Date: June 03, 2019
Author: Golf Australia

Victorian club golf results – Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: Medal: A: J Steer (13) 70. B: R Thompson (20) 72. Women: B Dodge (26) 75. 

   ANGLESEA: Stableford: A: N Powers (2) 39 cb. B: D Adamson (20) 38. C: A Smith (25) 38 cb. Div 1: R Schepers (21) 29. 

   AXEDALE: Women: Stroke Div 1/Medal: R Iser (13) 71. Div 2: M McPherson (31) 71. Men: Div 1: R Connelly (13) 69. Div 2: J Long (18) 70. Div 3: M Purdon (22) 71. Div 4: P Blakely (23) 67. 

   BACCHUS MARSH: Women: Stroke: M Willaton (22) 75. Men: Medal Jun: A: J Evans (9) 67. B: B Quayle (13) 71 cb. C: W VanKeulen (28) 69. 

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: W Prior (10) 40. B: D Turner (16) 40. C: D Broomfield (22) 38. 

   BARHAM: Women: Stableford: S Thompson (24) 34. Men: A: N Fullerton (14) 38. B: B Venn (20) 36. 

   BARWON HEADS: Women: Stableford: D King (28) 40. Men: A: M Cashinella (2) 39 cb. B: C Steinfort (25) 43. 

   BAY VIEWS: Men: Stableford: D Pangbourne (13) 35 cb. 4B: M Morssinkhof (5) M Payne (14) 45. M Morssinkhof (Trophy) M Payne 90. Women: C Tiedgen (24) 33 cb. 

   BELVOIR PARK: Women: Stableford: P De Bondt (31) 37. Men: Stroke: A: J Trethowan (8) 67. B: R Evans (14) 67. C: J Metherell (20) 68. 

   BEMBRIDGE: Mxd: Stroke 9-hole: A: G Griffiths (5) 28. B: P Griffiths (13) 31. 

   BENALLA: Stroke White: A: S Spinks (12) 70. B/Medal: G Woodman (14) 69. C: B Munro (27) 72. Women: Stableford: Div 1: B Dobson (17) 34. Div 2: L Symes (20) 33. Div 3: J Shennan (27) 35 cb. 

   BERWICK MONTUNA: Men: Par: Medal Jun: A: D Baker (2) 3 up. J Bernard (26) 5 up. Women: J Percival (19) 3 down. 

   BOX HILL: Mxd: Stroke: A: J Sexton (3) 66. B: M Kenealy (13) 70. C: D Hawley (20) 65. Medal Jun: D Hawley (20) 65. J Sexton 69. Men: Matchplay: S Webb bt C Bresnan . 

   BRIGHT: Stableford: A/Medal: P McGrath (12) 37. B: J Jeffers (20) 33. C: R Heydon (24) 36. Women: T Cook (12) 37. 

   BRIGHTON: Men: Par: Medal Jun: W Dooley (24) 9 up. Trophy: K Nicholls (24) 5 up cb. 

   BROADFORD: Men: Stroke: Medal Jun: J Richards (14) 66. A: M Leahy (8) 69. C: J King (24) 70. Women: J Foley (15) 76. 

   BUNINYONG: Men: Stroke: A: G Carman (11) 66. B: R Delaland (15) 69. C: S Hughes (20) 72. Women: N Prato (6) 76. L Perrin (18) 82. C Dovaston (22) 84. 

   CAMPERDOWN: Men: Stroke: A: D Cheeseman (12) 68. B: D Kenny (29) 68. 

   CARDINIA BEACONHILLS: Par: A: R D'Arcy (11) 3 up cb. B: C Holland (17) 4 up. 

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Stableford: Medal: A: W Gerrard (38) 10. B: P Engberg (34) 27. 

   CASTERTON: Stableford: K Dancey (22) 41. 

   CASTLEMAINE: Medley: Stroke: Medal Jun: A: L Prendergast (6) 73. B/Medal: J Dimopoulos oulod (14) 70. C: S Grimes (21) 75. 

   CENTENARY PARK: Stroke: A: P Cox (16) 68. B: P McConville (21) 68. Medal: P Cox (16) 68 cb. 

   CERBERUS: Mxd: Stroke: Ambrose: K Bentley G McCoy S Thurstans A Lewis 53.75. 

   CHALAMBAR ARARAT: Women: Stableford: A Kitchen (24) 32. Stroke Black: A: P Kerber (11) 69. B: K Hurnall (13) 71. C: E Thomason (23 Medal) 69. 

   CHELTENHAM: Stableford: Medal Apr: B Kaczorowski (18) 38. 

   CHURCHILL WAVERLEY: Stableford: Endeavour Hills: A: G Watt (8) 39. B: B Moustafa (24) 37. Mxd: Rowville: A: J De Longville (10) 40. B: R Richards (16) 39. 

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: J Hourigan (18) 29. B: I Boyle (30) 31. Men: A: D Driscoll (7) 38. B: K Ridgeway (15) 37 cb. C: H Percan (22) 38 cb. D: A Bliss (31) 35. 

   COBDEN: Stroke: Medal: A: K Duffin (22) 69. 

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: B Eddy (10) 35. B: A Kennedy (15) 36. C: R McConnell (24) 35. Women: A: R Messner (26) 35. 

   COHUNA: Stroke: L Lucas (22) 69. 

   COLAC: Stroke: Medal: A/Medal: P Lucas (13) 64. B: D Robinson (19) 70. 

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Stroke: A: M Bonetti (12) 66. B: P Goddard (18) 69. 

   COMMONWEALTH: Men: Stroke: Medal Jun: A: A O'Shea (7) 71. B: R O'Flaherty (14) 73. C: A Frater (34) 70. Women: J Clyde (6) 76 cb. 

   COROWA: Women: Stableford: K Alexander (26) 37 cb. Men: Stroke: Medal Jun: A/Medal: A Scott (8) 71. A Scr: J Akermanis (6) 78. B: R Green (14) 75. B Scr: R Green (14) 89. C: M Love (24) 77. C Scr: D Agnew (21) 100. 

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stroke: Medal: A: P Martin (12) 68. B: M Usher (20) 71 cb. C: P Norman (23) 67. 

   CRANBOURNE: Mxd: Par Black: A: P Carlon (5) 2 up cb. B: C De Alwis (13) 4 up. C: R Bell (25) 2 up cb. 

   CREEKSIDE: Stableford: Medal: A: P Skalak 39. B/Medal: T Davis 39. C: N Alves 35. Women: V Stokes 34 cb. 

   CURLEWIS: Stableford: A: H Lymer (28) 36. Stroke: A: T Singleton (7) 67. B: R Burn (13) 70. C: M Warner (15) 69. 

   DENILIQUIN: Medley: Stroke: A: L O'brien (10) 68. J Penna (15) 69. B: G Maddison (18) 71. C: K Rourke (30) 70. 

   DEVILBEND: Stroke: A: P Del-gatto (8) 69. B/Medal: T Benstead (19) 69. C: C Holmes (33) 70. Stableford Yellow: C Sexton (16) 38. 

   DORSET: Men: Stroke Medal Jun: Black: A/Medal: G Seed (12) 63. B: R Smith (18) 64. C: B Cheng (29) 61. 

   EAST MALVERN: Men: Stroke: Medal Jun: A/Medal: L De Silva (18) 61. B: N Smith (21) 69 cb. Women: Medal Jun: Medal: K Vincze (26) 70. 

   EASTERN: Stableford: South: A: D Poulton (4) 38. B: R Gaudion (24) 38. North: A: C Kenins (4) 38. B: E Kelly (19) 37. East: A/Medal: M Sudomirski (13) 41. B: H Worthington (21) 40. 

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: G McGibbon (8) 38. B: M Webster (13) 42. C: B Howlett (23) 41. Medal Jun: Medal: M Webster (13) 42. Medal May: T Reiner (14) 32. 

   EILDON: Mxd: Par: A: K Coller (17) 2 up. B: A Braszell (20) 1 down. 

   EUROA: Men: Stroke: A: P McCarthy (6) 72. B: R Johnson (21) 68. Women: A: K Lummas (20) 76. B: V Doxey (31) 77. C: A Eddy (45) 66. 

   FINLEY: Men: Stableford: 4B: R Wilson (29) . R Makkinga (28) 44. Women: S Pyle (20) cb. T Cotter (Leeton) (28) 40. 

   FLINDERS: Women: Stroke: A/Medal: K Horan (29) 75. Men: A/Medal: K Colston (13) 69. B: K Waterson (19) 69. C: N Kent (24) 71. 

   FOREST HILLS: Men: Stroke: A: C Griffiths (5) 66. B Scr: G Humphries (19) 61. 

   GARDINERS RUN: Stableford: A: J Mccallum (8) 37 cb. B: A Doensen (16) 39. C: C Cameron (22) 36. Medley: A Doensen (16) 39. 

   GARFIELD: Women: Stroke: Medal Jun: O Pearson (33) 77. Men: A: T Garratt (8) 68. A Scr: A McKillop 71. B: D Williams (15) 69 cb. B Scr: D Williams 84. C/Medal: M Hirt (24) 65. C Scr: M Hirt 89. 

   GISBORNE: Men: Stableford: A: T Scoble (4) 39 cb. B: T Green (15) 40 cb. C: J Mills (26) 37 cb. Cup: T Green (15) 40 cb. Women: A: A Fievez (17) 33 cb. 

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: Medal Jun: A: R Taylor (15) 67. B: I Barlow (24) 67 cb. 

   GOONAWARRA: Women: Stableford: Medal Jun: Medal: B Marino (23) 36. Men: Stableford White: M Leahy (12) 37. Medal Jun: Black: A: G Crowe (2) 37. B: L Allen (13) 36. C: T Corrie (16) 38. D: J Reynolds (21) 40. 

   GREEN ACRES: Men: Stroke: Medal Jun: A: T D'Apolito (10) 69 cb. B: D Hutchinson (19) 71 cb. C: N Ash (22) 68. Medal: N Ash (22) 68. Women: Stableford: S Brennan (26) 33. 

   GROWLING FROG: Men: Stroke: A: D Fitzgerald (7) 70. B: F Jugovic (11) 67. C: R Crook (19) 71 cb. Women: J Cooper (16) 75. 

   HAMILTON: Women: Stroke: R Scullion (29) 78. Men: A: J Hill (11) 68. Medal: J Coate (15) 67. 

   HEATHCOTE: Women: Stableford: Medal: Medal: D Trott (27) 34. 

   HEIDELBERG: Men: Stableford Medal Jun: Black: A: M D'Sylva (12) 38 cb. B: R Ballantine (16) 44. C: A Hart (25) 42. 

   HEYFIELD: Men: Stroke: A/Medal: J Sherrin (8) 72. B: L Evans (21) 73. A Scr: J Sherrin (8) 80. C'ship: A Scr: J Sherrin (8) 167. A: J Sherrin (8) 151 cb. B Scr: P OMara (14) 179. B: G Lobb (17) 151 cb. C Scr: L Evans (21) 185. C: L Evans (21) 143. Cup: L Evans (21) 143. 

   HEYWOOD: Women: Stroke: A Dickinson (25) 74. Men: A McLeod (13) 67. 

   HILLTOP TATURA: Men: Stroke: Medal Jun: Medal: J Owen (19) 69. B Miller (12) 70. B Williams (19) 69. 

   HOWLONG: Men: Stableford: A: P Purtell (13) 41 cb. B: W Lamb (20) 38 cb. C: J Van Nispen (26) 39. Women: A: C Richardson (24) 36. B: W Wilson (43) 35. 

   HUNTINGDALE: Men: Stableford: A: P Quattro (7) 40. B: D Arenstein (17) 38. C: P Sicklemore (19) 38. Women: F Werdier (25) 33 cb. 

   IVANHOE: Men: Stroke White: A: A Petricola 64. B: R Weller 61. Women: Stroke: A McIlroy 70. 

   JUBILEE WANGARATTA: Jnr: Stroke Yellow: A: C Johnson (25) 38. B: P Godfrey (40) 29. Women: Stableford: L Stone (22) 34. Men: Stableford White: A: J Marjanovic (12) 40. B: G Hines (18) 36. C: I Mills (19) 40. 

   KERANG: Men: Stroke: Medal: M Wilson (17) 69. Women: M Cameron (15) 72. 

   KEW: Medley: Stableford: B Brown (32) 37. Stroke: Medal Jun: A: P Lutton (12) 71 to playoff. B: B Smithwick (17) 71 to playoff. C: R Marsh (20) 74. 

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: Medal Jun: A Romi (15) D Lewis (19) N Schmidt (10) A Lees (10) 42 to playoff. Women: Stableford White: K Naoumidis (12) 33. 

   KINGSTON HEATH: Women: Stroke: O Kline (+2) 74. Men: S Lvingstone (19) 68. A: C Waller (9) 69. A Scr: A Lautee (+5) 70. 

   KOORINGAL: Men: Stableford: Medal Jun: A: I McCleary (4) 37 cb. B: N Vega (11) 37. C: R Main (16) 35. D: T Bolger (24) 41. Women: G Weightman (14) 34. 

   KORUMBURRA: Men: Stroke MM: White: A Scr: M Wrigley (2) 75. A: P Draper (12) 66. B: W Hopkins (21) 69. 

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stroke: A: H Wayland (11) 56. B: G Tonkin (15) 51. C: M Lusher (18) 52. Women: A: M Elliot (20) 57. B: D Atkinson (22) 56. 

   KYNETON: Stroke: Medal: A/Medal: B Cue (9) 70. B: L West (18) 71. C: T Waters (19) 72. 

   LAKES ENTRANCE: Stableford 4B: White: R Sperring 44. S Short 44. Women: Stableford: M Te Wierik (40) 31. 

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: C Muller (17) 34. A: C Smith (9) 41. B: L Fay (19) 40. C: C Numa (22) 39. 

   LANCEFIELD: Men: Stroke: A: P McGill (9) 73. B: S Climas (12) 69. C: B Flentjar (19) 78. 

   LANG LANG: Mxd: Stroke: A: T Ambrus (10) 67 cb. B: G Bock (21) 62 cb. C: N Birrell (22) 71. A Scr: A Chandler (2) 70. Div 1: M Warburton (24) 74. 

   LATROBE: Par: MM: A: A McMillan (12) 3 up cb. B: C Khong (13) 9 up. C: R Wilde (27) 3 up cb. 

   LEONGATHA: Men: Stroke Black: A: G Marsham (10) 70. B/Medal: J McInnes (20) 67. C: S Blencowe (26) 70. Women: Stroke: R Wilson (9) 75 cb. 

   LONSDALE: Medley: Par: 4B: A Korostin (16) G Burns (14) 11 up. 

   MAFFRA: Men: Stableford: A: C Rimington (4) 38. B: J Rogers (20) 38. 

   MALLACOOTA: Men: Stableford: G Symons (15) 39. 

   MANDALAY: Mxd: Stableford White: A: A Monteleone (9) 38 cb. B: P Lincoln (14) 38. C: D Mateo (23) 33 cb. 

   MANSFIELD: Men: Stableford White: Div 1: B Parsons (16) 40. Women: Stableford: Div 1: M Cumming (17) 30. 

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: W Passalick (8) 73. B/Medal: B Long (15) 72. C: R Scott (18) 73 cb. Women: Brooch: A Strain (18) 73. 

   MEENIYAN: Men: Stroke: Medal Jun: J Sinclar (18) 70 cb. 

   MELTON VALLEY: Men: Stroke: Medal Jun: A: S Killeen (9) 67. B: N Mathison (11) 68. C/Medal: G Scott (19) 65. D: R Savage (26) 67. Women: Medal: J KENT (23) 76. 

   METROPOLITAN: Men: Stroke White: A/Medal: R De Soysa (6) 71. B: J Martin (11) 70. C: G Berkowitz (27) 71. Women: Stroke: J Hoff (18) 71. 

   MILDURA: Men: Stroke: A Scr: T Crouch (12) 68. B: J Hardie (15) 67. C: L Cottrell (34) 61. 

   MIRBOO NORTH: Stroke: B/Medal: H Kerr (20) 65. A: J Mc Farlane (17) 68. A Scr: T Baker (7) 76. 

   MOE: Stroke: A: C Hancock (8) 72. B: T Donnison (14) 71 cb. C/Medal: W Wilkinson (17) 66. A Scr: A Bassman 76. 

   MOONAH LINKS: Men: Stableford Legends: White: A: A Woff (9) 38. B: G Bearzatto (18) 37. Women: Stableford: C Thomas (36) 40. Mxd: Stableford Open: White: B Kennedy (20) 35. Legends: T Davis (18) 28. 

   MOOROOPNA: Women: Stableford: Trophy: Div 1: B Broughton (14) 33. Div 2: K McCormick (37) 33. Men: Stableford White: A: C McNamara (6) 41 cb. B: A MCauliffe (17) 40. C: S Palmer (30) 38. 

   MORNINGTON: Stableford: Medal Jun: J Shepherd (8) 41. A: P Shirley (5) 41. B: J Warne (16) 41. C: J Gibbins (24) 40. 

   MORTLAKE: Men: Stroke Medal Jun: White: I Jubb (23) 64. 

   MORWELL: Men: Par: A: L Orchard (11) 6 up. B: S Postlethwaite (15) 4 up. C: T Basten (23) 4 up. 

   MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: Medal Jun: A/Medal: C Saldanha (8) 44. B: S Vogels (17) 36. C: L Pyke (25) 37. 

   MT MACEDON: Men: Stroke Ambrose: White: A Guinane . T Carter 59.5. B Fraser . M Willis 63. 

   MT MARTHA: Men: Stroke: Medal: D Bradley (23) 68. A: G Truscott (16) 70. B: M Burton (22) 69. C: B Parish (30) 71. Women: Medal: V Bookless (38) 77. 

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: A/Medal: A Jose (6) 76/70. B: G Langdon (18) 91/73. A: R Ternes (14) 93/79. 

   NEANGAR PARK: Men: Stroke: Medal Jun: A: B Gunn (7) 67. B: L Harry (11) 70 cb. C: T Scheuermann (20) 65. D: J Whitcroft (25) 70. 

   NORTHERN: Mxd: Stableford: Medal: A: D Matthews (9) 44. B: T Doolan (14) 40 cb. C: R Gugliotti (19) 38. A Scr: J Lavender (+1) 68. 

   NUMURKAH: Men: Stroke: C'ship: A: M Ebborn (11) 69. B: A Patman (27) 72. A Scr: A Storer (+3) 293. B Scr: R Sutton (11) 331. C Scr: C Hicks (19) 368. Women: A: H Schmedje (15) 75. 

   OAKLEIGH: Men: Stroke Medal May: A Jakovincic (12) 57. 

   OLINDA at Cardinia Beaconhills: Men: Stroke: Medal Jun: A: J Smith (14) 68 cb. B: R Matthews (14) 68. 

   ORBOST: Men: Stroke: L Cochrane (18) 71. 

   PAKENHAM: Mxd: Stroke: Medal Jun: A: A Went (10) 68. B: S Constable (14) 68. C: S Dehaan (31) 67. 

   PATTERSON RIVER: Women: Stroke: Medal Jun: K Barcelon (13) 73. Medley: Stableford: M Keating (19) 35 cb. Men: Stroke: Medal Jun: A: B Collins (6) 67. B: G Gooey (19) 68. C/Medal: D Clancy (28) 66. A Scr: B Collins (6) 73. 

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Peninsula South: A: J Ball (9) 1 up cb. B: J Doyle (17) 2 up cb. C: B Weitkamp (24) 2 up. Women: P Soon-Shiong (18) 2 down. Peninsula North: Medal: J Braden (22) 5 up. Men: Medal Jun: A: A Bull (3) 2 up. B: A Ancayan (20) 2 up. C: P Walsh (33) 6 up. 

   PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: K Green (16) 76 cb. Men: Medal Jun: A: J Bain (4) 72. B/Medal: A O'Gorman (15) 70. C: R Davies (20) 72 cb. 

   PORTARLINGTON: Men: Stroke Black: A: M Price (8) 68. B: B Reed (14) 70. C: P Wilkes (18) 70. D: J Chapell (23) 68 cb. Women: Stroke: H Powe (20) 74 cb. 

   PORTLAND: Men: Stableford: A: B Aldous (13) 41 cb. B: A Lindsey (19) 47. Women: T Butcher (20) 35. 

   PORTSEA: Men: Stableford: Medal Jun: M Baldwin (13) 42. A: C Duffy (8) 37. B: M Baldwin (13) 42. C: G Hill (23) 40. Stableford Gold: J Meaden (28) 35. Women: Stableford: Medal Jun: W Swift (15) 35. 

   QUEENSCLIFF: Stroke: A: P Mastin (13) 72. A Scr: S Wayth (18) 72. B: T Crigan (27) 73. B Scr: P Crossett (20) 74. 

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: K Du Plessis (14) 37. B: G Walker – Capt Cup (18) 41. C: M Bennett (30) 36. 

   RACV HEALESVILLE: Stroke: M Moore (13) 67. 

   RANFURLIE: Stableford: Medal Jun: C Fulton (15) 43. A: J Bridge (7) 40. B: C Fulton (15) 43. C: M Neal (17) 38 cb. 

   RICH RIVER: Women: Stableford: East: H Gunstone (16) 35. Men: Stableford Cup: Black: A: G Radley (10) 42. B: C Jennings (13) 39. C: B Young (22) 38. 

   RINGWOOD: Men: Stroke: Medal Jun: J Accettura (14) 66. A: T Martin (6) 67. B: J Accettura (14) 66. C: D Knaggs (24) 68. Women: J Lim (23) 67. 

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Foursome: P Cope (24) R Dougan (25) 70.5. Stableford White: J Hill (18) 46. Hole in one: D Cox at 3rd. 

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: Medal: Medal: J Luxmoore (30) 74. 

   ROCHESTER: Men: Par White: R Feuk (25) 8 up. 

   ROMSEY: Men: Par: C VanDerVliet (26) S Williams (13) 8 up. 

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: T Pike (8) 40. B: G Cahill (16) 39 cb. C: K Grist (28) 35 cb. 

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: J Brest (0) 39. B: J Ellis (19) 39. C: C Johansson (20) 39. Women: South: B Aylen (8) 34. North: A: L Garrett (16) 39. B: M Peachey (22) 31 cb. Men: South: A: C Ciastkowski (11) 37 cb. B: D De Bonde (14) 43. C: B Webber (24) 38. 

   ROSSDALE: Men: Stableford: A: W Kain (9) 42. B: J Bulner (20) 42. C: A Emmerson (26) 40. Women: J Adams (14) 34. 

   ROYAL MELBOURNE: Men: Stroke: Medal: West: P Little (2) bt S Dickie (23) . Par East: White: A: B Hedrick (9) 3 up. B: C Carty (18) 5 up. C: N Johnson (31) 2 up. Stableford West: B Costar (16) 38. Women: Stableford: D Buchanan (21) 37. 

   SAFETY BEACH: Stableford: L Fredricson (21) 30. Women: L Fredricson (21) 30. Men: Stroke: Medal May: B O'Connor (18) 69. Medal Jun: A: S Johnson (+1) 64. B: N Dennett (17) 64. C: C Stevenson (22) 63. 

   SALE: Men: Stableford: A: H Silby (4) 38 cb. I Glover (8) 38. B: G Thomson (17) 40. T Dimarco (15) 37. C: T Gilllett (26) 35 cb. J Ball (25) 35. Women: A: M Johns (21) 30. 

   SANCTUARY LAKES: Stroke: Medal Jun: A: M Lawler (8) 68. B: C Kennedy (11) 72. C: D Choi (26) 70. 

   SANDHURST: Men: Stableford: Medal Jun: Champions: A: H Park (8) 39. B/Medal: H Ng (18) 39. C: T Dewhurst (20) 36. Women: Stroke: North: H Mourant (6) 72. Jnr: Stableford: H Mourant (6) 36. Men: North: N Lim (16) 41. 

   SETTLERS RUN: Men: Stableford Black: A: D Harrison (11) 40. B: A Hawksworth (20) 39. C: M Allen (30) 37. Women: White: A Hunt (38) 30. 

   SEYMOUR: Men: Stroke: Medal: A/Medal: G Pell (5) 71. B: S Cresswell (15) 74. C: G Neville (18) 72. Women: Stableford: J Fletcher (5) 40. 

   SORRENTO: Women: Stroke: E Morgan (27) 73. Men: Stroke Medal: Black: A/Medal: M Mentha (8) 65. B: S Marks (19) 67. C: N Ingram (21) 70. 

   SOUTH PINES: Men: Stroke: Medal: H Vos (22) 70. Div 1: K Tormey (14) 73 cb. R Moreland (5) 73. Div 2: N Williams (23) 72 cb. B Smith (20) 72. 

   SOUTHERN: Par: Medal Jun: Div 1: A Whitaker (9) 4 up. Div 2: L Felsenthal (18) 4 up. Div 3: M Beaufort (31) 4 up. 

   SPRING VALLEY: Stroke: Trophy: L Moschoyiannis J Sassos bt D Gooden G Roberts 2-1. Stableford White: A: S Alexander (11) 43. B: M Brunton (28) 43. Stableford: PM: A: G Robinson (7) 41. B: R Spiers (17) 39. 

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford: H Young (23) 40. 

   STAWELL: Men: Stableford A: G Earle (9) 37. B: I Mitchell (14) 38. Women: D Molan (34) 37. 

   STRATHALLAN: Mxd: Stableford 4B: K Webb (21) I Reid (33) 49. 

   TALBOT: Men: Stroke: A/Medal: T Deans (9) 67. B: A Purcell (13) 72. 

   THE DUNES: Stroke: Medal: The Dunes: A: G Saddington (4) 74. B: P Sherman (14) 68. Women: Brooch: M Wilson (21) 74. Mxd: Stableford: The Cups: A: R Adam (23) 20. B: N Congress (28) 21. 

   THE HERITAGE: Men: Stroke St John: Gold: A: A Henwood (+5) 69. B: B Young (19) 69. C: K Prior (19) 74 cb. Women: Green: J Chen (7) 81. Men: Stableford: Henley: A: P Whitehouse (7) 37 cb. B: S Bell (18) 35. C: B Ayres (31) 37. Women: M Ayres (14) 35. 

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: L Saville (26) 42. 

   THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: L Turner (19) 38. Men: Stroke: A: P Brooks (-1) 70. B: G Sheahan (15) 71. C: G Richards (25) 71. 

   TIRHATUAN: Stroke: Medal: A: L Jaffe (13) 74. B: J Whitehead (17) 62. Cup: J Whitehead (17) 135. Women: Stableford: Medal: I Bettonvil (28) 30. 

   TOCUMWAL: Women: Stableford: A: K Conrad (15) 37. B: D Kemp (31) 38. Men: A: C McKenna (9) 33. B: R Bourke (19) 37. C: S Harry (29) 41. Stableford Gold: A Penny (30) 27. 

   TRAFALGAR: Stroke: Medal: A/Medal: R Borg (6) 65. B: L Snowball (21) 73. A Scr: N Blake (1) 70. 

   TRARALGON: Women: Stroke: M Wylie (19) 74. Men: Medal Jun: A: M Hurley Scratch Medal (1) 68. B: H Mayer (14) 67. C/Medal: S Duncan M/Medal (17) 66. D: G Thomnas (25) 68. 

   TRENTHAM: Stroke: Medal: A/Medal: B McMenamin (10) 66. B: A Hopkins (14) 68. C: G King (24) 68. Women: Stableford: J Hanson (23) 36. 

   VICTORIA: Men: Stroke: Medal Jun: B McTigue (20) 70. A: G Stone (5) 71 cb. B: G Cupples (16) 73. C: B McTigue (20) 70 cb. Stableford White: J Harney (28) 37. Women: Stroke: S Forster (21) 75. 

   WANGARATTA: Men: Stroke: Medal Jun: A: L Kelly (12) 69. B: S Antonacci (34) 72. 

   WARRAGUL: Women: Stroke: L Fowles (29) 77. Men: Stroke Medal May: White: S Clark (10) 67. A: S Clark (10) 67. B: S Osborne (13) 68. C: U Tettamanti (26) 68. 

   WARRNAMBOOL: Men: Stroke: Medal Jun: A: P McLaren (12) 68. B: G Elson (18) 71. C: E Gould (24) 65. Women: R Ballinger (29) 75. 

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: Medal Jun: A: R Amos (8) 37. B: D Laws (16) 37. C: S Reinhardt (19) 38. 

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford: Medal Jun: A/Medal: S Higman (3) 38. B: J Vankrunning (12) 34. C: L Malgeri (17) 37. D: T Edwards (24) 38. Women: A/Medal: D Milnes (32) 32. 

   WHITTLESEA: Stableford: A: M Gates (10) 38. B: J Hussey (18) 38. C: W Kimberley (21) 36. 

   WODONGA: Women: Stroke: A: L Cribb (16) 74. B: D Bainbridge (31) 71. Men: A: K McQuilton (9) 70. B: P Surman (14) 73. C: J Woolbank (17) 72. 

   WONTHAGGI: Stableford White: A: J Grenville (9) 38. B: R Geyer (17) 45. C: P Sullivan (23) 40. 

   WOODEND: Men: Stroke: Medal May: L Deakin (21) 77. Medal Jun: A Franklin (8) 60. 4B KO f: M Keating . M Fitzpatrick 2/1. 

   WOODLANDS: Stableford: A: G Wehner (9) 38. B: D Thompson (14) 40. C: G Johnson (16) 41 cb. B Hill (4) 38. 

   WOORAYL: Men: Stroke: Foursome: A Scr: I Balfour . D Lim 89. A: C Gourlay . B Wilson (16.5) 74.5. B: A Hillis . G Price (19.5) 75.5. 

   YARRA PARK: Men: Stroke President's Trophy: White: G Pepyat (15) 65. Women: Stroke: Y Lord (26) 80. 

   YARRA VIEW: Men: Stroke Medal Jun: White: A: B Gibbs (16) 71. B: R Kelly – Club / VGL Medal (23) 70. 

   YARRA YARRA: Men: Stroke: A: M JOhnson (8) 69. B: J Millen (13) 69. C: S Gabriele (16) 72. D: D Blake (21) 71. A Scr: C Pattison 71. Stableford: G McLeod (25) 36. Women: Stroke: S Fernando (1) 76. Men: Medal Jun: M Johnson (8) 69. J Millen (13) 69. K Feltscheer (12) 69. 

   YARRAM: Stroke: Medal: A Scr: D Rash 79 cb. A: D Rash (6) 73 cb. B: B Reid (14) 72. C: C Coulthard (23) 68. 

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: S Bozzola (23) 35. B: L Lord (33) 34. Men: Stroke: Medal Jun: Murray: A: O Ridley (5) 75 cb. B/Medal: D McGrillen (9) 72. C: B Wilson (17) 76. D: B Steele (20) 74. 

   YERING MEADOWS: Men: Par Valley: White: K Mark (33) 2 up. Women: Par: Nursery: K McMahon (25) 1 up. Men: Valley: J McFadden (14) 5 up. Nursery: R Somers (20) 5 up. Medal May: N Griffiths (20) 1 up.