Date: May 02, 2014
Author:

NSW Golf Results – Friday

NSW
MEN

 ASQUITH: Stableford: S Park (17) 34.
 BARNWELL PARK: Stableford: R Claringbull (15) 41.
BEXLEY: Veteran Stableford A: P Sullivan (14) 37 cb. B: I Hutchinson (16) 36. C: R Rowan (26) 39 cb.
BONVILLE: Medley 2B: H Milham (21) A Shepherd (8) 48. Indiv: H Milham (21) 45.
CAMDEN LAKESIDE: 2B: R Bailey (Howlong 10) J Parker (Howlong 20) 77. Scr: M Fowler (Campbelltown) A Weeks (Campbelltown) 68. Indiv A: M Fowler (Campbelltown 4) 41. B: B Cawthorne (16) 41. C: J Parker (Howlong 20) 43.
CASTLE HILL: Medley 2B agg: T Burnett (16) M H'ng (12) 74. Scr: J Kim J Budgalski 68. Indiv A: W Cash (12) 41. W: C Copp (39) 35. Hole-in-one: E Vassallo at 17th.
CHATSWOOD: Medley 2B: D MacAlpine (2) N Mikita (23) 48. Indiv: W Seal (19) 39.
CROMER: 4B: S Lee (15) J Watson (26) 51. Indiv: S Lee (15) 44.
DUNHEVED: 2B: P Olzik (16) G Freestone (16) 47. Scr: C McMillan P Kembrey 35. Indiv: P Olzik (16) 43.
ELANORA: Stableford: A Baggie (13) 35.
EVERGLADES: Team: W Dickerson (17) J Algie (29) R Casey (24) W Jarrett (17) 92. Stableford A: I Cameron (10) 39. B: B Nicholson (18) 38. C: D Wallis (19) 40.
FORSTER: Stableford: B Rumble (21) 41.
GOSFORD: Par: J Haines (22) 6 up.
HURSTVILLE: Stableford A: R Macauley (11) 36. B: T Dymock (20) 36 cb. W: J Blair (35) 38.
MANLY: Medley Stableford: B Fitzgerald (36) 44. W: S Cameron (31) 32 cb.
MONASH: Stableford: R Marx (12) 36.
PYMBLE: Stableford: R Seton (24) 40.
RICHMOND: Medley 2B agg: R Morris (17) S Fitzpatrick (scr) 74. Scr: J Moss C Ellings 43. Indiv: R Morris (17) 41.
ROSNAY: 4B: S Stillitano (12) R Cohen (23) 48 cb. Scr: K Dodd S Mason 37. Indiv Div 1: C Couchman (13) 38 cb. Div 2: A Scollay (26) 42. Veteran: G McQuillan (20) 41.
ROYAL SYDNEY: Veteran Stableford: L Norman (23) 45.
RYDE-PARRAMATTA: 2B: H Snodgrass (21) B Wilde (35) 76. Scr: S Vail D Vail 65. Indiv: B Wilde (35) 41.
STRATHFIELD: Medley 2B: A Chivers (10) J Barnett (36) 48. Indiv A: J Muhs (14) 41. B: N Tedesco (24) 39. Veteran: J Daly (30) 38 cb. Scr: D Bakreski 34.
TERRY HILLS: Stableford: M Rady (Killara 17) 41.
THE COAST: 2B agg: T Brinckley (13) M Whitley (24) 74. Indiv: C Vanderkooi (22) 41.
THE HIGHLANDS: Stableford: I Downie (9) 30.
WINDSOR: Stableford Div 1: G Reay (17) 40. Div 2: G Skinner (22) 41. 

NSW
WOMEN

AVONDALE: Stableford: C Cochrane (10) 37.

CONCORD: B2 Shield: Oatlands 3 bt Ryde-Parramatta 2, Pennant Hills 2-1/2 sq Avondale 2-1/2, Strathfield 4 bt Pymble 1. Par Div 1: L Morey (27) sq. Div 2: P Thomson (36) 1 down.

CRONULLA: Foursome: T Thoms D Degan (32-1/2) 84-1/2. Veteran Div 1: L Lewis H Russell (26) 68. Div 2: D Raison J Levett (30) 74. Div 3: N Hodson J Reilly (38-1/2) 71-1/2. C'ship: L Lewis H Russell (26) 68.

GOSFORD: Par: P Norman (33) sq.

KILLARA: Stableford Div 1: A Woods (16) 32 cb. Div 2: G Ryan (23) 31. Div 3: J Hallett (30) 34. Div 4: D Evans (40) 33.

MONA VALE: Silver Shield: Elanora 2-1/2 sq Manly 2-1/2, Avondale 3 bt Roseville 2, Bayview 3 bt Wakehurst 2.

PYMBLE: Stableford: G Westgarth (35) 28.

ROSEVILLE: Stableford Div 1: E Wubben (24) 31. Div 2: A Saunders (28) 34. Div 3: C McKay (37) 37.

ROYAL SYDNEY: Eastern Region Silver Interclub: NSW 4-1/2 bt Bonnie Doon 2-1/2, The Lakes 5-1/2 bt St Michael's 1-1/2, Moore Park 4 bt The Australian 3.

RYDE PARRAMATTA: Silver Salver: Pennant Hills 3 bt Cromer 2, Pymble 3 bt Killara 2, Monash 4-1/2 bt Oatlands 1/2.

THE AUSTRALIAN: Stableford: K Robins (35) 38.

THE LAKES: Stableford: M Donnan (30) 35.

TUNCURRY: Stableford Div 1: G Pearson (19) 38. Div 2: B Dunn (Port Macquarie 25) 40. Div 3: C Carmont (26) 40. Div 4: G Granger (Tallwoods 35) 37. Scr: C Blair 26.