Date: January 29, 2019
Author: Golf Australia

South Australian club golf results – Saturday

 

   ARDROSSAN: Stableford and Fairways: A: R Johnson 43. B: M Coleman 44. Ball Winners: J Gray 43 A Brennan M Jacobs R Farrell B Wyartt G Bussenschutt J Zimmerman 42 D Hosking 41 cb A Jacobs 41. Ambrose: N Edwards R Secker 34 M Coleman B Jarrett 35-1/3. Ball winners: B Dolman T Ross 36-1/3 G Meredith C Hatcher 36-2/3 B Wyartt J Vidau 39.

   BARMERA: Stableford: M Jericho 43 T Graetz 39 P Jericho 38 P Keen 37 D Johns C Nielson G Denton 36 D Hodgson 35 A Self 35.

   BAROSSA VALLEY: Stableford: T Giles 42. A: D Jaensch 38. B: T Giles 42. C: P Baldwin 40. Ball winners: A Maynard 40 E Planthaber D Trinne G Wills 39 L Collins R Higgins G Mackie 38 R Harbord S Siegele C Berndt N MacDonald 37. Women: R Cullen 40. Ball winners: F Hockings 40 L Roberts 39 M MacGillivray M Dunn 35 J Bird. Tues Women: M Dunn 35. Ball winners: S Lehmann R Cullen 32 T Ross T Love M Phillips. Mon: M Roesler 40. Ball winners: G Penrhyn 33 R Hampel 31.

   BURRA: Stableford: A Phillips G Wenzel 39 T Maxted 36 N Kelly P Hallion 35 D Webster 34 M Millward M Tickner D Secomb 33 P Thomson 32 R Taylor 31 K Heymann 30 E Vankeulen 15.

   CLARE: Stableford: R Knight 45 A Nitschke 43 G Holley 41 B Kleabe 40 R Tregilgas P Henwood B Talbot 39 T Victor L Broadbent 38 cb.

   ECHUNGA: Stableford A: A Fort 43 B Agnew 41 J Hyland 40 C McLatchie B Guy 39. B: D Bailey 48 G Watts 40 S Jensen 40 B Wallace 39 M Roberts 38. C: J Michalik 40 M Stevens M Dembski 37 D Willgoose 36 J David-Smith 36. D: C Fort 39 T Klar R Bodin A P-Bray 38 J Hogarth 37. Ball winners A: S Koop 39 K Hampton 38 C Smith G Vivian R Jones 37 D Parrott E Willgoose R D'Alessandro J McGleish 36 B Slack L Thomas D Beames P Buying Z Bilandzic 35. B: S Wilson G Day R Eibisch 37 S Littlewood J Reuter K Wenham P Johnson B Hughes 35. C: A Curtis 35. Women: T Button 32. Ball winners: E Burt M Holton 31. Hole-in-one: T Button (18th).

   KENTON VALLEY: Stableford: Div 1: T Davies 40 D Schutz B Cawte 38 R Shearer K Shearer 35 D Appleton 34 M Jones 32 S Wood M Lynch 31 E Stevenson 28. Div 2: Stroke: D Hantke 53 I Mackenzie 56 N Douglas 57 B Hicks F Lucks 58 E Owen 63 A Jackson 64 S Tanton 65 J Higman 73.

   LINKS LADY BAY: Par A: D Lightbody D Winter 6 up P Leonello 4 up P Saint 3 up. B: W Hogben 7 up T Heinrich 6 up R Baynes 3 up D Magor 1 up. C: E De Smit 3 up M Campbell A Davies 2 up M Anderson 1 up. Women: C Cannon sq V Trabilsie 2 down G Robertson A Gauvin 3 down.

   MANNUM: Sat stroke: R Scriven 69 M Bottroff G Lindeberg W Banks 72 T Johnson S Thompson 74 P Temme 75 B Silcock 78. Tues stableford: A Henderson T Johnson 34 R Diotallevi B Silcock 33.

   MCCRACKEN: Stableford: A Hartman 43. Div 1: R Reichman 39 M Mullette 38. Div 2: D Mullen 41 P Lewis 40. Div 3: G Borlase 42 I Short 41. Ball Winners: P Ovenden 40 D Turner C Ramsay 39 G Low J Unger W Little T Hamilton N Talbot 38 B Finegan G Seacombe B Siminsum J Barry 37 M Rigney 36 P Lamb 35. Women: Div 1: A George 38 C Golding 34. Div 2: D Hewes 35 V Jones 33. Ball Winners: J Short 34 W Hendricks M Crutchley J Sampson 32 Draneberg J Low 31 B Little 30.

   MT PLEASANT AND DIST: Stabl;eford: P Schofield 37 S Thompson 35 E Watson L Claridge 29.

   MURRAY BRIDGE: Stableford: A Fleming 41. A: M Merritt 39 G Munt 37. B: D Pearson 40 J Wright 39. C: J Smith 40 M Martin 37. Ball winners: C Taylor R Walters M Broadley C Hogben 37 M Bolton W Morrison D Ayres 36 S Williams J Thoman S Robbins 35. Women: C Thomas 37.

   PORT BROUGHTON: Stableford: J Gonsalves 41. Div 1: S Manners 39 I Sullivan 36 cb. Div 2: J Spackman 36 J Jones 35.

   PORT LINCOLN: Stableford: A: D Henson 44 J Hausler 42. B: D Evans 41 D Batterbury 38. C: P Murray 42 T Pobke 40. Women: J Hussey 35 C Carr 33 cb. Ball Winners: R Lack 41 D Wallace 39 J Blewit C Lack B Sellen 38.

   TAILEM BEND: Stableford: R Fetherstonaugh cb M Parker 44 R Kostrz 41 J Sparrow 39 G Lipp B Neil T Haskell 37. Tues: P Baxter 43 T Haydon 37 R Morris 34 G Baker G Southern 33. Twilight 9 Hole: B Neil 22 P Baxter 21 G Lipp D Jaensch 18.

   VICTOR HARBOR: Stableford: R Roy 42 M Lunniss 41 T Trott P Rix 40 C Marsden A Burnside W Francis K Taylor 38 G Daniel J Gilbert P Likos 37 J Hawkins R George J Garrett D Moore P Tierney M Anderson G Woodward M Paluszkiewicz D Hollis C Fowler 36 P Bond W Stapleton G Trueman K Harrison A Parkyn T Hastings A Brown C Rowe T Tillson 35 P Rex 34. Women: S Bartel 34 L Stratfold K Harris 33 R Jenkin K Watson A Maddern 32 P Blain L Hodgson V Wyld C Huppatz J Riggs 31 M Anderson H Doolette M Wickstein A Hanlon 30 P Hebblewhite 29.

   WAIKERIE: Sat: Stableford: Div 1: M White 38 T Neideck 37. Div 2: G Smith 37 D Broome 35. Div 3: C White 40. Women: J Pearson 33. Mon: Stableford: G Walters 38 J Sullivan 36. Wed: A Hutcheon 42 cb G Johns 42 T Kranz 41.

   WALLAROO: Ambrose: L Welke D Welke Z Webster R Webster 53-7/8 D Warne J Warne G Hill G Welk 55-1/4 R Harris R Jamieson B Jamieson C Zanker 64.

   WHYALLA: Stableford A: L McLean 40 P armes 39. B: K Yeend 39 D Mintern 38. C: T Gorman 38 B McGovern 36. Ball winners: M Gordon 38 cb J Inglis 37 B McLean cb B Vinzelberg cb A Higgins cb G Bowie 36 L Beaty cb D Callary cb S Beaty cb J Markadonatos 35. Women: I Hansen 35 cb.

   WIRRINA COVE: Stableford: A: D Welch 39 R Hyde I Carr M Peterson 31 cb P O'Sullivan 31. B: B Livingston 38 A Jellett 37 cb J Little 37 B Eneberg 36 S Heath 34. Women: J Warren 34 A Brain D Cook 32 B Hill 28 J Jellett 27. Aussies 30-4/5 d Poms 28.

 

 

METROPOLITAN

   API: Stableford: N Crudden 40 cb. A: N Crudden 40 R Delbridge 38 S Roy 35 S Howie B Appleby P Rackham 31 T Parsosn 30 B Kinlock 29. B: A Keily 40 R Mellors 37 J Holland 36 A Goss 34 P Dedecke 29 A Ifkovich 27.

   ASTON HILLS: Stableford A: D White 41 D Thom 40 G Brooks 37. B: A Murphy 45 A Williams G Gracey 41. C: M Zander 43 D Hall 41 J Glasson 39. Ball winners: R Elder 41 T Strout 40 C Kirkwood P Wade K Lyons H Hughes P Nesbitt 38 G Roe B Johnston G Biggs G Gambrell J Kuczera G Frost 37.

   BAROSSA VALLEY: Stableford: T Giles 42. A: D Jaensch 38. B: T Giles 42. C: P Baldwin 40. Ball winners: A Maynard 40 E Planthaber D Trinne G Wills 39 L Collins R Higgins G Mackie 38 R Harbord S Siegele C Berndt N MacDonald 37. Women: R Cullen 40. Ball winners: F Hockings 40 L Roberts 39 M MacGillivray M Dunn 35 J Bird. Tues Women: M Dunn 35. Ball winners: S Lehmann R Cullen 32 T Ross T Love M Phillips. Mon: M Roesler 40. Ball winners: G Penrhyn 33 R Hampel 31.

   BELAIR PARK: At The Stirling: Stabelford 9 hole: R Winders 18 G Hardman 15.

   BLACKWOOD: Stableford A: G Britten 42 O Goud P Schapel 40 C Claxton M Perelman J O'Reilly 39 M Jante N Wake S Davey S Tuffnell 38. B: P Maddigan 43 P Langman 41 W Hirst A Anaf A Gunn G Wood 40 M Dibben M Dowling A Thomas 39 B Cagney 38. C: D Oakley 45 S Field 43 G James G McInnes 42 R Gerlach 41 G Rodda D Freak 40 P Carlmark D Colvin 39 J Andrews 38. Gold tees: T Wohling 41 G kamm 36 B Newton 30. Women: W Turner 37 W Bennett 35 P Withers 33.

   ECHUNGA: Stableford A: A Fort 43 B Agnew 41 J Hyland 40 C McLatchie B Guy 39. B: D Bailey 48 G Watts 40 S Jensen 40 B Wallace 39 M Roberts 38. C: J Michalik 40 M Stevens M Dembski 37 D Willgoose 36 J David-Smith 36. D: C Fort 39 T Klar R Bodin A P-Bray 38 J Hogarth 37. Ball winners A: S Koop 39 K Hampton 38 C Smith G Vivian R Jones 37 D Parrott E Willgoose R D'Alessandro J McGleish 36 B Slack L Thomas D Beames P Buying Z Bilandzic 35. B: S Wilson G Day R Eibisch 37 S Littlewood J Reuter K Wenham P Johnson B Hughes 35. C: A Curtis 35. Women: T Button 32. Ball winners: E Burt M Holton 31. Hole-in-one: T Button (18th).

   EDWARDSTOWN: Stabelford: G Williams 39 G Smith 38 P Mills R Turnbull 37 G Mitchell 36 P Bennett D Hutchins 35 A Parkes 34 P Dabinett C Moyle 32.

   FLAGSTAFF HILL: Par/Trophy: P Cooper 7 up. A: J Mack 2 up T Burns J Brown C Prince A Bland 1 up B Scarman B Alderson C Thomas Sq. B: P Cooper 7 up E Buckland 4 up K Heard C Daniell G Speirs 3 up S Smallacombe 2 up J Elliott P Shillabeer L Stokes A Russell 1 up N Job T Gourdis J Terlikowski sq. C: M Harvey 6 up S Jansen H Leaf-Milham A Jones M Rixon 3 up D McDougall 2 up M Adcock J Mack 1 up R Reed D Marsland P Fenech B Robinson R Armstrong E Perowitz sq J Banfield 1 down.

   FULLHAM RAMBLERS: Stableford: B Duhne 41 B South 40 S Roennfeldt 38 M Watson 36 N Cornelsen A Daw 36 G Baynes 35 L Price 35 J Scardigno 35 G Proud 34 J Cuthbertson 27.

   GLENELG: Stableford: A: A Nash S Weeks 41 A Edgar 38 C Chant G Fox P McGrath 37 B Winton M Dignan P Jeffery G Cundy G Bennett 36. B: S Rowe 41 S Knapp 39 M Footner 38 A Stehbens 37 T Perriam P Wheeler D Trembath B Ferguson 36 M Meeke J Twartz M Panno 35. C: F Vaskas 41 J Pyke 38 S McCarthy L Packer 37 D Wiese C Parkinson M Croucher R Heald L Friebe 34 P Noblet 33 M Sheridan 32. Women: J Dale-Harris 40 S Crocker 38 S White J Hodge 33 D Loveday J Culley 31 J Green R Hughes 30 A Marks 29 C Symons K Nyland 28.

   GRANGE: Stableford West A: Z Tran 40 S Bradfield 39 P Ormsby 38 D Stowe 37 C Lawson 37. B: G Webber J Laurendi 42 B Thorn C Reardon 38 J McCarthy 38. C: M Brown 40 R Smyth 37 R McLaren M Robertson 36 G Retsas 35. East A: E Bell 43 M Payne 41 S Wohling S Maddaford 40 I Cheary 40. B: P Reardon 42 P Smith L Andrews 41 G Paspaliaris E McCalden 39. C: C La Bella 40 F Gelormini M Duerden P Turner 35 G Heath 35. White Tee: K O'Brien. Women: M Rugari 36 L Simpson 35 G Peacock 34 A Prime 34. Pink Tee: J Yun 33 J Wundersitz D Agar 31 L Weatherall 30.

   HIGHERCOMBE: Stableford: N Hinds 43. A: G Walmsley 41 A Molan B Lathlean 40. B: G Browne 42 D Adamson J Tuckey 41. C: N Hinds 43 A Smith 40. Ball Winners: J Foley L Forrest L White 40 B Caldwell P Souphandavong R Wain 39 P Weckert P Smith B James R Kauppinen C Paech A C Arter 38. Women: E Grigg 32.

   KENTON VALLEY: Stableford: Div 1: T Davies 40 D Schutz B Cawte 38 R Shearer K Shearer 35 D Appleton 34 M Jones 32 S Wood M Lynch 31 E Stevenson 28. Div 2: Stroke: D Hantke 53 I Mackenzie 56 N Douglas 57 B Hicks F Lucks 58 E Owen 63 A Jackson 64 S Tanton 65 J Higman 73.

   KOOYONGA: Stabelford A: C Muirhead 38 J Speirs 38 D Martin 37 D Cretan 36 K Parker 36. B: M Davey 41 J Bell 38 W Weidemann 37 S Daniels 37 P Newman 37. C: C Weston 40 D Raggatt 36 A Bedi 35 M Fried 35 G Green 34. Women: J Woods 37 M Frogley 33 L Trenorden 33.

   LINKS LADY BAY: Par A: D Lightbody D Winter 6 up P Leonello 4 up P Saint 3 up. B: W Hogben 7 up T Heinrich 6 up R Baynes 3 up D Magor 1 up. C: E De Smit 3 up M Campbell A Davies 2 up M Anderson 1 up. Women: C Cannon sq V Trabilsie 2 down G Robertson A Gauvin 3 down.

   MANNUM: Sat stroke: R Scriven 69 M Bottroff G Lindeberg W Banks 72 T Johnson S Thompson 74 P Temme 75 B Silcock 78. Tues stableford: A Henderson T Johnson 34 R Diotallevi B Silcock 33.

   MARION PARK: Stableford A: B Murray 42 P Dean 40 R Biniek 38 B Hancock 37 M Dean 36 J McEniery 35 K Mader 33. B: A Chowles 39 G Dean S Holt 38 D Gilbert T Richardson 33 P Goldberg 32. C: P Manson 40 J Sienkiewicz 39 M Gahan 34 S OLoughlin 33 C Haynes 30 I Bristow 25 M Verstappen 22 L Smart 19.

   MAWSON LAKES: Stableford: K Oxley 42. A: D Wuttke T Nelson 41 R Nelson 38 G Matthews B Fowle 37 S Nelson D Hurley D Garrick 36 K Polkinghorne 35 J Thornhill 34. B: B Gibb 39 G Smart 37 R Thorne V Clarke 36 J Leach P Erxleyben 35 L Hill B Wigley D Somerville 34 H Musa 33. C: K Oxley 42 M Rosewarne 39 H Clark 38 C Sharpe 37 R Gavin B White T O'Boyle 35 R Hooper P Williams 34 T Elkins 33. Women: J Ryan 36 P Polkinghorne K McInnes 30 S Van't Oosten 29 S Gibb 28. Orange: E O'Boyle 38 S Salter 36.

   MCCRACKEN: Stableford: A Hartman 43. Div 1: R Reichman 39 M Mullette 38. Div 2: D Mullen 41 P Lewis 40. Div 3: G Borlase 42 I Short 41. Ball Winners: P Ovenden 40 D Turner C Ramsay 39 G Low J Unger W Little T Hamilton N Talbot 38 B Finegan G Seacombe B Siminsum J Barry 37 M Rigney 36 P Lamb 35. Women: Div 1: A George 38 C Golding 34. Div 2: D Hewes 35 V Jones 33. Ball Winners: J Short 34 W Hendricks M Crutchley J Sampson 32 Draneberg J Low 31 B Little 30.

   MCLAREN VALE: Stableford A: P Schmerl 39 P Gay 38 A Jarvis G Benson 35. B: B Crossman 40 I Furniss 35 B Wilson L Seehohm 34. C: B Meyers 38 B Richardson I Fox 37. Women: D Fiezder 39 J Meyers 35.

   MITSUBISHI STAFF: Stableford: P Bown 45. A: S Belcher Z Kingston 41 J White 40 T Bryant 38 C Kalivas 36. B: M Taylor 42 D Iaizazy 40 K Tolius 39 D Macklin 36 L McCann F Bolter 35 R Deal 33 A Bandie 30 J Gould 28. C: D Archer 36 G Mann 34.

   MT PLEASANT AND DIST: Stabl;eford: P Schofield 37 S Thompson 35 E Watson L Claridge 29.

   MURRAY BRIDGE: Stableford: A Fleming 41. A: M Merritt 39 G Munt 37. B: D Pearson 40 J Wright 39. C: J Smith 40 M Martin 37. Ball winners: C Taylor R Walters M Broadley C Hogben 37 M Bolton W Morrison D Ayres 36 S Williams J Thoman S Robbins 35. Women: C Thomas 37.

   NORTH HAVEN: Stableford: A: S Clohessy 38 I Meredith 37 A Ward 36 D Duke R Todd A Clarke 35 M White 33. B: G Chisholm 38 B Whitehorn N Eckmann 37 G Wride 36 J McLindin 35 T Dixon R Kaczmarsky 34 K Martin B Stevenson 33. C: G Adam 36 J Bigiollo R Beer 35 D McDougall 34 S Barclay C King D Brenton 33.

   OAKBANK: Mixed Stableford: M Knight 43 J McInnes B Birtles 41 A Loechel 40 J Pym A Johnston P Bryant S Virgo R McVey G Parker T Schubert 38 R Prosser 37.

   OAKS: Stableford: C Kong 37 M Memmler 36 J Rowe 35 G Altree 34 M Kroschel M McCabe 32 H Luna 29 H McLeod S Mann G Watson 28 F Saponari J Sanders 27 And B Baldin 26. Hole in one: H McLeod (12th).

   PARADISE HOTEL: At Highercombe: Stableford: E Docimo 41 P Hawkins A Carter 40 T Smith B Mahomet 39 M Pollock 34 J Piro 32 V Groeneveld 28 R de Jong 27 L Howard P Trimmer 25.

   PENFIELD: Par: A: N McKenzie cb D Tripodi R Jezierski 1 up. B: R Sawyer cb I Clarke 3 up I Hewitson D Moir D Goldsworthy D Larcombe J Dickie 2 up B Stanley 1 up. C: W Jeffery cb P Harris 7 up K Pike 6 up M Schwartz 5 up B Norton J Bulley 3 up H Hodgson 2 up D Pickles S Williams P O'Callaghan G Eitzen 1 up.

   PLAYFORD LAKES: Stroke: A: D Marchesi 68 G Hawkins 72 cb. B: F Fidransky 68 A Graham 71 cb. C: K Rowlins 68 A Baker 69. Ball Winners: D Thepphavongsa D Richardson 71 D Kenchington G Wilson V Bennetts M Luyten M Sausse J Dupont L Jacobs 72 J Clarbull D Fanraatree B Carney 73.

   REGENCY PARK: Trophy: S Govender 42. Stableford A: C Taylor 35 P Roberts S Ly V Piwen 34 S Kopania 33. B: K Taylor D Langcake 35 J Bacon 34 G McLean S Petkidis 33. C: G Baker 39 R Hamilton R Cochrane 36 J Weaver 34 W Shermerewich 32. D: S Govender 42 R Driessen 41 C Driessen 36 D Moretti P Dodd 35.

   ROYAL ADELAIDE: Stableford: E Jenkins 44 T Wilson D O'Neil 41 G Vasileff D Bartlett 40 L Carpenter B McKenny P Reader 39 B Ferrari J Grundel R Ferguson J Pellew M Nelson 38. Women: B Stutley 32 J Fletcher 29 S Nobbs 27.

   SA TAXI: At The Vines of Reynella: Stableford/Trophy: T Brown 41. A: R Biniek 38 J Coombes 34 P Haddy 30 R Bollard 28. B: J Roberts 36 P OConnell 34 R Dean 31 T Cope 29 R Giles B Miller 27 S Mallison 25. C: G Hector 40 M Jordan 34 A Curtis 32 B Weir 31 L Gasmier 27 P Johns 24.

   SALISBURY: Stroke: D Morgan 50 R Swallow 51 D Stanley 52 T Kew P Campbell 53 G De Guet P Caddies 56 W Kennedy P Kelly D Saches P Gibson 57 R Hooper 58 G Hughes 61 B Dunn 67.

   SHELL: Stableford: C Williams 40 J Pettitt 35 D Farrell S Greaves C Lotheringen 34 G Mcgarrigan 33 P Sahb 32 J Kaftan F Sampson 28 M Johnson 25.

   STRATHALBYN: Par: G Bertholini 6 up. A: A Hentschke D Klenke 3 up B Welk A Anderson R Sorrell M Schabella 2 up P Jones 1 up S Dillon R Pitt D McMurtrie sq.

   TANUNDA PINES: Stableford A: S Rawlinson 35 B Verhoef 34. B: E Scott 40 B J Grocke 39. C: D Cruse 39 S Ward 36. Women: P Henschke 35 R Newstead 31.

   TEA TREE GULLY: Stableford A: C Logan 42 J Howlett D Pearce C Baliga 40 T Tropeano M Sams V D'Aloia J Luo R Irving 39 M Jones S Park 38. B: J Borgas 43 M Williams 41 R Newton D Evans 39 B Mauro B Watkins K Tannebring 38 K Cho R Zito S Maione 37 N Curtis 36. C: P Turner T Perrotta 40 S Barletta J Leach 39 P Leo J Perrotta 38 I Post 37 T Brumpton W Hunt D Battisti J Creasey 36.

   THAXTED PARK: Stableford: A: W Reynolds P Murray 41 B Pearce J Jamieson 40 A Farrelly M Fielder J Holden J Dornan R Gabb 39 P Trezise S Challen J Alejo T Mcdonnell 38 D Fuss S Bennett J Brown 37. B: D Goodison 44 G Collins 41 F Jinks N Dilliway R Mickan 40 P Benwell S Wiles A Foura R Haley B Rock 39 P Higgins A St John J Goudie A Littler 38 G Godfrey M Reilly 37. C: F Rooney 45 J Ricks L Dash 44 J Dash B Thompson B Rosie B Davies G Cooper 42 P O'connor 41 C Howard D Bennett A Capewell S Marsh 40 M Williams B Kepka 39 B Greer 38.

   THE VINES OF REYNELLA: Stableford A: L Pretty 42 M Lee P Ballans P Smith P Fagg 39 A Gilmore M Inglis 38 B Dicker I Foord R Knigge N Sander 37. B: B Julian J Knott 40 S Todd 38 M Holmes P Whitford M Kearns B Dey 37 M Dutton B Whitting R Trotman 36 J Bryant 35. C: S Farrimond 40 J Shaw 39 P Campbell D Pearce M Fitzgerald 38 D Jolly R Frost 37 R Campbell 36 M Mitchell R Wright A Bartlett 35.

   VALLEY VIEW: Stroke: A: A Jila W Wilson 52 D Aheir 53 J Sturt 55 R Coulter S Owen D Kohlhagen 56 N Zollo G Secker 57 G White B Fenwick 58 P Cartwright 59 S Gelichev 60. B: D.Hann 50 S Breynard 54 E Santhanam N Amundsen 55 D Laidlaw 57 P Treglown 58 T Garlick L Kneebone 60 E Barlow J Moore 61 P Bennett 62 K Whitby 63. C: T Fitzsimmons 53 M Gow 55 A Gitau 56 K Tymukas 59 R Ahier P Luke 61 M Cooper 65.

   VICTOR HARBOR: Stableford: R Roy 42 M Lunniss 41 T Trott P Rix 40 C Marsden A Burnside W Francis K Taylor 38 G Daniel J Gilbert P Likos 37 J Hawkins R George J Garrett D Moore P Tierney M Anderson G Woodward M Paluszkiewicz D Hollis C Fowler 36 P Bond W Stapleton G Trueman K Harrison A Parkyn T Hastings A Brown C Rowe T Tillson 35 P Rex 34. Women: S Bartel 34 L Stratfold K Harris 33 R Jenkin K Watson A Maddern 32 P Blain L Hodgson V Wyld C Huppatz J Riggs 31 M Anderson H Doolette M Wickstein A Hanlon 30 P Hebblewhite 29.

   WALLAROO: Ambrose: L Welke D Welke Z Webster R Webster 53-7/8 D Warne J Warne G Hill G Welk 55-1/4 R Harris R Jamieson B Jamieson C Zanker 64.

   WATERSIDE: Stroke: A: M Lowery 66 M Palmieri 68 C Mathew 74 M Higgins R Lorimer 76. B: R Henry A Smith R Rogers 65 G Schultz 70 D Guscott 71 G Laing 73 P Kleemann 74 B Sanders 84. C: S Dillon G Barker 62 P Laing 67 I Jarrett 72 L Brain 74 P Melbourne D Lorimer 83 P Jarrett 88 J Laing 89.

   WEST LAKES: Stableford: M Auld 41. A: L Granleese 40 J Hansen 39 cb R Hoogmoed 39 B Smith 38 cb J Wareing 38. B: G Belcher D Grocke 38 cb P Kimber 38 S Currie B Couzens 37 cb. C: M Auld 41 C Evans T Marshall 40 cb L Houghton 40 D Hall 39 cb. Ball Winners: C Catalano 39 cb A Richardson B Heaft 39 C Dongey A Hollard K Townley A Billows 38 cb J Anderson 38 P Mentzel G Buttle C Pash I Pedler 37 cb C Andy 37.

   WESTWARD HO: Stableford div 1: M Pappas D Bruce 41 C Tharp 40. Div 2: J Amanatidas 46 T Moore 42 A Webber 41. Ball winners: R Fanning S Papalia N Sutton G Bourke S Manuel C Heffernan D McMahon J Matson B Taylor.

   WILLUNGA: Stableford: M Hage 43. A: M Hage 43 S Murray 41 L Pearce 40 C Mayne 39 D Pateyjohns 38. B: D Dillon A Wilkins R Elliott B Desmond 38 M Atkinson D Packer 37. C: R Griffin R Dwyer M Stone 40 B Guilfoyle J Riggs 38 K James G McLemon 37 D Virgo D Ward 36 L Lodge S Trabilsie 35. D: K Lord 41 K Somers T Breed 38 S Rapson D Joyce 36 D Kairl M Veck P Crate 35 S Ison 34. Women: K Commerford E Kairl 36 J Stewart 35 J Webb J George 33 H Zinnoegger D Hawkins Romain 32.

   WIRRINA COVE: Stableford: A: D Welch 39 R Hyde I Carr M Peterson 31 cb P O'Sullivan 31. B: B Livingston 38 A Jellett 37 cb J Little 37 B Eneberg 36 S Heath 34. Women: J Warren 34 A Brain D Cook 32 B Hill 28 J Jellett 27. Aussies 30-4/5 d Poms 28.

 

 

SOUTH EAST

   KEITH: Stroke: B Sherriff cb R Rowsell 70 L Gilmour 71 I Tobin 75 M wachtel 76 Richardson 79 S Gurr 80 Jackson 81.

   KINGSTON SE: 2B: M Fayad B Nieman 60 C King A Tischer 61 M Hodak M Angel 62-3/4. Mixed: M Collins S Nitschke 64-1-4. Women: K Walker H Hales 76-3/4.

   LAKE ALBERT: Stableford: P Saint 39 L Doolette 38 S Wake 37 M McArdle 33 S Standley 32.

   MILLICENT: Sat stableford A: C Kuiper cb A Schultz 36. B: I Todd cb P Whitford 37. Ball winners: G Warren S Packer I Greenwood A Varcoe 35. Thurs: V Bennison cb I Todd 38. 9-hole: I Todd 20.

   TAILEM BEND: Stableford: R Fetherstonaugh cb M Parker 44 R Kostrz 41 J Sparrow 39 G Lipp B Neil T Haskell 37. Tues: P Baxter 43 T Haydon 37 R Morris 34 G Baker G Southern 33. Twilight 9 Hole: B Neil 22 P Baxter 21 G Lipp D Jaensch 18.