: D Mehta (25) J Rana (23) 67 cb. Mxd: C Boyd (14) B Boyd (11) 68. Indiv A: M Woodward (9) 37. B: D Mehta (25) 38. W: T Chung (19) 35.

   AVONDALE: Medley 2B: B Hourmouzis (9) R Huang (19) 47. Indiv: R Huang (19) 41. Scr: P Leslie 32. W: J Lemon (29) 37. Scr: G Kim 35.

   BALGOWLAH: Mxd Foursome c'ship: S Allsopp W Young 81. Hcp: B Beale A Beale (27) 67.

   BANKSTOWN: 2B agg: P Lee (20) P Goh (20) 70. Scr: L Killen D Daskal (Bexley) 68. Mxd: M Butcher (31) R Butcher (31) 74. WW: J Turnbull (12) J Sherlock (18) 59. Indiv A: B Weatherstone (10) 37. B: S Facer (14) 38. C: P Lee (20) 35 cb. W: M Butcher (31) 43.

   BARNWELL PARK: Ambrose: G Marshall J Marshall J Hetherington D Van Den Boogaard (8-1/2) 46-1/2.

   BAYVIEW: Stableford: J Dixon (16) 37.

   BEVERLEY PARK: 2B agg: K Blake (12) P Allen (14) 79. Indiv A:  K Blake (12) 40. B: P Allen (14) 39. C: M O'Brien (19) 40. Mxd 2B agg: P Chalmers (11) C Jones (13) 72 cb. Indiv: R Rennie (18) 37. W: C Gray (19) 42.

   BEXLEY: 2B: T Diterlizzi (17) G Whitaker (19) 47. Indiv: R Fellows (12) 40 cb. Scr: G Thomas 34.

   BONDI: 2B: L Furlong (6) T Bromfield (16) 40. Indiv: D McNamara (4) 34 cb.

   BONNIE DOON: 2B multi: D Hanafi (3) L Baylie (11) 82. Indiv A: D Hanafi (3) 40. B: D Eskell (19) 39. C: F Eva (21) 37 cb. Scr: D Hanafi 37.

   BONVILLE: Medley Stableford: J Smythe (21) 32.

   BOTANY: Stableford: M Stott (13) 40.

   BREAKERS: 2B: S Shankar (13) J Seal (16) 43. Indiv: R O'Grady (29) 34.

   CAMDEN LAKESIDE: Medley 2B agg: A Calman (13) S Reid (Liverpool 3) 71 cb. Indiv: D Smith (Richmond 34) 37 cb.

   CAMMERAY: Stableford: D Thorne (21) 40.

   CAMPBELLTOWN: Stableford: G Sutton (23) 35 cb.

   CASTLE HILL: Medley 2B: J Ra (21) N Nasser (16) 47. Indiv A: B Phillips (12) 35 cb. B: E Thoo (13) 36. C: P Lim (22) 37. W: C Shin (15) 32. PM: T Carney (25) N Ward (27) 46. Indiv: N Ward (27) 38. W: K Gilvear (32) 42. Scr: A Nelson Z Willard 38.

   CHATSWOOD: Medley 2B: B Gonzales (14) B Silwal (5) 44. Indiv: B Gonzales (14) 40. W: J Cooper (17) 37.

   CONCORD: Medley 2B: G McLaughlin (11) P Frederiksen (31) 46. Indiv: P Frederiksen (31) 42. W: L Bates (30) 35. Shield: Y Jo (30) K Jo (19) S Rasiah (45) T Rasiah (11) 84.

   CROMER: Medley 4B: G Fogarty (8) J Fogarty (42) 50. Indiv: R Shaw (34) 40. Jnr: H Robb (35) 45.

   CRONULLA: Mxd Team: B Richardson (9) J Richardson (11) L Timmins (35) K Timmins (20) 12 up. Mxd 2B: S Noyes (15) K Baumann (11) 44. Indiv: S Noyes (15) 38 cb. Hole-in-one: L Boardman at 18th.

   CUMBERLAND: 2B: S Maguire (25) M Hill (13) 49 cb. Scr: R McCoullough B Porter 37. Indiv Div 1: R Williamson (12) 40. Div 2: S Paterson (18) 39. Div 3: M Negus (28) 44. W: R Jang (23) 33. Scr: R McCoullough 30.

   DUNHEVED: 2B: C Williams (4) D Williams (13) 48. Mxd: B Bourke (23) L Bourke (29) 44. Indiv: J Wilkinson (14) 42. Scr: C Williams 33. W: J Watson (10) 37.

   EASTLAKE: Stableford div 1: T Hunter (12) 40. Div 2: T Eldridge (17) 38 cb.

   ELANORA: Medley 2B: P Clarke (18) S Clarke (23) 45.

   EVERGLADES: Team 2B: J Shaw (8) M Weatherstone (16) T Shaw (37) S Hunter (34) 94. Indiv A: J Clifford (6) 38 cb. B: P Eleven (19) 39 cb. W: J Anderson (34) 38 cb.

   FOX HILLS: Stableford Div 1: J Coe (11) 41. Div 2: S Reddy (19) 37. Div 3: M Herring (Penrith 25) 37.

   GORDON: Medley 2B: R Wong (32) D Barry (6) 49. Indiv: R Wong (32) 42. W: L Thorgersen (32) 36. Foursome B/C c'ship: B Laney P Baily 88.

   GOSFORD: 2B: G Foster (17) C Matterson (7) 8 up cb. Mxd: s Williams (34) H Potter (9) 10 up.. WW: K Readon (Toukley 23) J Montague (Mangrove Mtn 24) 8 up. Indiv: K O'Brien (14) 3 up. W: J Montaghue (Mangrove Mtn 24) 6 up. Hole-in-one: A Forrester at 12th.

   HARRINGTON WATERS: Stableford: D Geddens (Wauchope 23) 32.

   KAREELA: Mxd Ambrose: J Davis T Sadler (10-1/4) 56-3/4. Husband-Wife: R Candy R Candy (10) 62.

   KILLARA: Stableford: J Wooster (5) 38. Foursome c'ship: M Panopoulos K Jones bt S Cooper T Wray 2-1. Hcp: C Bresard-Billett L Reardon bt D Morgan G Swords 4-3.

   KOOINDAH WATERS: Stableford div 1: S Burrows (15) 33. Div 2: R Taylor (20) 33 cb.

   LIVERPOOL: Medley 2B: W Hogben (9) K Ivic (15) 45 cb. Indiv A: A Lee (9) 37 cb. B: D Bruker (13) 36 cb. C: S Eland (Stonecutters Ridge 22) 33.

   LONG REEF: 4B: B Boyce (10) M Clements (21) 49. Indiv: M Smiles (32) 40.

   LYNWOOD: Medley 4B: J Dakin (21) C Dakin (28) 46. Indiv: C Dakin (28) 37 cb. Scr: J Freeman 34.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: R Davis (20) 36.

   MACQUARIE LINKS: 2B: M Kim (5) S Kim (34) 11 up. Indiv: C Blight (16) 2 up cb.

   MAGENTA SHORES: Stableford: D Grace (26) 37.

   MANLY: Stableford: J Meares (30) 38.

   MARRICKVILLE: Stableford: J Maxmenko (Howlong 13) 41.

   MASSEY PARK: 2B: M Lanza (18) G Hall (22) 6 up cb. Indiv: J Tassell (13) 1 up cb.

   MONA VALE: Mxd foursome: J O'Meara L Spray (25) 71. Stableford: D Hortense (28) 36.

   MONASH: Medley 2B: B Sacks (15) A Ossip (21) 47. Mxd: P Gheung (33) E Clugston (14) 44. Scr: D Nguyen G Akyurek 33. Indiv: A Hunt (24) 40. W: S Bidak (16) 37.

   MOORE PARK: 2B: A Phiyasirikul (5) J Sirisatien (18) 46. Scr: S Rooney P Buckley 36. Indiv: I Walters (25) 39 cb.

   MUIRFIELD: 2B: L Keith (26) E Keith (3) 47. Scr: L Keith E Keith 38. Mxd: L Le Bas (27) J Le Bas (19) 42 cb. WW: H Moore (33) S Lenart (43) 43. Indiv: E Keith (3) 41. W: L Le Bas (27) 35.

   NORTH RYDE: 2B: J Cossettini (31) B Welsh (35) 50. Mxd: I Merrick (30) L Oldfield (25) 47. W: K Jun (27) E Shin (23) 43. Indiv A: B Bury (2) 37. B: F Wong (17) 37. C: W Scutts (24) 36. D: J Cossettini (31) 40. W: Div 1: T Hillary (23) 35. Div 2: L Simmons (37) 36.

   NORTHBRIDGE: Medley 2B agg: F Curtis (16) R Walsh (19) 66 cb. Indiv: P Psomadelis (17) 38. Scr: B Benson 35.

   NSW: Medley 2B: T Gonski (12) H Trollip (12) 41. Indiv: B Fairclough (3) 32 cb. White: J McKenzie (24) 31. W: D Brandtman (40) 28. Mxd Foursome c'ship: S Parker J Widarma 85. Hcp: J Randhawa S Randhawa (23-1/2) 75-1/2.

   OATLANDS: 2B agg: D Jang (6) R Destefano (Rosnay 23) 65. Mxd: S Kusuma (12) J Kusuma (34) 62 cb. Indiv: K Doolan (11) 35 cb. W: J McCrosson (30) 37 cb. Hole-in-one: B Mortimer at 9th.

   PENNANT HILLS: Medley 2B: M Pratley (19) B Ryan (31) 47. Indiv: M Pratley (19) 41. W: K Eldridge (11) 38.

   PENRITH: Medley 2B: R Peters (23) R Byrne (11) 47. Indiv: T Coyle (23) 40. W: Y Lee (23) 36.

   PYMBLE: 4B: P Diks (21) J Grygiel (26) 46. Indiv: J Grygiel (26) 37. PM Medley: W Liak (27) S Hains (18) 50. Indiv: S Hains (18) 44. Jnr: B Nasrabadi (22) 36 cb.

   RANDWICK: 2B agg: D Owen (Antill Park 16) K Collier (Camden Lakeside 11) 64. Indiv: R Rowlett (29) 38. Scr: M Newbold 26.

   RICHMOND: Medley 2B: M Maneveski (17) G Fuller (22) 46. Indiv A: N Hilton (15) 40. B: G Fuller (22) 44. W: S Barwick (36) 35.

   RIVERSIDE OAKS: Stableford Gangurru Div 1: H Singh (10) 40. Div 2: P Kajons (18) 38. Div 3: R May (23) 38. Bungool Div 1: R Dowd (scr) 38. Div 2: L Fitzgerald (13) 38. Div 3: P Chard (36) 36.

   ROYAL SYDNEY: Stableford: J Bigges (11) 38.

   RYDE-PARRAMATTA: 2B: P Nightingale (16) B Story (14) 44 cb. Mxd: G Lonergan (29) G Clyne (20) 48. Indiv: A Flahey (11) 38 cb. W: G Lonergan (29) 40. Scr: P Doig 30.

   SHELLY BEACH: 2B multi: P McPhail (8) R Taylor (28) 74. Indiv A: P McPhail (8) 37. B: D Frazer (15) 38. C: R Keane (20) 41.

   ST MICHAEL'S: 2B agg: R O'Shea (13) L Sundel (15) 70 cb. Indiv A: C Lloyd (8) 38. B: R O'Shea (13) 37. C: J Levy (20) 39. Scr: C Johnson 35 cb. Gold: M Pollard (31) 31. W: R Roberts (42) 34.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley 4B: G Dannoun (15) T Dannoun (45) 47. Scr: M Horton L Lavelle 36 cb. Indiv A: M Morrissey (7) 38. B: G Do (Cabramatta 13) 39. C: C Collins (19) 38.

   STRATHFIELD: 2B: A Choi (13) J Park (16) 45. Mxd: S Yi (26) T Yi (9) 50. Indiv: D Park (17) 45. W: A Choi (15) 38.

   TERREY HILLS: 2B: S Aldridge (27) R Dixon (22) 47. Indiv: S Aldridge (27) 42.

   THE COAST: Medley 2B: J Bakalich (20) K Hindle (9) 50. Indiv: D McNeill (16) 39.

   THE LAKES: Medley 4B: M Youlden (6) S Webster (22) 47. Scr: B Seymour K Trenorden 31. PM: Medley 4B: G Bones (18) J Davis (24) 43 cb. Scr: T Berrett M Doolan 35. Indiv: B Doff (6) 36 cb.

   TOUKLEY: 4B: J Dooner (18) I Lamont (11) 47. Mxd: R Denniss (23) K Denniss (32) 45. Indiv A: K Phillips (12) 40. B: G Parsons (34) 34. W: K Denniss (32) 38. Scr: B White 36.

   TWIN CREEKS: Stableford: J Jones (Barnwell Pk 36) 38 cb. Scr: R Alonso 34.

   WAKEHURST: Medley 2B: E Spinks (24) S Spinks (14) 47. Indiv A: V Jang (6) 37. B: J Reid (21) 42. W A: K Skelton (23) 34. B: P McDougall (31) 35.

   WALLACIA: Stableford: S Brandon (12) 38. Hole-in-one: T Glynn-Armstrong at 17th.

   WARRINGAH: 2B agg: M Creighton (28) R Creighton (20) 69. Indiv: C Ferris (Northbridge 13) 35. W: B Dorich (25) 36.

   WINDSOR: 4B: J Goodsell (19) G Kim (21) 43. Indiv A: K Samy (10) 33 cb. B: J Mejia (30) 33. W: S Yoo (42) 29 cb.

   WOOLGOOLGA: Stableford A: R King (12) 38. B: N Nolte (15) 42. C: M Berube (25) 37.

   WOOLLAHRA: 2B: E Meyer (30) P Au (33) 49 cb. Indiv Div 1: S O'Donnell (15) 44. Div 2: D Cohen (23) 42. Div 3: P Au ((33) 38. Hole-in-one: T Kinsella at 9th.

   WOOLOOWARE: 2B: R Rayner (6) R McElvenny (9) 46. Indiv: J Muhs (12) 39. W: R Clark (36) 34. Jnr: H Galea (10) 40.

   WYONG: 2B: T Hook (6) P Taylor (14) 45. Mxd: E Potts (22) D Potts (6) 41 cb. Indiv A: M Leitch (13) 37. B: K Walcott (20) 37. W: J Kidd (16) 34.

NSW

WOMEN

   BAYVIEW: Stableford: S Stuart (23) 30.

   BOTANY: Stroke div 1: P McCanna (17) 68. Div 2: J Kilby (40) 68. C'ship div 1: P McCanna 173, Y Mon 194. Hcp: F Parker (26) 135. Div 2: J Kilby 221, J Browne 222. Medal div 1: Y Mon (22) 75 W Stiff (25) 75 to play off. Div 2: D Woodruff (28) 74. Div 3: H Freudenreich (40) 70 A Tucker (43) 70 to play off.

   CAMMERAY: Stableford: H Priest (25) 36.

   CRONULLA: Stroke: R Beech (23) 74.

   KILLARA: Stableford: T Simper (26) 33.

   KOOINDAH WATERS: Stableford: C Lees (23) 31.

   LANE COVE: Stroke Div 1: R Glover (26) 68. Scr: S Doughty 88. Div 2: J Hannay (35) 76. Scr: J Hannay 111. Medal: R Glover.

   LONG REEF: Stableford: C John (23) 34.

   MANLY: Stableford: Y Thrush (16) 34.

   MARRICKVILLE: 2B multi: K Topor (32) J Howard (17) 54. Indiv: J Lawson (27) 35. Veteran: J Bevan (7) 33 cb.

   MASSEY PARK: Foursome: M Peterson B Ashton (25-1/2) 71-1/2. C'ship: U Wood T Unwin 179. Hcp: M Peterson B Ashton (25-1/2) 148.

   MONA VALE: Stableford: M Sherman (32) 33.

   MOORE PARK: Stableford: C McMahon (26) 35.

   NSW: Stableford: I Scougall (26) 31 cb.

   PYMBLE: Stableford: J Kalaf (37) 38.

   RANDWICK: Stroke Div 1: A Love (29) 62. Div 2: J McCleery (35) 63.

   ROYAL SYDNEY: Stableford: M Read (16) 31.

   ST MICHAEL'S: 2B: J Jordan (22) J Jacobsen (24) 12 up. Indiv Div 1: J Jordan (22) 6 up. Div 2: M Wynyard (26) 3 up.

   THE AUSTRALIAN: 4B: K Osgood (24) F Cole (Royal Sydney 20) 42.

   THE LAKES: Medal: L Clemow (22) 74. Scr: C Ueda 75.

   TWIN CREEKS: Stableford: J Berry (14) 34.

   WOOLLAHRA: Stableford: C Muir (31) 35.

NSW:Golf Results Masters Pennant

MASTERS PENNANT

   DIV 1: STRATHFIELD 4-1/2 bt LEONAY 3 (G McCluskie bt G Bennett 5-4 P Berg lost to L Couples 5-4 K Brough bt J Kennedy 5-4 A Chai bt G Yates 3-1 A Barker lost to K Gordon 4-3 S Ring lost to P McFarlane 6-4 S Kontomiras bt A Brockbank 4-3 G Hough bt R Lammey 5-4).

   DIV 2: CABRAMATTA 5 bt CRONULLA 2-1/2 (B Murray bt R Wood 5-3 W Park lost to I McCauley 1 down T Hunt bt P Supple 4-3 R Buettner bt B Simpson 1 up J King lost to K Ewington 3-1 J Malkus sq A Watts M Greksa bt T Webb 2-1 S Hilaney bt C Pullen 1 up),

   DIV 3: DUNHEVED 7-1/2 bt CAMMERAY 0 (G Howland bt D O'Kane 7-6 R Kelham bt M Erichsen 2-1 D McMillan bt I Christiansen 5-4 O Coletto bt P Cummings 6-5 C Neill bt D Hensler 4-2 G Shute bt D Dahiya 8-7 D Byrne bt J Maxwell 4-3 S Jones bt M Hill 8-7).

   DIV 4: LYNWOOD 7-1/2 bt NEW BRIGHTON 0 (C Kaehler bt D Sampson 3-2 G Stroud bt D Herton 5-4 J Goldhagen bt R Trenfar 2-1 T Amery bt G Pollard 1 up G Climpson bt P Haim 2-1 D Jenkin bt T Finn 7-5 D Gibson bt W Hamilton 5-4 W Trefoni bt W Clement 4-2).

   DIV 5: NORTH RYDE 6 bt ROSEVILLE 1-1/2 (R Righton bt A McAllister 3-2 S Schank bt P Carey 4-2 P Richardson bt J Wilcher 5-4 R Shuttleworth  bt J Murray 1 up R Donaldson lost to S Campbell 2 down R Green bt P Mahony 5-4 D Hyland bt P Fisher 3-2 J Cheeseman lost to P Doerner 2 down), ASQUITH 6-3/4 bt WINDSOR 3/4 (D Morgan bt D Osborne 1 up M Black bt G Holt 7-5 S Eastman bt A Jurd 5-4 S Porter bt K Bruton 2 up M Boland bt B Dickinson 5-3 M Pestell sq A Lalor P Wijenberg bt R Lewis 1 up D Keith sq G Barton).

   DIV 7: BAYVIEW 6 bt MANLY 1-1/2 (D Tapper bt P Howard 7-6 G Whyte sq P Thomas N Fletcher bt K Mackenzie 3-2 O Poate bt R Guest 5-4 T Atley lost to P Speer 1 down G Hartshorne bt K Gilbert 7-6 B Storer bt M McDougall 7-6 T Payne bt J Pankhurst 4-2).

   DIV 8: MASSEY PARK 5 bt ANTILL PARK 2-1/2 (T Wand lost N Wood 3-1 B Murphy bt S Warren 1 up J Rogers bt G Langston 4-3 S Little bt K James 2 up G Bain bt B Higgins 2-1 R Heather bt W Hillhouse 3-1 A Tassone lost to N Nattarass 2-1 W McPherson lost to L Lewis 2-1), RYDE-PARRAMATTA 7 bt RICHMOND 1/2 (M Farr bt G Reynolds 1 up A Middleton bt G Scapellato 6-4 W Everest bt W Palmer 5-4 B Hooper bt A Wilson 6-5 G Sheaves bt P Bamford 6-5 J Patel bt P Jackett 2-1 J McCraith bt R Somi 8-6 G Edwards lost to S Mitchell 3-1).

   DIV 9: MUIRFIELD 5 bt BANKSTOWN 2-1/2 (G Willard bt G Eves 4-3 G Hutchinson bt G Knoflack 3-2 M Murray bt G Bush 4-3 I Bamford bt I Cowper 2-1 M Lane lost to R Hore 1 down N Black bt G Cornish 1 up G Mathews lost to S Straton 4-3 B Connell lost to C Williams 6-5), LONG REEF 5-1/2 bt CHATSWOOD 2 (G Cranfield bt S Wilson 5-3 J Begley lost to P Dale 4-3 D Stockini lost to P Carroll 2-1 I Brown bt L Cheung 3-2 D Campbell bt J Manevski 7-6 J Little bt P Hurley 8-7 P Parana bt E Guzz 5-3 T Cooper bt M Muller 7-5).

   DIV 10: STONECUTTERS RIDGE 4-1/4 to MACQUARIE LINKS 3-1/4 (R Blackman lost to G Munro 4-2 C Gallen lost to G Stubbs 1 down G Scott lost to A Stone 2-1 M Taylor bt M Harrison 2-1 N Ferrer bt R Braithwaite 4-3 G Kaba bt D Peters 2-1 C Bird wo).

   DIV 12: BARDWELL VALLEY 5 bt CAMPBELLTOWN 2-1/2 (M Veljanovski lost to C Lawson 4-3 T Crowe sq P Higgins D Williams bt B Post 4-2 R Morasso lost to S Vaughan 5-3 M Demontfort bt B Hawkings 6-4 K White bt B Sage 3-2 G Cullen bt L Wilson 6-5 K Johnson bt G Bedford 5-4), CAMDEN 7-1/2 bt KAREELA 0 (G Matheson bt R Logan 4-3 C Zanoni bt A O'Connor 3-2 B Bell bt M Harrington 4-3 P Nonnenmacher bt J Gibson 4-3 J Smuk bt T Bush 2-1 K Bellman bt C Arnold 1 up B Zelesco bt A Harrop 4-3 N Smith bt C Hubbard 3-2).

   DIV 13: GLENMORE 4-1/2 bt WARRINGAH 3 (G Hilder lost to S Springall 5-3 C Fox bt J Toro 5-4 P Groves bt G Britton 1 up W Orth bt K Naidu 8-7 D Mills lost to J Phillis 4-3 R Eldridge bt I Gallacher 4-3 K Clark lost to D Keirle 4-3 N Guillaume bt S Garvily 1 up), CARNARVON 7 bt MOORE PARK 1/2 (B Lincoln bt B Condon 5-4 N Sagdic bt M Leonard 4-3 G Osborne bt B Zaeleng 6-5 M Lee bt M Lee 7-6 S Sagdic bt F Cusak 6-4 P Merrigan bt G Braid 5-4 J Mitchell bt G Myers 3-2 P Lalor lost to R Fredricos 1 down).

   DIV 14: MARRICKVILLE 5 bt BEXLEY 2-1/2 (D Jones bt K Terita 2-1 I McGregor bt S Loreggia 2-1 G Finlay bt J Martyn 4-2 J Mumford lost to T Yates 4-3 P Stafford lost to K Halloran 1 down P Gregory bt S Andreaccio 2 up A Cross bt G Browning 3-2 P Gay lost to S Dean 2-1), TWIN CREEKS 6-1/2 bt FOX HILLS 1 (D Dale bt G Maguire 3-1 G Corben bt D Brabender 3-1 A Lauder bt B Stevenson 3-2 M Brislane lost to G Poland 1 down G Johnston bt D Prasad 6-4 R Pearce bt Y Abdisho 4-3 B Davis bt R Harivel 4-2 J Lansley bt G Cahill 2-1).

   DIV 15: THE COAST 7 bt CASTLECOVE 1/2 (T Podrovec bt G Fieldus 7-6 J Cameron bt L Frankish 6-5 M Berting bt P Diggins 6-4 M Danne bt P Thomas 8-7 P McFadyen bt S Bullen 6-5 J O'Connell sq I Manton-Hill L Gonzalez bt B Reoch 7-6 A Christensen bt B Hobbs 4-3), CUMBERLAND 7 bt CROMER 1/2 (F Yousiph bt F Floyd 6-5 P Barton bt K Roberts 2-1 P Starc bt D Seehoe 4-3 J Kiddle bt T Morse 2-1 R Wood bt J Cummins 4-2 M Hay bt H King 6-5 P Hilton bt L Hardy 4-3 J Kenyon lost to A Robinson 2-1).

   DIV 16: MONA VALE 5-1/2 bt BONNIE DOON 2 (M Pearson bt K Dart 1 up B Edwards bt L Forrest 3-2 G Stanford lost to S Pike 4-3 J Karren bt M Bown 1 up S Beverley bt J Coomber 5-3 T Beale lost to B Maystorivich 3-2 P Jones bt C Grant-Foster 1 up S Albinesi bt M Farrow 6-5), CAMDEN LAKESIDE 7-1/2 bt NORTHBRIDGE 0 (H Callaghan bt M Delafovic 6-5 M Brown bt J Gravenor 2-1 J New bt N Posa 6-5 G Durham bt D Waller 8-7 P Lockyer bt R Butler 7-5 H Leichester bt B Josika 6-5 L Foley bt D Beirne 1 up B Challis wo).

   DIV 18: WARATAH 6-1/2 bt SUGAR VALLEY 1 (R Ford bt D Cottage 3-2 P Collin bt W Nicholls 5-4 S Monk lost to D Kibble 3-2 P Moore bt K Rossington 2-1 G Atkinson bt D Cummings 3-1 A Hillard bt J Lettice 7-6 M Parker bt R Dodd 7-6 P Dwyer bt M Maddock 5-4), MAITLAND 6-1/2 bt MUSWELLBROOK 1 (G Turner bt R Dial 3-1 P Weelhouse bt S Nicol 2-1 B Gulliver bt T Anspach 5-3 W Wilson bt D Snow 5-4 J Gorsuch bt J Hayes 5-4 G Thomas bt L Cuttriss 1 up I Jeffery lost to N Fayth 2-1 R Cook bt W Marshall 2-1).

   DIV 19: HAWKS NEST 7 bt SHORTLAND WATERS 1/2 (W Gordon bt J Lobley 2 up J Rutter bt C Wiggins 4-3 P Bernardin bt S Arthur 5-4 C Bagnal sq V Egas B Clayton bt C Cameron 2-1 S Gateley bt G Rogers 4-3 P Gottwaltz bt R Avis 2-1 M Lawrence bt D Evans 2-1), CHARLESTOWN 4 bt MUREE 3-1/2 (M Jackson lost to J Sullivan 4-3 T Southward sq P Gardiner B Peterson bt S Mullarvey 2-1 W Bial sq F Musgrave G Kent bt H Marshall 2-1 K White lost to P Locock 1 down I Convery bt G Bremnell 2-1 G Geise lost to A Moore 6-5).

   DIV 20: SCONE 4 bt KURRI 3-1/2 (D Field lost to G Wiper 4-3 J Harrington bt G Neale 1 up W Styles bt C Johnson 4-2 R Banks bt G Snodgrass 4-2 M Alsleven bt R Hodson 2-1 C Manning lost to A Mould 2-1 D Druce lost to J Goodwin 1 down S Morse lost to G Wiseman fft), TORONTO 6-1/4 bt MEREWETHER 1-1/4 (T O'Reilly bt S Abercrombie 5-4 T Blomfield bt D Rodgers 4-3 B Porter bt P Clarke 6-5 P Drinkwater sq T Stone M Musgrave bt D Grierson 4-3 P Campbell bt P Beith 3-2 M Campbell sq S Cook W Wrightson sq K Crawford).

    DIV 24: PT KEMBLA 4-1/2 bt KIAMA 3 (D Allen lost to G Hutchinson 1 down R Hall bt P Gassman 5-3 R McBride sq W Bennett N Bartley bt P Wilson 3-1 P Walker lost to C Mathews 1 down D Bromley bt G Moore 3-2 D Tighe sq B Wilson B Philpott bt R Harvey 2-1).