BACCHUS MARSH: Women: Stableford: A: M Dunne (12) 32. B: J Goedegebuure (27) 28.
BACCHUS MARSH WEST: Men: Stroke: Medal: K Khosa (24) 69 cb.
BAIRNSDALE: Women: Stroke: Medal Oct: A: K Clemm (14) 73 cb. B: R Hendry (21) 71. C/Medal: C Roep (31) 70.
BARHAM: Women: Par: A: P Grant (24) 2 up. B: S Hall (29) sq.
BAY VIEWS: Women: Stableford: A Sadler (24) 36.
BENALLA: Men: Stableford White: A: K Muir (13) 39. B: R Wittingslow (19) 38 cb. C: G Briggs (22) 41.
BENDIGO: Men: Stableford White: A: M Connolly (11) 42. B: J Mahady (18) 40. C: R Killian (22) 41 cb.
BERWICK MONTUNA: Women: Stroke: Ambrose: M Williams C Hodson D Gipp (15) 64.
BLACK BULL: Men: Stroke: Medal Oct: R Watt (18) 67.
BOX HILL: Women: Stableford: 4B: A Taylor (37) H Alford (35) 47.
BRIGHTON: Par: A: S Bamberry (20) 3 down. B: E Steven (44) 2 up.
BROADFORD: Men: Stableford White: G Hanson (9) 44. B McDowell (21) 39.
CAMBERWELL: Women: Stableford: Div 1: T Arthur (32) 35. Div 2: S Thek (45) 35.
CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Stableford Yellow: N Mitchell (14) 33.
CHELTENHAM: Men: Stableford: J Martin (14) 39. Women: Par: P Jowett (17) 1 down.
CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stableford: Endeavour Hills: A: V Mali (17) 36. B: T Borman (27) 35. C: J Lapinskas (35) 38.
CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: J Farnell (23) 35. H Morris (24) 34. B: P Egan (27) 31 cb. L Matheson (29) 29. C: B Chalmers (40) 28. G Miller (33) 25.
COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: M Wallace (24) 32. B: F Neal (29) 34. C: H Hall (36) 30.
COLAC: Men: Stableford: A: P Devine (17) 41. B: D Voigt (21) 36.
COMMERCIAL ALBURY: Men: Stableford White: A: S Bakes (0) 39. B: W Bell (34) 40.
COMMONWEALTH: Women: Stableford: A: J Fitzgerald (17) 35. B: G Patterson (26) 33. C: J Wagg (41) 31 cb.
CRAIGIEBURN WILLMOTT: Women: Stroke: C Anau (14) 75.
CRANBOURNE: Mxd: Stableford: M Bowers (23) 39.
CURLEWIS: Men: Par White: A: T Hewitt (12) 3 up. B: R Linardon (14) 6 up. C: C Leonard (25) 3 up.
DEVILBEND: Men: Stableford: A: N Fortune (15) 38 cb. B: J Thomas (18) 42.
DROUIN: Men: Stableford: A: J Kirby (10) 40. B: G Warren (22) 43. C: R Hodgson (36) 43.
EAST BENTLEIGH YWCA: Women: Stroke: Medal Oct: G McMahon (28) 64. Stableford: 9-hole: J Hitchcock (45) 19.
EASTERN: Par: South: A: T Iedema (3) 3 up. B: D Lau (23) 4 up. North: G Mackay (22) 10 up. East: D Shady (16) 5 up. Hole in one: South: T Caruso at 17th.
EASTERN SWARD: Men: Stableford: Div 1: R Darnell (21) 44. Div 2: G Logan (26) 38.
EASTWOOD: Men: Stableford: A: T Pirzaz (5) 37 cb. B: P Johnson (16) 42. C: P Beever (21) 39 cb.
EUROA: Men: Stableford: A: D Board (35) 46. Women: A: D Rule (22) 38. B: L Combrink (26) 34.
FINLEY: Men: Stableford: R Makkinga ( 24) 37. Women: Stroke: Medal Oct: J Dean (17) 72. Scr: J Dean (17) 89.
GARDINERS RUN: Men: Stroke: A: A Tomlinson (11) 70. B: B Hughes (24) 67.
GLEN WAVERLEY: Women: Stroke: A: S McInerney (22) 72. B: M Marshman (31) 75.
GOONAWARRA: Men: Stableford: A: J Rich (10) 39. B: D Hocking (14) 42. C: A Elzanaty (19) 44. D: M Caruso (29) 42 cb.
GREEN ACRES: Men: Stableford: A: R Gilbert (9) 34 cb. B: M Thomas (20) 37. C: B Beaumont (27) 36.
HEATHCOTE: Women: Stableford: C Stuart (18) 33.
HEIDELBERG: Men: Stableford Black: A: J Perrett (23) 67. B: P Jephson (14) 69. C: K Kendall (23) 67.
HILLTOP TATURA: Women: Stroke: A: J Coe (14) 69. B: D Day (25) 72.
HORSHAM: Men: Stableford: A: B Wade (10) 40. B: D Smith (17) 37 cb. C: I Menzel (24) 37 cb.
HOWLONG: Women: Stableford: A: G O'Halloran (13) 43. B: L King (29) 43. 9-hole: F Dean (37) 21.
HUNTINGDALE: Women: Stableford: J North (12) 34. Medley: T Newton ( 28) 40.
KERANG: Women: Stableford: R McAlister (22) 35.
KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: S Blackburn (12) 39. B: G Tutton (17) 38. C: B Pendlebury (27) 36 cb. Hole in one: K Schleiger at 3rd.
KILMORE: Men: Stableford White: H Backhouse (27) 36 cb. Women: Stroke: A: J Pickwick (+2) 75. B: S McDowell (25) 75.
KINGSTON HEATH: Men: Par White: A: A Murry (14) 7 up. B: B Dyson (25) 2 up. Women: D Gross (22) sq.
KOORINGAL: Medley: Stableford: G McKay (26) 39. Veteran: 9-hole: B Deller (26) 24.
KORUMBURRA: Women: Stroke Medal Oct: Green: A: L Clements (14) 77. B/Medal: P Eyers (35) 76.
KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford 4B: White: C Pilcher (15) K Rae (20) 43.
KYABRAM VALLEY VIEW: Women: Par: A: J Mchale (21) 3 up. B: S Harrison (23) 3 up. C: D Bennett (39) 3 up.
KYNETON: Men: Stableford White: N Alldis (12) 39.
LAKES ENTRANCE: Men: Stableford 4B: White: A: T Martin (11) M Jackson (22) 47. B: A Cardwell (17) T Varone (30) 47. Women: A: M Firmin (23) M Rowe (20) 43. B: R McPhee (27) V Gilbert (36) 43.
LAKESIDE at Albert Park: Men: Stableford Black: A: R Predl (8) 34. B: C Gamvrellis (13) 39. C: N Fogarty (23) 38. Women: A Roper (44) 38.
LATROBE: Stableford: 2B Multi: S O'Connell (8) S Murphy (9) 76.
LEONGATHA: Women: Stroke: A: J Howson (24) 74. B: M Maher (28) 78. C: B Debenham (38) 81. Scr: P Pease (25) 104.
MAFFRA: Men: Stroke: A: G Robbins (11) 69. B: H Caruana (23) 67.
MALVERN PARK: Women: Stableford: A: J Allen (28) 40. B: D Wallish (37) 37. C: C Everett (40) 39. 9-hole: I Hussey (29) 19. Grandmothers Trophy: J Allen (28) 20.
MANDALAY: Men: Stroke: B Parks (14) 73.
MANSFIELD: Women: Stroke: Div 1: M Knapp (18) 66. Div 2: S Wilson (22) 70.
MARYBOROUGH: Women: Stroke: A: H Rogan (15) 78. B: A Puvanendran (35) 76.
METROPOLITAN: Men: Stableford White: I Aldridge (6) 35.
MILDURA: Men: Stablef ord White: A: S Reberger (17) 44. B: D McConnell (18) 38.
MORNINGTON: Stableford: A: J Forster (11) 42. B: J Whelan (15) 40. C: J Park (20) 39.
MORWELL: Women: Stableford: 4B: S Pearson (11) N TePaa (19) 39.
MT DERRIMUT: Mxd: Stableford: J Sayer (4) 37.
MT MARTHA: Men: Stroke: T Fenton (18) 62. Trophy: G Truscott (19) 132.
MYRTLEFORD: Stableford: R Wheeler (29) 44.
NEWRY: Women: Stroke: K Kuizenga (19) 70.
NORTHERN: Men: Stableford White: A: S Mulgrew (12) 47. B: L Cattlin (15) 43. C: A Kerr (21) 40 cb. D: C Ferris (29) 44.
OAKLEIGH: Women: Stroke 9-hole: Black: G Duff (39) 37.
ORBOST: Men: Stableford: G Dennis (13) 38.
PAKENHAM: Mxd: Stroke Medal Oct: White: A/Medal: G Percival (13) 65. B: P Mackie (24) 68.
PATTERSON RIVER: Men: Stroke: Singles KO f: B Wright bt T Little 1up. Mxd: Stableford White: T Gates (28) 43.
PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: B Kraiten (13) 43. B: A Newman-Morris (18) 42. C: N Mooney (25) 34 cb. Peninsula South: A: J Cormack (15) 42. B: G Goodchild (20) 43. C: R Clifton-Jones (31) 42.
PHILLIP ISLAND: Women: Stroke: Medal Oct: A: R Boyd (21) 73. B/Medal: L Mercer (31) 68. C: L O'Neill (34) 75.
PORTARLINGTON: Women: Stroke: A: J Edmanson (5) 78. B: M Keskinen (23) 77. C: M Menzel (37) 75. Stableford: J Rain (31) 28.
PORTLAND: Women: Par: 4B: B Rundell (45) J Foster (24) 7 up.
PORTSEA: Women: Stroke: Medal Oct: N Cousley (15) 74 cb. Medal of Medallists: V Colliver (14) 75.
QUEENSCLIFF: Men: Stableford Black: A: R Ford (15) 37. A Scr: A Maloney (13) 36. B: J Goodman (23) 40. B Scr: B Lawrence (20) 40. C: P Hocking (36) 43. C Scr: F Andrews (29) 35. Women: Stroke: M Pinwill (40) 74. J McDonald (23) 80.
RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: A: G Tunstall (7) 39. B: P Burgess (24) 42.
RANFURLIE: Women: Stableford: C Westrip (22) 33.
RICH R IVER: Women: Stroke: East: A: C Kelly (21) 70. B: R Dyson (23) 66. C: K Evans (31) 75. 9-hole: F Murphy (37) 34.
RINGWOOD: Men: Stableford 4B: White: B Smith (13) R Ashdown (10) 50.
RIVERSDALE: Women: Stableford: A: C Cox (13) 38. B: W Macpherson (22) 38. C: A Frueh (42) 36.
RIVERSIDE ESSENDON: Women: Stroke: A: M Summerhill (29) 71. B: P Mason (35) 69. Medal of Medallists: M Summerhill (29) 71.
ROSANNA: Women: Stableford: A: M Kelly (18) 41. B: F Carr (26) 37. C: S Polkinghorn (31) 36.
ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: G Schonewille (5) 37. B: H Hollister-Clarke (19) 40. C: S Colahan (24) 45. South: B Jenkins (24) 42.
ROSSDALE: Stroke: A: J Bergman (16) 73. B: A Bowley (31) 74 cb. C: M Crompton (44) 69.
ROYAL MELBOURNE: Women: Stableford: Silver Spoon: A: J Coombes (16) 38. B: M Trumble (32) 40.
ROYAL PARK VETERANS: Men: Stroke 9-hole Ambrose: White: D Gibson (12) P Tipping (11) 32.25.
SAFETY BEACH: Stableford: P Sein (30) 39.
SALE: Men: Stableford: A: B Croaker (13) 41. S Faux (17) 40. B: K Ronchi (31) 39 cb. G Moulton (19) 37.
SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: A: M Kaszkiel (3) 38. B: R Lotho Jnr (9) 34. C: L Caithness (19) 38.
SHEPPARTON: Women: Stableford: A: J Harrington (19) 43. B: F Hand (29) 35. C: K Hall (34) 37.
SORRENTO: Men: Stableford: A: G Murden (17) 38. B: D McPherson (36) 39 cb.
SOUTHERN: Stableford White: Div 1: L Medini (3) 39. Div 2: J McCoy (17) 38 cb. Div 3: D McClelland (32) 43.
SPRING VALLEY: Men: Stableford: A: L Littman (10) 38. B: P Lanigan (26) 40. A: N Cooper (11) 39 cb. B: B Southgate (19) 39 cb.
STAWELL: Women: Stableford: 3B: D Gray (20) J Alborough (25) J Delley (28) 40. Div 1: T Dignan (13) 40. Div 2: D Russell (26) 45.
STRATHALLAN: Men: Stroke: F Cipriani (19) 68.
THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: Div 1: J Hower (8) 37. Div 2: M Phillips (23) 41. The Cups: M Cocks (26) 39.
THE HERITAGE: Men: Stableford: St John: A: R Cortese (6) 40. B: A Seah (15) 36. C: P Deltondo (19) 33.
THE NATIONAL: Medley: Stableford: Moonah: D Knight (8) 37 cb. Old: B Stott (30) 42.
THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford White: G King (30) 43.
TIRHATUAN: Women: Stableford: 9-hole: E Feeney (31) 17. Medal: G Johnson .
TOCUMWAL: Men: Stableford White: A: B Gerrard (4) 37. B: J Washbrook (17) 37. C: C Hicks (18) 48. D: B Greig (34) 38. Gold: G Sharp (30) 41.
TORQUAY: Men: Stableford: 4B: L Taylor (15) G McComb (25) 47. Women: M Bradley (20) K Potter (27) 46.
TRAFALGAR: Women: Stableford: A: K Ludlow (19) 35. B: B Wallace (32) 32.
TRARALGON: Women: Par: Div 1: I Boyes (20) 2 up. Div 2: F Renehan (29) 2 up.
TRENTHAM: Stroke: A: S Byrne (14) 72. B: J Clarke (35) 75.
VICTORIA: Women: Par: F Cozens (33) 2 up.
WANGARATTA: Men: Stableford: L Miller (18) 44. 9-hole: P M cNeill (19) 19.
WARRAGUL: Men: Stableford: A: D Bubeck (3) 37. B: A Campbell (15) 40. C: J Broadbent (33) 45. Women: Par: A: D Corstorphin (14) 2 up. B: D Campbell (23) sq. C: J Wiedermann (34) 1 up. 9-hole: R Rhodes (43) 2 up.
WARRNAMBOOL: Women: Stroke: Medal Oct: A: A Hunt (21) 73. B: L Uzkuraitis (45) 73.
WERRIBEE PARK: Women: Stableford: A: N Chalmers (23) 34. B: K Kim (26) 32.
WODONGA: Men: Stableford: A: R Hillary (2) 39. B: V Lees (20) 44. C: D Lambden (29) 44.
WONTHAGGI: Women: Stroke: Medal Oct: A/Medal: J Beaumont (20) 74. B: R Wilkinson (22) 77. C: P Britt (39) 78.
WOODLANDS: Women: Stableford: A: L Merrick (16) 34 cb. B: J O'Brien (36) 33 cb.
WOORAYL: Mxd: Stroke: Ambrose: K Riseley J Riseley L Forrester R Winkler (13.75) 54.25.
YARRA VALLEY: Women: Stableford: 4B: N White W Pontefract 40.
YARRA YARRA: Women: Stableford: J Lovett-Tait (25) 33.
YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Irish Team: Lake: J Cronk (15) J Kruger (6) J Tipping (28) S Walsh (30) 79. Murray: F Arnold (22) C Lackenby (17) J Milner (32) L Jarrad (21) 88.
YERING MEADOWS: Men: Stroke: Homestead: A: C Eccles (6) 66. B: D Dickson (18) 69. White: K Mark (33) 73.