NSW:Golf Results Women
WOMEN
CROMER: 2B: J Chivers (31) N Robb (34) 41 cb. Indiv: R Doolan (24) 37.
LONG REEF: Stableford: A Murray (35) 33.
MONASH: President's Trophy: J Crook bt L Gray 2 up.
NSW: Stableford: L Ireland (12) 34 cb.
OATLANDS: Stableford A: J Vale (22) 34. B: D White (23) 38 cb. C: S Lam (32) 37.
PENNANT HILLS: Stableford Div 1: A De Carvalho (19) 38. Div 2: C Sprowles (32) 38.
THE AUSTRALIAN: Par Div 1: N McIntosh (20) 4 up. Div 2: P King (25) 4 up. Div 3: A Jurd (37) 3 up. Scr: H McNeill 2 down.
NSW:Golf Results Men
MEN
ANTILL PARK: 2B agg: K Eckler (4) T Firth (22) 77. Scr: T Davis K Shepherd 68. Indiv A: K Eckler (4) 40. B: D Robinson (13) 39. C: L O'Sullivan (22) 41. Hole-in-one: R McDonagh at 6th.
ASQUITH: 2B: A O'Connor (18) G Eaton (17) 49. Indiv A: A O'Connor (18) 40 cb. B: E Malone (21) 42. C: M Winspear (34) 40.
AVONDALE: 2B: A Farnsworth (20) G Cowling (15) 47. Indiv: G Parker (19) 38. Scr: H Endycott 38. W: S Thompson (scr) 37.
BANKSTOWN: Medley 2B: A Fitt (12) R Miller (11) 46 cb. Indiv: J Fearns (11) 41. W: L Quattromani (24) 31. Veteran Div 1: M Moore (14) 36. Div 2: E Ressington (26) 35 cb.
BAYVIEW: Medley Team: M Corbett-Jones (22) D Johns (19) R McGovern (scr) E Morris (scr) 90. Indiv: D Johns (19) 41. W: D Sainty (12) 38. Scr: R Gallichan 67.
BEVERLEY PARK: Snr 2B: R Bollard (22) R Koltz (28) 46. Indiv Div 1: B Stitt (16) 40. Div 2: M Bartolic (21) 39. Div 3: D Barrans (29) 36.
BONNIE DOON: Split-6: G Bulters (34) P Yannakis (29) 81. Indiv: A Ferraro (23) 41. Scr: A Radford 39.
BOTANY: Stableford: C Dowie (8) 34.
CAMPBELLTOWN: Super Snr Pennant: Div 1: Cumberland 4 bt Camden 3-1/2, Penrith 7 bt Wallacia 0, Springwood 4 bt Richmond 3-1/2.
CASTLE HILL: Medley 2B agg: M Scott (17) W Robinson (34) 73. Scr: B Romer H Carr 64. Indiv: R Hadley (18) 41. W: A Thorn (18) 37.
CUMBERLAND: Medley 2B: Y Kim (19) H Kim (16) 46 cb. Indiv Div 1: B Flynn (7) 40. Div 2: V Wah (24) 39. W: D Dorahy (28) 35.
DUNHEVED: 4B: C Thompson (29) T Lipman (11) 50. Indiv: C Thompson (29) 40.
EASTLAKE: Stableford: B Toms (12) 42. D: A Barkham (36) 42.
GEORGES RIVER: Stableford: V Jones (26) 42.
HIGHLANDS: Stableford: S Toyne (Nudgee scr) 35.
KOGARAH: Veteran Stableford: D Coakley (18) 45.
LEONAY: Veteran Medley 2B: F Harrison (24) A Warburton (31) 50. Indiv: J Harvey (21) 39. W: H Eisbacher (38) 35.
LIVERPOOL: 2B: G Thompson (21) P McLaughlin (14) 48. Scr: J McMiles S McGee 42. Indiv: P McLaughlin (14) 41.
LONG REEF: Stableford A: B Teh (Howlong 8) 37. B: N Crealy (16) 39 cb. C: J McDonell (Magenta Shores 20) 38. Scr: T Hill 33.
MACQUARIE LINKS: 2B: B Nagi (Kogarah 2) I Gordon (Riverside Oaks 16) 44. Indiv: C Abutaa (8) 38.
MONASH: Snr Stableford: D Raaff (33) 38.
MOSS VALE: Stableford: J Heyhorn (7) 39.
MUIRFIELD: 2B: T Grew (22) J Abernethy (33) 49 cb. Indiv: G Renwick (25) 43 cb.
NORTH RYDE: 2B: B Welsh (25) G Williams (20) 49. Indiv A: F Wong (11) 38. B: D Flanagan (14) 42 cb. C: C Moore (25) 41. D: K Weston (29) 41.
PENNANT HILLS: 3B: I Anderson (24) G Goodwin (21) P Gilbert (26) 86. Indiv: G Baglin (13) 43.
PYMBLE: Stableford: L Ellis (1) 39.
RAE: Stableford: S Tierney (25) 40.
RICHMOND: Veteran 2B: J Martin (22) R Milligan (31) 46. Indiv: J Dennis (27) 41. W: D Clark (26) 35.
RIVERWOOD: Ransom: B Jones (24) G Shiner (13) 71. Indiv: J Barila (27) 39.
ROSEVILLE: 2B: R Wickens (18) G Hughes (20) 47. Indiv A: G Macnamara (13) 40. B: J Glendenning (21) 35 cb. C: A Turner (31) 38.
RUM CORPS: Stableford: A Wilcox (26) 44.
RYDE-PARRAMATTA: Veteran Stableford: M Finlay (23) 42. WWII: K Oates (34) 23.
SOUTHERN HIGHLANDS GA at Gibraltar: Stableford Div 1: G Hartnup (13) 39. Div 2: C Schofield (28) 38 cb.
STRATHFIELD: Medley 2B: B Wellham (16) T Trisley (21) 48. Indiv Div 1: P Tsitouras (2) 39. Div 2: F Phillips (26) 39 cb.
TERREY HILLS: Stableford: R Hammond (19) 44.
THE LAKES: Snr Medal: T Yates (Bexley) 75 bt P Day (Kooindah Waters) 75 on 2nd play-off hole. Hcp: G Shulman (Monash 8) 74. 65yrs/o: R Vandersluis (The Lakes) 77.
WAKEHURST: Medley 2B agg: B Atkins (12) A Turton (15) 69. Indiv A: C Godden (3) 35 cb. B: B Hopwood (31) 36 cb. W: L Myers (35) 34. Veteran: K Richardson (32) 35 cb.
WALLACIA: Stableford: B Hooley (19) 43. Veteran: S Hackett (10) 42. Super Veteran: R Sinclair (17) 45.
WOOLOOWARE: Veteran 4B: K Smith (25) J Blake (23) 43.
ACT:Golf Results ACT Monday
ACT MONDAY
FAIRBAIRN: Medley Stableford: K Bailey (13) 35 J Haggan (20) 33 cb.