ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: Div 1: N Cosgrove (6) J Cosgrove (25) 48 cb. Div 2: C Bourke (29) J Bourke (34) 50. A Scr: D Clay L Williams 42. Team Agg: S Pennington (11) R Farr (20) H Xu (20) W Feffery (15) 140. A: R Hooker (5) 38 cb. B: M Pinnuck (13) 39 cb. C: C Carver (24) 39. D: M Sherrard (33) 37.
AVALON: Women: Stableford: J Abey (42) 32. President's Trophy: K Clout.
BALGOWLAH: Men: Stableford 4B: L Harrison (7) B McPherson (30) 49.
BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: R Clifton (19) J Mackay (26) 48. 2B Scr: G Eves J Knoflack 39. A: G Eves (6) 38. B: D Beaumont (16) 41. C: R Clifton (19) 44.
BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: M Camilleri (19) 68. B: M Coleman (28) 66. C: J Byrne (30) 70. A Scr: L Coleman 76.
BAYVIEW: Men: Stableford: A: G Hartshorne (6) 37. B: F Sella (16) 38. C: D Bouman (21) 43. A Scr: G Hartshorne 31.
BERMAGUI: Women: Stableford: Split Six: B Whiffen (24) V Schilling (33) T Howarth (36) I Putaansuu (36) 99.
BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: R Moses (8) 38. B: N Bucciarelli (17) 37. C: B Sing (29) 37. A Scr: S Parkinson 33. 2B: Div 1: C Pearson (2B) (17) S Lindsay (10) 48. Div 2: K Rae (5) P Fowler (22) 52. Div 3: J Naumoski (14) A Vincin (24) 52.
BEXLEY: Men: Stableford: 2B: D Joy (19) G Rudd (21) 49 cb. 2B Scr: G Hunter L Zahra 35 cb. G Bombell (18) 41.
BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: S Tolhurst (10) C Home (32) 51. C Home (32) 44.
BONDI: Men: Stableford: D Callen (19) 36.
BONNIE DOON: Men: Par 2B: White: B Luke B Maystorovich 10 up. A: C Carpis (11) 6 up. B: G Ujvary (14) 5 up. C: P Craswell (30) 6 up. D: P Heaney (34) 4 up. A Scr: B Maystorovich 4 down.
BOWRAL: Men: Stroke: Ambrose: D Orrock (17) T Hobson (13) M Flaxman (21) 57.5.
BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Stone (17) 33.
CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Bugdayli (12) W Moser (8) 44 cb. Div 2: J Misitano (20) J Byrne (15) 46 cb. A Scr: W Dunn P Gualtieri 40 cb. A: W Dunn (2) 39. B: D Bishop (14) 37. C: W Brooking (23) 41.
CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: S Chapman W Kozinski J Page J Matheson 59.625. A Sharp M Harding K Cahill B Bradshaw 60.75.
CAMMERAY: Mxd: Stableford 2B Agg: White: I Christiansen (11) A Drady (30) 68. D O'Kane (8) 38.
CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Multi: P Turner D Phipps 76 cb. A: P Turner (12) 38. B: G Price (14) 37. C: D Hughes (21) 40. A Scr: M Brown 28.
CARNARVON: Women: Par: 2B: A Mace (29) J Cramer (19) 9 up. A: H Lee (17) sq. B: J Cramer (19) 4 up. C: S Ryu (30) 5 up.
CASTLE HILL: Men: Stableford: A: E Vassallo (9) 37. B: C Billyard (17) 35 cb. C: J Sandilands (20) 37 cb. Gold: R Nery (31) 37. PM: A: R Bowen (5) 40. A Scr: R Bowen 35. B: J Zavaglia (19) 39. B Scr: K Ogilvie 23. C: R Brown (24) 38 cb. C Scr: W Zubrycki 17. Hole in one: Black: E Vassallo at 4th.
CASTLECOVE: Women: Stableford: M McManus (39) 38.
CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: A Graham (18) G Wightman (23) 50. 2B Scr: S Wilson B Woodmansey 35. A: S Wilson (4) 39. B: S Sheth (17) 40. C: R Li (29) 40.
CONCORD: Men: Stableford: 2B: P McClure (21) A Langdon (9) 47 cb. Stableford White: A: A Langdon (9) 38. B: F Galati (13) 38 cb. C: K Lee (27) 41. Gold: K Goodrick (33) 36.
CROMER: Men: Stableford: Challenge: A Blumberg (14) J Summons (22) 83. Medley: A: A Blumberg (14) 37 cb. B: J Summons (22) 37. C: J Martin (27) 36. A Scr: J Ponder 33.
CRONULLA: Women: Stroke: Ambrose: A: J Greenberg E Dennis A Gilsenan R Deards (6.5) 64.5. A Scr: S Wilson J Thuge D Rann D Timmins 70.
CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: H Gonzales T Harris 48 cb. Scr: A Barakat J Madeleine 39 cb. Div 1: P Lambert (14) 42. Div 2: M Reilly (19) 40 cb. Div 3: B Stockman (29) 38 cb. Scr: I Pemble 34.
DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford White: A: G Williams (13) 36. B: W Shipman (20) 43. C: K Yap (32) 40.
EASTLAKE: Medley: Stableford: C Fenton (23) 35. Scr: M Dickinson 35. Men: B Goodrich (21) 35.
ELANORA: Women: Stableford: A: M Williams (15) 31. B: F Cavill (19) 34. C: M Carr (36) 38. A Scr: B Chalmers 20.
EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: Div 1: P Hyland (12) G Hall (14) I Lindsay (33) M Chalder (21) 96. A: S Trickett (7) 41. B: C Chant (19) 39 cb. C: B Mossman (21) 38. D: I Lindsay (33) 41.
FORSTER: Men: Stableford White: A: M Stone (15) 41. A Scr: W Knight 30 cb. B: N Smith (18) 37 cb. B Scr: F Hollingsworth (19) 19.
FOX HILLS: Women: Stableford: 4B: J Brittain (11) E Edwards (32) 46.
GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: A: J Singh (19) D Roscarel (22) Y Pillay (19) N Pillay (34) 124. Div 1: P Wallis (9) 40. Div 2: G Mustow (29) 43.
GIBRALTAR: Medley: Stableford: Challenge: D Purcell (16) 40.
GOSFORD: Men: Stableford 2B Agg: White: B Frost C Morgan 74. A: G Wright (9) 41. B: C Morgan (16) 38. C: K Thomas (20) 40. D: R Sayer (26) 39. A Scr: M Ballard 72.
HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford Black: Div 1: L McLean (26) 42. Div 2: O Pasfield (28) 40 cb.
HIGHLANDS: Medley: Stableford: A Finlaison (32) 41.
HORIZONS: Men: Stableford: J Whetham (19) 41 cb. Women: M Treloar (20) 36.
JAMBEROO: Men: Stableford White: A: G Tarrant (15) 39. B: D Thompson (23) 39. C: B Carr (30) 42.
KAREELA: Men: Stableford: A: L Phelps (14) 39. A Scr: B Hill 31. B: R Connon (17) 41. B Scr: S Evans 22. C: K Lister (24) 35. C Scr: C Keed 14.
KILLARA: Men: Par 2B: White: A: J Hutten (28) D Ascroft (27) 10 up. A Scr: G Hohnen J Foulsham sq cb. A: M French (11) 1 up. B: T Percival (16) 4 up. C: S Anthony (17) 3 up cb.
LANE COVE: Men: Stableford: 2B: D Duncan (20) D Cameron (30) 47. D Duncan (20) 42.
LEURA: Men: Par: 2B: A Stillmark (22) C Youll (28) 8 up. A Stillmark (22) 4 up cb.
LIVERPOOL: Women: Stroke: F Swain (28) 71. Scr: S Kim 87.
LONG REEF: Men: Stableford: 2B: C Wu L Browne 47 cb. A: C Wu (9) 43. B: R Gors (14) 39. C: P Press (25) 34 cb. A Scr: C Wu 34 cb.
LYNWOOD: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Butler (15) M Wellington (8) 74. Men: Div 1 Scr: C Kaehler 35. Div 1: R Butler (15) 39. Div 2: D Henry (22) 40. Women: Stableford: C Coates (3) 33.
MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B Agg: Black: P Gioukaris (12) P English (24) 72. G Cosier (15) 41.
MAGENTA SHORES: Men: Par: 2B: Div 1: J Murray (20) M Horan (11) 7 up. A: M Burke (10) 1 up. B: J Rammos (18) 1 up. C: G Windel (30) 1 up. Women: S McNally (30) 1 down.
MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B Agg: White: C Reeves (25) T Coates (22) 82. T Coates (22) 41.
MANLY: Men: Stableford: 2B Agg: D Kennedy (30) S Little (18) 81. A: C Yates (11) 36 cb. B: S Little (18) 39. C: D Kennedy (30) 42. A Scr: P Bardetta 34.
MASSEY PARK: Women: Stableford: 2B Multi: A Perry (31) D Browne (42) 47. Y Little (17) 32.
MONA VALE: Men: Stableford: A: T Peagam (14) 36 cb. B: D Koopman (18) 43. C: R Drysdale (30) 38. A Scr: P Jones (4) 32.
MONASH: Men: Par: 2B: P Rudgley (22) S Cluley (14) 12 up. 2B Scr: A Thompson T Kamsler sq. A: G Shulman (11) 3 up. B: A Gale (13) 6 up. C: P Rudgley (22) 4 up cb. Par White: A McDonald (30) 1 down.
MOORE PARK: Men: Stableford White: A: E Kim (5) 35. B: S Kassem (18) 39. C: D Copp (32) 41. Veteran: I Hincks (26) 38.
MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Cole (12) 44. B: M Morrison (17) 38. C: P Haigh (26) 40. D: B Freer (30) 36 cb.
MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: B Kelly (26) P Blockley (33) 69. A: N Black (9) 37. B: J Hilditch (15) 36 cb. C: G Inglis (20) 36 cb. C res: P Blockley (33) 38.
NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: R Shuttleworth (12) J Cummins (24) 74. B: F Dempsy (29) B Portus (32) 77. A: C Little (12) 39 cb. B: F Jaafar (17) 40. C: Y Kim (21) 41. D: J Savage (31) 42.
NORTHBRIDGE: Women: Stroke: Div 1: A Grellis (23) 72. Div 2: J Ferns (25) 65. J Swift (28) 34.
NOWRA: Men: Stableford: N Dinnie (14) 40.
NSW: Medley: Stableford: 2B: G Jansz (15) J Carnuccio (11) 48. Men: J Carnuccio (11) 41. Scr: S Arnold 38. Stableford White: B Stewart (36) 39. Gold: T Fox (27) 24. Women: Stableford: L Buckley (12) 30.
OATLANDS: Men: Stableford: 4B: R Walsh (7) I Johnson (14) 47. A: G O'Sullivan (4) 41. B: J Younis (16) 40. C: W Gentle (29) 40. A Scr: R Walsh 33.
PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: B Sams (3) 36. B: G Hornby (20) 39.
PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B Agg: White: M Bradbury (20) C Bradbury (12) 72 cb. Div 1: B Bollom (12) 39 cb. Div 2: J Dalton (24) 41. Div 1 Scr: M Davidson 35 cb. Hole in one: W Limberger at 14th.
PENRITH: Medley: Par 2B: White: I Egan (24) N Carr (16) 11 up. 2B Scr: M Stahlhut J Gadd 2 up. Men: A: K Geyer (Leonay 8) sq cb. B: N Carr (16) 4 up. C: T Irvine (26) 5 up.
PYMBLE: Men: Stableford: Split Six: R Nelmes (22) R Pailagian (19) K Moore (6) J Kalaf (15) 91. S Smith (10) 41 cb. Women: L Dickinson (9) 36.
RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: C Owen (20) 35. Div 2: F Mills (26) 31. Div 3: D McEwin (28) 33. Div 4: G Creighton (34) 33.
RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: M Coles (13) M Madgwick (13) 70. 2B Scr: A Crumpton S Prasad 38. A: M Horton (2) 36. B: K Welsh (19) 40. C: J Fernandez (24) 35 cb. Scr: G Scapellato 28.
ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: J Wood (0) 35. B: R Elliott (17) 36. C: M Wrigley (23) 36 cb. A Scr: J Wood 35.
RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: Z Li (18) N Lawther (12) 70. Div 2: R Bortfield (10) S Kemp (20) 74. A: R Bortfield (10) 39. B: P Watson (14) 38. C: A Seo (20) 39. D: R Regis (29) 40. A Scr: M Dane 31.
SHELL COVE: Medley: Stableford: S King (12) 37. Veteran Men: E Strachan (25) 39 cb. Scr: P Bowden 32.
SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: M Armstrong (20) 38. Div 2: M Oakley (25) 35 cb. Div 3: V Stock (30) 36 cb. Div 4: A Osborne (41) 35.
SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: P Manning (9) 40. Scr: L Taylor 39.
STRATHFIELD: Men: Par: 2B: S Hoad (31) C Fallon (28) 10 up. 2B Scr: M Reeve J Cozens 1 up cb. Div 1: K Kang (16) 2 up. Div 2: D Kelly (20) 3 up cb. Hole in one: J Cassady at 11th.
TALLWOODS: Men: Stableford White: R Nicol (20) 38 cb. B Eschbach (16) 38.
TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: C Harris (6) D Harris (14) 46 cb. C Harris (6) 38.
THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A: I Sclipalius (11) J Formosa (9) 45. A Scr: J Warren R Kato 41.
THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: J Kavanagh (21) R Clemens (14) 46. A Scr: K Ghiassi J Angelis 29. A: S Hing (14) 39. A Scr: T O'Rourke 38. PM: B Britt (30) 30.
TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A: J Ingram (32) G Winbank (27) 53. A Scr: R Oliver B Willett 37. A: M Merlino (8) 40. B: D Ryan (16) 38. C: T Scollay (22) 43. D: J Ingram (32) 40.
TWIN CREEKS: Men: Stableford Split Six: Gold: B Dincel B Dincel 47. A: I McLean (8) 39. A Scr: W Vassallo 30. B: P Kastelan (13) 35. B Scr: T Chillingworth 20. C: B Dincel (19) 38. C Scr: S Cho 17.
WAKEHURST: Men: Stableford: Team: C Sung (9) M Chau (21) J Lam (11) M Zhang (17) 91. A: C Sung (9) 38 cb. A Scr: A Seeto 30 cb. B: P Ramsden (14) 35 cb. B Scr: N Kwanten 23. C: B Langford (21) 41. C Scr: B Langford 21.
WALLACIA: Women: Stableford: I Mansfield (9) 42.
WARRINGAH: Men: Par: 2B: D Cripps (15) M Wilson (19) 9 up. A: D Cripps (15) 4 up. B: P Harvey (21) 2 up. C: D Meakins (25) 5 up. D: A Cutrupi (30) 4 up.
WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: R Newman (16) S Westmoreland (15) 45 cb. 4B Scr: G Dowling M Osborne 38. A: M White (9) 36. B: K Maxwell (15) 40. C: T Bartley (29) 36 cb.
WOOLOOWARE: Men: Stableford: Div 1: J Stoffels (18) 40. Div 2: J Morrison (20) 40. Scr: A Heather 31.
WYONG: Men: Stableford: 2B: A Chaloner (27) P Hetherington (15) 46. A: G Brown (3) 36 cb. B: K Allen (17) 38 cb. C: J Lee (23) 40. Scr: B Goldsworthy 34.