Date: January 24, 2019
Author: Golf Australia

NSW club golf results – Wednesday

 

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: W Wells (8) M Dakic (10) 49. Div 2: G Burt (24) S Lee (16) 49. 2B Scr: D Morgan (1) J Clendining (6) 45. 4B Agg: L Malcolm (3) D Morgan (1) J Clendining (6) D Clay (1+) 142. A: D Morgan (1) 43. B: M Pitman (16) 42. C: C Carver (21) 42. D: F Cesti (28) 41. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: B Percy (14) 41 cb. B: B Raynsford (21) 44. C: P Brown (35) 42. 

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: J Rayner (15) D Cowell (17) 75. 2B Scr: D Sampson J Speechley 62. A: J Speechley (4) 39. B: J Holloway (16) 41. C: R Scott (19) 36 cb. 

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: C Chew J Perera (13.75) 55.25. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Multi: P Lewis (18) B Lewis (18) 71. Stableford Black: A: S Andrews (12) 38. B: J Stubbs (15) 36. C: P Mican (23) 40. Scr: P Clarke (4) 31. White: R Langbein (31) 39. 

   BELMONT: Men: Stableford: A: R Suckling (5) 40 cb. B: T Scott (17) 40. C: W Fitness (33) 40. 

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: L Ponsford (18) 37. B: F Hanks (35) 37. 

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A Hausfeld (21) 44. A: K Rae (7) 42. B: H Yates (17) 39. C: C Parkinson (27) 41. A Scr: T Bonham 35. Team: C Wieckhorst (13) J Bondin (15) A Hausfeld (21) C Parkinson (27) 137. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B Agg: G Valiukas (21) M Symes (17) 81. 2B Scr: K Halloran S Loreggia 61. A Ding (9) 42. 

   BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: I Fitzgerald (17) P Messer (19) 46. L Manning (18) 39 cb. 

   BONDI: Men: Stableford: B Duffy (18) 38 cb. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B: White: P Paris B Luke 77. A: D Watson (7) 40. B: P Paris (16) 43. C: S Fletcher (28) 40. A Scr: M Evans 34. Gold: D: R Rowland (30) 35. 

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: G Smede (7) C Gray (5) 74. P Mack (24) 39. 

   BOWRAL: Men: Stableford: S Harvey (33) 40. 

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: A McLauchlain (24) 37. 

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Nouanlasy (9) M Cassel (8) 46. Div 2: C Bushby (14) G Eidintas (19) 47. A Scr: K Sirimanotham R Buettner 36. A: S Bugdayli (11) 39. B: N McCann (14) 38. C: B Tran (20) 41. 

   CAMDEN: Women: Stableford: Team Agg: D Kingma J Spragg S Chapman M DeJong 137. 

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B Agg: T Davis (25) M Reynolds (22) 83. T Davis (25) 48. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B: A Smith (13) N Kadir (16) 49. A: C Banks (1) 36. B: N Kadir (16) 40. C: R Cheshire (26) 45. Scr: B Quine (5) 29. 

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: M Chae (18) Y Kim (11) 45. A: Y Kim (11) 42. B: C Pak (25) 38. C: V Park (30) 38. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: J Lee (9) 42. A Scr: M Johnston 33. B: A Hung (13) 41 cb. B Scr: A Johnston 29 cb. C: C Griffiths (33) 43. C Scr: T Graham 22 cb. PM: A: R Bowen (5) 43. A Scr: R Bowen 38 cb. B: D McClean (13) 44. B Scr: D McClean 31. C: R Hogan (28) 48. C Scr: R Hogan 21. Hole in one: J Clarke (Hole 12A) at 12th. 

   CASTLECOVE: Women: Stableford: B McKenzie (30) 34. 

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: C Spanner (9) L Callanan (21) 51. 2B Scr: I Blake (12) T Strachan (17) 33. A: B Jarvis (10) 39. B: P Murphy (18) 43. C: B Gale (22) 42 cb. 

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: M Cummings (31) F Galati (13) 48 cb. 2B Scr: I Crichton (5) J Lee (+4) 42. A: S Rasiah (12) 40 cb. B: A Toohey (15) 42. C: R Brown (21) 40. 

   CROMER: Men: Stableford: 4B: G Muirhead (9) M Paterson (22) 46. 4B Scr: N Robb (+2) H Robb (11) 40. A: B Fraser (15) 39. B: G Wardle (21) 38. C: P Reber (30) 37. A Scr: A Lewis 34. 

   CRONULLA: Women: Stableford: A: S Geraghty (14) 37. B: C Axford (22) 37 cb. C: W Williams (31) 36. D: L Callachor (45) 28. A Scr: S Wiggins (3) 32. 

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Fitzgerald (15) J McConnell (19) 52 cb. Scr: I McNeill I Pemble 41. Div 1: M Moroney (16) 42. Div 2: K Chung (18) 43 cb. Div 3: S Beck (32) 42. Scr: M Hay 37 cb. 

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford: Div 1: G Williams (14) 37. Div 2: W Wilson (22) 39. Div 3: C Jones (28) 37 cb. 

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: W Lo (6) 42. B: P Forrester (15) 43. C: T Ippodimonte (24) 38. A Scr: P Freudenreich (1) 33. 

   ELANORA: Women: Stableford: M Booker (16) 40 cb. 

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B Agg: Black: Div 1: B Theobald (19) J Moore (15) 80. A: H Pilarski (12) 41. B: J Moore (15) 42. C: A Asciak (22) 41. D: W Hayward (27) 41. A Scr: S Binder 37. Hole in one: H Pilarski at 8th. 

   FORSTER: Men: Stableford White: A: K Hunter (6) 43 cb. A Scr: R Biancardi (7) 36. B: G Clemensen (18) 40 cb. B Scr: M Stone (15) 26. C: R Radburn (35) 40. C Scr: C Holborow (22) 17. 

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 4B: A: W Kelly (10) H Roberts (15) 48 cb. Div 1: H Roberts (15) 41. Div 2: R Ridikas (22) 44. 

   GOSFORD: Men: Stableford White: A: J Williams (12) 41. B: M Crehan (18) 45. C: S Fairnham (20) 39. D: M Callagahan (31) 40. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: K Partridge (8) 42. B: G Warner (22) 42. C: A Answorth (27) 36. Scr: K Partridge 34. 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: J Dyson (21) 40. 

   HORIZONS: Men: Stroke: E Parish (15) 63. Women: L Ceurvost (29) 71. 

   JAMBEROO: Men: Stableford White: G Goor (20) 43. 

   KAREELA: Men: Stableford: 2B: S Crane (16) J Pearse (29) 47. A: K Mudadana (10) 39. B: D Fischer (20) 39. C: L Broach (33) 42. 

   KILLARA: Men: Stableford: 2B: A: K Parsons (17) P Bourke (20) 51 cb. A Scr: M Clarey T Wray 40. Stableford White: A: D Kirby (7) 43. B: G Rolleston (16) 45. C: K Warby (20) 43. 

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: P Thorne (15) L Naumovski (11) 43 cb. A: G Moloney (12) 39. A Scr: C Ross 32. B: A Borg (16) 41. C: W Christie (20) 38. Snr G Moloney (12) 39. 

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: C Prosser (41) 40. 

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: A Hall (19) M Thompson (27) 45. I Butters (15) 41. 

   LIVERPOOL: Women: Stroke: A: B Yang (16) 73. B: C Chaeok (25) 74. C: B Allie (32) 78. A Scr: D Bruker 85. B Scr: W Sung 102 cb. C Scr: G Kim 111. 

   LONG REEF: Men: Stableford: A: D Bradley (12) 40 cb. B: P Hope (13) 40. C: A Morisset (22) 45. Scr: R Bockman 37. 

   LYNWOOD: Men: Stroke White: Div 1: D Barlow (3) 68 cb. Div 2: W Stanton (25) 67. A Scr: A Crumpton 72. Women: Stableford: C Amery (30) 32. 

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: G Marshall (21) K O'Connor (7) 47. Men: A: B Henwood (8) 38. B: J Rammos (18) 37 cb. C: G Marshall (21) 40. Women: Div 1: J Liddle (22) 38. Div 2: L Strada (27) 36. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford 2B Multi: White: B Alexander (22) T Skuthorpe (17) 95. P Linskey (28) 45. Hole in one: P Ramsay at 14th. 

   MANLY: Men: Stableford: 2B: C Pudig (26) C McGuigan (18) 51. A: R Garay (9) 40. B: C McGuigan (18) 42 cb. C: D Upton (29) 41. A Scr: P Bardetta 35. 

   MASSEY PARK: Women: Stableford: P Semken (22) 36. 

   MONA VALE: Men: Stableford 2B: White: D Christey (21) G Willett (20) 54. A: N Westgarth (10) 43. B: D Witts (20) 46. C: J Press (29) 43. Scr: R Steet 35. 

   MONASH: Men: Stableford: 2B: S Tan (13) E Guz (14) 68. A: M Cotie (11) 38. B: G Hendy (17) 39. C: S Rosen (20) 41. Stableford White: W Plunkett (27) 35. 

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: J Brown (9) 39. B: F Svorinich (14) 40. C: S Lim (20) 41. Veteran: R Johnstone (15) 39. Women: A Hill (15) 39. Medley: 9-hole: T Hall (24) 21. 

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: J Shoudra (11) 37 cb. B: M Williams (18) 39 cb. C: T Gripper (23) 42. D: J Innes (36) 39. 

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: M Tajudeen (30) J Alllsopp (32) 48 cb. A: C Giles (12) 39. B: L Benkovich (18) 40 cb. C: A Peduto (23) 42. C res: V Gifford (36) 43. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: C Drake (9) 42. Div 2: G Donald (17) 40 cb. Div 3: S Ferguson (26) 44. Div 1: G Kerslake (11) 40 cb. Div 2: M Gambrill (16) 42. Div 3: B Hammond (25) 39 cb. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: A: H Thorpe (4) B Weir (25) 76. B: G Blomeley (12) C Little (33) 81. A: J Yoo (13) 39. B: T Edgoose (17) 42. C: J Cummins (24) 42. D: K Flanagan (28) 42. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: H Smith (22) 39. Women: D Simpson (25) 39. 

   NOWRA: Men: Stableford: G Smith (19) 40 cb. 

   NSW: Men: Stableford: 2B: M Walcott (24) T Galea (24) 50. B Topper (24) 40 cb. Scr: Z Mullins 33. Stableford White: N Monk (24) 29 cb. Mxd: Gold: D Furlong (33) 30. Women: Stableford: L Buckley (13) 33. 

   OATLANDS: Men: Stableford: L Barnouti (10) 42. R Palin (13) 43. G Hennessy (19) 46. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B: White: M Thompson (16) D Muriti (14) 49. Div 1: B Saw (6) 41. Div 2: A Melville (21) 40. A Scr: G Naylor 38. 

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: N Carr (16) I Egan (27) 47 cb. 2B Scr: S Ballard (Springwood) D Limbach (Springwood) 40. 

   PYMBLE: Women: Stableford: F McDermott (21) 37 cb. Mxd: 4B: C Leung (20) 47. M Lang (16) 47. 4B Scr: C McGill (0) 36. R Hammond (14) 36. Men: R Smedley (24) 43. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: K Quigley (19) C Quigley (23) 78 cb. 2B Scr: M Souster (17) M Baczynskyj (0) 36. A: M Bertenshaw (9) 40. B: M Souster (17) 42. C: D McDougall (24) 45. Scr: M Baczynskyj. Women: K Quigley (19) 42. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: A: P Donkin (6) 35 cb. B: L Gyles (17) 41. C: T Hart (24) 38. Scr: P Donkin (6) 29. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: A: S Park (1) 70. A Scr: B Ellam 73. B: B Story (17) 67. B Scr: G Forster 86. C: B Sanders (20) 72. C Scr: R Watson 92. D: H Snodgrass (25) 67. D Scr: A Singh (26) 99. Stableford: B Yee (31) 38. 

   SHELL COVE: Stableford: M Commane (19) 41. Scr: J Kast (1) 39. Veteran: D Hartigan (21) 46. Scr: C Kenning (3) 35. 

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: A Baker (12) 41. Div 2: H Harvey (29) 41. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: R Willdig (18) 40. Scr: W Daibarra 34. 

   ST MICHAELS: Snr Stableford: Scr: D McCelland 36. P Bonomy (5) 39. 

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: Team: K Lotty (35) G Tarlinton (26) P Binskin (20) 49. 2B: G Tarlington (26) P Binskin (20) 45. 4B Scr: T Green (6) A Houston (16) 30. A: D Dawkins (15) 40. B: M Kamalesan (24) 38. 

   TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: S Stephens (25) M Fisher (17) 50 cb. P Turner (20) T Young (28) 50. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A: H Revelas (15) N Nikas (14) 46 cb. A Scr: S Jagot N Dunn 41. 

   THE COAST: Veteran: Stableford: A White (5) 39. 

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: T Chu (20) R Chan (24) 43. A Scr: T O'Rourke A Salerno 32. D Edser (NSW 16) 39. A Scr: T Coroneo 38. C Coudounaris (NSW 4) 34. 

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: G Harmer (30) 23. R Springett (30) 19. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A: P Stooley (29) A Ferguson (17) 49. A Scr: S Walker B Leonard 39. A: R Vesperman (7) 39. B: T Mills (18) 39. C: K Wilson (24) 41. D: P Stooley (29) 48. 

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford 2B Agg: Gold: T Starr N Burchell 74. Scr: J Tolomeo P Borg 41. Men: A: W Cook (11) 40. B: T Starr (16) 37. C: B Dick (22) 38. Women: K Kim (19) 34. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B Agg: T Pickering (25) M Sant (31) 79 cb. 2B Scr: A Keith A Saville 63. A: A Keith (4) 39 cb. A Scr: A Sutton 37. B: S Chow (14) 45. B Scr: S Chow 31. C: C Cardwell (33) 48. C Scr: T Pickering 21. 

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: I Mansfield (9) 37 cb. 

   WARRINGAH: Mxd: Stableford 2B: White: A: P Marotta (16) A Tomich (32) 47 cb. A: F Moise (14) 40. B: G Mitchell (21) 39. C: P Catteau (26) 38. D: A Tomich (32) 37. 

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: B Condon (18) G Condon (28) 52. 4B Scr: P Edenborough J Clarke 36. A: B Dickinson (12) 38. B: T Johnson (17) 40 cb. C: R Vinton (33) 37 cb. 

   WOOLGOOLGA: Men: Stableford 2B Agg: White: A: S Thorn (8) G Kennedy (15) 78. Div 1: D Hopkins (19) 46. Div 2: J McNiece (15) 43. Div 3: D Lynch (21) 43. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: L Bonney (36) A Heather (5) 47. B Groundwater (20) 43. Scr: A Foden 35.