ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: L Warner (11) 22.
ANGLESEA: Stableford: Div 1: D Stewart (13) 30. Div 2/Medal: J Emerson (27) 34. Div 3: B Stephens (30) 34.
AXEDALE: Men: Stableford: Div 1: F Kath (9) 41. Div 2: J Neylon (16) 38. Div 3: I Martin (21) 34.
BACCHUS MARSH: Men: Par: White: T Golding (10) 6 up.
BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: P Prendergast (8) 37. B: D Shelton (16) 38 cb. C: J Sanders (23) 37.
BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: K Windridge (4) 37. Div 2: G Graeme (14) 36. Div 3: A Dean (19) 38.
BARWON HEADS: Women: Stableford: Z Brookes (11) 35.
BAY VIEWS: Men: Stableford: Doyle Medal July: P Sadler (19) 43.
BERWICK MONTUNA: Men: Stableford: R Banfield (21) 45.
BOX HILL: Men: Stableford White: Div 1: R Hopper (7) 36 cb. Div 2: J Ford (21) 40. Div 3: D Fogarty (24) 39 cb. Div 4: G Simmonds (33) 39.
BRIGHT: Men: Stableford White: A: P Duff (18) 34. B: C Richardson (26) 34.
BRIGHTON: Men: Stableford: M Oglethorpe (12) 41.
CAMBERWELL: Men: Stableford: A: R Holcombe (19) 44. B: L Filippin (24) 41.
CARDINIA BEACONHILLS: Medley: Stableford White: A: L Martin (12) 38 cb. B: D Beatty (16) 38 cb.
CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: G Mullen (20) 36 cb.
CASTLEMAINE: Medley: Stableford: L Prendergast (7) 35 cb.
CENTENARY PARK: Men: Stroke: A: C Arter (17) 71 cb. B: N Vagenas (30) 70. Women: J East (27) 74.
CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: S Todd (9) 39. B: P Latham (8) 36. C: N Clark (16) 35.
CHELTENHAM: Men: Stableford: 2B Multi: J Westhead S Stroud 76.
CHURCHILL WAVERLEY: Snr Stableford: Irish Team: Rowville: R Baker (10) M Vallence (17) M Both (20) G Loosley (23) 110. Mxd: Endeavour Hills: A: W Knights (14) 39 cb. B: T Plunkett (22) 37.
CLIFTON SPRINGS: Medley: Stableford: R Corver (8) 38 cb. K Gemmell (13) 38. D Woods (13) 37. N Bown (15) 37.
COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: G Hall (11) 36 cb. B: F Messner (8) 36. C: G Chapman (22) 39. Women: S Vogel (-2) 34.
COHUNA: Stableford: A: M Appleby (15) 34. B: J Heanly (21) 39.
COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: J Hasthorpe (4) 37 cb. B: M Johnston (16) 34 cb. C: D Johnson (22) 39 cb.
COROWA: Mxd: Stableford: N Caufield (18) 38.
CRANBOURNE: Women: Stableford: A: M Dean (17) 33. B: Z Better (27) 35. C: J Rogers (35) 31.
CURLEWIS: Women: Stableford: Foursome: S Shaw (22) P Williams (22) 36. 9-hole: L Schofields (38) 15.
EASTERN SWARD: Par: Div 1/Medal: K Boughton (20) 7 up. Div 2: A Brockbank (34) 2 up.
EASTWOOD: Men: Par White: A: B Nagel (9) 1 up. B: C Fildes (16) 1 up cb. C: K Adam (23) 3 up. Women: C Birney (30) 3 down.
FLINDERS: Men: Stableford: A: I Gilbert (11) 40. B: B Wilson (20) 39. C: D Richardson (22) 40. Women: L McVitty (20) 30.
GARFIELD: Men: Stableford White: A: F Hyett (5) 35. B: P King (15) 35. C: D Kerr (22) 38.
GISBORNE: Mxd: Stableford: A: C Stomilovic (9) 37 cb. B: B Trotman (17) 38. C: S Arnol (31) 37 cb. Trophy: B Trotman (17) 38.
GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: Medal: A: A Brown (15) 72. B/Medal: R Smith (27) 62.
GREEN ACRES: Medley: Stableford: D Galt (21) 39. Women: A: P Lee (27) 37. B: P Thomas (32) 36 cb.
HEATHCOTE: Men: Stroke: C Davies (18) 71. Stableford: C Green (8) 35.
HEPBURN SPRINGS: Stableford: 12-hole: K Rea (33) 26.
HILLTOP TATURA: Stableford White: C Murdoch (32) 43.
HORSHAM: Women: Stableford: 4B: L Mayer (15) D O'Connor (21) 44.
HOWLONG: Snr Stableford White: A: E Fah (13) 40. B: T Bennett (21) 45. C: F Queen (29) 39.
HUNTINGDALE: Men: Stableford: D Small (24) 38. Women: A Kim (30) 35.
IVANHOE: Women: Stableford: K O'Meara (35) 38.
JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford: A: K O'Shea (10) 40. B: C Boseley (36) 36.
KERANG: Men: Stableford: G Williams (19) 36.
KEW: Medley: Stableford: T Miriklis (10) 37 cb. 9-hole: C Johnson (42) 18.
KINGSTON HEATH: Women: Stroke: C Coate (14) 74. B: W Mason (26) 76. C: P Mercovich (30) 75 cb. Stableford: S Abercrombie (42) 39.
KOORINGAL: Men: Stableford White: A: L Hendrick (0) 39 cb. B: J Ho (10) 38 cb. C: M Cooper (14) 40. D: S Medcraft (21) 38.
LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: A: N McKenna (10) 40. B: D Cuthbertson (24) 39.
LANG LANG: Men: Par White: M Quinn (26) 1 up.
LEONGATHA: Mxd: Stableford: A: J Simon (15) 37. B: B Stevens (19) 36. C: S Blencowe (25) 35.
MAFFRA: Women: Stableford: 4B: A: F Moulton (34) J Lestrange (26) 45. D: M Wrigglesworth (25) D Mulcahy (19) 86.
MALVERNDALE: Women: Stroke: Medal Jul: A: F Leggett (20) 68. B: H Hayes (29) 70. C: D Avery (37) 67. Stableford: 9-hole: P Maginness (34) 21 cb.
MANSFIELD: Men: Stableford White: Div 1: S Wade (7) 41. Div 2: K Jacobs (31) 38. Gold: G Lowry (26) 29. Women: 9-hole: L Poulson (23) 15.
MEDWAY: Men: Stableford: A: J McMillan (12) 41 cb. B: P Marinucci (17) 44. C: J Birney (34) 35.
MEENIYAN: Men: Stableford White: B Blair (28) 34.
MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford White: A: P Condon (17) 40. B: S Tomac (19) 38. C: C Widdison (31) 41.
MENTONE: Women: Stroke: Medal Jul: A/Medal: C Lonergan (26) 66. B: M Nicoll (31) 68. C: N Dix (39) 67. Stableford: 9-hole: E Brennan (42) 20.
METROPOLITAN: Men: Stableford White: P Morgan (21) 38.
MOOROOPNA: Medley: Stableford Trophy: White: D Young (4) 38.
MORACK: Women: Stroke: Medal Jul: A/Medal: B Bartling (25) 77. A/Medal: T Won (22) 77. B: S Puri (38) 77. C: I Westwood (45) 86.
MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: A: A Mackey (6) 35. B: M McDermott (16) 39. C: E Valenzuela (20) 34.
MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: Div 1: D Cruickshank (6) 35. Div 2: R Power (13) 37. Div 3: B Monk (20) 37.
MYRTLEFORD: Women: Stableford: K Newton (23) 29.
NEANGAR PARK: Men: Stableford: A: D Rainbow (13) 37 cb. B: D Roberts (17) 38. C: I Brewer (24) 45.
NEPEAN WOMENS: Stroke Medal Jul: Gold: A: J Mealor (18) 73. B: C Linklater (32) 69. C: M Naidoo (41) 73.
NEWRY: Veteran: Stableford: A: N Dilger (17) 35 cb. B: G Simpson (25) 41.
NORTHERN: Women: Stableford: A: C Potter (15) 35. B: B Larmer (40) 31 cb.
NUMURKAH: Men: Stableford: A: S Roughsedge (24) 36 cb.
OAKLEIGH: Veteran: Stableford: 9-hole: A: J Kelly (7) 18. F Gatt (9) 17. W D'Couto (13) 19. V Pretorious (15) 14.
OLD BOYS SOCIAL: Stableford: 4B: G Hollins (17) A Cornelius (25) 41.
PAKENHAM: Women: Stableford: Medal Jul: C Beard (25) 33.
PATTERSON RIVER: Men: Stableford: M Carter (21) 41. Women: Stroke: Medal Jul: A: L Slorach (5) 77. B/Medal: S Woodward (19) 70. C: K Perrett (38) 74.
PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: A McDonagh (10) 36. B: M Carley (20) 32. Peninsula South: A: M Porter (11) 38. B: D Bell (24) 35. Women: Par: Peninsula North: A: D Minchin (15) 4 up. B: L Downing (28) 2 down. Peninsula South: A: L Keily (19) 1 up. B: J Zammit (26) 2 down. C: D Beckley (34) 4 down cb.
PHILLIP ISLAND: Stableford: J Brown (11) 39.
PORTARLINGTON: Men: Par: A: G Hayward (12) 7 up. B: T Drew (25) 4 up. Women: C Butler (34) 1 down.
PORTLAND: Medley: Stableford: A: L Stiles (14) 41. B: H Jennings (20) 35.
PORTSEA: Mxd: Par: R De Kretser (13) 5 up.
RACV HEALESVILLE: Stableford: B Hay (26) 41.
RANFURLIE: Men: Stableford Black: A: B Urmston (12) 37. B: J Roberts (18) 40.
RICH RIVER: Men: Stroke West: White: A: L Mudge (11) 66 cb. B: D Whyte (15) 64. C: T Morgan (22) 64.
RINGWOOD: Women: Stroke: Medal Jul: A: M Kohut (18) 68. B/Medal: L Houten (33) 68. 9-hole: M Hearn (39) 37.
RIVERSDALE: Men: Par White: A: I Houston (12) 3 up. B: P Dowman (15) 4 up. C: N Whittington (20) 4 up.
ROSANNA: Men: Stableford: A: J Robertson (8) 37. B: R Bliem (15) 37. C: D Elliott (26) 39.
ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: North: A: P Dollard (23) 35 cb. B: K Brady (25) 39.
ROSSDALE: Men: Stableford White: T Prosser (25) 43.
SANDHURST: Men: Par: North: A: G Ralph (9) 3 up. B: D Pike (15) 8 up. C: F Artufel (22) 7 up. Medley: Stableford: Champions: D Goold (11) 38.
SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford White: G Simpson (24) 36.
SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: G Johnson (3) 38. Women: Green: S Howard (29) 33 cb.
SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: B Goodall (4) 28. B: Z Davidson (22) 43.
SOUTH PINES: Women: Stroke: Medal Jul: M Milne (21) 79.
SOUTHERN: Stableford: Div 1: M Turley (12) 38 cb. Div 2: S Powell (19) 42. Div 3: G Berger (27) 38 cb.
SPRING PARK: Mxd: Stableford: P McAllister (15) 40.
SPRING VALLEY: Women: Stableford: Medal Jul: A: K Pang (16) 35 cb. B: S Douglas (28) 32.
TARRAWINGEE: Men: Stroke: 9-hole: P Nolan (12) 32.
THE DUNES: Women: Stroke: The Dunes: Div 1: S McLeod (20) 73. Div 2: J Hedges (30) 72. The Cups: J Wilson (25) 65. 9-hole: S Kennedy Roy (30) 33.
THE HERITAGE: Women: Stableford: Henley: A: S Kennington (12) 34. B: M Leung (20) 35. C: B Schmelzle (39) 31 cb.
THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: C Nolan (11) 41.
THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: Medal Jul: M Hales (10) 31 cb.
TRARALGON: Mxd: Stableford White: T Radford (17) 43.
TRENTHAM: Mxd: Stroke: Medal Jul: A Snowden (12) 67. A: D Wilkinson (11) 67 cb. B: B McNamara (20) 68. C: N Anderson (21) 71 cb. Hole in one: A Snowden at 15th.
VICTORIA: Men: Par: 4B: J Rotstein (24) B Lawler (23) 7 up cb. M Nevett (20) 2 up cb. Cup: W Cheeseman (35) 4 up. White: I Marks (27) 3 up cb. Women: Y Cupples (22) sq.
WANGARATTA: Women: Stroke: Medal Jul: L Fitzpatrick (22) 83 cb. M Thompson (32) 83.
WARRAGUL: Men: Stableford: A: H Smart (8) 40. B: A Campbell (19) 39. Women: J Wilkinson (30) 30.
WATSONIA RSL: Men: Par: F Favaro (23) 4 up.
WERRIBEE PARK: Men: Stableford: A: C Barros (13) 38. B: B Fernandez (18) 38. C: K Moulin (27) 37.
WODONGA: Women: Stroke: 4B: C Clancy S Yong 69 cb.
WONTHAGGI: Men: Stableford White: P Liddle (22) 36. 9-hole: B Howard (23) 20.
WOODLANDS: Men: Par White: A: K Foley (8) 3 up cb. B: G Connor (19) 4 up. C: D Odgers (27) 1 up cb. Gold: P Swannie (24) 2 down. Women: L Hayes (28) 1 up.
YARRA VALLEY: Medley: Stableford: N Paine (29) 39. S Walker (38) 38.
YARRA YARRA: Men: Stableford: G Brown (10) 38.
YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: L Clarke (13) 40. B: B Bylet (22) 39 cb. C: D Milne (35) 39. Murray: A: K Jensen (11) 42. B: W Levens (16) 36 cb. C: J Gillies (23) 36 cb.
YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stableford: 9-hole: G House/Blue (6) 22. P Taylor/Red (7) 19.