Date: March 18, 2018
Author: Golf Australia

South Australian club golf results – Saturday

 

   ARDROSSAN: Stableford A: S Aldridge 42. B: T Jones 38. Ball winners: N Edwards B Wyartt 42 D Phillips D Hosking 41 A Johnston 39 J Zimmermann 38. Wed: P Williams 36 R Farrell 35. Ball winners: M Coleman R Alderman 34 R Secker 33 G Williams N Edwards cb S See.

   BALAKLAVA: WED: Stableford: L Buckley 40 M Jones 38 J Michael 36 A Henstridge R Campbell D Trickett 35 cb G Leo 35 D Newton 34 W Delvendipe 33 R Harris K Stott 32 cb C Dewhurst 32 cb M Cheverton 32 cb B Stewart 32. Sat: Mixed Stroke: A: I Michael 70 M Hameister 75 cb L Michael 75 W Nagle 76 B Michael 79 B Goudie 80. B: G Leo L Buckley 72 cb I Jenkin 72 D Bryce A Henstridge 73 M Cross J Wilson 74 K Stott 80 M Cheverton 82. C: M Liptrott 73 J Gregory 74 D Trickett 77 C Mutton 81 M Smith 82 C Mutton 83 D Smith 101.

   BARMERA: Stableford: P Fisher 47 L Amos 42 N McPherson 41 M Rumball 38 I Girdler 37 T Hanson T Swanbury C McLoughlin 36.

   BURRA: Stableford: M Millward 44 K Wenzel 36 D Webster 28 G Wenzel M Tickner 27.

   CLARE: Par: H Francis 8 up cb. A: A Nitschke 8 up N Johnson J Hogben 5 up B Starke C Klingner 4 up E Eastman T Sandow R Cameron M Dopson 3 up.

   ECHUNGA: Stableford A: N Taverna 38 J Haslett 37 R Short 36 Z Bilandzic G Watts 35. B: W Ryan K McLennan 41 M Doughty 40 B Hughes A Pietsch 37. C: J Manning 39 M Henderson 38 G Dodd R Yeates 36 G Davis 34. D: M Bills 41 T Krawczynski W Koop 38 R Davidson S Rwell 37. Ball winners: L Mitchell B Jackson 37 I Oswald N McNicol 36 M Clark R Dyer T Hodgson C Dawe C Freer V Smaith 35. Women: C Hasson 37 T Button 33 H Guy 32.

   KENTON VALLEY: Stableford: Div 1: I McKenzie 43 B Hicks D Ongley 38 N Douglas M Phillips 33 T Bright R Howe 32 C Sweeney 29 E Owen 28 K Owen 27. Stableford: Div 2: R Shearer 39 G King 38 D Schultz M Lynch 37 R Lohmann 36 D Cass 35 K Shearer J Avery 34 T Murphy 33 M Jones 30.

   LINKS LADY BAY: Stableford/Captains Trophy: M Anderson 41 L Ruf P Martens 39 M Carn 38. Women: G Roberson 37 C Taylor 33 E Cotton 27.

   MANNUM: Stableford: B Logan 38 R Scriven 37 D Jericho N Dalton 33 S Trinder 32 T Miller 30 J Packer 28. Tues: N Dalton 40 J Bailey R Dahlitz 38 S Thompson 36 R Officer C Vigar R Whittenbury 35 B Houston 32. Thurs 9-hole: G Bormann 18 B Hughes 17 B Houston 16 G Littlefield 15 R Nagel 14 S Gregory 13 D Buck 7 A Davis 5.

   MCCRACKEN: Stableford: T Fletcher 39. Div 1: J Hartman 38 G Leal 37. Div 2: W Cooper 38 N Lister 37. Ball Winners: P Hughes J Gillett 36 R Smith P McQueen 35 G Eves A Turner 34 M Mallett M Mallett J Barry M Rigney A Turner 33. Women: S Cooper 39 M Young J Sampson J Tucker 30 W Hendricks 28.

   MT COMPASS: Par A: D Roser 1 up S Francis S Murray sq. B: J Clisby 4 up M Carr J Morrell 1 up. C: T Watkin 4 upD Carr 3 up D Cochrane 2 up.

   MT PLEASANT AND DIST: Stableford: D Watson 40 S Sullivan 37 D McQueen N Thompson E Watson L Claridge 36 D Swann N Agars 35. Wed: S Sullivan 40 J Heusler 39 R Hargrave J Zerk 37 K Franklin G Nicholls 35 K Reichstein P Sando 34.

   MURRAY BRIDGE: Stroke: Q Maurice 65. A: W Morrison 67 T Healy 68. B: S Williams 66 J Marcus 68. C: C Taylor 66 J Bennier 67. Ball Winners: D Lewis 67 R Morris M Penta D Lubcke G Langsford G Munt 69 B Fisher R Muster M Wells 70. Women: H Fromm 73 M Edwards 74 M Langsford 75.

   NORTHERN YORKE PENINSULA: Stableford D Brown 42. A: S Pattingale C Routley 37 S Manners 36. B: G Richardson 36 A Steff 35 G Tapps 34. C: G Bone 38 R Harris 34 T Ward 33. 73 and over: D Phillips 34. Season Aggregate Stableford: A Steff 546 R Walsh 543 I Sullivan 540.

   PORT LINCOLN: Stableford A: M Hegarty 46 J Verhees 41. B: A Pascoe 40 R Kolega 37. C: K Reidy 43 B Smith 40. Women: C Cocks 39 V Sharrad 37. Ball winners: M Butt 41 B Wise 40 D Wallace M Munro R Glendenning 39.

   SANDY CREEK: Stableford: A: B Leighton D Buss 39 C Hoppo 38. B: G James 41 R Hartwell S Bradley 39. C: J Earle 45 A Trout 41 I Laurence 40. Women: F Noack 37.

   SOUTH LAKES: Stableford: R Wyett 43 R Fiebiger 40 S Capon 39 R Marafioti J Warren A Fisher 38 G Roberts T Casey B Hughes R Richardson R Wyatt M Harris M Howard 37 B Clancy U Ebert K Ross D Keeling C Kelly J Fry 36 L Hicks L Giddings 35. Stableford: A Gale 39 M Trimmer 37 S Ebert 36 J Peters 35 L Capon 34 J Haddrick S Sutherland K Anderson L Bettess B Roney 33 C Murrell K Whibley A Fisher 32 R Wyatt J Hamilton M Hoad 31.

   TAILEM BEND: Sat stableford: R Morawski 45 T Haskell 38 M Jaensch 37 M Bockman 36. Tues: M Ferris 36 T Haydon G Jones R Fetherstonaugh 35.

   THE STIRLING: Stableford A: B Williams 43 K Shipway 39 J Morro 38 P Durham 37 A Mchawala 36. B: N Houston 39 M Horton 38 T Briffa A Moritz 37 T Edwards 36. C: D Marsland 40 M Shaw A Wallace 38 L Pollard C Mulroney 37. Women: S Mulroney 35 J Page 33 A Trevor 28.

   WAIKERIE: Div 1: R Kemble 38. Div 2: G Johns 39. Div 3: R Watkins 35. Wed: G Johns 45 T Kranz 40 N Kelton 40.

   WALLAROO: Par: A Du Toit 5 up cb. A: B Wall 5 up R Depledye 3 up. B: G Donovan 4 up M Baker 3 up cb. C: J Smith 5 up L Munchenberg 3 up. Ball winners: V Baker 4 up A Frost B Tobitt T Ward 2 up A Wheatley S Busch B Baker 1 up L Warne sq.

   WHYALLA: Stableford A: R Smith 35 A Harrison 34 cb. B: I Grant cb B Meixner 38 cb. C: P Sawtell xb F Verdoorn 34. Ball winners: S Beaty 38 B McGee 36 L Beaty cb M McLean cb R Smith 34 G Bowie cb M Gordon cb P Fitzgerald 33 K Arlott cb S Darby 32. Women: V Callaghan 34 cb.

   WIRRINA COVE: Stableford A: D Norman 37 R Hyde 36 K Daglish 35 S Heath P O'Sullivan 33. B: B Livingston 39 J Little cb R Theseira 36 L Jacobs cb S Gaskin 34. Women: A Martin 36 D Cook 34 T O'Sullivan 31 G Jones J Pearson 30. Mexican stableford: A Martin T Martin 70 D Norman L Jacob 67 M Brazier R Livingston, P O'Sullivan T O'Sullivan 64.

 

 

METROPOLITAN

   API: Par: R Scully 2 up. A: S Howie 1 down K Russell 3 down T Parsons R Kinlock D Newman 5 down N Crudden 6 down. B: B Scully 2 up R Mellors A Ifcovich 2 down A Goss B Johnson J Rollison 3 down P Dedecke 6 down.

   ASCOT PARK: Stableford: North: J Saffin 32 A Lewry J Ling 30 J Stafford 29 M Pope K Denton N Swalling 28. South: M Kinglsey 41 E Fiebig 37 K Jacobs 35 J Betts 34 R Gardner 32.

   BELAIR PARK: At Stirling: Stableford: G Hardman 35 R Winders 29 G Dowling R Klimionok 28.

   BLACKWOOD: Stableford A: N Wake 39 G Patterson 38 A Romeo 38 A Nunn 36 L Wallman J Polkinghorne P Smith J Earl 35 L Elliott S Davey 34. B: T Strout 38 M Dibben 37 W Williams R Higgins 36 A Macpherson D Eaton 35 K Marsh N Broadbent D Miels B Freeman 34. C: N Brown 40 M Wright 39 H Colquhoun D Oakley 37 D Pearce C Brown P Back 37 W Merrett A Dadej 34 I White 33. Women: A Masters 38 G Macpherson 36 R Underwood 30.

   ECHUNGA: Stableford A: N Taverna 38 J Haslett 37 R Short 36 Z Bilandzic G Watts 35. B: W Ryan K McLennan 41 M Doughty 40 B Hughes A Pietsch 37. C: J Manning 39 M Henderson 38 G Dodd R Yeates 36 G Davis 34. D: M Bills 41 T Krawczynski W Koop 38 R Davidson S Rwell 37. Ball winners: L Mitchell B Jackson 37 I Oswald N McNicol 36 M Clark R Dyer T Hodgson C Dawe C Freer V Smaith 35. Women: C Hasson 37 T Button 33 H Guy 32.

   EDWARDSTOWN: Stableford: E Fitzpatrick 36 D Hutchins 34 P Mills 33 G Smith D Read C Burton R Turnbull 32 P Dabinett 30 G Williams 29.

   FLAGSTAFF HILL: Stableford/Club Trophy: P McDonnell 42. A: P McDonnell 42 P Cooper A Shepherd 39 D Church B Polkinghorne 38 M Warburton P Lockhart 37 J Brown C Renner 36. B: L Warburton 42 B Thompson 39 K Heidenreich J Wayne 38 D Glanfield A Gepp C Beard G Lomas 37 D Shriner P Leaf-milham G Menzel K Heard 36. C: B Robinson 41 L Flint 39 B Spencer M Edgeworth 38 J Fletcher G Kelly R Reed P Vigants C Howell 37 P Cotton F Niekel 36. Women: R Ledoeuff 24.

   FULHAM RAMBLERS: Stableford: J Kermode B Goldsworthy 40 R Goodwin 39 B Chapman M Clayton 38 M Bradley A Evans 34 M Watson G Hare A Dawe 33 S Roennfeldt 32 J Scardigno B South G Proud G Tapscott 31 M Whitford 21.

   GLENELG: Par A: G Cox 3 up C Kapsis P Jeffery L Cole 2 up G Baum C Duguid J Tanner M Trenwith 1 up C Burns P Wheeler sq. B: A Turner 5 up P Proctor 3 up D Lindsay 2 up H Hudson A Leonard S McCarthy 1 up M Walsh A Campbell J May G Wood sq. C: B Bowden 6 up G O'Brien 1 up G Baillie M Croucher sq F O'Toole 1 down D Shetliffe J McRae I Daebeler D Pelham B Roberts 2 down.

   GRANGE: Par: West: Blue: A: M Wilson 6 up A Tapp L Wells M Coleman 5 up B Ash 3 up. B: P Seymour 8 up S McNally S O'Rielly 4 up M Bessell P Groves 3 up. C: B White 5 up G Kavaleros 3 up A Zeltins A Zervas 2 up T Preston 1 up. East: A: C Lawson J Richardson 4 up J Agar A Gatoudis 3 up J Miller 2 up. B: L Jones 4 up M Rosenboom P Ridge A Jones E Garofalo 3 up. C: P Sutcliffe 1 up C La Bella F Rugari A Green 1 down J Perin 2 down. White: D Smylie 6 down. Red: D Agar 1 up C Giles sq D Middleton 1 down.

   HIGHERCOMBE: Par: A: T Chapman G Smith C Wisniewski 2 up. B: N Mathieson 3 up B Bondarcev A Ray 2 up. C: C Colqhuon N Tilley 4 up A Carter 3 up. Ball Winners: M Palmieri E Burchall S Corbridge S Grigg N Macdonald C Paech T Langridge A Molan S Perry 2 up D Garvin A Sutton L Forrest A Kennedy J Bryant B Mahomet M Taylor 1 up.

   KENTON VALLEY: Stableford: Div 1: I McKenzie 43 B Hicks D Ongley 38 N Douglas M Phillips 33 T Bright R Howe 32 C Sweeney 29 E Owen 28 K Owen 27. Stableford: Div 2: R Shearer 39 G King 38 D Schultz M Lynch 37 R Lohmann 36 D Cass 35 K Shearer J Avery 34 T Murphy 33 M Jones 30.

   KOOYONGA: Stableford A: N Reade S Duval 38 A Nemer H Riches G Kay 37. B: T McGrath 38 B Brooke 37 G Waterhouse G Roach W Thyer 36. C: D Raggatt 40 B Bowler 39 L Holmes 37 A Brett 36 G Hayes 35. Women: D Alexander 35.

   LINKS LADY BAY: Stableford/Captains Trophy: M Anderson 41 L Ruf P Martens 39 M Carn 38. Women: G Roberson 37 C Taylor 33 E Cotton 27.

   MANNUM: Stableford: B Logan 38 R Scriven 37 D Jericho N Dalton 33 S Trinder 32 T Miller 30 J Packer 28. Tues: N Dalton 40 J Bailey R Dahlitz 38 S Thompson 36 R Officer C Vigar R Whittenbury 35 B Houston 32. Thurs 9-hole: G Bormann 18 B Hughes 17 B Houston 16 G Littlefield 15 R Nagel 14 S Gregory 13 D Buck 7 A Davis 5.

   MARION PARK: Stableford: A: B Hancock 36 M Dean K Mader 35  G Dean 34 S Young 33 K Barratt 32 B Murray P Dean 28. B: P Goldberg 35 R Dean 34 C Haynes 33 J McEniery 31 L Trouptsidis 30 S Gilbert P Manson 29 G Mahney 26 S Holt 25. C: J Coombe 36 M Verstappen 35 M Luczak 32 I Bristow 31 I Atkinson 30.

   MAWSON LAKES: Irish Stableford: J Fieldhouse D Garrick D Williamson M Rosewarne, T Colls A Ahmadi H Musa S Ward 100 R Brady L Lawless P Lawless R Noon, R Harris L Moyle P Dawson T Richter 96 B Ferguson K Leigh N Treloar 94 A Cutting D Bailey B Purcell P Tinson, P Pedersen D Strickland P Thomson 93.

   MCCRACKEN: Stableford: T Fletcher 39. Div 1: J Hartman 38 G Leal 37. Div 2: W Cooper 38 N Lister 37. Ball Winners: P Hughes J Gillett 36 R Smith P McQueen 35 G Eves A Turner 34 M Mallett M Mallett J Barry M Rigney A Turner 33. Women: S Cooper 39 M Young J Sampson J Tucker 30 W Hendricks 28.

   MT BARKER HAHNDORF: Stableford: D White 43. A: P Barlow 41 S Gow 38 R Phillips 37. B: A Goodchild 43 A Moffa P Inglis 38. C: D Percy 43 G Dyer 41 F Smith 40. Ball winners: T Morbey 40 L Quinn G Carlson C Gregory 39 T Johns J Tester G Deeble D Waters D Pottrell 37.

   MT COMPASS: Par A: D Roser 1 up S Francis S Murray sq. B: J Clisby 4 up M Carr J Morrell 1 up. C: T Watkin 4 upD Carr 3 up D Cochrane 2 up.

   MT OSMOND: Stableford: A: S Bowd 37 T Milowski M Hodgson D Matteo 36 M Rattigan 35 J Bruce C Gill 34. B: P O'Donnell 39 M Wiltshire 38 W Watts D Gower 36 D Jenkin B Slimming M Mullins 35 W Paku I Seaborn R Murphy P Reed R Webb 34. C: I McInerney 40 I Wittenberg 39 B Barrett G James 37 K Fuss 36 D Rowan K Langlands S Liaw 35. Women: C Aykroyd 39 S McLennan 37 S Jung 36.

   MT PLEASANT AND DIST: Stableford: D Watson 40 S Sullivan 37 D McQueen N Thompson E Watson L Claridge 36 D Swann N Agars 35. Wed: S Sullivan 40 J Heusler 39 R Hargrave J Zerk 37 K Franklin G Nicholls 35 K Reichstein P Sando 34.

   MURRAY BRIDGE: Stroke: Q Maurice 65. A: W Morrison 67 T Healy 68. B: S Williams 66 J Marcus 68. C: C Taylor 66 J Bennier 67. Ball Winners: D Lewis 67 R Morris M Penta D Lubcke G Langsford G Munt 69 B Fisher R Muster M Wells 70. Women: H Fromm 73 M Edwards 74 M Langsford 75.

   NORTH ADELAIDE: Stableford/Oddbins Trophy: J Coakley 42. A: J Coakley 42 D Wesley P Norman 40 A Delgado 38. B: D Jeong 38 D Holmes J OConnor 37 M Spencer 36. C: J Liggins 40 A Blake 39 T Demusso M Piro 36. Women stableford/Mezz Middleton Trophy: M Kaines 38 S Russell 37 C Richardson 36 YM Ko A Belperio 35 M Middleton D Cooper 34 S Bywaters 33.

   NORTH HAVEN: Stableford A: A Edgar 44 J McLindin 41 S Pearce J Burns 38 R Todd 37 M White 36 A Ward 35 I Meredith W McLean 34. B: G Chisholm G Chesson 38 B Heffernan 37 B Quick 36 A Clarke 35. C: T Kerin A Daniels 42 M Wasiewicz 39 G Yeomans 37 A Stewart 36 N Wallis W Maybury 35 K Dezen 34.

   OAKBANK: Stableford/Perc McElwaine Trophy: A Basford 41 B Henninsen G Baschiera 40 B Macky G Parker 39 R McVey D Jarrett 38 S Schiltz J McInnes M Patfull 37.

   OAKS: Ambrose: B Baldin C Kong A Morhason 55-1/6 G Altree J Rowe F Spadavecchia 60-1/3 M Burden M McCabe F Saponari 63-1/3 M Rolfe S Mann M Kroschel 65-1/6 H Luna T H McLeod 67 G Watson D Altree L Caporaso 67-2/3.

   PARADISE: At Echunga: Stroke: L Howard J Piro 65 E Docimo 69 A Docimo P Trimmer 74 T Smith 75 R de Jong 77 H Hovenga 80 A Carter 83 V Mashei 84 C Beveridge 93.

   PLAYFORD LAKES: Stableford: A: S Sihakoun 40 A Mitchell 36 cb. B: D Whitaker 39 S Stevenson 32 cb. C: J Dupont 37 J Gordon 36 cb. Ball Winners: D Haddington S Foster 36 K Attewell D Feltham G Wilson 35.

   REGENCY PARK: Stroke/Trophy: G McLean 63. A: H Daw 67 S Kopania 68 M Delbridge 69 L Jurga M Muldoon 70. B: G McLean 63 J Sneath 66 G Aylen 68 C Kalivas 69 S Petkidis M Lediav 71. C: M Rawlinson 66 D Phillips 70 R Hamilton 73 W 74 Shermerewich R Driessen 75. D: P Dodd 71 R Cochrane 73 F Wechslinger 77.

   ROYAL ADELAIDE: 4B: D Muster A Tierney, N Pearson M Coventry 46 H Betts J Betts 45 Y Duah R Mcbride, J Betts R Begg 44 K Cole A Lee, J Mcbride P Reader 43 J Dewar M Miller 42.

   SA REBELS: at Adelaide Shores: Stableford: G Neindorf 42 M Gynell 41 A Sawtell T Cope M Jordan 38 K Edwards K Pugh 33 G Ballentine 31 B Haines B Coulter 30 P O'Connell P Johns 28 N  Searle 27 B Morrison S Box 26 A Curtis G Hector B Weir J Mufford 25 J Cunningham 17.

   SA TAXI: Stableford: R Biniek 38. A: P Dean 38 J Roberts 35 J Coombes 34 R Bollard 32 S Hollis 31 I Bentley I Law  30 M Eaton R Giles 28 P Haddy 25. B: A Baumanis T Brown 37 G Hector A Sawtell 34 R Dean 33 P OConnell 32 S Box A Curtis 31 N Searle 28 S Mallison B Miller 26. C: T Cope 37 P Johns 33 W Bollard 32 B Coulter 31 G Neindorf 30 J Mufford 27 T Austin 23 C Muller 21.

   SANDY CREEK: Stableford: A: B Leighton D Buss 39 C Hoppo 38. B: G James 41 R Hartwell S Bradley 39. C: J Earle 45 A Trout 41 I Laurence 40. Women: F Noack 37.

   SOUTH LAKES: Stableford: R Wyett 43 R Fiebiger 40 S Capon 39 R Marafioti J Warren A Fisher 38 G Roberts T Casey B Hughes R Richardson R Wyatt M Harris M Howard 37 B Clancy U Ebert K Ross D Keeling C Kelly J Fry 36 L Hicks L Giddings 35. Stableford: A Gale 39 M Trimmer 37 S Ebert 36 J Peters 35 L Capon 34 J Haddrick S Sutherland K Anderson L Bettess B Roney 33 C Murrell K Whibley A Fisher 32 R Wyatt J Hamilton M Hoad 31.

   TANUNDA PINES: Par: J Rankin 4 up. A: N Mills S Mattews 3 up. B: M Rodda 4 up M Woodrow 1 up. C: T George R Humphris 2 up. Women: J Rankine A Evers 4 up. Ball winners: N Moore T Carter 2 up M Belle N Moore J Hunter R Malone P Lithgow 1 up D Thuen S Coombs L Hattam sq.

   TEA TREE GULLY: Stableford A: Z Amundson 42 J Luo 40 K Burfoot 39 M Jones C Baliga P Edsall 38 T Harris C Everett S Champion N Williams J Woods 37. B: S Clune 40 P Tannenbaum 39 M Wilson 38 B Smith T Lauterio D Kelly B Mauro R Eley K Cho M Negruk 37 J Naspinski 36. C: D Blackman 42 J Reynolds 41 B Murray 40 P Hunter A Russo 39 P McDermott 38 M Turnbull P Leo E Robinson P Kenyon 37 C Roden 36.

   THAXTED PARK: Stableford: A: S Trenorden 44 S Tanner 40 R Gabb 39 G Harrison J Dornan A Munn P Ward S Tate 38 A Farrelly J Trezise P Young 37 P Scott M Hey J Dunnicliff C Carey 36 T Hicks L Bennett J Munn M Fielder 35 S Tuffnell J Young P Mueller B Austin R Greenwood 34 P Murray L Pearce G Taylor B Pearce W Reynolds 33 S Challen 32 P Bagshaw 31. B: J Weckert C Cocks 43 J Goudie 42 R Haley 39 G Costello G Godfrey J Fuller R Boffa 38 N Dilliway M Tabe A Johnson C O'connor 37 J Jamieson 36 B James V Francis R Dopson P Young C Greenslade B Baker P Benwell 35 M Illman D Rawson J Clauson C O'Hagan B Hill 34 M Higham C Pemberton M Jaynes L Hood A Byrne R Mickan J Gow 33. C: G Cooper 44 W Collins J Stewart M Gahan 41 A Littler D Macdougall S Muncaster B Davies 39 K Clements G Hilton D Wheatley 38 M Williams R Ellingham R Hart M Fellows S Munro-Ford B Mcnamee 37 P Brock S Marsh M Reilly G Milne I Baker W Michelon R Banks S Govender D Ross 36 A Schubert C Howard M Smith J Tilbrook 35 D Sonntag 34.

   THE STIRLING: Stableford A: B Williams 43 K Shipway 39 J Morro 38 P Durham 37 A Mchawala 36. B: N Houston 39 M Horton 38 T Briffa A Moritz 37 T Edwards 36. C: D Marsland 40 M Shaw A Wallace 38 L Pollard C Mulroney 37. Women: S Mulroney 35 J Page 33 A Trevor 28.

   VALLEY VIEW: Stroke: A: S Owen 53 D Hantke G Secker 55 R Coulter N Zollo 56 S Tanton D Hann 57 S Gelichev 58 G White 59 D Kohlhagen P Cartwright 60 E Santhanam 62 J Sturt 64. B: S Breynard 49 D Laidlaw 54 A Nemeth 56 P Bennett N Amundsen 59 J Moore 60 K Whitby 61 T Garlick B Fenwick 62 L Kneebone 63. C: T Fitzsimmons 49 G Williams 52 A Gitau M Cooper 53 M Gow 62 J McGrath.

   VICTOR HARBOR: Stableford: A: K Ruge D Towill 37 W Stapleton W Walsh G Woodward 36 R Gasmier 34. B: I Prime R Tuckey B Ruge 37 N Clough 36 J Martin W Ferguson 34. C: J Wright 39 M Lunniss 38 C Allen J Epps 37 M Paluszkiewicz 36 R Hicks 35. Irish 4BBB Stableford: C Fowler A Burnside M Hatch K Ruge 87. Women: Div 1: T Brooks H Collinson 34 C Nesbitt B Goldfinch 32 C McEachern J Hyde 31.

   VINES OF REYNELLA: Stableford: T Salman 44 R Francis 40 P Carman G Harrison P Whipp 38 K Briggs T Middleton N Coles 37 R Frost B Griffith Z Biggs 36.

   WALLAROO: Par: A Du Toit 5 up cb. A: B Wall 5 up R Depledye 3 up. B: G Donovan 4 up M Baker 3 up cb. C: J Smith 5 up L Munchenberg 3 up. Ball winners: V Baker 4 up A Frost B Tobitt T Ward 2 up A Wheatley S Busch B Baker 1 up L Warne sq.

   WEST LAKES: Par: K Metcalfe 5 up. A: G Stewart P Walker S Hegarty 2 up cb R Taylor 2 up C Anderson 1 up cb. B: K Metcalfe 5 up W LeCornu 4 up J Wenham D Cundy 3 up cb C Summers 3 up. C: D Torley 3 up M Ferrari 2 up T baranyai A Mauro K Yukich 1 up cb. Ball Winners: W Smith 2 up cb M Ahpene K Gurney A Hollard G Dawson P Vasek B Hagan C Dongey K Smith 1 up cb M Clutterham 1 up.

   WESTWARD HO: Patawalonga Course: Stableford: B Davies 45. Div 1: S Tari 43 J Linke 41 G Helps 39. Div 2: W Authur 40 M Morrissey 39 A Johnson 38. Ball Winners: C Heffernan G Robins S Nel T Browming M Bevan.

   WIRRINA COVE: Stableford A: D Norman 37 R Hyde 36 K Daglish 35 S Heath P O'Sullivan 33. B: B Livingston 39 J Little cb R Theseira 36 L Jacobs cb S Gaskin 34. Women: A Martin 36 D Cook 34 T O'Sullivan 31 G Jones J Pearson 30. Mexican stableford: A Martin T Martin 70 D Norman L Jacob 67 M Brazier R Livingston, P O'Sullivan T O'Sullivan 64.

 

 

SOUTH EAST

   BORDERTOWN: Par A: B Ballinger 2 up G Nunn 1 up. B: C Leach 7 up W Henderson 4 up.

   KINGSTON SE: Stableford: T Starling 41 J Nitschke 36 T Wilkes 35 M Collins G Thorpe 34. Women: K Rasheed 35 C Manz S Elsden 34.

   LAKE ALBERT: Stableford: P Fiebig 39. A: M Clark 36.

   MILLICENT: Stableford A: M Sunderland 39 K Sporer 38 M Winser 37. B: B Clarke 38 V Williams 35 R Hunt 34. C: P Packer 36 S Williams 35 M Baker 31. 9-hole: M Sunderland 20.

   TAILEM BEND: Sat stableford: R Morawski 45 T Haskell 38 M Jaensch 37 M Bockman 36. Tues: M Ferris 36 T Haydon G Jones R Fetherstonaugh 35.