Date: January 21, 2019
Author: Golf Australia

Victorian club golf results – Saturday

 

ALEXANDRA: Stroke: Medal: B: D Soloman (21) 67. A: J Steer (13) 69. Women: B Dodge (29) 73. 

   ALTONA LAKES: Stableford: A: M Zadel (6) 41. B: L Hall (17) 41. C: J McGilchrist (22) 43. I Mason (14) 42. 

   ANGLESEA: Par: A: T Speed (7) 5 up. B: T Kaiser (19) 5 up. C: M Titshall (26) 6 up. Div 1: J Stewart (21) 1 up. 

   AXEDALE: Men: Stableford: 4B: Div 1 Scr: B James (19) B Fawcett (9) 47. Women: Div 1: L Andrea (5) 36. Div 2: W Wood (32) 40. 

   BACCHUS MARSH WEST: Par: A: L Shea (16) 3 up cb. B: H Fleming (33) 4 up. 

   BAIRNSDALE: Stableford: A: D Churches (3) 39. B: R Barton (17) 40 cb. C: D Broomfield (24) 39 cb. Women: R Engel (40) 40. 

   BARHAM: Women: Stableford: S McConnell (32) 38. Men: Div 1: F Conalin (5) 38. Div 2: W Revill (16) 39. Div 3: T Canavan (24) 40. 

   BARWON HEADS: Stableford: A: J Handbury (11) 41. B: W Baylis (31) 39. Women: L Kay (13) 37 cb. Mxd: Foursome: R Larkins (18) C Larkins 33. R Burney (13) S Burney 31. 

   BAY VIEWS: Stableford: G Pryor (23) 43. Women: G Bawden (26) 37. 

   BELVOIR PARK: Women: Stableford: A: J Roberts (3) 37. B: T Kilderry (45) 40. Men: A: T Austerberry (9) 41. B: T Roberts (17) 42. C: P Gamble (25) 40. 

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke: 9-hole: A: D Sands (7) 25. B: A Hall (9) 28. 

   BENALLA: Men: Stableford: A: R Marshall (11) 44. B: A Cook (16) 37 cb. C: N Delaney (20) 41 cb. 

   BENDIGO: Stableford: A: B Arthur (11) 44 cb. B: T Jacobs (13) 42. C: R Burt (36) 42 cb. 

   BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: S Bryant (34) 44. Women: D Todd (26) 35 cb. 

   BLACK BULL: Men: Stableford: R Smith (27) 36. Women: R Wilson (35) 32. 

   BOX HILL: Mxd: Par: A: K Roberts (11) 6 up. B: A Kong (19) 3 up. C: C Alexander (36) 6 up. 

   BRIGHTON: Stroke: A: M Costigan (6) 59. B: G Toler (19) 63. C: T Govern (34) 66 cb. 

   CAMPERDOWN: Stroke: T Stephens (8) 66. 

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: D Crowe (3) 39 cb. B: T Fry (14) 42 cb. C: C Rann (18) 43. 

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: A: R Sinclair (13) 36 cb. B: A Gilbert (27) 36 cb. 

   CASTERTON: Par: K Killeen (29) 8 up. 

   CENTENARY PARK: Stableford: A: J Spencer (8) 41. B: C McConnell (20) 41 cb. 

   CHALAMBAR ARARAT: Par: A: A Williamson (11) 4 up. B: P Gemmola (14) 2 up. C: T Farrar (22) 3 up. 

   CHELTENHAM: Stroke: American Foursome: P Neal P Finlay 63.5. 

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: G Allen (12) 40. B: D Garry (18) 42. Stroke: Rowville: G Jones (9) 68. S Stockham (18) 70. A Hawksworth (25) 65. 

   CLIFTON SPRINGS: Stroke: A: C Bassett (8) 67. B: G Foot (13) 66. C: J Azzopardi (19) 63. D: B Brennan (29) 67. Women: A: G Lucas (18) 69. B: N Chapman (31) 67. 

   COBDEN: Par: A: D Absalom (14) 4 up. B: B Bourke (26) 5 up. 

   COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: R Percy (5) 70. B: B Eddy (11) 69. C: N Pettit (16) 66. D: J Campbell (25) 66. Women: A: D Ryan (24) 68. 

   COHUNA: Stroke: R Wilson (16) 64. 

   COLAC: Stroke: A: N Gray (10) 67. B: S Douglas (14) 68. C: J Reidy (30) 64. Women: J McGlade (7) 74 cb. 

   COMMERCIAL ALBURY: Stableford: A: L Robertson (11) 43. B: A Burrell (18) 40. C: B Wild (21) 49. 

   COROWA: Women: Stableford: A: V Mason (19) 37. Men: A: C Phillpot (11) 40. B: A Coburn (18) 38. C: G Skinner (23) 37. 

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Mxd: Stableford: A: I Ali (12) 40. B: B Raj (17) 44. C: I Jenkins (23) 39 cb. 

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: R Bumbak (4) 40 cb. B: H O'Neill (17) 46. C: W Scales (32) 41 cb. 

   CREEKSIDE: Men: Par Yellow: A: M Elliott 3 up cb. B: P Appelby 7 up. C: K Koshy 7 up. Women: Par: C Zutenis 2 up. 

   CURLEWIS: Stableford White: A: B Ryan (7) 41. B: M Hutley (15) 44. C: R Phipps (18) 39. Stableford: A: W McDonald (30) 42. 

   DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: T Howe (9) 41. B: G Willis (11) 42. C: J Clark (19) 40. D: R Phillips (33) 42. 

   DEVILBEND: Par: A: B Johnston (13) 4 up. B: D Richards (17) 7 up. C: W Lawson (22) 3 up. 

   DORSET: Mxd: Stableford: A: S Atwell (11) 40. B: J Colebatch (16) 39. C: A Di Palma (21) 41. 

   DROUIN: Stableford: A: R Bambridge (+1) 39. B: J Granger (17) 39. C: C Hunt (25) 42. Women: A Neilson (18) 39. 

   EAST MALVERN: Mxd: Par: A: S Williams (7) 2 up cb. Trophy: B: K Foo (19) 7 up. 

   EASTERN: Stableford: South: A: N Ferguson (11) 43. B: M Caldwell (32) 37. North: A: C Charlot (11) 40. B: S Ford (18) 37. East: A: S Tibb (9) 38. B: R Bakey (19) 36. 

   EASTWOOD: Par: A: A Skillen (7) 5 up. B: C Turner (15) 3 up cb. C: B Smith (27) 6 up. 

   EILDON: Mxd: Stableford: Team: B Cerney (18) M Mackwell (20) 87. 

   EUROA: Stroke: A: R Eddy (9) 67. B: P Redfern (21) 69. Women: A: K Lummas (20) 70. B: M Ingram (28) 71. 

   FINLEY: Medley: Stableford: A: C McNamara (7) 38. B: R Harris (19) 39 cb. 

   FLINDERS: Stableford: Foursome: A: E Davey (35) P Murphy (20) 40. Women: A: S Miller (13) M Hastings (23) 32. 

   FOSTER: Stableford: A: S Canning (13) 40. B: B Knee (19) 43. 

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford: 4B: A: D Donchi D Bianchi 47 cb. 

   GARFIELD: Par: A: C Hunter (12) 4 up cb. B: D Shannon (19) 4 up cb. C: G Van Den Essen (33) 6 up. Women: C Caig (23) 4 up. 

   GISBORNE: Stableford: A: B Larkins (4) 40. B: A Hayward (12) 41. C: R Impey (22) 42. Trophy: T Panayiotidis (13) 82. Women: K Keating (25) 37 cb. 

   GLEN WAVERLEY: Stroke: A: G Fraser (18) 62. B: D Strickland (24) 65. 

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: J Sheldrick 38. B: A Dunkley-Price 42. C: G Crompton 41. D: M Welsh 37. Women: A: C Heald 31. B: K Wisbey 36. 

   GREEN ACRES: Medley: Stableford: A: R Andersen (6) 39. B: K Finlayson (17) 41. C: R Taylor (36) 42. 

   GROWLING FROG: Men: Par: A: T Schramm (10) 10 up. B: K Newman (15) 5 up. C: M Wilson (22) 3 up cb. Women: C Lewin (14) 7 down. 

   HAMILTON: Women: Stableford: S Colclough (30) 44. Men: A: B Zimmermann (12) 38. B: T Dunn (17) 40. C: W Hatherall (20) 45. 

   HEATHCOTE: Men: Stableford: Div 1: A King (12) 36. Div 2: S Hudson (17) 40. Women: T Wearne (8) 35. 

   HEIDELBERG: Stableford: A: D Mac (11) 41. B: G Hodges (16) 42. C: P Gonzales (18) 41. Hole in one: A Hart at 6th. 

   HEYFIELD: Stroke: T Missen (25) 63. 

   HIDDEN VALLEY: Par: A: S Coustley (9) 2 up cb. B: W Johnson (18) 6 up. C: B Langford (21) 1 up cb. 

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: A: T O'Brien (7) 68. B: P Collison (20) 69. Women: R Jeffers (26) 70. 

   HORSHAM: Men: Par: A: G Magor (6) 2 up cb. B: H Kemp (16) sq cb. C: K Smith (26) sq. Women: M Rich (17) 1 up. 

   HOWLONG: Stableford: A: C Warburton (12) 44. B: P Trimble (19) 42. C: P Connelly (21) 39 cb. Women: D Reitenbach (26) 42. 

   IVANHOE: Men: Par: A: M Dunn (15) 6 up. B: P Lebessis (21) 4 up. Women: B Jenkin (29) sq. 

   JUBILEE WANGARATTA: Stableford: A: G Ryan (11) 38. C: W Symes (20) 37. Women: K O'Shea (7) 32. 

   KERANG: Men: Stableford: J Meehan (12) 42. Women: M Dillon (10) 33. 

   KEW: Medley: Stableford: 4B: B Davis (31) B McCarthy (30) 49. 

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: D Blenkinsop (7) 43. B: J Livera (14) 41. C: R Tesoriero (20) 42. Women: Stableford White: M Paszkiewicz (27) 35. Men: Stableford: Cup: G Krasnowski (21) 77. 

   KILMORE: Stroke: A: J Ioannidis (15) 60. B: S Maurer (23) 62. Women: Stableford: B Lay (34) 38. 

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford: A: L Oelofsen (10) 40. B: B Welch (24) 38. 

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: M Grant (1) 39. B: D Pringle (11) 41. C: M Gilbert (18) 44. D: G Skinner (22) 39. Women: Stableford Yellow: T Grant (11) 32. 

   KORUMBURRA: Par White: A: A Rose (15) 6 up. A: A Rose (15) 6 up. B: K Cosson (29) 5 up. Women: Stableford: J Peters (22) 35. 

   KYABRAM PARKLAND: Stroke: A: P Myers (11) 49. B: B McDonald (14) 53. C: T Lasini (22) 50. Women: A: K Bell (14) 50. B: P Spokes (27) 56. 

   KYABRAM VALLEY VIEW: Par: A: D Harrison (17) 7 up. B: G Strachan (26) 4 up. J McHale (21) 3 up. 

   LAKES ENTRANCE: Men: Stroke: Medal Jan: A/Medal: T Martin (12) 69. B: P Haslam (24) 70. Medley: Stableford: G Bull (22) 33. 

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: A: S Campbell (6) 65. B: A Hill (13) 67. C: T Goold (27) 72. J Lovett (25) 72. 

   LANCEFIELD: Men: Stableford 2B Multi: White: J Wilson (20) 89. J Byron (17) 89. 

   LANG LANG: Men: Stableford: A: P Perkins (8) 38. B: D Lovie (16) 43. C: D Polson (22) 45. 

   LATROBE: Medley: Stableford: White: A: N Kalifatidis (3) 39. B: B Williams (13) 41. C: J Denton (28) 40. 

   LEONGATHA: Stableford: A: P Hart (12) 41. B: K Castwood (15) 39. C: M Legge (20) 39. D: D Smith (26) 40. A: A Hutton (8) 38. B: M Griffighs (30) 39. 

   LONSDALE: Mxd: Stableford: A: G Buckland (8) 43. B: D Watson (20) 43. C: B Provan (24) 42. A: C Maas (19) 41. 

   MAFFRA: Men: Stroke: Medal: A: A Harrigan (12) 69. B: G Parker (16) 73. C: J Moulton (25) 72. 

   MALLACOOTA: Men: Stableford: J Bell (23) 38. 

   MANSFIELD: Women: Stroke: Medal Jan: Div 1: D Sedgman (15) 72. Men: Stroke White: Div 1: A Stephens (15) 67. 

   MARYBOROUGH: Men: Stableford: A: C Thomson (-2) 41. B: P Treble (14) 37. C: G Rogers (20) 37. Women: Stroke: D Bauer (16) 74. 

   MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: M Egan (11) 40 cb. B: M Wulf (13) 41. C: J Summerhill (19) 42. Women: A: M Ryan (12) 35. 

   MEENIYAN: Stableford: R Batten (29) 40. 

   MELBOURNE AIRPORT: Men: Stroke: Medal Jan: A: J McKernan (15) 63. B: B Cross (17) 65. C: J Lee (25) 66. 

   MELTON VALLEY: Men: Stableford: A: T Maddern (2) 40 cb. B: W Morris (12) 42 cb. C: T Lourenco (20) 41. D: D DAVIS (22) 43. 

   MILDURA: Men: Stableford: 4B: G Robertson (23) L Hubble (17) 45. Women: M Jukes (10) 44. 

   MIRBOO NORTH: Stableford: A: P Draper (10) 42. B: R Taylor (17) 38. C: S Nair (29) 40. 

   MOE: Stableford: A: P Richmond (9) 41 cb. B: N Skicko (13) 38 cb. C: R Williams (22) 41. 

   MOONAH LINKS: Women: Par: Open: N Turner (30) 1 up. Men: A: M Lillie (12) sq. B: M Ryan (14) 1 up. Mxd: Par White: P Seremes-Damal (14) 2 down. Stableford Legends: P Alvarez (24) 45. 

   MOOROOPNA: Medley: Stroke: Trophy: L Smith (18) 65. Men: Stroke White: A: D McDonald (6) 69 cb. B: G Rikys (13) 66. C: G Bailey (27) 66. 

   MORNINGTON: Stableford: A: A Wood (8) 41. B: J Duggan (17) 42. C: A Wilkins (19) 44. 

   MORWELL: Stableford: A: M McNair (12) 41. B: A Postlethwaite (15) 44. C: D Schneider (27) 43. 

   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: O Loloa (12) 42. B: T Tusitala (18) 43. C: N Costa (23) 37 cb. 

   MT MACEDON: Stableford: A: S Smyth (13) 39. B: R Beatson (17) 40. C: N Clark (23) 40 cb. 

   MT MARTHA: Par: B Ellett (22) 8 up cb. Women: W Doyle (34) 4 up. Hole in one: M Scott at 16th. 

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: J Tucker (25) 39. Men: Par: A: W Wisby (6) sq. B: V Foot (14) 3 up. C: D Pearce (17) 5 up. D: R Holdsworth (29) 2 up. 

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: 4B: B Allan (15) B Bynon (25) 44. 

   NEWRY: Stableford: M Robinson (10) 41. 

   NHILL: Stableford: A: B Dufty (12) 40. B: R Bunge (26) 36. Women: W Norton (29) 41. 

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: S Campbell (9) 42 cb. B: K Batt (12) 42. C: A Marcina (31) 49. 

   NUMURKAH: Men: Stableford Hcp: White: B Clurey (19) 46. Women: Stableford: J Ludington (24) 37. 

   OAKLEIGH: Women: Stableford: S Stott (30) 37. 

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: Medal Feb: A: M Muller (13) 65. B: A Hopkins (21) 64. 

   PARKLANDS: Men: Stableford White: B Taylor (26) 42. 

   PATTERSON RIVER: Women: Par: J PATE (24) 1 down. Men: A: T Derek (12) 4 up. B: L Finlayson (19) 6 up. C: J Enticott (20) 6 up. Cup: J Clausen (13) 8 up. 

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Hole in one: Peninsula South: C Stansfield at 17th. C Stansfield at 17th. Stableford: A: C Stansfield (11) 44. B: T Winter (17) 39 cb. C: D Chapman (34) 39. Peninsula North: A: M McCole (7) 40. B: R Stewart (20) 35 cb. C: M Miller (29) 32 cb. Women: Peninsula South: A: A Bailey (14) 37. 

   PHILLIP ISLAND: Women: Stableford: D Harris (16) 37. Men: A: M Curtain (4) 38 cb. B: M Fitzmaurice (13) 41 cb. C: B Norton (23) 43. 

   PORTARLINGTON: Men: Stableford Black: A: P Stephens (11) 40 cb. B: P Garlick (14) 41 cb. C: J Wootten (18) 40. D: J Hodges (33) 44. Women: Stableford: F Stone (32) 41. 

   PORTLAND: Men: Stroke: Medal: A: A Sing (5) 67. B: P Fredrickson (15) 70 cb. C: M Hallinan (20) 69 cb. Women: L Anderson (20) 70. 

   PORTSEA: Men: Stableford: A: G Cooper (7) 38. B: R Ashmore (10) 38 cb. C: B Bilston (34) 41 cb. Women: K Holden (37) 39. Men: Stableford Gold: J Meaden (29) 37. 

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stroke: 4B: F Hansen (22) F Hansen (15) 57. 

   RANFURLIE: Men: Stableford White: A: C Gibson (10) 43. B: G Cox (16) 42 cb. C: R Daymond (25) 42 cb. 

   RICH RIVER: Women: Stableford: East: K Mahady (16) 38. Men: Stableford White: A: P Hazelman (12) 39 cb. B: J MCLAUGHLIN (13) 43. C: R George (22) 43. 

   RINGWOOD: Stroke: Foursome: T O'Regan (13) R Robinson (19) 62. Mxd: A Peake (16) A Timms (32) 63. 

   RIVERSDALE: Men: Par White: A: D Cartwright (4) 4 up. B: S Rowe (16) 7 up. C: S Rojo (27) 8 up. 

   ROMSEY: Mxd: Stableford: VW Scramble: R Walker (24) J Freestone (21) M Nicholls Snr (22) 100. 

   ROSANNA: Stroke: A: J Robertson (7) 70 cb. B/Medal: G Driscoll (18) 67. C: A Wenn (26) 70. Men: Cup: R Keys (11) 140. 

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: J Rekdale (11) 41 cb. B: S Aylen (13) 43. C: C Wemyss (33) 41. South: G Freckleton (18) 45. Women: A: N Colahan (15) 37. B: L Vains (35) 38. 

   ROSSDALE: Men: Stroke: A: T Stillman (11) 67. B: C Geisler (19) 66. C: B Smethurst (36) 70. Women: C Disher (12) 75. 

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford East: White: A: B Hayden (6) 39. B: R Marsden (18) 41. C: G Hayes (20) 37. West: A Grigg (6) 40. Women: Stableford: J Harwood (29) 32. Men: Par: Trophy: I Dungey (23) bt S Bradley (14), I Dungey (23) bt S Bradley (14). 

   SAFETY BEACH: Women: Stableford: J Whittaker (32) 39. Men: Stroke: Ambrose: N Hocking (36) D Phalp (24) B O'Connor (17) A Sole (25) 53.25. 

   SALE: Men: Stableford: A: B Wood (13) 41. B: R Schuback (15) 42. C: C Markovic (21) 40. Women: A: K Manze (15) 37. 

   SANDHURST: Men: Stableford: North: A: H Park (11) 41. B: A Franes (19) 39. C: T Dewhurst (26) 42. Women: A Sutton (13) 39. Men: Champions: A: P Clingin (12) 39. B: M Findlay (17) 44. 

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Black: A: C Lindberg (11) 42. B: J Garner (16) 39. C: L White (23) 45. Women: Green: C Bell (24) 39. 

   SEYMOUR: Stroke: M Odonnell (10) 69. J Mundy (24) 66. Women: Salver: S Wright (15) 85. 

   SHEPPARTON: Men: Stableford: A: D Baldi (11) 40. B: I Bugg (17) 42 cb. C: R Gleeson (28) 42. Women: A Pegg (23) 35 cb. 

   SOUTH PINES: Stableford: Div 1: R Moreland (6) 38. Div 2: M Love (21) 41. 

   SOUTHERN: Stableford: A: G Brown (9) 41 cb. B: C Lajosi (15) 41. C: G Gillian (30) 41 cb. 

   SPRING PARK: Mxd: Stableford: E Caulfield (22) 37. 

   SPRING VALLEY: Mxd: Stroke: A: P Doran (15) 69. B: P Dignan (28) 63. A: D Gooden (15) 69 cb. B: D Moxen (16) 68. Medal Jan: P Dignan (28) 63. 

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: B Hosking (24) 39 cb. 

   STAWELL: Men: Stableford 4B Agg: Black: A: G Driscoll (21) S Freeland (8) 77. Women: Stableford: Div 1: J Orr (12) T Dignan (14) 75. 

   STRATHALLAN: Par: A Wilson (21) 4 up. A: D Fairless (13) 1 up. B: S Workman (19) 2 up cb. C: B Reimers (24) 2 up cb. 

   TERANG: Par: A: N Bruckner (10) 2 up. B: G Watkins (26) 3 up. 

   THE DUNES: Mxd: Stableford: 9-hole: The Cups: J McKenna (39) 22. Men: The Dunes: Div 1: S Brown (8) 40. Div 2: W Whitfield (17) 40. Women: Par: V O'Malley (16) 5 up. 

   THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: G Robertson (9) 39. B: A Seah (15) 40. C: G Davidson (19) 41. Henley: K Hargrave (7) 46. 

   THE NATIONAL: Medley: Stroke: Long Island: G Hatzimanouil (12) 69. 

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford: A: G Caddy (9) 39. B: P Hedley (17) 38. C: T Wilson (24) 43. Women: G Kruger (23) 41. 

   THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Beach: A: G Briody (9) 40. B: M Davis (11) 43. C: I Skibinski (16) 46. Women: A: S Horne (12) 36. B: K Fogarty (26) 37. 

   TIRHATUAN: Mxd: Par: 4B: R Larter (18) J Dickinson (17) 8 up. Men: Par President's Trophy: Yellow: S Brown (15) C Helps (20) 13 up. 

   TOCUMWAL: Stableford: A Penny (31) 37 cb. Women: A: P Wilmont (13) 35. B: M Glanville (38) 46. Men: A: M O'Brien (11) 36. B: J Cowlishaw-Dowie (17) 41. C: R Buchmasser (23) 37. 

   TORQUAY: Men: Stableford Black: A Young (11) 39. B: T Doolan (15) 38. Stableford: A: P Palimaka (15) 42. B: E Robertson (26) 42. Resort: H Knevitt (31) 43. Women: L Brady (12) 37. Men: Visitor: T Brennan (19) 39. 

   TRAFALGAR: Men: Stableford: 4B: R Dyke (10) L McCrorey (26) 50. Women: S Williams (29) A McNair (32) 50. 

   TRARALGON: Men: Par: A: D Trease (4) 3 up. B: D Loprese (15) 3 up cb. C: M Sutton (17) 5 up cb. D: J Stewart (23) 6 up cb. Women: Stableford: M Meadows (22) 38. Men: Hole in one: N Ransome at 5th. 

   TRENTHAM: Mxd: Stableford: A: C Milverton (2) 41. B: K Anders (20) 40. C: M DeJong (26) 44. 

   VICTORIA: Stableford: A: N Mangos (8) 38 cb. B: B McBriar (16) 43 cb. C: N Beck (24) 49. Women: A Champion (23) 44. 

   WANGARATTA: Men: Stableford: A: D Burns (9) 44. B: M Hall (17) 40 cb. 

   WARBURTON: Mxd: Stableford: A: P Bell (16) 39. B: T Porter (21) 41. 

   WARRACKNABEAL: Men: Stableford: 2B Agg: R Blandthorn (14) D Picken (21) 80. Women: B Bell (24) 34. 

   WARRAGUL: Women: Stableford: A: S Jinks (23) 35 cb. B: N Morrissey (26) 38. 

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: J Fary (2) 42. B: G Moon (16) 41. C: H Artz (30) 45. Women: A Sinclair (10) 35. 

   WERRIBEE PARK: Women: Par: A: K Scott (35) 1 up. Men: A: N Greasby (9) 2 up. B: N Fritz (12) 4 up. C: J Pevitt (21) 5 up. D: A Salamone (22) 4 up. 

   WHITTLESEA: Stroke: A: D Eyre (10) 67. B: S Taylor (14) 69. C: L Lewis (24) 68. 

   WODONGA: Women: Stableford: A: S Wood (18) 37. B: G Buchanan (30) 36. Men: A: D Little (8) 39 cb. B: J Warren (14) 43. C: D Ford (27) 50. 

   WONTHAGGI: Men: Stableford: A: K Jamieson (8) 37. B: B Zhou (18) 42. C: P Magnussen (29) 42. Women: W Jordan (28) 40 cb. 

   WOODEND: Men: Stroke White: B Hearnden (19) 60. 

   WOORAYL: Men: Stableford: A: T Ryan (10) 40. B: C James (19) 41. C: R Warren (32) 41. Women: M Tuckett (29) 35 cb. 

   YARRA PARK: Stableford: S Jarvis (12) 40. Women: A Pepyat (28) 33. 

   YARRA VIEW: Par: A: P Pitt (19) 3 up. B: B Hockey (22) 5 up. 

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: N Evans (5) 37. B: O Castaneda (13) 40. C: B Collins (17) 41. D: D Horrobin (21) 43. Yellow: D Bowen (23) 39. Women: C Eime (28) 36. 

   YARRAM: Stableford: 2B Multi: A: J Richardson (17) M Collins (12) 84. B: R Rogers (20) P Biggs (23) 76. Women: Par: T McKenzie (35) 1 up. 

   YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke Murray: N Schneider (Scr) 68. Stableford B: G McNamara (14) 42. C: K Barry (22) 42. Women: Stableford: Lake: N Stone (25) 34 cb. 

   YERING MEADOWS: Stableford: Nursery: A: M Dempsey (15) 46. B: C Stallard (24) 42. A Wilson (32) 36. Valley: A: C Brooks (12) 45. B: M Harrington (24) 41. L Scicluna (27) 43.