ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: R Hibben (9) 17.
ANGLESEA: Women: Stroke: Foursome: S McGibbony (32) J Power (32) 74.
AXEDALE: Men: Stroke: Div 1: I Martin (17) 65. Div 2: I Kerr (27) 69.
BACCHUS MARSH: Medley: Stableford: White: J Eskdale (27) 3.
BAIRNSDALE: Snr Stableford: A: B Symons (12) 36. B: T Jones (17) 36 cb. C: C Muir (19) 33 cb.
BARHAM: Men: Stableford White: Div 1: R Watmore (3) 36. Div 2: E Whelan (22) 38.
BARWON HEADS: Women: Par: A Furphy (27) 3 up.
BERWICK MONTUNA: Mxd: Stableford: R Hira (20) 42.
BOX HILL: Par: A: E Fitzwilliam (10) 4 up. B: T Tan (16) 5 up. C: D Fogarty (22) 2 up. D: J Romanis (30) sq.
CAMBERWELL: Men: Par: A: T Angus (20) 1 up. B: M Dwyer (24) 5 up.
CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: A: J Parker (15) 40. B: K Syphers (19) 36 cb.
CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Stableford: J Angliss (13) 40.
CASTLEMAINE: Medley: Stroke: L Smith (12) 68.
CENTENARY PARK: Men: Par: D Henderson (31) 4 up. Women: L Trinder (25) 1 up cb.
CHALAMBAR ARARAT: Stableford: A: N Clark (18) 38. B: F Kitchen (23) 38. C: S Hunt (21) 36.
CHELTENHAM: Men: Par: J Burggraaff (15) 4 up.
CHURCHILL WAVERLEY: Men: Par: Endeavour Hills: A: G Fletcher (12) 1 up. B: G Ridley (23) 1 up cb. Rowville: P Watson (20) 3 up.
CLIFTON SPRINGS: Medley: Stableford: T Cameron (2) 38. G Kelly (20) 37. J Daglas (3) 36. N Bown (17) 35 cb.
COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: A: P Aston (17) 38. B: P Steenbuck (25) 39. Women: S Vogek (+1) 36.
COHUNA: Men: Stableford White: D Peace (22) 38.
COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: J Hasthorpe (4) 39. B: D Leonard (16) 36. C: J Pearson (21) 38.
CRANBOURNE: Women: Stableford: Doris Chambers Foursome: J Pearsall (27) L Bennett (33) 36.
CURLEWIS: Women: Stableford: A: J Magee (13) 46. B: J Hocking (22) 35.
DEVILBEND: Women: Stableford: M Reeves (25) 40.
EASTWOOD: Men: Par White: A: A Young (12) 1 up. B: T Anderson (13) 1 up. C: R Tolsher (26) 2 up. Par: A: R Ball (17) 2 down cb. B: S Reidy (21) 1 down cb.
FLINDERS: Mxd: Stroke: A: P Fatouros (9) 65. B: O Tiesdell-Smith (15) 67. C: J Young (23) 64. Men: Par: J Ford (24) 1 up.
FOSTER: Men: Stableford: K Flett (10) 38.
GARFIELD: Men: Stableford: A: K Whitmore (15) 38. B: J O'Brien (20) 37.
GISBORNE: Men: Stableford: A: S Kourkoumelis (9) 41. B: D Tyquin (15) 42. C: R Sago (34) 40.
GLEN WAVERLEY: Men: Stableford: A: P Borstelmann (20) 34. B: T Watson (33) 37 cb.
GREEN ACRES: Men: Stableford White: J O'Gorman (8) 36. Women: 9-hole: A: B Cummins (12) 20. B: C Giomi (26) 19. C: I Lipton (32) 17 cb. PM A: S Hockin (11) 18. B: R Dodd (27) 17. C: B Jones (43) 21.
HEATHCOTE: Men: Stableford: L Maxwell (8) 38 cb.
HILLTOP TATURA: Stroke: A Serra (15) 68.
HORSHAM: Women: Stableford: Grandmothers Trophy: A/Medal: K Strudwick (19) 38. B: J Krahe (25). C: V Eldrigde (32) 34.
HOWLONG: Snr Stableford: A: C Hansen (17) 38. B: G Clarke (24) 37. C: I Rough (26) 35.
HUNTINGDALE: Men: Stableford: J Lin (32) 39. Women: B Yang (27) 40.
IVANHOE: Stableford: Captain's Trophy: M Devlin (24) 69.
JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford: B Slade (28) 37. Women: L Gent (27) 39.
KERANG: Men: Stableford: G Williams (19) 41.
KEW: Medley: Par: R Scholes (17) 2 up. Stableford: 9-hole: T Marshall (37) 19.
KEYSBOROUGH: Men: Stableford: S Wright (13) 38.
KINGSTON HEATH: Women: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: L Brown C Sayer bt T Marget S Thompson 3-2. Div 2: D Waller S Hogg bt J Cayzer S Jackson 1up. Par: A: J McLachlan (17) 3 up. B: H Rehder (27) 1 down cb. C: J Browne (37) 3 down.
KOORINGAL: Men: Par White: A: N Massey (7) 3 up. B: T Hardeman (18) 6 up. C: T Barr (19) 5 up.
KORUMBURRA: Stableford: R Rees (9) 37.
LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: A: R Sperring (12) 40. B: B Greer (20) 35. C: A Brown (28) 33.
LANG LANG: Men: Stableford: B Sandiford (17) 39.
LEONGATHA: Mxd: Par: A: N Hughes (11) 1 down cb. B: A Kuhne (17) 2 up. C: T Grace (29) 1 up.
MAFFRA: Women: Stableford: 4B: M Wrigglesworth (24) J Gay (27) 41. N Pratt (30) L Dunsmuir (36) 40.
MALVERNDALE: Women: Stroke: Ambrose: V McIlwaine H Prohasky (15.5) 66.5.
MANSFIELD: Women: Stableford: 9-hole: A Watkins (30) 12.
MEDWAY: Men: Stableford: Trophy: A: N Appleton (12) 41. B: L Blank (18) 37 cb. C: B Harding (21) 39.
MELBOURNE AIRPORT: Men: Stableford: A: B Lawless (18) 38 cb. B: K Baker (20) 36. C: R Oakley (31) 34.
MELTON VALLEY: Snr Stroke: 9-hole: J Fischer (10) 35.
MENTONE: Women: Stableford: A: J Hunter (25) 36. B: S Venner (34) 33. C: B Parossien (39) 35.
METROPOLITAN: Par: Canadian Foursome: G Hayes (16) P Bray (6) 2 up.
MIRBOO NORTH: Stableford: R Matthews (10) 37.
MOE: Men: Stableford: A: K Clark (9) 38. B: G Brien (17) 37.
MOOROOPNA: Men: Stableford Trophy: White: G Kittlety (21) 39.
MORACK: Women: Stableford: President's Trophy: A: M Cooke (26) 32. B: G Carruthers (35) 30. C: A Crouch (39) 35.
MYRTLEFORD: Women: Stableford: M Broz (30) 33.
NEANGAR PARK: Men: Stableford: 4B: R Blake K Roberts 48.
NEPEAN WOMENS: Stableford: A: A Thomas (23) 35. B: H Williams (33) 36 cb. C: M Naidoo (45) 21.
NEWRY: Veteran: Stableford: A: G Smith (15) 36. B: J Moulton (25) 33.
NORTHERN: Women: Stableford Yellow: A: L Galtieri (8) 40 cb. B: S Hedley (37) 40.
OAKLEIGH: Veteran: Stroke: 9-hole: A: F Gatt (8) 29. J Maniatis (7) 30 cb. T Seneviratne (7) 30. B: D Kittle (15) 28. M Paterson (12) 30.
OLD BOYS SOCIAL: Men: Stableford: A: R Kelly (12) 34. B: B Hoyne (23) 24.
PAKENHAM: Women: Stableford: H Aurish (34) 32.
PATTERSON RIVER: Men: Stableford: R Twite (13) 38. Women: Stroke: Foursome: L Ellis S Withey (17.5) 73.5. C'ship: R Thomas F Morris (7.5) 173.
PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Peninsula South: A: E Tickell (14) 2 up. B: J Newham (29) 5 up. C: M Karlson (36) 2 up. Men: Stableford Black: A: J Taberner (7) 38 cb. B: I Kerr (22) 36.
PHILLIP ISLAND: Stableford: B Lang (18) 41.
PORTARLINGTON: Men: Stableford: A: P Butcher (16) 38 cb. B: I Fraser (19) 44. Women: F Stone (32) 36.
PORTLAND: Mxd: Stableford: J Blacksell (22) 41.
PORTSEA: Men: Stableford: Medal Jun: A/Medal: R Ashmore (11) 40. B: K Stevens (23) 38. Gold Medal: T Fatouros (32) 38.
RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: P Carmody (23) 45.
RACV HEALESVILLE: Stableford: T Purdie (14) 39.
RANFURLIE: Men: Stableford White: A: B Wheeler (8) 39. B: O Ashworth (18) 39.
RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: N Richards (7) 42. B: R Lewandowski (19) 42. C: P Smith (21) 46.
RINGWOOD: Women: Par: A: J Hesketh (21) sq. B: P Perry (27) 3 up. 9-hole: B Armstrong (38) 1 down cb.
RIVERSDALE: Stableford: A: T Munn (8) 41. B: D Carter (19) 43. C: W Dooley (25) 38 cb.
ROSANNA: Men: Stableford: A: G Sutterby (5) 41. B: G Chesser (14) 39. C: S Glendinning (20) 40. D: C Stabb (27) 39.
ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: South: A: M Spackman (22) 34 cb. B: R Grogan (33) 35 cb. 9-hole: D Wilton (34) 18 cb.
ROSEBUD PARK: Men: Stableford: P O'Connor (17) 37 cb.
ROSSDALE: Men: Par White: P Warden (27) 2 up cb.
ROYAL MELBOURNE: Men: Stableford West: White: R Nicolson (29) 42. East: M Floden (15) 39.
SALE: Veteran: Stableford: 9-hole: D Shaw (6) 21. I Glover (8) 17. H Angel (26) 17. L Foreman (11) 16.
SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford 9-hole: White: L Didham (32) 19.
SANDHURST: Men: Stableford: Champions: A: D McDonald (4) 39. B: B Saunders (11) 39. C: G Chuah (21) 35.
SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford: Trophy: K Zimbachs (23) 36. M Deayton (23) 35.
SETTLERS RUN: Men: Stroke Medal Jun: Gold: A: G Palmer (13) 69. B: N Rose (19) 68. Women: Green: H Dunne (29) 77.
SHEPPARTON: Men: Stableford White: A: B Davies (8) 38. B: W Caverzan (17) 42.
SOUTH PINES: Women: Stroke: American Foursome: G Sinclair Y Ward (25.5) 76.5.
SOUTHERN: Mxd: Stableford: Div 1: G Hughes (24) 39 cb. Div 2: M Stamford (42) 37 cb.
SPRING PARK: at Glen Waverley: Men: Stableford: B Rai (22) 32. Stroke: 2B: B Thomas (13) P Sanger (30) 64.
SPRING VALLEY: Women: Stableford: A: L Meadowcroft (14) 41. B: W Van Bakel (29) 39.
SUNSHINE: Men: Stableford: A: M Mootee (10) 35 cb. B: T Wolczecki (16) 35. C: A Barbra (36) 34.
TARRAWINGEE: Mxd: Stroke: 9-hole: L Grenfell (6) 34.
THE DUNES: Women: Par: The Dunes: Div 1: S McLeod (25) 1 up. Div 2: N Tolsher (35) 6 up. The Cups: J McCallum (25) 1 up. Stableford: 9-hole: J Keogh (40) 18.
THE HERITAGE: Women: Stableford: Henley: A: S Vogt (15) 36. B: M Wong (25) 36. C: R Davies (33) 27 cb.
THE SANDS TORQUAY: Women: Stableford: A Harvey (40) 41.
TRENTHAM: Stableford: A: B Penrose (16) 37. B: M DeJong (24) 37.
VICTORIA: Men: Par: 4B: H Trakal (22) G Robinson (13) 10 up. P McGregor (27) 4 up. White: J Hammond (36) 1 down. Hole in one: D Tunnock at 19th. Women: S Iafrate (21) 3 up.
WATSONIA RSL: Men: Stableford: R Fyfe (24) 37.
WERRIBEE PARK: Men: Par: A: J Taylor (12) 3 up. B: B Hallinan (16) 1 up. C: N Johnston (21) 1 down.
WODONGA: Women: Stableford: A: G Strang (22) 33. B: L Drew (31) 34.
WONTHAGGI: Men: Stableford: J Strong (18) 37. Snr 9-hole: R Hender (23) 20.
WOODLANDS: Men: Stableford White: A: A Cross (12) 38 cb. B: P Sutcliffe (19) 37. C: D Child (21) 39. Women: T Fothergill (19) 31.
WOORAYL: Men: Stableford: A Kortekaas (11) 38.
YARRA VALLEY: Men: Stableford: W Brocker (21) 40.
YARRA YARRA: Men: Stableford White: M Jackson (4) 40. Yellow: A Ellis (36) 37.
YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: A Bult (13) 1. B: P Smith (23) 2. Par Lake: A: C Wenman (17) 5up. B: T Durkin (35) sq.
YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Men: Stableford: 9-hole 4B: D Hall (8) J Stevens (17) 24. D Dorgan (18) G Savage (10) 19.
YERING MEADOWS: Men: Stableford: Nursery: J Maxwell (13) 44.