Date: January 29, 2017
Author: Golf Australia

South Australian club golf results – Saturday

 

   ARDROSSAN: 9-hole stroke: T Harbutt 36 P Williams 39. Ball winners: R Secker 39 G Meredith N Edwards D Barton 40 A Johnston 42.

   BALAKLAVA: Wed stableford: D Newton cb A Henstridge 44 M Jones cb J Michael 42 D Yearbury 41 M Hahesy cb R Campbell 38 J Curnow cb B Stewart 37. Women: C Mutton 36 L Michael 29 C Hahesy 26 J Johnson cb C Redpass 25. Ambrose: P Friedrichs W Nagle 61. Net: S Michael I Brice 64-1/2 M Cross R Hahn 67-1/2 M Liptrot D Trickett 68-1/4 G Forrest J Michael cb R Harris D Yearbury 68-1/2 M Hammeister I Jenkin 68-3/4 B Goudie M Cheverton 70-1/4 J Boon N Bowden 70-1/2 D Brice L Michael 70-3/4.

   BARMERA: Stableford: K Martin S Morrell 42 N McPherson 39 K Sampson 36 D Hicks M Williams 35 R Wurth P Fisher K Moore 34.

   BAROSSA VALLEY: Stableford A: R Higgins 44 J Monaghan 39. B: D Fidock 40 D Oats 39. C: G Young 37 P Graetz 36. Ball winners: D McDonell 38 K Winton M O'Brien T Cowgill B Perry 37 I Baldwin P Baldwin 36. Women: F Hockings 37 M Elix J Bird 36. Stroke: I Baldwin 64. Ball winners: M George G Mundy 65 M O'Brien 66 P McCarthy D Oats 67 L Hampel. Par A: G Ewing J Monaghan 5 up. B: J Biggins 3 up B Perry 2 up. C: D Trinne 2 up I Cartwright sq. Ball winners: I Baldwin 4 up D Brook M O'Brien P McCarthy 2 up G Wills K Winton J Mosey A Strawbridge 1 up. Women A: C Roocke 2 up H Sandow 1 up. Ball winners: T Love J Bird S Lehmann sq.

   ECHUNGA: Stableford A: S Heemskerk 41 R Hill 40 I Bonython 39. B: J Reuter 42 B Rogers 41 L Matthews 40. C: B Walter 41 S Whittam 39 M Huggard 39. D: B Hunt 41 S Taylor-Hull 40 M Morton 39. Women: S Skibinski 29.

   KENTON VALLEY: Stableford: J Avery 42 R Sara 41 G King 37 P Whip 36 R Loman T Davies 35 R Shearer 33 M Lynch 32 N Jones 31 P Sara 30.

   LINKS LADY BAY: Stableford: K Mullen 44 L Ruf 42 D Emery 40 D Winter R Cragg P Avery R Stone 39 P Anlezark P Green 38 C Bartlett D Salkeld C Potter J Keramidas D Magor S Grundy 37. Women: C Stobo Wilson 37 K Fitzgerald D James 35 C Cotton K Hargrave E Cotton 34.

   MANNUM: Stroke: T JOhnson 68 N Dalton 69 B Logan 70 G Hill 72 L Hancock 72 B Hughes 73 J Bailey 73 G Borman 74. Tues stableford: I Braddock 41 T Johnson 40 N Dalton 39 B Logan 38 T Miller 37 R Whittenbury 36.

   MCCRACKEN: Stableford: J Garland 44. Div 1: G Secombe 34 cb S Murphy 34. Div 2: N Atkins 40 P Hughes 39. Div 3: F Keukenmeester 37 B Starke 37. Women: S Davidson 39 T Hayes 35 cb.

   MT PLEASANT AND DIST: Par: T Mitchell sq S Sullivan 1 down G Nicholls R Hargrave J Huesler P Turvey 2 down A Kneebone 3 down B Kneebone 5 down T Jackson 6 down.

   MURRAY BRIDGE: J McLaren 42. A: R Cocks 39 P Harding 37. B: R Muster 42 A Payne 41. C: SA Gierus 40 P O'Malley 39. Ball winners: W Morrison 40 R Kostrz L Crack 39 G Edwards D Graham 38 P McCulloch B Richardson A Kniebeiss T Haig N Briggs (Thaxted Park) L Jackson D Lewis D Peek (McLaren Vale) J Hall 37. Women: C  Thomas 36 A Wright 35 A Marsters 34.

   PENFIELD: Stableford A: R Beacham 41 M Gregory 39 I Hewitson 38 J Phillips B Ryall J Cooper 35. B: M Marcus 43 B Price 42 B Ramsbotham cb J Dickie G Brown C Gration. C: A Hanlin cb E Hollis 39 D Schramm 38 B Couzner cb R Barltrop D Kerr 36.

   PORT AUGUSTA: Stableford: D Ekberg 43. Ball winners: S Brine 39 D Wenmouth 36 R Morris 36 P Walsh 34 R Earle 33 cb H Strawbridge 33.

   PORT PIRIE: Stableford: M Bickley 42 R Johnson 41 B Riding L Sampson 39.

   SOUTH LAKES: Stableford A: G Balnaves 43 J Marsh 40. B: R Bastick 40 J Hall 40. C: D Zeliff 41 M Summers 40 Ball Run M Pitkin 40 D Mossop 40 H McKendry 39 R Richardson 39 G Hanlin 39 M Brenton 38 B Hughes 37 S Wiles. Women A: B Rosie 38 S Sales 36. B: G Hollis 36 M Davidson 35. C: J Campbell 40 C Aykroyd 34 Ball Run K Fitzpatrick 36 H Wilum 35 C Harrison 35 E Harvey 34 P Stephens 34 K Whibley 34.

   STIRLING: Stableford: J Morro 43 P Durham D Hollis 39 D Wauchope 36 E Keith 33. B: D Mewett 41 A Hillier 39 C Thomas B Stevens 38 J Fowler 37. C: C Curnow 43 P Walsh T Langley 42 E Encel 41 A Stevenson 36. Women: M Eldridge 33 S Telfer 29 L Thomas 28

   TAILEM BEND: Par: G Lipp 5 up T Jones 4 up J Sparrow 3 up L Jaensch D Jones 2 up G Hattam C Jones T Ross M Parker 1 up B Prosser sq. Wed women stableford: L Jaensch cb M Verhees 38 D McEntee 35. Tues: G Lipp 37 T Haydon 35 C Jones 34.

   VICTOR HARBOR: Stableford A: K East 40 K Mitchelmore 38 A Tapp 37. B: J Evans 40 A Burnside 39 cb A Cappella 39. C: R George 40 B Milde 38 P Munc 37. Women A: S Bastian 33 L Hodgson 30 S Bartel 28. B: R Henderson 37 A Coventry L Stratfold 35. C: C Squire 31 J Berryman 30 H Filmer 29.

   WAIKERIE: Div 1: T Neideck 5 up S Quinn 2 up B Wilson 1 up. Div 2: G Richardson 3 up J Docherty 1 up L Lane sq. Women: C Fridd 3 down. Thurs: R Clark 40 C Robinson 39 G Johns 38. Wed Stableford: G Johns 40 B Wilson 38 J Schumann 37. Women: K Watkins 31 U Hayes 30.

   WALLAROO: Stableford: J Threlfall 45. A: B Jamieson 44 B Wall 43. B: B Tobet 44 V Baker 43. C: T Ward 43 H Wehleit 39.

   WHYALLA: Stableford A: G Bryce 41 L McLean 37 cb. B: P Chapman 39 cb L Beaty 39cb. C: G House 40 G Carringal 39.

   WIRRINA COVE: Stableford Div 1: G Hanson 39 S Heath 37 cb C Pavlov 37. Div 2: G Camac 42 K Rogers 37 cb L Khabbaz 37. Women: J Pearson 31 cb A Martin 31 cb A Brain 31.

   YORKETOWN: Stableford: J Dalton M Hincks 37 B Jones 35 M Cook M Haylock 34 P Polotinanka 33 P Bajcarz 32 T Brown 31.

 

 

METROPOLITAN

   API: Stableford: Overall: P Dedecke 41. A: M Howie 38 T Parsons 36 K Russell N Crudden 35 S Howie 34 C Roy 33 D Newman 32. B: P Dedecke 41 J Freestone 40 R Mellors 35 A Goss R Kinlock 33 M Crudden R Skully P Isaacs 32.

   ASCOT PARK: Stableford: North: T Pope 30 D Stafford 29 N Swalling 28. South: G Dixon 37 M Lewis 36 K Jacobs 34.

   BAROSSA VALLEY: Stableford A: R Higgins 44 J Monaghan 39. B: D Fidock 40 D Oats 39. C: G Young 37 P Graetz 36. Ball winners: D McDonell 38 K Winton M O'Brien T Cowgill B Perry 37 I Baldwin P Baldwin 36. Women: F Hockings 37 M Elix J Bird 36. Stroke: I Baldwin 64. Ball winners: M George G Mundy 65 M O'Brien 66 P McCarthy D Oats 67 L Hampel. Par A: G Ewing J Monaghan 5 up. B: J Biggins 3 up B Perry 2 up. C: D Trinne 2 up I Cartwright sq. Ball winners: I Baldwin 4 up D Brook M O'Brien P McCarthy 2 up G Wills K Winton J Mosey A Strawbridge 1 up. Women A: C Roocke 2 up H Sandow 1 up. Ball winners: T Love J Bird S Lehmann sq.

   BELAIR PARK: Stableford Div 1: T Teisseire 42 R Winders 38 C Luscombe 37. Div 2: M Wright 39 T Stewart 38 R Klimionok 37. Women: B Gordon 35.

   BLACKWOOD: A: J Polkinghorne 41 L Elliott J Craig A Gunn 39 L Marshall J Mattsson 38 N Wake 37 P Smith D Clough 36 R Clark 36. B: M Griffin 43 S Durham M Fanning 39 R Koehne D Miels D Oakley 38 A Gilmore B Anderson B McCall 37 K Woodward 36. C: R Lisiewicz 42 T Schrader T Harfield 41 P Hicks D Nicks 40 T Waldron 39 G Gifford R Kotz 38 G Rose J Hood 37. Women: L Kennedy K Wallace 35 J Conn 34 S Duncan 33 W Bennett 32 H Brauer 31 B Buckley 30.

   ECHUNGA: Stableford A: S Heemskerk 41 R Hill 40 I Bonython 39. B: J Reuter 42 B Rogers 41 L Matthews 40. C: B Walter 41 S Whittam 39 M Huggard 39. D: B Hunt 41 S Taylor-Hull 40 M Morton 39. Women: S Skibinski 29.

   EDWARDSTOWN: Stableford: P Dabinett 41 R Turnbull G Smith 40 C Burton 39 P Bennett D Hutchins P Mills 38 G Mitchell E Fitzpatrick 36 C Moyle 35 D Read 34 C Ashmore 32.

   FLAGSTAFF HILL: Stableford/Stephen Semmler Trophy: M Wight 43. A: M Dolphin B Manton 41 S Alderson 40 H Fromm P Davidson P Drummond 38 J Williams 37 R Manton 36. B: S Semmler 42 S Steele 40 R Fraser E Perowitz 39 N Job 38 M Kreuzer P Shillabeer R Chmielewski M Coombe D Fuss 37 G Warburton G Lomas 36 C Skewes L Stokes 35 G Speirs K Day 34. C: M Wight 43 R Reed 42 G Wilson 40 R Armstrong S Cokkinos 38 D Morrissey G Meggison 37 J Wait B Dickie F Niekel D Marsland R Kellaway G Sax C Theakstone 36. Women: W Butler 39.

   FULHAM RAMBLER: Stableford: J Kinnear 43 M Cornelsen 42 J Kermode 39 A Evans G Hare 36 B Chapman D Petch M Watson J Cuthbertson 35 G Proud D Williams 33 M Beerworth 25.

   GLENELG: Stableford A: P Bauer 40 D Royals J Keogh G Cullen 39 B Loveday T Dean 38 A Nash 37. B: M Walsh 40 W Traljic K Burns 39 T Crowhurst L Del Col 38 M Footner 37 M Maguire K Wallent 36. C: S Kerruish 39 F Donaghey 38 M Croucher J McRae N Day 37. Women: J Hodge E Yap 37 S White S Crocker L Faehrmann J Green 36.

   GRANGE: Stableford West A: G Paspaliaris 43 J Borrelli 39 T Sugars 39 G Hendrick 37 C Martin 37 S Brewer 37 J Agar 37 J Rossetto 36 G Knight 36 M Correll 36 B Fruy 35. B: F Di Mella 41 P Brooks 40 G Hand 37 M Bessell 37 W Dessaur 37 S Scott 37 T Caldow 36 R Allen 36 G Webber 36 D Fullgrabe 36 J Maclean 36. C: T Gaunt 36 R Di Ciocco 36 T Preston 36 J Jungfer 35 K Robinson 34 B Blanks 34 P Stephens 33 D Wallage 32 J Edwards 32 T Tucker 32 N Maddigan 31. East A: N Powell 38 J Crierie 37 A Nakone 37 K Frick 36 P Corrick 36 P Mazzone 35 G Rogers 35 A Crierie 35 M Griffiths 35 D Carroll 35. B: A Evreniadis 43 R Smyth 40 T Marshall 37 G Lees Smith 35 J Moore 35 M Sbrissa 35 J Przybylski 34 M Geddes 34 D Petherick 34 A Bucon 33. C: F Alvaro 39 F Gelormini 37 K Read 36 R Batchelor 36 S Mazzone 35 P Liedig 34 B Worley 33 H Tan 32 N McPhee 32 B Johnston 32. Women West: M Nakone 33 G Peacock 30. East: L Manuel 35 A Schaefer 33 L Sansom 33. White Tee: P White 37 B Martin 34 M Nakone 33 K O'Bri  en 33 D Smylie 33.

   HIGHERCOMBE: Ambrose: M Hansford B Thompson, S Grigg S Grigg 59-1/2 C Wisniewski D Claxton 60-1/4. Ball Winners: P Mayall S Corbridge, S Tate M Mottrom 60-1/2 S Perry W Allen 60-3/4 N May D Ovens 61-1/4 M Deacon P Sayner, C May P Collins 61-1/2 S Gillies J Vickers 61-3/4 T Crowhurst B James, P Creasey K Dimech 62 R Molloy M Bunn 62-1/4 S Barron P Howland 62-1/2.

   KENTON VALLEY: Stableford: J Avery 42 R Sara 41 G King 37 P Whip 36 R Loman T Davies 35 R Shearer 33 M Lynch 32 N Jones 31 P Sara 30.

   KOOYONGA: Stableford A: L Richards 41 J Hodgson 40 J Anderson S Plamenac G Roberts 38. B: A Porplycia C Alexander 41 T Walsh 40 K Ballantyne G Stirling 38. C: R Clapp 39 G Johns 37 B Nicholas J Combe 35 G Wyatt 34. White tees: D Brown Q Gower 32. Women: K Miki 36 J Cruse 34.

   LINKS LADY BAY: Stableford: K Mullen 44 L Ruf 42 D Emery 40 D Winter R Cragg P Avery R Stone 39 P Anlezark P Green 38 C Bartlett D Salkeld C Potter J Keramidas D Magor S Grundy 37. Women: C Stobo Wilson 37 K Fitzgerald D James 35 C Cotton K Hargrave E Cotton 34.

   MANNUM: Stroke: T JOhnson 68 N Dalton 69 B Logan 70 G Hill 72 L Hancock 72 B Hughes 73 J Bailey 73 G Borman 74. Tues stableford: I Braddock 41 T Johnson 40 N Dalton 39 B Logan 38 T Miller 37 R Whittenbury 36.

   MARION PARK: stableford A: S Young P Sands 37 M Dean 36 A Chowles 34 P Dean 32. B: K Mader 38 S Holt S Gilbert 35 P Goldberg 34 D Gilbert 32 C Haynes M Luczak 29 B Murray 27 A Baumanis 22 P Manson 20. C: I Bristow 35 M Boston T Playford M Hearn 30 J Sienkiewicz 21.

   MAWSON LAKES: Stablebord/Ron Currie Trophy: M Howson 41. A: M Howson 41 P Thomson R Clarke 37 K Polkinghorne B Fowle 36 R Harris 35 R Wauchope Roacher 34 S Goodwin S Yanakopulos 33. B: D Bailey K Barton 39 B O'Keeffe 38 C Romano 37 A Ahmadi S Reedman 35 R Martin J Leach M Henderson S Holland 34. C: G Smart 39 P Lawless 38 W Ferguson 36 A Dell G Sutherland P Elkins 35 D Hocking 34 R Hooper J Leung G Collins 33. Women: L Kotz 40 S Gibb 38 P Polkinghorne 30.

   MCCRACKEN: Stableford: J Garland 44. Div 1: G Secombe 34 cb S Murphy 34. Div 2: N Atkins 40 P Hughes 39. Div 3: F Keukenmeester 37 B Starke 37. Women: S Davidson 39 T Hayes 35 cb.

   MCLAREN VALUE: Stableford A: L Triffitt 39 R Searle 36 G Benson 35 P Binney G McDonald S Jackson M Anderson 33. B: B Crossman A Jarvis 37 W Goldsmith M Martin 35. C: B Richardson 38 I Herbert 37 R Foale 36 B Peart 33. Women: S Watson 36.

   MITSUBISHI STAFF: Stableford: Overall: S McKenna 43. A: S Belcher 40 S Balter 37 K Ebdrup 36 T Dugen 34 T Bryant 32. B: J Gould 43 J White B Ranger 36 M Taylor D Kent C Peters K Tolius 33 D Robertson 32. C: H Coleman 39 L Deconning 37 P Pearce 35 D Clarke T Edwards 34 R Dale 30 G Mann 21.

   MT BARKER-HAHNDORF: Stableford: K baker 41 cb. A: A Goodchild 39 cb P Stanley 39 cb B Davis 39. B: J Dean 41 M Mannswirth 40 cb G Goodwin 40. C: M Gentle 40 cb P beviss 40 D Gatehouse 39 cb.

   MOUNT OSMOND: Medal A: O Pritchard 73 S Cannon 78 N Separovich (Victor Harbor) 80. B: J Branford 82 M Mullins 86 D Liew 84. Women: R Robinson 94 C Leong 95 S McLennan 102.

   MOUNT PLEASANT AND DIST: Par: T Mitchell sq S Sullivan 1 down G Nicholls R Hargrave J Huesler P Turvey 2 down A Kneebone 3 down B Kneebone 5 down T Jackson 6 down.

   MURRAY BRIDGE: J McLaren 42. A: R Cocks 39 P Harding 37. B: R Muster 42 A Payne 41. C: SA Gierus 40 P O'Malley 39. Ball winners: W Morrison 40 R Kostrz L Crack 39 G Edwards D Graham 38 P McCulloch B Richardson A Kniebeiss T Haig N Briggs (Thaxted Park) L Jackson D Lewis D Peek (McLaren Vale) J Hall 37. Women: C  Thomas 36 A Wright 35 A Marsters 34.

   NORTH ADELAIDE: Par A: S Leathem 5 up MK Kwak 4 up Nancy Sequeira 2 up J Filmalter 2 up. B: A Gencarelli 5 up P Moretti 4 up W Majko 3 up B Roberts 2 up. C: R Fontanelli 4 up L Mapanzure 4 up J Liggins 3 up R Sewell 3 up. Women par: M Middleton 4 up D Cocks K Hann 3 up W O'Connor C Coleman 2 up M Godlevsky M Kaines D Schwarz M Pyke 1 up D Bennett S Russell H Tanaka sq.

   NORTH HAVEN: Stableford A: J Ginever 45. B: K Martin 40. C: J Bigiolli 40. Ball winners: W Box 41 R Kaczmarsky J Burns W Mclean (Penfield GC) A Clarke D Neumann 39 A Kostich G Crawford B Stevenson 36 B Whitehorn G Chisholm R Burridge 35.

   NORTH LAKES: Stroke: A: C Swain 65 W Dawkins 69 cb. B: B Hanselman 64 A Graham 68 cb. C: C Harrison 66 N Todd 68. Ball winners: A Malpass 68 W Stringer 69 D Marchesi W Hughes D Whittaker 70 K Attewell B Whitehead D Huntly 71 Haddington A Mitchell A Fraser B Carney S Foster R Gordon 72.

   OAKBANK: Mxd Ambrose: D Weeks J Gillott A Basford D Stokes 43-3/8 M Shipsides A Loechel J Hennessy 54-1/2 G Willsmore N Gore K Makings S Hollow 55-5/8 J Pym D Owen S Schultz A Johnston 56 G Richter J Kowalick A Murphy A Braddock 56-7/8.

   OAKS: Summer Cup: Rd 7: F Saponari 40 J Quek 38 H Luna 36 L Caporaso S Mann G Watson 35 J Rowe 34 M Burden J Sanders D Altree 33 M Rolfe 32 M Krochel C Kong 31 G Altree H McLeod 30 B Baldin 27.

   REGENCY PARK: Stroke A: H Daw 67 M Muldoon 72 C Taylor 74 R Bak 75. B: J Sneath 70 M LeDan 70 R Martin 73 A Turnbull 75. C: R Sieben 67 R Driessen 68 L Behrendt 77 M Rawlinson 79. D: D Moretti 68 F Weshslinger 76 P Fitzpatrick 77. Overall/Celtic Trophy: R Sieben 67. Scr: H Daw 76.

   ROYAL ADELAIDE: Stableford: C Jamieson 39 W Arnold 35 E Taylor 33 R Faull 31 R McDonald 29. White: G Marshall 42 E Jenkins 41 T Warhurst 40 J Bennett 39 G Dawson 39 T Britten-Jones T Thornton B Jeffries J Botten T Zander 38 P James M Kitchener P Cox 37. Stroke: B Moules 70 A Murdaca 71 C Rawson C Duke P Cooke 72.

   SA TAXI: Tues stroke: D Beesley 65. A: J Coombes 66 P Haddy 74 P Bozanic 76 A Baumanis 78 R Bollard 80. B: S Mallison 67 R Giles 68 I Bentley 71 G Hector N Soppitt 72 J Roberts 74 A Curtis P O'Connell 76 M Jordan B Weir 77. C: R Dean 69 G Neindorf 71 W Bollard T Cope 72 P Johns C Muller 78 N Searle 81.

   SANDY CREEK: Summer Cup: G Thomson 78. A: B Marsh 39 R Polito 39 P Potts 39. B: G Thomson 37 S Porter 37 D Richardson 36. C: C Caire 40 P Dowling 37 R Ashton 36. Women: S Francas 34.

   SALISBURY: Wed stroke: I Stevanja 51 B Dunn G Lewis 53 G Hughes 54 T Kew 55 D Morgan 56 D Scahes 57 P Kelly 58 W Kennedy 59 T White R Benzie 62 P Caddies 64 B Reed 65 D Stanley 66 Roy Swallow 83.

   SHELL: Stableford: G McGarrigan 40 Paul Sahb 34 R Richardson 33 J Kaftan 31 F Sampson 27 D Farrell 26 S Greaves 25.

   SOUTH LAKES: Stableford A: G Balnaves 43 J Marsh 40. B: R Bastick 40 J Hall 40. C: D Zeliff 41 M Summers 40 Ball Run M Pitkin 40 D Mossop 40 H McKendry 39 R Richardson 39 G Hanlin 39 M Brenton 38 B Hughes 37 S Wiles. Women A: B Rosie 38 S Sales 36. B: G Hollis 36 M Davidson 35. C: J Campbell 40 C Aykroyd 34 Ball Run K Fitzpatrick 36 H Wilum 35 C Harrison 35 E Harvey 34 P Stephens 34 K Whibley 34.

   STIRLING: Stableford: J Morro 43 P Durham D Hollis 39 D Wauchope 36 E Keith 33. B: D Mewett 41 A Hillier 39 C Thomas B Stevens 38 J Fowler 37. C: C Curnow 43 P Walsh T Langley 42 E Encel 41 A Stevenson 36. Women: M Eldridge 33 S Telfer 29 L Thomas 28.

   STRATHALBYN: Stableford: L Hiscock 43 C Barker I Schroeter 40 M Rigby-Meth 38 D Keane A Anderson 36 S Naylon 35 G Robson A Hentschke A Cash 34.

   TANUNDA PINES: Par: J Hongell 5 up. A: N Mills 4 up O Middleton 2 up. B: C Bell 5 up P Lithgow 1 up. C: J Hongell 5 up A Hamann 2 up. Women: J MacPhail 4 up A Evers 1 down. Ball winners: M Bahnisch C Cahill M Tabe 1 up B Verhoef J Evers R Clayton S Blackwell B Grocott D Cock sq.

   TEA TREE GULLY: Stableford A: B Aplin 41 P Dollman J Powell 40 S Henderson N May P Walls 39 K Dicker 38 D Nosarzewski 37 K Edwards 37. B: M Irving 44 P Smith 41 G Knight M Matuhina D Stuart 39 S Clune J May M Decicco 38 D Plummer 38. C: J Reynolds 42 J Trower 40 A Russo 39 T Dicker R Newton 38 T Perrotta J Dawe S Straker 37 D Emmerton 36.

   THAXTED PARK: Stroke A: R Wickstein 66 R Liddell 66 C Thomas 67 J Munn 68 A Percey 68 R Graetz 69 J Percey 69 J Trezise 70 P Trezise 71 J Dornan 71. B: C Pemberton 62 C Burrett 66 S Spencer 66 G Collins 67 J Van Rensberg 68 K Carman 68 M Illman 68 R Haley 69 B Emmett 69 J Weckert 69 R Hooper 69 C Wickstein 69 J Rodier 70 R Dopson 71 I Hope 71. C: A Harrup 62 D Brown 65 J Keogh 67 P O'connor 67 R Ellingham 68 W Doig 69 J Usher 69 S Stringer 69 K Williams 69 A St John 69 D Wheatley 69 B Flood 70.

   THE VINES OF REYNELLA: Stableford A: P Maziakowski 38 M Bell T Nobbs N Sander 37 A Fulton B Bosco-White 36. B: J Cheeseman 42 M Kearns 39 G Harrison D Ferraro 38 B Quist 37 J Williams 37. C: M Williams 41 L Davy 39 M Fawcett 37 G Farrimond R Oliver 36 R Hicks 35.

   VALLEY VIEW: Par 3: Stableford A: N Zollo 39 R Coulter 37 J Sturt 36 D Kohlhagen 35 W Wilson 34 A Jila 29 D Ahier 29 G White 26. B: D Laidlaw 39 E Barlow 39 D Hantke 37 P Cartwright 36 T Garlick 35 G Secker 34 D Hann 34 M Cooper 33 P Bennett 32 J McGrath 32 S Gelichev 29 J Moore 29. C: A Alvarez 44 T Fitzsimmons 42 N Amundsen 37 P Luke 37 R Ahier 36 G Williams 35 K Whitby 32 M Gow 29 M Choi 29.

   VICTOR HARBOR: Stableford A: K East 40 K Mitchelmore 38 A Tapp 37. B: J Evans 40 A Burnside 39 cb A Cappella 39. C: R George 40 B Milde 38 P Munc 37. Women A: S Bastian 33 L Hodgson 30 S Bartel 28. B: R Henderson 37 A Coventry L Stratfold 35. C: C Squire 31 J Berryman 30 H Filmer 29.

   WALLAROO: Stableford: J Threlfall 45. A: B Jamieson 44 B Wall 43. B: B Tobet 44 V Baker 43. C: T Ward 43 H Wehleit 39.

   WEST LAKES: Stableford: C Luck: A: E Vermeer 39 cb P Walker 39 cb G Stewart 39 cb. B: M Ahpene 40 cb W Grandal Jnr 40 D McInnes 39. C: C Luck 41 cb D Grant 41 J Canino 39.

   WESTWARD HO: Stableford A: M Bevan 41 C Tharp 39 M Beesley 39. B: J linke 41 B Oats 39 J Hanson 38. C: A Zoanetti 42 D Tapp 40 T Browning 37. Women: J Ford 31 B Beesley 29 M Bosch 26 B Clapp 24.

   WILLUNGA: StablefordA: B Steele D McKechnie 41 G Stewart 39. B: R Smith 46 R Elliot 41 R Webb 40. C: G Lamshed 39 J Brannon T Wilson 38. D: J McEniery 45 J Anderson 30 A Platt 39. Women: M Schumann 34 J Reynolds 33 C Nield 32 M Minchin 31.

   WIRRINA COVE: Stableford Div 1: G Hanson 39 S Heath 37 cb C Pavlov 37. Div 2: G Camac 42 K Rogers 37 cb L Khabbaz 37. Women: J Pearson 31 cb A Martin 31 cb A Brain 31.

 

 

SOUTH EAST

   BORDERTOWN: Stableford A: R Harkness 40 S Rowrtt 40. B: R Borrillo 36 S Sims 34.

   LAKE ALBERT: Stableford: L Doolette 37 B Cain 36 cb R Cox 36 S Syandley 35.

   PENOLA: Stableford A: N Williams 42 P Lunnay 40 M Redman 39 L Price 37. B: J Gregory 41 L Bateman M Edwards 38 B Williams 37.

   TAILEM BEND: Par: G Lipp 5 up T Jones 4 up J Sparrow 3 up L Jaensch D Jones 2 up G Hattam C Jones T Ross M Parker 1 up B Prosser sq. Wed women stableford: L Jaensch cb M Verhees 38 D McEntee 35. Tues: G Lipp 37 T Haydon 35 C Jones 34.