VIC:Golf Results Wednesday
AMSTEL: Stroke A/Medal: J Purcell (19) 75 cb. B: S McMillan (25) 75.
ANGLESEA: Stableford A: C Robbins (9) 39. B: J Lee (16) 40. C: L Cini (22) 38. Snr: A Parton (29) 36.
APOLLO BAY: Ambrose: D Wagstaff B Thomas P Forbes (10) 54.
AXEDALE: Women Stroke A/Medal: R Fleay (17) 68. B: L Turner (29) 74. C: M Moore (36) 75.
BACCHUS MARSH: Women Stroke A: W Gaffney (23) 77. B/Medal: P Yazbek (27) 74.
BACCHUS MARSH WEST: Stableford: G Shelly (27) 41.
BALLARAT: Women Medal A: J Heinz (19) 71 cb J Livingston (18) 71 to play off. B: V Bennett (23) 76. C: D Rogers (34) 76.
BENALLA: Par A: L Thompson (13) 2 up. B: B Firth (15) 6 up. C: L Robins (35) 1 down.
BENDIGO: Stableford A: D Buttolph (12) 38. B: A Zegelin (13) 38. C: D Samson (19) 40. Hole-in-one: N McMaster at 12th.
BERWICK MONTUNA: Women Medal: D Gipp (26) 72.
BOX HILL: Women Stroke A: W Tarr (19) 78 cb. B: L Dickson (27) 76. C/Medal: J O'Reilly (33) 68.
BRIGHT: Women Stroke A: S Shelter (17) 74. B: J Adams (37) 72. Medal: J Barber (26) 71.
BRIGHTON: Women Stableford A: L Sutcliffe (14) 37. B: B White (30) 35. C: D Kline (34) 35.
BROADFORD: Stableford A: N Langmead (13) 37. B: I Lee (19) 37. Women Stroke A: A Zoll (15) 73. B/Medal: E Clifton (26) 70.
BUNDOORA PARK: Stroke A: F Edwardson (18) 80. B: T Meade (40) 78.
CAMBERWELL: Women Stroke A/Medal: L Nimmo (28) 77 D Leeson (21) 77 to play off. Div 2: G Chesterman (37) 80.
CAMPERDOWN: Women Stroke A/Medal: D Conheady (25) 68. B: J Bennett (33) 76.
CARDINIA BEACONHILLS: Women Stroke: K Pitcher (33) 73.
CHELTENHAM: Women Medal: F Cochrane (28) 74. Trophy: H Cameron (14) 75.
CHURCHILL PARK: Women Stroke A: S Smith (24) 81. B: W Seeget (27) 76 cb. C: E Wong (32) 74 cb.
CLIFTON SPRINGS: Women Stroke A: K Behan (18) 73. B: J Tilton (28) 77. C: P Caarels (33) 83.
COHUNA: Women Stableford: L Stone (26) 32.
COLAC: Stroke: R Morrow (22) 65.
COMMONWEALTH: Women Stroke A: J Bull (10) 74. B: B Fletcher (24) 71. C/Medal: A Harbig (33) 68. Scr: J Bull 84. April: C Jackson (22) 87.
CRAIGIEBURN: Women Medal: D Collins (43) 77.
CRANBOURNE: Stableford A: B Vincent (12) 42. B: P Ward (17) 38. C/Medal: R Defrece (22) 43.
CURLEWIS: Stableford A: D Pohl (8) 41. B: B Schultz (18) 42. C: I Wong (25) 38.
DEVILBEND: Stableford A: R Rees (7) 36 cb. B: B Ricca (17) 36. Medal: M Sever (13) 37. Hole-in-one: B Ricca at 13th.
EAST BENTLEIGH YWCA: Stroke A: M Lamont (30) 66. B: A Manning (36) 70. C'ship f: C Lister 287 D Nachar 289. Veteran 9-hole: B Crozier (43) 35.
EAST MALVERN: Stableford: E Asmus (12) 37.
EASTERN: Stroke A: N Lister (18) 68. B: E Hu (24) 70.
EASTERN SWARD: Stroke div 1/Plate: M Hampton (21) 65 cb. Div 2: G Walsh (34) 66.
EASTWOOD: Par A: P Badrock (8) 6 up. B: T McCormack (15) 3 up cb. C: K Pedersen (22) 5 up.
EUROA: Stableford: P Ellis (16) 39. Women Stroke A: A Smith (14) 74. B: M Dewis (24) 78. C: A Buntine (35) 83.
FINLEY: Stableford A: C McNamara (5) 35. B: L McNamara (19) 32.
FOSTER: Women Medal: M Symmons (27) 71.
GISBORNE: Women Stroke A/Medal: M Stoettrup (12) 72. B: A Johnstone (25) 73. C: L Toomey (29) 77.
GLEN WAVERLEY: Women Medal: M Castledine (28) 75. Snr 9-hole Stroke: P Tait (44) 13.
GOONAWARRA: Stroke A/Medal: S Mitton (10) 68. B: G Watkins (18) 69. C: J Lofts (21) 69 cb.
GREEN ACRES: Stableford A: K Rafferty (8) 38. B: M Glenister (16) 38. C: M Shearer (33) 44.
HEATHCOTE: Women Stroke A: C Stuart (19) 76. B: M Hendy (24) 75. C/Medal: J Hughes (30) 73.
HEIDELBERG: Stableford A: P Purvis (7) 41. B: J McCormack (16) 39. C: C Junor (27) 42.
HEYWOOD: Stableford: M McLeod (5) 38.
HIDDEN VALLEY: Par: D Summers (16) 5 up.
HILL TOP TATURA: Women Stroke A: K Pickworth (20) 74. B: B Horne (30) 78. C/Medal: B Miller (42) 72.
HORSHAM: Par A: T Worthy (4) 3 up. B: B Leebruggen (12) 4 up. C: B Whiley (23) 5 up.
HUNTINGDALE: Par: B Gibson (17) sq. Gold: C Savage (22) 1 down.
JUBILEE/WANGARATTA: Stableford A: M Arnott (8) 38. B: P Grady (14) 33. C: N Carmody (23) 38.
KERANG: Women Medal: M Orr (14) 71.
KEW: Stableford A: B Armstrong (10) 40. B: M Hardy (18) 45. C: S Weller (36) 40 cb.
KEYSBOROUGH: Par A: J Wilson (12) 7 up. B: A Hogarty (17) 6 up. C: A Sargent (29) 5 up.
KINGS COVE: Stableford: F Romano (16) 38.
KINGSTON HEATH: Stableford A: R Paul (7) 46. B: T Tootell (25) 45. W: A Travers (28) 40.
KORUMBURRA: Women Stroke A: J Peters (19) 76. B: C Harding (26) 76. C/Medal: J White (39) 75.
KYABRAM PARKLAND: Stroke A: J McFadyen (16) 50. B: Z Parkinson (21) 49. C: R Donohue (30) 48.
KYNETON: Stableford: M Sciberras (8) 35.
LAKES ENTRANCE: Women American foursome div 1: J Wilson K Fearnley (9-3/4) 79-1/4. Div 2: A Bertram L Skidmore (21) 85.
LAKES VIEW: 9-hole Stroke: L Rodgers (8) 29.
LAKESIDE at Albert Pk: Stableford A: W Hansen (9) 42. B: R Angoze (14) 39. C: P Palmer (22) 35. W: L Alcock (27) 32.
LANG LANG: Women Stroke/Medal: P Randall (21) 78 P Sweeney (24) 78 to play off. Div 3: K Moon-Curry (35) 80.
LATROBE: Stableford A: P Cannon (10) 38 cb. B: T Leverington (16) 38 cb. C: W Rawlings (21) 39.
LEONGATHA: Women American foursome stableford: S Rayson B Miller (19) 29.
LONG ISLAND: Women Stroke A/Medal: J Field (8) 71. B: P Pearce (32) 76. C: D McCormick (33) 80. April Medal: G Brookhouse (21) 82.
LONSDALE: Stableford div 1: I Warren (4) 44. Div 2: P Deacon (24) 38. Div 3: P Waters (32) 38.
MAFFRA: Stroke: T Jackson (1) 70 cb.
MALLACOOTA: Women Medal: G Weeks (24) 79.
MALVERN PARK: Women Medal: S Ward (36) 60. Scr: J Lake 87.
MARYBOROUGH: Women Stroke A: K Parsons (24) 72. B: C Rich (25) 70.
MEDWAY: Stableford: A Frost (24) 41.
MEENIYAN: Women Stroke div 1: D Christie (9) 78. Div 2: S Hoskin (20) 74. Div 3/Medal: H Helms-Boyle (34) 74.
MELBOURNE AIRPORT: Women Stableford: B Culakovski (31) 34.
MELTON VALLEY: Stroke A: G Clifford (13) 67. B: W Booker (17) 68.
METROPOLITAN: Par: R Davis (11) 2 up.
MILDURA: Stroke A: J Chalmers (11) 67. B: N Spry (25) 68.
MIRBOO NORTH: Women Medal: L Winderlick (33) 72.
MOE: Stableford A: K Borg (21) 36. B: M Lang (31) 42.
MOOROOPNA: Women Stroke div 1/Medal: J Shanahan (9) 73. Div 2: J McAuliffe (23) 77. Div 3: R Faulkner (39) 75. Scr: S Smillett 82 cb.
MORNINGTON: Ambrose: T Herceg P Cincotta P Hedger J Shields (5-1/4) 57-3/4.
MT MACEDON: Stroke: H Malakunas (21) 69.
MT MARTHA: Stableford: B Jeanes (21) 44.
MURRAY DOWNS: Women Stroke A/Medal: C Warburton (11) 75. B: B West (23) 76. C: J White (40) 78.
MYRTLEFORD: Stableford: A Rockliff (8) 35.
NORTHERN: 4B: G Evans (17) A Wood (25) 47. Hole-in-one: J Formica at 14th.
NUMURKAH: Women Stroke div 1: F Booth (11) 73. Div 2: H Eddy (33) 78.
OAKLEIGH: Women Stroke: M Gibson (26) 61. Veteran 9-hole Stroke: P King (39) 42.
PAKENHAM: Ambrose: P Mackie R Murphy (7-1/4) 60-3/4.
PATTERSON RIVER: Stableford: K Billing (23) 41.
PENINSULA KINGSWOOD: 4B Kingswood: P Siegle (25) D Culpin (16) 53. 4B Peninsula North: K Poulier (10) J Wright (36) 9 up cb. Stableford South: D Hocking (30) 39.
PHILLIP ISLAND: Women Stableford: S Davie (40) 34.
PORTARLINGTON: Women Stroke A: A Royal (17) 70. B: M Quick (26) 72 cb. C: J Vietri (33) 78.
PORTLAND: Stroke A: K Holmes (15) 73. B: D Rogers (26) 76. C/Medal: F Harpley (40) 70.
RAAF WILLIAMS: Stableford: G Morgan (19) 41. Women Medal: J Donghi (19) 73.
RACV HEALESVILLE: Women Stableford: J Ray (39) 35.
RICH RIVER: Women Stroke A: R Drill (11) 78. B: M Collins (26) 72. C: A Wills (34) 72. Medal: M Young (19) 71.
RIVERSDALE: Women Par: P Thomson (31) 2 up.
RIVERSIDE ESSENDON: Women Stroke A: Y Briggs (29) 71. B/Medal: J Dynon (35) 65.
RIVERSIDE MILDURA: Women Stableford A: A Connolly (14) 42. B: J Trewin (22) 41.
ROSANNA: Women Stableford: D Sheean (30) 38.
ROSEBUD COUNTRY: Stroke East A: M Colmbo (1) 70. B/Medal: B Smith (17) 70. C: S Reeves (21) 72. Medal West: P Heppner (21) 40.
ROSEBUD PARK: Women Medal: P Dewar (29) 77.
ROSSDALE: Women Stroke A: E Hall (4) 74. B/Medal: J Moate (27) 70. C: F Bleeker (37) 73.
ROYAL MELBOURNE: Women Stableford West A: J Gaylard (18) 40. B: V Ward (32) 39. East A: G Israel (19) 39. B: D Irwin (29) 42.
ROYAL PARK: Veteran 9-hole Medal: A Burns (6) 34.
SAFETY BEACH: Stableford: D Cole (16) 41.
SALE: Stroke A: E Dowseny (8) 66. B: T Gillett (18) 71.
SANCTUARY LAKES: Stroke A: N Culvenor (7) 67. B: A D'Elton (19) 70.
SEYMOUR: Stableford: M Fountain (13) 35. Women Stroke A: R Rickman (15) 75 cb. B: D Grattan (32) 77.
SORRENTO: Stableford A: D Hiddlestone (21) 39. B: M Mullumby (28) 38.
SOUTHERN: Stableford div 1: A Forster (11) 38. Div 2: D Barrett (19) 41. Div 3: P Smith (24) 41.
SPRING VALLEY: Stroke A: B Picton (16) 72 cb. B: A Mantle (21) 73. PM A/Tankard: H Broadbent (7) 69. B: J Whelan (24) 73. Hole-in-one: P Killen at 10th.
STAWELL: Women Stroke A: J Orr (11) 72. Scr: J Orr 83. B: J MacPherson (21) 74. Scr: J MacPherson 95 C: L Maher (34) 78. Scr: M Hart 111.
STRATHALLAN: Stableford: C Pearsall (21) 42.
SUNSHINE: Women Medal: J Feehan (31) 73.
THE DUNES: Stroke div 1/Medal: P Swinnerton (7) 69. Div 2: J Cravana (25) 71. Stableford: T Hawkins (6) 38. Cups Badge: R Corcoran (16) 65.
THE HERITAGE: Par St Johns A: G Vanderveen (8) 4 up. B: A Mayer (30) 4 up. C: B Wyness (33) 1 up cb. Henley: D Mottram (5) sq.
THE SANDS TORQUAY: Par: P Neilson (9) 4 up.
THIRTEENTH BEACH: Stableford Beach A: R Gibson (7) 36 cb. B: A Lynch (12) 43. C: B Jessen (33) 36. Women A: K Biddle (3) 35. B: L Temple (26) 33.
TIRHATUAN: Women Medal: J Johnson (27) 77.
TRARALGON: Women Stroke div 1: L Watkinson (16) 73. Div 2: C Barker (24) 78. Div 3: J Griepsma (37) 80. Medal: L Graham (24) 72.
TRENTHAM: Women Stroke A: M Bestwick (20) 77. B/Medal: C Schusslser (34) 76.
WARBURTON: Stroke: G Lord (11) 72. Women Medal: A Knibbs (27) 73.
WARRAGUL: Women Stroke A/Medal: D Baker (21) 72. B: D Campbell (27) 77. C: J Johnson (30) 79. Scr: J Marriott 90.
WARRNAMBOOL: Women Stroke A: M Venn (14) 73. B/Medal: J Barton (29) 70. C: H Marris (39) 71.
WATTLE VALLEY: Women Medal: A Mooney (28) 69. Scr: J Cohen 94.
WAVERLEY: Women Stableford A: J Ward (17) 37. B/Grandmother's trophy: J Palmer (27) 37. C: M Rosevear (35) 33.
WERRIBEE PARK: Women Stroke A/Medal: V Ellis (19) 74. B: A Dowling (31) 78.
WHITTLESEA: Stroke A: C Griffin (8) 72. B/Medal: S Spooner (17) 67. C: N Matkin (24) 70. W/Medal: J McKeon (16) 70.
WODONGA: Stableford: S Sedgwick (15) 39.
YARRA VALLEY: Women Stroke div 1: K Brooks (15) 74. Div 2: J Willaton (35) 77.
YARRA YARRA: Women Foursome: S Fernando L Natilli (20) 75.
YERING MEADOWS: Stableford Valley A/Medal: B Carroll (13) 41. B: A Thompson (21) 40. White: J Brien (23) 34.