Date: May 07, 2018
Author: Golf Australia

South Australian club golf results – Saturday

 

   ARDROSSAN: Stroke A: B Moulds 63. B: B Dolman 62. C: A Black 63. Ball winners: T Wheare 63 G Meredith 64 D Hosking T Watson 66 J Zimmermann D Errington 67. Wed Stableford: P Raison 35 G Meredith 34. Ball winners: T Jones R Dickson 32 A Prime 31 D Phillips 30.

   BALAKLAVA: Stableford A: M Hameister 36 M Cross 32 B Michael cb L Buckley 31. B: G Leo 35 G Ackland 34 A Henstridge 30. C: D Trickett 33 C Mutton 32 L Morris 30. Women: J Johnson 32 C Mutton 30 L Michael 28 C Taylor 22. Wed: R Campbell 43 K Stott M Cheverton D Yerbury B Stewart 40 G Leo 39 M Hameister J Curnow B Olsen B Goudie 38.

   BARMERA: Stableford: D Hastwell 43 A Selfe 38 T Swanbury 38 C Nielson 37 S Stazrou 37 R Mudge 36 J Rosbergen 36 L Wurth 35 S Brown 35.

   BAROSSA VALLEY: Storke: B Weedon 68. A: J Mosey 70. B: A Small 71. C: B Weedon 68. Ball winners: G Mundy A Gardner 71 J Monaghan B Gardner Tony Wall Tim Wall 72 A Lem P Pavlovich M Robinson T Cowgill C Berndt P Graetz P Hockings 73. Thurs: B Lythgoe 37. Ball winners: G Wills L Hampel 33 G Mundy 30. Women: L Roberts J Bird 71. Ball winners: M MacGillivray 72 F Hockings M Elix T Robertson 73 G Potter 74 C Roocke T Love 75.

   CLARE: Stroke: P Carpenter 67 B Starke cb T Moller 69 R O'Neill 72. Ball winners E Edwards 74 J Nairn A Yandell 75 J Hogben P Steele K Stone 76.

   ECHUNGA: Medal A: N Taverna 74. B: C Dawe 85. C: S Wilson 92. D: M Dembski 95. A: V Smith 65 D Lockwood 66 C Smith 67 N Taverna 68 P Buying 70. B: N Jordan C Dawe 69 G Dodd 70 B Wallace 71 M Stevens 72. C: K Gerke 70 S Wilson 71 R McLaughlan 72 J Janson M Voigt 73. D: A Pouw-Bray 67 M Dembski 69 R Davidson 71 R Bodin 74 J Hogarth 77. Ball winners: A: S Nailer D Parrott E Willgoose 71 H Griffin 72 Z Bilandzic J McGleish R Jones 74 K Hampton 75. B: L Bowey 72 R Mills C Stevens M Doughty 73 J Harders 74 N Smith K Wenham 75. C: A Head D Wilson T Carter 73 J Warren G Milne K Fairchild 74 M Davidson 75.

   KADINA: Foursome A: R Mashford C May 68-1/2 R Wegner S McDowell 69 P Spurling Z Spurling 71-1/2 A Raymond K Rowley 72 J Wheeler R Wheeler 73. B: A Frost M Weylandt 70 B Perry D Millard, B Leibie M Hicks, M Baker B Baker 72-1/2. C: L Munchenberg J Battle 68-1/2 M Patterson J Tilbury 71 J Raymond S Fryer 72 J Smith G Bussenschutt 73-1/2.

   KENTON VALLEY: Stroke: Stroke: Div 1: A Jackson 56 B Hicks 57 R Howe 58 N Douglas 61 I McKenzie 62 C Sweeney E Owen 65 D Ongley 70 K Owen T Bright 74. Div 2: R Sara 54 R Lohmann 55 E Stevenson 58 D Schultz 59 M Jones P Sara 60 P Whipp 61 G King C Mullett 65 K Shearer 66.

   MANNUM: Saat stroke: T Johnson 66 B Logan 69 T Miller 70 P Joyner 73 G Thompson 74 G Bormann 75 S Thompson 76 B Banks 78. Thurs 9-hole: R Nagel G Littlefield 17. Tues stableford: M Bottroff 41 T Miller 36 W Banks 32 T Johnson 31 B Silcock D Jericho 30 A Davis 26.

   MCCRACKEN: Stroke: N Jelf 68. Div 1: L vivian 71 G Godwin 72. Div 2: B Jones 74 D Mullen 75. Ball winners: B Simunsen J Gillett 72 N Talbot G Leal C Smedley 73 P Lewis 74 P Jelf I Low M Mallett J Davidson 75. Women: A George 71 R Bartley 72. Ball winners: B Blacket M Young 74 S Poynter B Couzens 77.

   MOONTA: Foursomes: B Markovic D Lane 63-1/2 H Williams S Andrew 65-1/2 D Emerton R Forrest 67-1/2 G Reid R Chadbourne 68-1/2 H Wehleft B Harvey 69-1/2 J Gibb D Gibb 70-1/2 B Cavanagh A Browne 73-1/2.

   MT PLEASANT AND DIST: Stroke: Blue Tees: C Noble 66 N Pech 68 D Swann 69 L Claridge 70 J Zerk 71 J Heusler P Flatmann G Nicholls T Mitchell 72. Wed Stableford: G Nicholls 37 P Turvey 36 P latmann 35 P Wightmann 34 T Jackson 33 T Mitchell P Sando 32 S Thompson R Hargrave C Noble 31.

   PORT PIRIE: Stroke A: P Bickley 68 R Sard 69 P Mobus 70 P Ridge 70. B: B Riding 69 P Johns 70 R Rontaunay 72 K Stokes 81. C: W Zilm 72 C Tottloi 75 T Coombe 78 S Funke 79.

   SANDY CREEK: Stroke/Monthly Medal A: M Hoffmann A Schleicher 73 D Williams 75. B: M Barlow 67 G Donaldson C Swinstead 72. C: A Kopania 70 D Weatherley K Murdey 75. Women: F Noack 73.

   SOUTH LAKES: Medal: G Farmer 63 A Bedford S Vanzetti 67 D Bedford 68 B Carter J Hall K Ross 69 M Bird G Roberts J Meaker D Hirst B Hill 70 J Hudson D Willats S Grieve L Giddings J Steele T Casey D Raison G Whittaker 71 T Clarke 72. Womens/Medal: D Ashworth 73 J Hill S Allen D Mcmahon 74 W Abdilla C Murrell M Roberts J Creed 75 L Bettess R Johnston J Jones H Taylor 76 J Lowry E Harvey M Brook L Fraser R Pollard 77 J Buttery C Hayward 78 A Gale P Stephens 79.

   SWAN REACH: Oldfolks Stableford: Rd 2: V Smith 38 D Hein 35.

   TAILEM BEND: Sat: Stroke: D Jones 65 B Neil 66 G Hattam S Baker 67 P Baxter 68 T Coombe P Jaensch 69 T Haydon 70. Tue: Stableford: C Jones 43 R Fetherstonaugh 38 G Baker J Sparrow 37.

   VICTOR HARBOR: Monthly Medal: A: N Depledge 80: B: P Rex 88: C: R Roy 90. Gross: N Depedge 80. Nett: T Tillson 75. A: S Taylor 73 J Gilbert 74 W Stapleton T Tillson L Balaton 75 I Prime W Walsh G Honeyman 76 K Edwards G Trueman K Turner 77. B: P Rex 72 K Bartel 76 S Cossey 77 M Rice J Garrett M Lunniss 78 B Sparrow M Bade M Tucker 79 J Evans 80 A Moffett 81. C: R Roy 69 F Murphy 71 K Slaughter 72 N Ginn OAM T Hastings 73 D Hassam 74 R George R Madley 75 C Allen K Spacey S Potter 76. Women: Div 1: M Anderson L Stratfold 32 H Collinson J Parsons S Bastian O Shanko 27. Div 2: C Rebbeck 29 K Trethewey 28 K Bennett 27 C Huppatz 26 D Lord C McEachern 25. Red Tee: B Ward 35 J Stratfold 33 B Burnett 32.

   WAIKERIE: Sat: Div 1: P Isaacs 67. Div 2: M Burnell 70. Div 3: J Smith 69. Women: K Watkins 70 cb. Wed: Stableford: J Schumann 38 B Wilson 37 cb D Golding 37. Women: K Watkins 36.

   WALLAROO: Stableford: B Wall 37 cb. A: T Chenoweth 35 T Jamieson 33 A Spry 30 I Shaw 28. B: D Welke 35 R Aaxton 34 G Donavan B Tobitt 33. C: T Scarlett 37 T Ward 35 D Warne 22.

   WHYALLA: Stroke A: S Pearson 68 L McLean 70. B: G Bowie cb T Costello 68. C: R Thompson 68 J McKay 73. Ball winners: G Hawes 69 J Lachmund 70 cb P Knight cb J Markadonatos B Vinzelberg cb A Range cb M Hansen 72  G Yates cb M Gordon cb W Beinke cb N Darby R Curnow 73. Women: V Callaghan 75 cb.

   WIRRINA COVE: Stroke: Div 1: S Heath 68 D Welch cb R Hyde 71 I Carr 73 cb C Pavlon 73. Div 2: R Theseira 75 cb B Pearson 75 B Embers 76 bc J Millar 76 V Lane. Women: L Johnston 73 T O'Sullivan G Jones 75 D Cook 77 A Martin 81. Monthly Medal: A: D Welch 84. B: S Heath 86. C: V Lane 103. Women: L Johnston 73.

 

 

METROPOLITAN

   API: Stableford: R Delbridge 36. A: R Delbridge R Skully 36 S Howie 32 K Russell 30 S Roy 29 T Parsons 28. B: R Schapel 35 B Johnson Philpott 33 J Rolison 31 R Mellors 27.

   ASCOT PARK: Stableford North: G Day 33 A Lewry T Pope 29 K Denton J Davies 27. South: D Andrews 40 A Brauer 36 E Bishop 34 J Jamieson 33.

   ASTON HILLS: Stroke: M Mayfield 62. A: T Dougan 65 K Mueller 67 A Moffa 69. B: N Jones 66 D Waters R Marshall 70. C: P Kelly 67 A De Wit 68 P Nesbitt 69. Ball Winners: D Farquhar M Hein 69 C Lumsden JP Percy G Gambrell 70 R Jaekel G Simon K Ponting 71. A: C Bock 72 S Coonan 74 M Pottrell 75.

   BAROSSA VALLEY: Storke: B Weedon 68. A: J Mosey 70. B: A Small 71. C: B Weedon 68. Ball winners: G Mundy A Gardner 71 J Monaghan B Gardner Tony Wall Tim Wall 72 A Lem P Pavlovich M Robinson T Cowgill C Berndt P Graetz P Hockings 73. Thurs: B Lythgoe 37. Ball winners: G Wills L Hampel 33 G Mundy 30. Women: L Roberts J Bird 71. Ball winners: M MacGillivray 72 F Hockings M Elix T Robertson 73 G Potter 74 C Roocke T Love 75.

   BLACKWOOD: A: S Jeffery 66 R Gray 68 B Carman P Ekkelboom 70 J Polkinghorne O Goud A Nunn S Davey S Bishop 71 S Tuffnell 72. B: W Williams T Maney 70 M O'Brien 71 P Maddigan A Semmens A Nichol 72 C Bowey 73 R Spruyt R Higgins 74 J Favrin 75. C: J Trumble 65 D Nunn G Behn G Cox 71 D Linke B Ranger J Andrews 73 G Bennett L Barac H Blevin 74. Women: C Smith 75 H Brauer 76 W Turner 77.

   ECHUNGA: Medal A: N Taverna 74. B: C Dawe 85. C: S Wilson 92. D: M Dembski 95. A: V Smith 65 D Lockwood 66 C Smith 67 N Taverna 68 P Buying 70. B: N Jordan C Dawe 69 G Dodd 70 B Wallace 71 M Stevens 72. C: K Gerke 70 S Wilson 71 R McLaughlan 72 J Janson M Voigt 73. D: A Pouw-Bray 67 M Dembski 69 R Davidson 71 R Bodin 74 J Hogarth 77. Ball winners: A: S Nailer D Parrott E Willgoose 71 H Griffin 72 Z Bilandzic J McGleish R Jones 74 K Hampton 75. B: L Bowey 72 R Mills C Stevens M Doughty 73 J Harders 74 N Smith K Wenham 75. C: A Head D Wilson T Carter 73 J Warren G Milne K Fairchild 74 M Davidson 75.

   EDWARDSTOWN: Stableford: E Fitzpatrick 39 P Dabinett P Mills 36 R Lane 35 D Hutchins G Smith G Mitchell 33 C Burton 31 A Parkes 30 R Turnbull 29.

   FLAGSTAFF HILL: Stroke/Tony Hiern Trophy P Cotton 63. A: P Davidson 71 G Hazell M Dolphin 72 D Heath 73 C Wade J Mack J Brown M S Cooper 74 D Hussey B Alderson D Holmes 75 T Marsland 77. B: R Dredge 71 S Semmler J Prinsloo 72 R Chmielewski P Shillabeer G Speirs 73 G Lomas P Willis M Lock M Flaherty 74 T Gourdis P Goddard 75. C: P Cotton 63 S Squire 67 G Nash 72 S Cokkinos 73 K Cornelissen E Buckland L Mosley 74 D Spencer D Marsland J O'Connor 76. Stableford: C Wilson R Fraser E Perowitz 35 R Ledoeuff E Fraser 34 P Moffatt 33 D Glanfield K Day 32.

   FULHAM RAMBLERS: Stroke/Presidents Cup: R Dopson 73 B South 74 R Goodwin 74 T Ritter 75 J Cuthbertson M Beerworth G Baynes M Whitford 76 M Cornelson M Watson 77.

   GLENELG: Stroke A: P Sulicich 68 K Hyams A Nash A Humphries 70 S Hughes R Attenborough J Keogh R Yap 71 P Farmer M Hall 72. B: M Panno 68 B Schmidt 69 R Karolewicz 70 J Wainwright 71 P Miller 72 P Proctor W Traljic B Nash 73 D Lindsay S Petherick 74. C: P Knight 67 T Roberts 72 T McMurchie S Marshall H Cleland 73 M Croucher 74 F Vaskas J Twartz 75 P Noblet D Nyland 76. A: J Lendrum 74 W Greig 75 F Eblen J Hodge M Wheare 76 J Gale S Raggatt 77 K Nyland Z Daubenton 78 C Jacobs 79.

   GRANGE: Blue West A: P Ormsby C Lawson 70 I Whinney D Murdoch 71 B Pearce 72. B: J Szyszlak I Limb 71 R Musolino R Smyth D White 72. C: R Hood B Specht 70 K Mahony S Hutchinson 73 J Woodside 74. East A: N Laird 67 G Crosby 68 R Sugars M Coleman 69 S Mcnally 70. B: W Jones 69 N Tamlin S Pennington 71 N Fazzari 72 K Mcgorm 73. C: R Hayes 69 J Green Club 70 D Clark 71 T Preston 72 D Compton 73. Red West: J Fehervari 74 D Agar L Veness 76 D Pearce 78.

   HIGHERCOMBE: Stroke: A: K Dimech 66 B Caldwell K Stevens 69. B: C McMechan T Crowhurst 69 J Tuckey 70. C: P Souphandavong 69 M McInerney 71 F Millar 72. Ball Winners: S Mills 70 J Mcdonald R Clapp 71 I Wilson P Howland M Deverson M Spinks 72 D Curley J Stevenson D Randall 73. Women: J Giles 77.

   KENTON VALLEY: Stroke: Stroke: Div 1: A Jackson 56 B Hicks 57 R Howe 58 N Douglas 61 I McKenzie 62 C Sweeney E Owen 65 D Ongley 70 K Owen T Bright 74. Div 2: R Sara 54 R Lohmann 55 E Stevenson 58 D Schultz 59 M Jones P Sara 60 P Whipp 61 G King C Mullett 65 K Shearer 66.

   KOOYONGA: Stroke A: M Kelly 72 S Bushby A Dixon G O'Loughlin M Smith 73. B: D Crotti R Parkyn 73 C Parsonage 75 J Frogley M Schulze 76. C: D Garrett 72 B Blunden 75 J Rogers M Woods 76 R Fielder 77. Women: L Ferris 78 P Marshall 83.

   MANNUM: Saat stroke: T Johnson 66 B Logan 69 T Miller 70 P Joyner 73 G Thompson 74 G Bormann 75 S Thompson 76 B Banks 78. Thurs 9-hole: R Nagel G Littlefield 17. Tues stableford: M Bottroff 41 T Miller 36 W Banks 32 T Johnson 31 B Silcock D Jericho 30 A Davis 26.

   MARION PARK: Stroke A: P Dean 67 B Hancock 68 M Dean 69 K Barrett 70 A Chowles 75 J Young 77 K Mader 78. B: P Goldberg 67 C Haynes 71 S Gilbert L Trouptsidis P Manson 74 S Holt 76. C: R Dean I Atkinson 68 J Coombe 70 M Luczak 73 S OLoughlin 78 M Verstappen 79 I Bristow 82 L Smart 93.

   MAWSON LAKES: Stroke/Monthly Medal: P Pedersen 66. A: R Wilton G Garrick 67 S Goodwin 68 R Clarke M Noll 69 D Wuttke T Nelson B Fowle 70 B Strickland P Dawson 71. B: P Pedersen 66 V Clarke 67 W Allen 68 W Bown G Nunn D Bailey R Harris 71 A Bean B Gibb B Kite 72. C: P Haydon 71 M Henderson 73 R Hooper T Elkins 76 G Sutherland S Garner 77 M Karamanlis S Ward 78 K Oxley G Schmidt 79. Women: H Noll 73 M Kennedy 76 J Ryan 79 S Van't Oosten 82 S Salter P Polkinghorne 84 S Gibb 90. Orange: J McMillan 70.

   MCCRACKEN: Stroke: N Jelf 68. Div 1: L vivian 71 G Godwin 72. Div 2: B Jones 74 D Mullen 75. Ball winners: B Simunsen J Gillett 72 N Talbot G Leal C Smedley 73 P Lewis 74 P Jelf I Low M Mallett J Davidson 75. Women: A George 71 R Bartley 72. Ball winners: B Blacket M Young 74 S Poynter B Couzens 77.

   MCLAREN VALE: Stroke: A: S Walsh 62 T Roach 64 P Gay A Galletly 65. B: L Seebohm A Lewis 65 J McMurtrie W Goldsmith 66. C: R Kappler 64 I Fox 69 R Henry B Richardson 72. Women: J Meyers 74.

   MT BARKER: Sat womrn stroke: C Bock 72 S Coonan 74 M Pottrell 75. Ball winners: B Baylis 78.

   MT COMPASS: Medal: A Brooks 69. A: H Nieuwenhuis 75 G Whittenbury 76 S Garreffa 77. B: M Carr 74 R Amos 76 C Jackson 80. C: A Brooks 69 T Watkins 75 L Ricote 80.

   MT OSMOND: Stableford: A: F Katsarelias 42 A Staykov 38 J Hill 36 D Matteo A Long D Waugh 34 A Nairn J Bailey R Diamond 32. B: G Goudie 42 I Seaborn R Bakhshi 41 M Harrison W Watts 40 M Parker P Chan 39 G Rock 38 D Johnston G Sumsion F Filippi 37. C: D Rowan 39 N Fuggle C Reilly 37 A McCrimmon B Fudali K Guyot S Liaw J Chan 36 I McInerney J Girdler 35. Women: S McLennan 37 C Leong 35 D Kirchner 33.

   MT PLEASANT AND DIST: Stroke: Blue Tees: C Noble 66 N Pech 68 D Swann 69 L Claridge 70 J Zerk 71 J Heusler P Flatmann G Nicholls T Mitchell 72. Wed Stableford: G Nicholls 37 P Turvey 36 P latmann 35 P Wightmann 34 T Jackson 33 T Mitchell P Sando 32 S Thompson R Hargrave C Noble 31.

   NORTH ADELAIDE: Stroke A: R Saxby 69 S Eichner 70 A Delgado 71 A Clapp 72. B: W Innes 66 L Mapanzure 67 I George 68 C West 70. C: M Davies 69 B Kepka 71 C Webber 73 T Demusso 74. Women: C Coleman 73 A Belperio 76 YM Ko B Smith 77 D Cocks D Bennett S B Lee 78 D Schwarz 79.

   NORTH HAVEN: Stroke: A: R Kaczmarsky 67 R Todd 68 J Ginever B Robertson A Edgar M White D Duke 69 S Clohessy 70 D Newcombe A Ward I Merredith 71 W McLean 72. B: J Smith 67 R Noble 68 G Chesson R Burridge 69 G Chisholm 70 B Whitehorn A Dixon B Quick D Prled 72. C: D MdDougall S Hocking 68 P Deighton 71 D Brenton 72.

   OAKBANK: Stroke: G Baschiera R Thurnwald 68 T Schubert P Hendry 72 K Makings G Papargiris B Bertles D Sterling 73 D Weeks A Burzoni J Pym J Smart J Knight A Virgo 74.

   OAKS: Club Championship: D Altree 294 G Watson 298 G Altree 304 M Burden 308 M McCabe 310 J Sanders 314 B Baldin 315 S Mann 317.

   PENFIELD: Stroke/Medal: P McConnell. A: D Pearce M Mottrom 71 P Kopec 72 W Greenwood 74. B: P McConnell D Larcombe M Siciliano 68 I McCudden J Ryall 70 A Trenbirth C Stanford 72 T Abbott 74. C: M Schwarz 71 C Arrighi 72 R Miller 73.

   PLAYFORD LAKES: Stroke A: D Haddington 64 D Feltham 69. B: C Howie 68 B Mathews 69 cb. C: M Roberts 63 J Gordon 67 cb. Ball winners: M Luyten 67 V Bennetts 69 B Hanselman D Kenchington C Swain F Fidransky 70.

   REGENCY PARK: Stroke/L Ryan Monthly Medal: K Taylor 65. A: S Kopania 69 G McLean 70 P Roberts 71 M Delbridge 72 J Hargraves A Turnbull 73. B: K Taylor 65 A Mahoney J Howard 75 A Struck 76. C: P Fitzpatrick 72 J Weaver 77 D Phillips 84. D: A Hamilton 95. Club c-ship semi-f A: R Bak d A Mitchell 2 up L Ryan 3 d D Gates 1 . B: P Gibbens 5 d M LeDan 4 G Aylen 5 d T Kaliveas 3. C: R Hamilton 3 d L Behrandt 2 J Jennison d W Schemeriwicz 1 up. D: C Drieesen 2 d R Cochrane 1 M Gould 3 d B Cirjak 1.

   ROYAL ADELAIDE: 4B: J Sweeney I Roberts-Thomson 50, R Greenslade S Lane 46 M Morrison R Begg 46, T Gray B Lumbers, J Lewis G Tallis, P Gunner M Gregerson 44, G Davies R Faull, R Lawson I Little, J Crosby T Gosse 43, A Cook M COventry, I Simmons R Gallery, A Cudmore C Jay, J Arnold C Penny, R McDonald J Wallman, P Jacka D Grant, E Jenkins I McFarlane 42. Women Stableford: S Hilditch 33 C Pearce 29.

   SA TAXI: At Westward Ho: Stroke/Monthly Medal: S Box 59. A: P Haddy 65 J Roberts 69 D Beesley 71 P Bozanic 73 I Law 74 I Bentley R Bollard 76 R Biniek 78 P Dean 88. B: A Sawtell 68 A Baumanis 70 S Mallison B Miller 71 T Brown G Hector N Searle 72 D Kemp 73 B Weir 76 M Jordan 80. C: W Bollard 70 J Mufford 71 G Neindorf 72 L Gasmier 74 G Thomson 76 B Coulter 80 T Altamura N Soppitt 83 J Mattner 89.

   SANDY CREEK: Stroke/Monthly Medal A: M Hoffmann A Schleicher 73 D Williams 75. B: M Barlow 67 G Donaldson C Swinstead 72. C: A Kopania 70 D Weatherley K Murdey 75. Women: F Noack 73.

   SOUTH LAKES: Medal: G Farmer 63 A Bedford S Vanzetti 67 D Bedford 68 B Carter J Hall K Ross 69 M Bird G Roberts J Meaker D Hirst B Hill 70 J Hudson D Willats S Grieve L Giddings J Steele T Casey D Raison G Whittaker 71 T Clarke 72. Womens/Medal: D Ashworth 73 J Hill S Allen D Mcmahon 74 W Abdilla C Murrell M Roberts J Creed 75 L Bettess R Johnston J Jones H Taylor 76 J Lowry E Harvey M Brook L Fraser R Pollard 77 J Buttery C Hayward 78 A Gale P Stephens 79.

   STRATHALBYN: Foursome: K Witter B SImpson 671. A: C Barker G Noble 78-1/2 G Pitt G Robson 79 G Bretholini A Pavy 80. B: B SMipson K Wittwer 67-1/2 S Butler G Fazakerley 75 T Formby K Handke 75-1/2 A Anderson D Kelly, T Calaby A Cash 76-1/2 D Klenke D Mayes 77-1/2.

   SWAN REACH: Oldfolks Stableford: Rd 2: V Smith 38 D Hein 35.

   TEA TREE GULLY: Stroke: A: J Cook 65 R Foreman M Riley M Richards N Cordina P Burge W Everett 71 B Littlewood M McMahon 72 J Lancaster R Markovic 73. B: B Crafter 70 T Hackworth A Earle 71 W Dawkins J Mossop 72 R Zito T Islip 73 D Wood R Spittle S Ormond A Stuart 74. C: R Lubcke T Brumpton C Rodericks 71 B Daw J McKevett 73 W Buxton T Hynd 74 J Leach K Robinson M Siciliano T Maxwell 75.

   THAXTED PARK: A: G Rolton 68 G Taylor J Dornan 69 M Prescott R Gabb M Rolton R Wickstein 71 S Tate J Munn B Cox 72 P Trezise 73. B: A Zammit 67 P Ward B Higham 69 R Mace 70 A Johnson R Greenwood 71 D Brown 72 G Costello B Hill N Eglinton 73 M Swalue 74. C: D Sonntag 67 B O'neill 68 E Saberton D Bennett K Clements 70 L Eckermann D Sboro 71 C Roe G Errington 72 P Groves J Scott 73.

   THE VINES OF REYNELLA: B Newman L Noble 66 M Roberts 67 M Anderson L Pretty R Rowe 68 M Jefferies M Holmes D Scott 69 S Prakash J Mason N Coles D Hebbard R Virgo L Harrison 70.

   VALLEY VIEW: Stroke A: G Secker 51 J Sturt 52 S Owen 54 A Jila S Tanton 55 N Zollo D Hantke 56 D Ahier 58 G White D Hann 59. B: B Fenwick 51 P Cartwright 53 T Garlick 56 E Barlow D Laidlaw 57 P Bennett 58 P Treglown 61 E Santhanam 62 J Moore 65 A Nemeth 68. C: OP Luke 50 N Amundsen 53 J McGrath 55 R Ahier A Gitau 56 M Gow 57 G Kerr 58 L Kneebone 59.

   VICTOR HARBOR: Monthly Medal: A: N Depledge 80: B: P Rex 88: C: R Roy 90. Gross: N Depedge 80. Nett: T Tillson 75. A: S Taylor 73 J Gilbert 74 W Stapleton T Tillson L Balaton 75 I Prime W Walsh G Honeyman 76 K Edwards G Trueman K Turner 77. B: P Rex 72 K Bartel 76 S Cossey 77 M Rice J Garrett M Lunniss 78 B Sparrow M Bade M Tucker 79 J Evans 80 A Moffett 81. C: R Roy 69 F Murphy 71 K Slaughter 72 N Ginn OAM T Hastings 73 D Hassam 74 R George R Madley 75 C Allen K Spacey S Potter 76. Women: Div 1: M Anderson L Stratfold 32 H Collinson J Parsons S Bastian O Shanko 27. Div 2: C Rebbeck 29 K Trethewey 28 K Bennett 27 C Huppatz 26 D Lord C McEachern 25. Red Tee: B Ward 35 J Stratfold 33 B Burnett 32.

   WALLAROO: Stableford: B Wall 37 cb. A: T Chenoweth 35 T Jamieson 33 A Spry 30 I Shaw 28. B: D Welke 35 R Aaxton 34 G Donavan B Tobitt 33. C: T Scarlett 37 T Ward 35 D Warne 22.

   WEST LAKES: Stroke A: G Huppatz 66 R Hoogmoed 68 C Wintle cb W Sutton cb C Pash 71. B: J Kelly 64 B Ireland cb I Pedler cb I Johnson 67 J Attaloitis 70. C: M Colyer 69 P Fraser 70 K Yukich cb T Simcock cb G Sanders 72 cb. Ball winners: B Hocking cb J Morgan cb G Belcher cb J Jovanovic 71 E Durski cb K Gilbert cb K Bowen cb W Grandal Jnr cb J Day cb A Footner cb P Clements cb V Conserva cb B Hagan cb S Redford 72.

   WESTWARD HO: Stroke: B Winn 68. Div 1: J Tari 67 N Naicker 68 S Klenner 69. Div 2: S Manuel 68 W Arthur 69 K Nosworthy 70. Ball winners: A Bray M Feetham A Dennis C Heffernan B Turley G Peake G Duke P Aspinall L Backman A Rajegowda M Bell H Winter C Hooper A Zoanetti.

   WILLUNGA: Stroke: D Tuck 67. A: R Sternberg 68 B Steele D Rowe 69 S Murray P Standfield 70. B: G Barry 69 D Peters S Trabilsie 70 E Nicholls 71 G McLemon D Threlfall 72. C: I Tuck C Franklin P Neville D Ward 67 P A Smith F Harding 69 D Williamson T Langcake 70. D: D Davies 67 D Kairl 69 E Gannon G Cottrell J Mathiason 73 A Platt 75.

   WIRRINA COVE: Stroke: Div 1: S Heath 68 D Welch cb R Hyde 71 I Carr 73 cb C Pavlon 73. Div 2: R Theseira 75 cb B Pearson 75 B Embers 76 bc J Millar 76 V Lane. Women: L Johnston 73 T O'Sullivan G Jones 75 D Cook 77 A Martin 81. Monthly Medal: A: D Welch 84. B: S Heath 86. C: V Lane 103. Women: L Johnston 73.

 

 

SOUTH EAST

   BORDERTOWN: Sat stroke A: T Bishop 68 C Lewis cb C Barras 69. B: P Sewela 71 P Vile 73.

   KEITH: Stableford: A: I Tobin A Willis 39 B Sheriff 38 S Leek 36 S Cleggett 35. B: T Hedges S Gurr 35 B Cakebread 26. C: D Cook 39 M Wachtel 37 G Sellars 32.

   KINGSTON: Stableford: S Hyland 40 C Tiver 39. Women: S Elsden J Thorpe C Manz cb H Hales 35.

   LAKE ALBERT: Stroke: S Wake 67 B Mitchell 69 T Rasheed 75 T Saint 77.

   MILLICENT: Women stroke A: S Agnew 76 J Sporer cb M Sunderland 78. B: L Watson 72 G Skeer 73 V Williams 76. C: M Baker cb P Packer 71 H Ferguson 83. 9-hole: P Packer 35 cb.

   PENOLA: Medal A: L Storer 71 J Agnew 73 C Hutchesson 75 D Murray 80. B: J Wilkinson 70 J Boneham 72 T Gleeson 73 M Redman 74. C: S Hill S McPherson 71 J Gregory 73 R Kuhl 74.

   TAILEM BEND: Sat: Stroke: D Jones 65 B Neil 66 G Hattam S Baker 67 P Baxter 68 T Coombe P Jaensch 69 T Haydon 70. Tue: Stableford: C Jones 43 R Fetherstonaugh 38 G Baker J Sparrow 37.