Date: February 05, 2017
Author: Golf Australia

South Australian club golf results – Saturday

 

ARDROSSAN: Par A: J McDonnell 5 up. B: L Rochester 3 up. Ball winners: M Jacobs 5 up D Phillips J Jacobs 4 up G Meredith 2 up. Wed Stableford: A Prime 38 J Aldridge 34. Ball winners: M Coleman 34 S See J Simmons 33 N Edwards R Dickson R Secker 32.

   BALAKLAVA: Stableford A: M Hameister 41 W Nagel 40 S Michael 39. B: A Henstridge 37 P Anderson 33 T Matz 30. C: M Cheverton 38 M Liptrot G Gardner 32.

   BARMERA: Stroke: P Butterworth 66 C Clarke S Stavrou 68 R Formiatti 69 C Neilsen 70 L Fragomeni C Gladwin I Girdler 72 G Denton R Wickstein 73.

   BAROSSA VALLEY: D McDonnell 71 A Lem 70 K Dunstan 66. Ball winners A: J Biggins A Purdie 73 R Higgins 74. B: B Perry 71 G Fechner 72 P White 73 D Fidock P Hockings 76. C: B Gardner L Hampel 69 R Hampel G Maxted 70 G Mundy 73. Women: M Fleer 66 C Farley 70 B Both 71.

   CLARE: Stroke: L Broadbent 66. A: D Michael 68. B: R Tregilgas 68 cb. C: D McSkimming 68. Ball winners M Gierke 68 M Hahesy K Stone P Baker W Jenkins S Siedel 69.

   ECHUNGA: Stroke A: A Fort 66 S Heemskerk D Parrott B Cagney 69 A Beltchev 70. B: G Rayner 64 D Callary R McLauchlan 67 A Zanker 68 K Moore 69. C: J Manning 68 I Langusch S Whittam 69 A Curtis 70 S Byrth 71. D: A Pouw-Bray 69 J Hogarth 71 C Bedson 72. Women: L Gray 73 C Hasson 74. Ball winners: N McNicol B Hughes J Reuter 69 D Lockwood 70 J Speed L Thomas B Rogers G Cooper 71.

   KAPUNDA: Stroke A: J Shepherd 69 M Orvad 70 B Burgess D Carson 72. B: M Hennessy 67 T Harris 68 I Watson 69 G Jones J Ryan E Warrior 71. C: M Herrmann 67 R Staehr 69 T Symons M Martin 72 M Hatcher 73. Women: G Warrior 74.

   LINKS LADY BAY: Stroke: R McDougall 69 S Kookana T Kutschbach 71 P Hodges J Carter 72 T Jones A Kelton K Day D Winter 73 G Galvin R Cragg 74. Women: W Hocking 68 K Fitzgerald 76 V Trabilsie 77 E Cotton 87.

   LOXTON: Summer cup/Stroke: B Chapman S Patching 69 P Harman P Moller D Pfeiler 71 M Maczkowiack D Schultz 72 D Sunman B Rollbusch R Golding 74. Women: C Petch 73 S Grein C Cahill 76.

   MANNUM: Stableford: J Applebee C Vigar 37 N Dalton 36 H Miller 35 B Logan R Scriven 34. Tue Par: J Applebee 4 up I Braddock 3 up T Miller 1 up B Houston B Logan sq T Johnson 1 down. Wed stableford: H Miller 31 M Underwood 26 C Denman 25.

   MCCRACKEN: Stroke: A Golding 65. Div 1: M Eaton 67 N Jelf 70. Div 2: B Walker 66 D Mullen 67. Ball winners: S Brooksby 70 G Leal P Smedley J Garland 71 J Gillett N Atkins 72 W Martin N Hewitt D Bennett D Perre G Secombe M Mill 73. Women: L Calaby 73 S Lewis 74. Ball winners: D Raneberg 74 T Hayes D Starke S Davidson 75.

   MURRAY BRIDGE: Stroke: J Gepp 65. A: J Thoman G Lindeberg 66. B: M Sappenberghs 65 R Carter 66. B: M Squires 66 T Penhall 67. Ball winners: D Lewis L Moyle 67 A Pack T Healy A Woolstencroft S Cocks R Cocks 68 G Baker P Phillips W Von Duve G Pearson R Magor S Angove 69. Women Stroke: H Fromm 68. Open: A Marsters S Antel 72.

   NORTHERN YORKE PENINSULA VETERANS: Stableford: R Locke 37 A. D Holman B Winzor 37 D Warne 35. B: R Partington 36 I Sullivan 34 W Zilm G Tapps 33. C: C Gigney 37 D Goudie 35 D Brown 32. 73yrs/o: J Foy 32.

   PORT AUGUSTA: Stableford Div 1: D Wenmouth 39. Div 2: R Lang 45. Ball winners: J Berry M Gower 39 L Hill C Gilby R Hodge 37 J Boles P Scharenberg R Morris 36.

   PORT PIRIE: Stableford: M Bickley 44 T Gloede T Ridge G Norton 42 R Johnson B Riding 40.

   SOUTH LAKES: Stroke L Grant 65. A: D Smelt S Capon 69. B: S Hamilton W Glanville 70. C: L Grant 65 D MacAuley 69. D: J May J Meaker 70 Ball Run R Hage 69 S Middleton G Fiebig B Carter G Wheare J Doyle 70 S Uppington R Phillips 71. Women: L Hayward 71. A: M Hoad 72 C Murrell 73. B: L Hayward 71 H South 77. C: J Morgan 75 J Hill 76. Ball winners: C Hayward E Harvey 73 J Wood M Davidson T Gregory 75 S Allen 76.

   TAILEM BEND: Tues Stableford: G Lipp 38 J Sparrow 37 C Jones T Haydon 33 T Ross 32. Stroke: D Jaensch 64 G Lipp 65 J Sparrow 67 T Coombe G Hattam 68 T Haydon T Ross 70. Women: D McEntee 38 M Verhees L Jaensch 35 P Merritt 34.

   THE STIRLING: Stroke/medal: A: P Durham 70. B: E Baka 81. C: P Cattrall 86. Stroke A: P Corbett 62 P Durham 65 D Hollis C Annells J Morro 67. B: E Baka B Woods I Liddell 67 T Langley 68 A Davies 69. C: P Cattrall 64 P Thomas T Barnes P Walsh 68 D Perry 70. Women: J Page 70 L Thomas 71.

   VICTOR HARBOR: Medal A: G Woodward 72. B: J Griffen 81. C: B Abbott 89. Stroke A: H Sherrah 66 G Woodward 68 P Thurlow 71. B: J Griffen 68 R McGrath 69 B O'Shaughnessy 69. C: P Abbott 70 G Beck 70 M Lim 73. Stableford: I Doolette 44. Women Stableford div 1: R Kavanagh 35 D Stock 35. Div 2: H Doolette 47 J Fyfe 34.

   WAIKERIE: Div 1: S Quinn 69 M Burnell R Watkins 71. Div 2: G Smith 69 R Watkins 72 G Walters 73. Women: K Watkins 77 G Strauss 78. Wed: S Quinn 40 J Hill 39 J Schober 38. Women: C Fridd36 G Wolfe 33.

   WALLAROO: Ambrose: I Jamieson J Niotis 60-1/4 S Hunter T Jamieson 62-1/2.

   WHYALLA: Stroke A: P Lynch cb D Thorpe 67. B: M Hansen cb B McGee 68. C: N Fergusson cb K Andrew 65. Ball winners: D Goodwin 67 P Murray cb J McKay 68 M Angus cb C Irwin 70 P Kenny cb G Bowie cb P Scheide cb S Main cb T Gorman K James 71.

   WIRRINA COVE: Stableford A: I Carr 41 R O'Sullivan 39 K Daglish 38 R Hyde 36 R Meadows 35. B: K Rogers 39 T Martin 37 M Bennett cb B Livingston cb B Pearson 35. C: B Eneberg 41 R Bennett 39 J Stringer 36 L Jacob 35 M Hill 34. Women: L Johston 37 A Brain 30 T O'Sullivan cb D Cook cb J Pearson 29. Eagle: G Wilson (16th).

   YORKETOWN: Stableford: B Woodham 41 T Ball 40 E Goody J Nankivell 35 T Brown 31 B Jones 30 M Haylock I Hoile 29.

 

 

METRO

   API: Stroke/medal: J Holland cb 67. A: D Newman 67 N Crudden 69 K Russell 70 T Parsons 71 S Howie P Rackham 73. B: J Holland 67 K Hall R Mellors 69 A Goss 71 P Isaacs R Kinlock 72.

   ASCOT PARK: Ambrose: North Course: J Ling P Rennie C Biggins A Lewry 39-3/4 C Dienhoff D Sheffield N Swalling 43-3/4 J Saffin R Martin R Hombsch A Huxholl 46-3/8. South Course: A Brauer J Betts K Spencer G Whitfield 57-1/4 G Dixon E Fiebig N Kingsley M Lewis 60-1/2 E Bishop M Harding B Gardner R Gardner 61-5/8.

   BAROSSA VALLEY: D McDonnell 71 A Lem 70 K Dunstan 66. Ball winners A: J Biggins A Purdie 73 R Higgins 74. B: B Perry 71 G Fechner 72 P White 73 D Fidock P Hockings 76. C: B Gardner L Hampel 69 R Hampel G Maxted 70 G Mundy 73. Women: M Fleer 66 C Farley 70 B Both 71.

   BELAIR PARK: Stroke Div 1: G Hardman 63 C Luscombe 65 P Cotter 66. Div 2: R Klimionok 66 P Luscombe 66 L Barac 70. W: E Cotter 72.

   BLACKWOOD: Stroke A: M Hogben A Gunn J Mattsson S Reseigh K Garrick 70 N Wake S Bishop Z Kingston G Brooks M Monsma 71. B: M Dibben 66 D Boscence 67 N Broadbent 70 W Williams J Dodd P Danvers P Schapel G Aitken 72 R Higgins J Gilleade 73. C: B Newton 65 M Harfield 66 G Thomas 67 A Roach G McInnes 68 A Moreton 69 B Lord P Wadham 71 N Bittner G Rose 72. Women: S Duncan 78.

   ECHUNGA: Stroke A: A Fort 66 S Heemskerk D Parrott B Cagney 69 A Beltchev 70. B: G Rayner 64 D Callary R McLauchlan 67 A Zanker 68 K Moore 69. C: J Manning 68 I Langusch S Whittam 69 A Curtis 70 S Byrth 71. D: A Pouw-Bray 69 J Hogarth 71 C Bedson 72. Women: L Gray 73 C Hasson 74. Ball winners: N McNicol B Hughes J Reuter 69 D Lockwood 70 J Speed L Thomas B Rogers G Cooper 71.

   EDWARDSTOWN: Stableford: G Mitchell 42 P Bennett 40 C Burton 38 C Moyle D Hutchins 37 D Read P Dabinett C Ashmore R Turnbull 36 G Smith E Fitzpatrick 34.

   FLAGSTAFF HILL: Stroke/Brian Crafter Memorial Trophy: A Guest 66. A: A Guest 66 D Holmes 68 S Jeffery 70 M Warburton S Conlen 71 B Goddard P Davidson T Hiern Z Bray R Manton B Manton 73. B: G Lomas M S Cooper 67 R Dienelt C Potter 69 L Seatree 70 P Bastian T Gourdis 71 P Collins G Hope 72 D Cameron J Turner 73. C: M J Cooper 68 H Muhlack 70 L Flint J Butler 71 F Niekel G Menzel M Adcock E Buckland S Vassilopoulos 72 D Tarca S Cokkinos G Meggison 73. Stableford: J Albrechtsen 42 E Lynch B Macoustra 38 R Ledoeuff 37 R Kellaway 36 T Cleave G Lunn 35 K Day 34.

   FULHAM RAMBLERS: Stableford: A Evans 68 J Cuthbertson 71 A Dawe 72 G Baynes T Ritter M Watson 73 N Roberts G Mutton M Whitford G Hare 74 M Bradley R Dopson 75 P Price 87.

   GLENELG: Stroke A: J Noble 67 G Thompson 69 J Keogh J Johnson J Rillota 70 D Freer B Loveday D Harris G Cullen 71. B: R Faithfull A Edgar 68 P Thomas 69 G Baum B Nash 70 M Raggatt 71 G Wood C Duguid 72. C: P Carey M Bishop 70 B Roberts R Ashby T Roberts 71 I Daebler I Brooks P Hoiles 73 G Fuss 75 G Bromley 76. Women: S Raggatt 71 J Dale-Harris C Johnson 76.

   GRANGE: Stroke West: A: S Davey 69 E Rillo 70 P Sossic S Cope 71 M Corser N Laird M McDougall 72 G Hendrick R McInnes 73 B Graham 73. B: C Pearce 65 N Mercurio G Di Ciocco 71 R Sarti J Shannahan 72 R Onley B Kemp L Cailotto 73 J Marsland 74 T Mular 75. C: B Wheeler 69 C Biar F Terrell A Yoshiba M Curry 71 P Reardon 72 S Mazzone 73 P Stephens D Wiles 74 D Girdham 74. East: A: I Dunlop J Bell 68 A Ouslinis 70 C Calbert B Winslow J Saric 71 S Bradfield M Williamson S Wong 72 G Mules 73. B: P Hall 67 D Wirth 68 G Carter 69 P Brooks 70 J Maclean L Kennedy 71 R Bria M Mazzone J Sharpe 72 R Cannizzaro 72. C: N Mavratzas 65 R Marshall P Smith 70 B Scott 74 N Maddigan J Dragani J Przybylski T Tucker R Crawford 75 C Garcia 75. Women West: L Glennon 73 J Fehervari 75 S Hedley 75. White Tee: G Bishop 70 B Martin 77.

   HIGHERCOMBE: Stroke A: R Clapp 66 B James A Molan 67. B: B Stevens 65 G Houghton 69 N Rehn 70. C: B Parham M Mitchell 71 R Petersen 72. Ball winners: J Harney 68 M Spinks J O'connell 69 B Thompson 70 B Lathlean N Cockburn B Shorter J Mcdonald Jnr 71 T Chapman J Armitage 72. Women: J Deacon 74 B Wilson M Perks 75.

   KOOYONGA: Stroke A: J Eadie N Looker 69 M Kelly 71 C Muirhead 72 P Bowler 73. B: J Whiting 66 T Oldfield 69 G Stirling T Simpson 71 H Simpson 72. C: C Reynolds 71 S McGill A Boden 72 K Wang G Green 75. Stableford: N Beagley 36 M Davey 35. Women: B Burnet 72 S Robinson 76.

   LINKS LADY BAY: Stroke: R McDougall 69 S Kookana T Kutschbach 71 P Hodges J Carter 72 T Jones A Kelton K Day D Winter 73 G Galvin R Cragg 74. Women: W Hocking 68 K Fitzgerald 76 V Trabilsie 77 E Cotton 87.

   MANNUM: Stableford: J Applebee C Vigar 37 N Dalton 36 H Miller 35 B Logan R Scriven 34. Tue Par: J Applebee 4 up I Braddock 3 up T Miller 1 up B Houston B Logan sq T Johnson 1 down. Wed stableford: H Miller 31 M Underwood 26 C Denman 25.

   MARION PARK: Stroke: A: A Chowles 69 M Dean P Dean 71 S Young 74. B: S Gilbert 65 P Goldberg K Mader 67 R Biniek B Murray 68 L Trouptisidis 70 A Baumanis 71 C Haynes 72 M Luczak 75 P Manson 76 R Dean 77. C: S Murphy 58 M Hearn 75 I Bristow 77 J Sienkiewicz 85.

   MAWSON LAKES: Stroke: A Ahmadi 65. A: R Clarke 66 M Noll 67 R Nelson B Fowle 68 T Richter K Polkinghorne P Pederson A Cutting P Jeisman 69 S Goodwin 71. B: A Ahmadi 65 N Yanakopulos 66 I Griguol 70 B Henderson 71 J Van `T Oosten P Randall L Lawless 72 K Leigh 73 C Romano B Wigley 74. C: T Coles M Rosewarne 68 M Nugent 70 D Hocking 72 L Bollenhagen 73 R Gavin 74 W Ferguson P Lawless 77 G Schmidt P Sutherland 78. Women: H Noll 68 S Gibb 76 K McInnes 79 P Polkinghorne 81.

   MCCRACKEN: Stroke: A Golding 65. Div 1: M Eaton 67 N Jelf 70. Div 2: B Walker 66 D Mullen 67. Ball winners: S Brooksby 70 G Leal P Smedley J Garland 71 J Gillett N Atkins 72 W Martin N Hewitt D Bennett D Perre G Secombe M Mill 73. Women: L Calaby 73 S Lewis 74. Ball winners: D Raneberg 74 T Hayes D Starke S Davidson 75.

   MCLAREN VALE: Stroke: A: M Meyer 59 C Dell 60 G Herbert 62 P Binney 63. B: M Martin I Bartsch 65 B Crossman I Furniss 66. C: B Shore 63 B Richardson I Fox 69 I Herbert 70. Women: S Watson 67.

   METRO FIRE SERVICE: At Tea Tree Gully: Stableford: T Moore 42. A: S Baldock 37. B: A Lewis 35. Ball winners: S Hann  36 T White 35 G Masters 33 S Davies 32.

   MITSUBISHI STAFF: Stroke: K Ebdrup 64. A: S Belcher 71 S Bolter 72 P Dougan 73 M Loan 75. B: C Priest 65 P McKenna 66 J White 68 J Gould D Kemp 69 S McKenna 70 B Ranger 71 P Bryant 72. C: D Clarke P Edwards 69 R Dale 72 P Johnson 82. Women: L Deconning 77 P Pearce 78.

   MT OSMOND: Stableford A: A Staykov 41 A T odd 40 B Burrows N Ramsey N Hill 37 P Nelson J Bailey K Chan 36 G Bennett M Wiltshire F Katsarelias 35 W Engel C Gill D Gower 34. B: D Hehir M Adams 43 J Morgan 42 S Diamond J McGrath 41 E Pocius 40 A Kellock P Reed 39 J Branford I Seaborn J Bruce 38. C: D Tsiavlis 40 R Lang 39 P Simecek B Fudali A Poulter G Phillips 38 C Reilly T Kuchel M Pierce 37 D Rowan 35. Women: R Robinson E Cooper 33 J Aykroyd S McLennan A West 32. Hole-in-one: M Adams (2nd).

   MT PLEASANT & DIST:  Stroke: R Hargrave 70 D McQueen S Sullivan T Jackson 71 J Hensler 72 P Wightman B Kneebone A Kneebone 74. Wed stableford: N Wilson 37 S McNeill P Gladigan 36 K Reichstein 35 P Boucher 34 S Sullivan 33.

   MURRAY BRIDGE: Stroke: J Gepp 65. A: J Thoman G Lindeberg 66. B: M Sappenberghs 65 R Carter 66. B: M Squires 66 T Penhall 67. Ball winners: D Lewis L Moyle 67 A Pack T Healy A Woolstencroft S Cocks R Cocks 68 G Baker P Phillips W Von Duve G Pearson R Magor S Angove 69. Women Stroke: H Fromm 68. Open: A Marsters S Antel 72.

   NORTH HAVEN: Stroke A: A Dixon 68 cb S Clohessy 68 J Burns 69 M White J Ginever N Loka 70 R Todd W Box A Clarke 71. B: D Predzworski 63 T Armitage 66 R Beer 68 R Kaczmarsky 69 A Clarke M Lynel 70 J Parker 71. C: C Bean 68 cb J Bigiolli 68 D Brenton 69 A Stewart 70. Medal: D Predzworsky 63.

   NORTH LAKES: Stroke: A: S Stevenson 66 D Haddington 68. B A Baker 65 G Wilson 66. C: K Dawkins cb 71 D Saywell 68. Ball winners: A Fraser 68 M Swain 72 F Chaleunxab D Marchessi C Swain R Hunter C Harrison L Jacobs 69 B Stagg R Gordon A Malpass D Whitaker 70.

   OAKBANK: Stroke/Grant Parker trophy A: A Braddock 73. B: G Richter 81. G Willsmore 88. D Gore 95. Ball winners: M Parkyn G Richter 65 K Ritter 66 S Schultz G Willsmore D Gore A Braddock S Prior A Johnston J Smart 67.

   PENFIELD: Stroke/Medal: C Gration cb S Marshall. A: S Marshall 65 B Ryall 71 D Pearce cb W May 72 G Pettit R Beacham 73. B: C Gration 65 D Pickles 66 R Connoley cb N Dobbin 69 R Butterworth B Price 70. C: J Cunningham 69 C Sims 70 R Barltrop 71 E Hollis 72 B Sutherland 73 D Kerr 74.

   REGENCY PARK: Monthly Medal C Kalivas 69. A: M Muldoon S Kopania 70 J Hargreaves 72 C Taylor 75. B: C Kalivas M LeDan J Sneath M Lediav 69 R Martin J Bacon 70 A Turnbull A Henry 71 A Mahoney 72. C: M Rawlinson C J Renwood 70 D Phillips 71 J Jennison 75. D: R Cochrane S Henry 72 C Smallman 73 F Wechslinger 76.

   ROYAL ADELAIDE: Par: A Cudmore 8 up B Devine 6 up J Winter 5 up J Irving 4 up B Winter A Kimber N Grieve P Arnfield S Kerley P Joy P Maddern R Bennett J Whitford S Newman R Richards T Evans 3 up. Railway: B Devine 4 up J Bennett S Harkness 3 up S Lane P Ormandy W Hamilton R Gallery B Winter M Miller S Newman A Kimber P Joy P Maddern H Hamilton 2 up S O'leary N Grieve L Stewart P Arnfield G Muecke I Little 1 up.

   SA POLICE: Mon stableford: Stewart 40 Cheek 39 Knigge 37 D Manns Pfeiffer 35 Prescott 33.

   SA TAXI: Wed stableford: D Beesley 40. A: R Bollard 37 J Coombes 33 P Haddy 32 A Baumanis 22. B: I Bentley 39 T Brown 34 D Buttery 33 J Roberts A Sawtell 32 M Jordan 31  I Law 29 L Gasmier G Hector D Mossop 28. C: G Neindorf 34 T Cope 32 B Haines 30 N Searle 29 C Muller 25 G Thomson 21.

   SHELL: Stroke: G McGarrigan J Kaftan 70 S Greaves G Chilvers 76 D Farrell 77 R Richardson M Johnson 78 F Sampson P Sahb 81.

   SOUTH LAKES: Stroke L Grant 65. A: D Smelt S Capon 69. B: S Hamilton W Glanville 70. C: L Grant 65 D MacAuley 69. D: J May J Meaker 70 Ball Run R Hage 69 S Middleton G Fiebig B Carter G Wheare J Doyle 70 S Uppington R Phillips 71. Women: L Hayward 71. A: M Hoad 72 C Murrell 73. B: L Hayward 71 H South 77. C: J Morgan 75 J Hill 76. Ball winners: C Hayward E Harvey 73 J Wood M Davidson T Gregory 75 S Allen 76.

   STRATHALBYN: C Barker 66. Stroke: C Barker 66 D Mayes 68 B Simpson L Gill 69 P Jones 70 R Pitt D McMurtrie R Sorrell 71 P Perrin 72 L Hiscock G Bertholini T Wiltshire 73 A Ulstrup G Pitt 74 M Condon 75 T Formby M Rigby-Meth A Pavy D Keane 76.

   TANUNDA PINES: Stroke A: A Ayres 71 J Phillips 75. B: J Tari 72 G Greenfield 73. C: J Gooden J Sonntag 73. Women: J MacPhail J Jeffries 74. Ball winners: M Rodda 74 N Mills J Farley 75 B Veevers C Hogell J Evers C Cahill 76 A Coutie A Evers 77.

   THAXTED PARK: Stroke A: B Ash S Tate M Jenkins 67 J Munn (Royal Sydney) J Dornan 68 A Skipper G Harrison R Tonkin 69 R Grimes J Gibson R Graetz P Trezise (Royal Sydney) D Murdock 70 D Scott R Pearce 71 J Percey (Vines Of Reynella) 71. B: J Quinn 65 C Burrett (Royal Sydney) 67 B Emmett (Royal Sydney) M Higham (Royal Sydney) P Neville (Royal Sydney) 69 J Rodier S Luders B Amos M Swalue P Scott 70 J Keogh (Royal Sydney) R Dopson M Sheldon B Mercer (Royal Sydney) C Greenslade 71 P Ward 72. C: A Martin 68 D Wheatley S Marsh D Payne 69 R Date (Royal Sydney) A Harrup D Brown 70 J Foran D Rust A Hoskin M Hill S Stringer P O'Connor 71 S Caggiano V Francis 72 R Regorius (Royal Sydney) 72.

   THE STIRLING: Stroke/medal: A: P Durham 70. B: E Baka 81. C: P Cattrall 86. Stroke A: P Corbett 62 P Durham 65 D Hollis C Annells J Morro 67. B: E Baka B Woods I Liddell 67 T Langley 68 A Davies 69. C: P Cattrall 64 P Thomas T Barnes P Walsh 68 D Perry 70. Women: J Page 70 L Thomas 71.

   VALLEY VIEW: Stroke A: S Owen 49 W Wilson 51 P Cartwright G White D Hann 54 R Coulter S Gelichev 55 D Kohlhagen B Fenwick 56 J Sturt A Jila 57 E Barlow 58 N Zollo 59 D Ahier 60 S Breynard 65. B: N Amundsen 55 M Cooper 56 J Moore J McGrath D Laidlaw G Secker 57 A Nemeth K Whitby 58. C: A Alvsrez 47 M Gow 51 T Fitzsimmons 52 P Luke G Williams J Roper M Choi 56 R Ahier 66.

   VICTOR HARBOR: Medal A: G Woodward 72. B: J Griffen 81. C: B Abbott 89. Stroke A: H Sherrah 66 G Woodward 68 P Thurlow 71. B: J Griffen 68 R McGrath 69 B O'Shaughnessy 69. C: P Abbott 70 G Beck 70 M Lim 73. Stableford: I Doolette 44. Women Stableford div 1: R Kavanagh 35 D Stock 35. Div 2: H Doolette 47 J Fyfe 34.

   WALLAROO: Ambrose: I Jamieson J Niotis 60-1/4 S Hunter T Jamieson 62-1/2.

   WEST LAKES: Trophy: J Costin 64. Stroke A: L Sullivan cb M Glessauf 66 D Murphy cb D Field 67 L Vincent 68. B: D McInnes 66 R Wegmann cb G Browne cb A Smith cb T Simpson 67. C: J Costin 64 D Porter 67 K Lynch cb M Holt cb D Cox 68.

   WESTWARD HO: Stroke A: B Baily 70 W Davies S Clark 71. B: B Wynn 69 K Murray 71 W Gillard 72. C: S Vitler M Burnett 67 S Nel 69. Ball winners: M Bevan K Van Kessel K Kelley D Tapp P Friday M Bell 72 C Tharp E Roberts B Limb P Fok G Duke K Sen M Robertson L Backman J Andrews S Caufield 73.

   WIRRINA COVE: Stableford A: I Carr 41 R O'Sullivan 39 K Daglish 38 R Hyde 36 R Meadows 35. B: K Rogers 39 T Martin 37 M Bennett cb B Livingston cb B Pearson 35. C: B Eneberg 41 R Bennett 39 J Stringer 36 L Jacob 35 M Hill 34. Women: L Johston 37 A Brain 30 T O'Sullivan cb D Cook cb J Pearson 29. Eagle: G Wilson (16th).

 

 

SOUTH EAST

   BORDERTOWN: Stroke A: A Nairne cb S Barras 66. B: M Tremaine 68 J Victor 69.

   KINGSTON: Stableford: M Angel 44 B Prosser P Justin 39 P Paige 38 T McKinnon D Starling 37. Women: J Gritton H Hales 39 R Higgins K Rasheed 36.

   LAKE ALBERT: Stroke: P Saint cb S Standley 67. Ball winners: N Biddle 71 T Rasheed J Stuart 72.

   TAILEM BEND: Tues Stableford: G Lipp 38 J Sparrow 37 C Jones T Haydon 33 T Ross 32. Stroke: D Jaensch 64 G Lipp 65 J Sparrow 67 T Coombe G Hattam 68 T Haydon T Ross 70. Women: D McEntee 38 M Verhees L Jaensch 35 P Merritt 34.