Date: November 23, 2016
Author: Golf Australia

NSW & ACT club golf results – Tuesday

   ASQUITH: Women: Stroke: Foursome: Div 1: J Bezuidenhout (16) A Lee (20) 67. Div 2: C Knudsen (42) G Harrison (34) 72.

   AVALON: Men: Stableford: Team: D Oliver (16) R Gillam (22) R Slee (22) G Moncrieff (26) 96. K Young (14) 42.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: Div 1: J Loveridge (22) 39. Div 2: M Phipps (39) 36.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: A: K White (9) 45. B: A Midgley (21) 38. C: J Riccord (25) 37.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (23) 39.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: S Klug (14) K Payne (15) 78. Div 1: J Rollings (18) 42. Div 2: P Dunn (26) 38 cb. Women: Stableford 2B Agg: Gold: L Watson (15) D Sainty (10) 74 cb. Div 1: L Watson (15) 38 cb. Div 2: R Virgona (31) 41.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: G Revie (24) 42.

   BONVILLE: Women: Stableford: M Houlton (37) 35.

   BOTANY: Women: Stableford: Div 1: P McCanna (17) 39. Div 2: F Parker (28) 40. Div 3: H Callander (43) 40.

   BOWRAL: Women: Stroke: Canadian Foursome: J Whittaker N Buchannan (15.375) 73.625.

   BREAKERS: Men: Stableford: Team: P Curby (25) N Vos (21) W Jackson (36) D Bevan (23) 93. B Davis (26) 41.

   BRIGHTON LAKES: Men: Par: G Sami (24) 10 up.

   CAMMERAY: Women: Stableford: 2B Agg: P Davis (27) E Talbot (28) 75. J Smailes (32) 38.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: G Walker (26) K Annabel (Coffs Harbour 32) 51. 2B Scr: S Sagdic A Ehlisoydan 39. A: E Kim (12) 42. B: T Choi (19) 41. C: G Walker (26) 44.

   CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: L Frankish (11) M Crook (20) I Hughes (22) K King (27) 55. M Crook (20) 41 cb. Hole in one: B Porter at 11th.

   CHATSWOOD: Women: Stableford Yellow: Div 1: R French (23) 41. Div 2: M Juchau (30) 38. Div 3: S Bramley-Moore (36) 36.

   CONCORD: Men: Stableford: A: S Treseder (17) 39. B: D Horan (29) 40. C: F Watson (36) 41.

   CRONULLA: Medley: Stableford: D Givney (11) 41 cb. Scr: K Ewington 32. Veteran: K Carless (2) 29.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: Team: E Kim (42) A Park (14) A Shim (35) H Mok (23) 103. Scr: H Cho (20) D Wakulicz (19) M Kang (25) S Kwon (22) 52.

   DUNHEVED: Medley: Stableford White: M Robertson (2) 44 cb.

   ELANORA: Mxd: Stableford: R Luscombe (20) 38 cb.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B: J Simmons (23) L Turner (27) 45. A: P Elliott (15) 38. B: L Linnert (23) 36. C: J Anderson (34) 38.

   FORSTER: Women: Stableford: A: D Patch (21) 35. B: G Salmon (23) 43. C: C Groves (38) 37. Hole in one: D Patch at 14th.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Team: W Sellwood (35) A Bakes (26) J Farrell (18) B Shelley (18) 140. Scr: M Rajca K Kiritharan H Kiritharan R Martin 98 cb. A: T Bruce (11) 42. B: P Green (18) 45. C: W Fowler (25) 40 cb. D: A Bakes (26) 42.

   GOSFORD: Women: Stableford: Team: S Asken (13) L Ollerhead (39) R Lee (26) K Gallard (30) 93. Scr: L Binns L Bates H Potter J Malone 51.

   HIGHLANDS: Women: Par Yellow: J Thom (18) 4 down.

   HURSTVILLE: Men: Stroke White: Div 1: I Teasdal (16) 63. Scr: K Kerrigan 74. Div 2: W Cormack (32) 61. Scr: R Drake 91. Women: Gold: L Fryirs (34) 70.

   JAMBEROO: Women: Par: Div 1: S Dixon (24) sq. Div 2: R Sheath (21) 1 down.

   KAREELA: Women: Stableford: 2B: J Turnbull (33) B Boggiss (41) 50. A: Y Rochford (14) 38. B: M Kinsella (31) 34. C: N Pettit-Young (43) 43.

   KOOINDAH WATERS: Men: 4B: P Day (3) N O Callaghan (29) 51. A: G Ridings (5) 44. B: N OCallaghan (29) 43. Women: D Monk (34) 34.

   LAKESIDE: Men: Stableford: A: B James (5) 40 cb. A Scr: R Allison 35 cb. B: M Ennis (13) 44. B Scr: C Pilgrim 25. C: R Manser (24) 44. C Scr: P Hiebler 21. Women: Div 1: K Griffiths (15) 41. Div 2: J McKechnie (22) 38.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: J Seed (16) 38. Women: A: S Walker (37) 41 cb.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: P Gibson (11) 42.

   MACARTHUR VETERANS at Antill Park: Men: Stableford White: A: P Legge (10) 40. B: D Freeman (17) 43. C: B Woolfe (25) 43. D: R Streater (30) 39. Women: Stableford: A: L Hayes (34) 37.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: N Phillips (12) J Thaw (20) 76. 2B Scr: D Jones J Mumford 60. J Hayes (24) 41. Scr: D Cremin 36. Women: 2B multi: F McGee (24) J Duncan (29) 81. A: J Howard (19) 38. B: A Roberts (35) 39. Veteran: A: A Beaven (18) 37 cb. B: J Iredale (27) 37.

   MONA VALE: Medley: Stableford: E Butler (30) 37.

   MONASH: Women: Stableford: Div 1: G Hulme (12) 38. Div 2: S Allaway (29) 39. Div 3: L Taylor (34) 42 cb. Scr: G Hulme 26.

   MUIRFIELD: Women: Stableford: Irish Team: L Terrey (37) J Westcott (29) G Engall (43) J Taylor (28) 79.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: Ambrose: Div 1: C Ward J Flaherty (7.75) 64.25. Div 2: P Bissett S Bates (17.25) 69.75 cb.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: J Major (28) I Hannam (3) 46 cb. L Mcmanus (13) 38 cb.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: J Pratt (15) 40. B: J Buttle (31) 40. Women: A Boadle (24) 37.

   PALM BEACH: Women: Stableford: J Middleton (28) 34.

   PYMBLE: Women: Stableford Irish Team: Yellow: K Factor (33) M Ross-Smith (30) M Henderson (30) L Chrighton (25) 93. Veteran Women: Div 1: M House (16) 36. Div 2: M Ross-Smith (30) 37. Div 3: H Chue (32) 35.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: K Hafer (24) R Barker (30) 49. A: K Smith (13) 39. B: D Edwards (16) 41. C: R Barker (30) 44. Scr: M Yates 37.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: A: F Lee (29) 39. B: M O'Hehir (41) 42.

   ROSNAY: Men: Stableford 4B: Yellow: M Boland (26) R Barbero (31) 55. Div 1: W Thompson (19) 42. Div 2: M Boland (26) 43.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 3B: Championship: S Bath (14) B Niesche (22) H Porter (20) 48. Hole in one: B Conibear at 6th.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 3B: M King (24) A Dane (19) J Hoskins (24) 48. A: A Dane (19) 34. B: J Cairnduff (32) 34. C: Y Jung (33) 34.

   SHOALHAVEN HEADS: Women: Stableford: Div 1: M Latimer (26) 37. Div 2: J Bowden (36) 39. Div 3: J Romanowski (42) 38 cb.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: P Miall (11) 41.

   ST MICHAELS: Women: Par: Div 1: V Porter (19) 1 up cb. Div 2: J Valys (27) 5 up cb. Snr Par White: R Bedford (20) 4 up cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: M Hunt (23) N Prentice (20) 50 cb. 2B Scr: L Kenny J Clarke 38. A: H Moises (Bonnie Doon 6) 41. B: L Gillespie (14) 39. C: N Prentice (20) 40 cb.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: J Shin (15) 38. Div 2: S Yoo (24) 43.

   SVGA at Dunheved: Snr Stableford: A: J Phillips (11) 41 cb. B: G Ward (20) 40 cb. C: T Holland (25) 43 cb.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: E Polikevics (36) 40.

   THE AUSTRALIAN: Medley: Stableford 4B: White: A Connole (22) C Connole (8) 47.

   THE LAKES: Men: Stableford: J Kelly (21) 38 cb. Women: Div 1: V Freeman (10) 38. Div 2: G Head (31) 41.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: G McMillan (23) M Bridgement (27) 104. Men: Div 1: G Mytilinios (Callala RSL 7) 44. Div 2: H Jun Lee (21) 45. Women: J Bladwell (22) 33. Scr: M Hudson (Kooindah Waters) 34.

   TOUKLEY: Women: Stableford: A: C Wagenaer (20) 38. B: T Mastelli (30) 37. C: P Stillman (34) 39. D: A Kneipp (43) 36.

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: D Diggs (13) 40. Scr: G Ellis (2) 32.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Curran (19) R Hayes (31) 49 cb. 2B Scr: J Mansfield A Howell 38. A: J Mansfield (9) 41 cb. B: G Vine (16) 44. C: R Olejniczak (28) 42 cb.

   WARRINGAH: Women: Par: Div 1: P Newall (24) 5 up. Div 2: B Stevenson (28) 5 up. Div 3: J Angell (5) 5 up.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: P Ryan (25) 40 cb.

   WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: R Kimura (28) 37. B: W Pontey (32) 39.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: 3B: C Walker (28) P Webb (34) L Alexander (45) 54.